Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

blondynka400
29. apr 2010

lubi, no my zas máme problémy se spánkem po obědě, navečer by vyspávala,že jí musím budit 😝 😀 Tak koukám, že to mám přesně naopak, jak vy 😝 😀. Řeším to tak, že kolem oběda fvždycyk někam jedu autem, a to usne 100%, lepší, nežř se s ní tady natahovat... 😀

No mně malá mimo plán neusíná nikdy, aleo občas (nevačer) mi spí déle a musím jí budit. Je mi to sice líto, ale budíček jí dělám, ale taktně, nesmí vědět, že jsem jí vzbudila, jinka je na mně naštvaná 😝 😀
Kojení přes léto, no to už tu máme teď, dnesak bylo ve stínu 26 😝. Já se potom dost pídila, protože přeci jenom je tady o dsot tepleji a hlavně velká vlhkost. A dozvěděla jsem se, že kojit jako normálně a když jsou teploty vyšší než 30 a je to déle než 2 dny tak dávat vodu, podle toho jak mimi chce (prý nenutit, ale nabídnout, když má žízěň, veme si sako kolik potřebuje). A mimča od dokončeného 4 měsíce nemusí být ani převařená 😉

kleo, mně si malá strandartně ve vaničce strká ručičku do pusinky a vodu olizuje, už sem se s tím smířila, neohlídáš to, aby si tam tu ruku nedávala. A přežila i místní vodu bez jakékoliv ujmy a to každé koupánéí nějaký ten mililitr určo vypije 😔 😝
Jojo, já plánuju malou koupat v moři, už jsem to párkrát vyzkoušela i ve velké vaně a pohoda. Teď jak se oteplilo, tak jí začínám otužovat, aby jí pak z té studené vody nedostala šok 😀

lubinka9
29. apr 2010

kleo zvazujeme plavanie s malym. Je to aj kusok od nas, dajaky kurz pre babatka tak uvidime. Najradsej by som ale nieco pocas vikendov aby sa aj drahy mohol zucastnit.

no a olizuje vodu aj nas pri kupani. Niekedy sa za vodou tak mykne, ze si namoci polku tvare a vobec mu to nevadi ani sa nezlakne. A najradsej sa odraza nozkami od kraja vanicky. No je to Vodnarik 😵

blondy, my sme dnes mali v tieni 27,4 stupnov. 😝 😎 a maly to teplo nejak nemusi, nejak nevedel zaspat.

kleopatris
29. apr 2010

boze ja neviem co to mam za dieta 😠 😝 som to riskla a isla s nim von...tak sme hodinu prerevali, potom spal asi 15 minut, zobudil sa s revom...prisli sme domov, vybrala som ho z kocika a on rehot...no nezabili by ste ho!! sak nemusi spat, nech sa kuka na svet....vzdavam to a jemu sa moze o cerstvom vzduchu len snivat 🙄

janulka04
29. apr 2010

Ahoj, kocky, tak ja este kinderkujem....
zase som bola na pohotovosti, bo som si nasla krv na toaletnom papieri, aj po 5 minutach, ale vysetrenie dopadlo ok, len CTG-ckom ma vydesili, kedze nevedeli najst malej srdiecko...az sa mi slzicky spustili....boze, aky strach som mala...ale nastastie, nakoniec prdolu nasli a aj ultrazvuk dopadol dobre, takze este nerodim 😀

no a vy co nove? Sledujem, ze Maxik je teda riadny betarisko
blondy...tebe rastie babulka do krasy..ako ja sa tesim na tu moju.. 😵 keby ste videli ten satnik, co uz mame a tych capaciek, mm chyta amok uz 😀 😀
a lubi, super ze kojite...viac som sa nedocitala... 😀
tak az precitam, okomentujem..
tehulky drzte sa 😉

blondynka400
29. apr 2010

lubi, tak s těma nožičkama mi to dělá taky a ještě se snaží chytat ručičkama všeho, čeho se dá 😀
Jojo, všimla jsem si, že ve střední evropě je jaksi teplo...

kleo, to je fakt divné, že se mu nelíbí na čerstvém vzduchu v kočárku, takových miminek moc není. 😝 😀. A když s ním třeba jdeš nakupvoat a máš ho ve vajíčku tak taky řve? 😕

janulka, s tím CTG, to mě jednou udělali taky, sondy dali jako vždycky a sestra mi ledovým tonem oznámila, že nemůže tep najít že asi není mimi v pořádku, že asi nežije. No v tu chvíli by se mě krve nedořezalo... Tak jsem jí řekla, že když kope, že asi žije a že je to KP, tak je v tom bříšku trokšu jinak. Tak pa kdaal sondu jinak a hned bylo vše ok. Koukala jak sůva a ani promiňte neřekla, byla jsem z toho fakt docela špatná, ještě že v tu chvíůli zrovna malá kopala, jinka by mě asi odvezli 😝
Hlavně, že jsi v pořádku 😵
Šatník je potřeba, vždyť je to malá princezna, ne? 😎

janulka04
29. apr 2010

veru, blondy..treba treba... 😉
tiez som bola sklamana z toho chladneho pristupu...do kelu, ved ja som neni hsterka a sla som tam, lebo som sa zlakla...ako tiez som malu citila...ale vtedy ma take hovadiny napadali a este aj ta krv...som sa jej pytala, ze ci to aj myom nemohol spravit, tak len po mne vystekla, ze ne... 😖
nevadi, ako vravis, hlavne, nech je v poriadku 😉

kleo, ten tvoj maly, je cislo..moje male boli take, ze kebyze som s nimi vonku 5 hodin, prespali...samozrejme len pokym nezacali sediet..potom uz nespali...dvihali sa a vykukali..vsetko bolo straaaaaaaaaaaaasne zaujimave...

blondynka400
29. apr 2010

janulka, ono jim to asi nedochází, že by se k těhulkám měli chovat trošku ohleduplně, že přeci jenom člověk trochu citlivější....
Mně tedy malá v kočárku taky moc nechce spinkat, ale to ža poslední dobou. Ale kouká a nebrečí. Ale jakmile jí dám v kočárku na zahradu a nejezdík, tak si to okoukne, že už všechno zná a klidně spí 😀

kleo, ještě mě napadlo, dáváš mu v kočárku dudlíka? 😕

emily327
29. apr 2010

ahojte, tak poviem vam janulka a blondy nechapem ako sestricka (zena) moze byt taka bezohladna k tehotnej a bez toho aby si to viac krat overila povedat nieco take. Cakala by som vacsie pochopenie, ale co sa ja divim ked tu v Irsku je to ovela horsie ☹ Hlavne ze ste v poriadku a ze malinka je ok. Janulka este to tych par tyzdnov vydrz. Drzim palce, aby vsetko bolo ok.

kleo, no tam maly s tebou dobre cvici 😀 fuha nie je to lahke lebo takto s nim nemozes ist ani nakupit ani von na cerstvy vzduch hm no kto vie preco to tak je. Ale hadam sa casom prisposobi a zvykne si aj na vonkajsie prostredie 😀

lubi, blondy tisko vam tie teploty zavidim. U nas je maximalne 12 stupnov ,V byte mame stale dost chladno a uz ma to dobre hneva. Zaciatok maja a stale take nizke teploty fnuk. Dufam,ze sa to zmeni,lebo za chvilku uz nebudem mat co na seba. Uz teraz ziadnu z bund nezapnem 😒

blondynka400
29. apr 2010

emily, mně přijde že jsou v tomhle ženský horší než chlapy, bohužel... 😠
Kdy se vlastně vracíš na slovensko? Tam se zahřeješ ne? 😎

kleopatris
29. apr 2010

jani esteze to dobre s malinkou dopadlo, taketo soky na konci 😒 tiez mam pocit, ze tie doktorky/sestricky si moc na to byt mile nepotrpia, jedno jaka krajina...

no on nam v aute zaspi, vo vajicku sa mu spi dobre, ale nedajboze aby sa v nom zobudil, to mi spusti rev jakkeby ho na noze brali a my musime opustit obchod alebo ho musim vlacit na rukach...v nedelu sme boli v parku a tam spal asi 4 hodky v kuse, ale predtym zaspal v aute a som bola stastna, ze uz bude dobre a nic z toho ☹ a dudlik mu davam, ked ma akoze spat...
este taka zaujimavost,, dnes som zobrala kocik do obyvacky, ze aby si zvykal a cez obed mi v nom spal asi 3 hodky a pohoda. Tak nechapem, asi nema rad cerstvy vzduch 😝. Jak sme vysli von vadila najprv deka, tu som zobrala von, potom mu vadila moja penazenka pri nohach, to sa maximalne nas.al a nakoniec si chcel vystriet ruky jak Jezis na krizi a to mu samozrejme neslo aj ked mame kocik jak kamion...tak spustil zase hystericky rev.......uz neviem co s nim, inak je to babo jak anjelik 😅

blondynka400
29. apr 2010

kleo, tak hold musíš vypozorovat co mu vadí a co ne. Mně napadlo, že kdyby si nasadila jen vajíčko na podvozek a on by mohl koukat, bylo by to třeba lepší. Jka kouká, tak se unaví a usne. Některé děti prostě nesnášejí, když koukají vlastně do ničeho, to je nevýhoda hlubokých kočárů. A já se jim vlastně nedivim, co je to za zábavu koukat do korbičky a ven skoro nevidí 😝 😀

kkatka78
29. apr 2010

Ahojte Holky,tak len chcem podakovat za skvelu podporu,zase ste ma nesklamali 🙂 Som rada,ze ste tu dobre parta 😉
Skusim urobit dalsi o par dni a uvidime...Emily sa tusim pytala kedy som mala mat MS,tak malo to byt min.nedelu...ale tento mesiac som mala neskor ovu,tak sa to pravdepodobne tym posuva...Budem predbezne opat informovat 🙂 drzkajte sa

emily327
29. apr 2010

blondy, na Slovensko sa vraciame 11.jula. Dufam,ze bude teplo ale nie prilis teplo, aby som sa dokazala kotulat 😀

blondynka400
30. apr 2010

emily, 😀 To zvládneš 😎

kleopatris
30. apr 2010

boze zase sme trhli rekord v dlzke a intenzite revu 🙄 tentokrat vo vajicku a v aute....kde ine deti radi spia tam Maxi reve 😝 a potom mam ist s nim niekam 😎

u nas uz je snad 30 stupnov, strasne horuco 😖

emily to uz je ozaj za chvilku 😉

blondynka400
30. apr 2010

kelo, no ti řve i v autě? 😕 To už tedy vážně nevím 😀
Tady je taky teplo, ale tak příjemně... 😎 tohle období je tu nejkrásnější 🙂

timea.ryan
30. apr 2010

Ahojte kocky 🙂 Najde sa tu niekto kto zije v Madarsku ? Okolie Pesti ?

blondynka400
30. apr 2010

tiema, pokuď vím, tak ne 😉

kleopatris
30. apr 2010

no blondy uz aj v aute ... ja uz nechapem 😝
a chcela som sa spytat otaca sa tvoja mala uz na brusko? ten nas cert chce byt len na bruchu a reve mi tu ked ma byt na chrbte 😖 a na bruchu uz chce lozit a nejde mu to a zase sa jeduje ze mu to nejde...ja si to z neho uz fakt raz hodim 🙄

blondynka400
30. apr 2010

kleo, a už ti pase koníky? Nebo zvedá alespoň trošku hlavičku?
No včera se mi otočila, ale ješět ne úplně, protože si přilehla ručičku a nemohla jí vyndat.
Ale na přetočení je fakt ještě brzy, standartně je to někdy kolem 5 měsíce.
Jinak ona je standartní mimi, když jí dáš na bříško, tak pase koníky, když jí to přestane bavit, tak se už začíná snažit lézt, a po chvilce na mně začně hejkat že jí ot nrebaví, že chce otočit. Tak to dělá většina miminek. Málokteré je dobrovolně delší dobu na bříšku (myslím tedy v tomhle věku). A co na bok, zkoušela jsi to? 😕 Na ten se toí standartně, podel toho, na co chce vidět, ale to zrhubrap oslední týdne, předtím spíš jen vyjímečně. Ale on je fakt ještě čas, nějaké vědomé přetáčení se začíná dík kolem 4 měsíce, u některých až mnohem později...

Hele a nemůže to být že řve třeba hladem? 😕

kleopatris
30. apr 2010

on neplace, ze plac ale vyslovene sa jeduje ...plac, ked je hladny uz poznam, clovek aby sa mu 24 hodin denne venoval
koniky pase uz asi tyzden a to tak ze hlavu mi udrzi hore uz asi 5 minut, potom zacina klesat od unavy a momentalne je to jeho najoblubenejsia pozcia...na bok sa mi toci okamzite, ked ho dam na chrbat lebo chce ist na brucho...dufam, ze to neni nejaka porucha 😖 sam sa este nepretoci, lebo mu ruka zavadzia, ale o par dni...neviem po kom je taky aktivny...po mne a manzelovi urcite nie..

kleopatris
30. apr 2010

nas cert....

blondynka400
30. apr 2010

kleo, to je tedy na klučíka dost napřed. Fotečka je nádherná 😀
Já myslím, že to není vada, má to prostě rád, každé mimi je jiné... 😉
Tak hold vyžaduje pozornost a budeš se muset smířit s tím, že máš brečíčí mimi, některá prostě taková jsou, s tím nic neuděláš.... Jen pozor na kýlu... 😖

lubinka9
30. apr 2010

ahojte,
tak ten nas sa pretaca zatial z chrbatika na bok a to tak, ze dvihne nohy so zadkom do vysky a sup je na boku. Ale naspat mu to este nejde.
a pod hrazdickou sa tak rozdovadi, ze si vyzlieka gate aj ponozky 😀 A cim viac to trieska, tym lepsie

kleo ten vas je chutny a vobec nevyzera, ze by bol urevany 😀 😝 a necuduj sa, ze chce byt na brusku. Ked uz raz objavil paradny vyhlad 😎 a z hlbokeho kocika tolko neuvidi 😉 a krasne pasie 😉

pridavam aj ja fotecku, len sa furt mykame tak je trosku rozmazana 😅

kleopatris
30. apr 2010

hehe lubi oskarko ma fakt nadherny kukuc 😵 tiez mu kukaju iskricky z oci 😀

nas si teda stiha len ponozky vyzliect, gate sa este nepodarili 😀

kleopatris
30. apr 2010

a vidite jak rozpoznam tu kylu? on sice zase az taaak nereve, ze by si ju mohol spravit, ale clovek nikdy nevie

lubinka9
30. apr 2010

veru kleo, je to betar. Co z neho vyrastie.. 😅 😀
uz ma tolko x ocikal 😀 posledne sa tak zvrtol na prebalovacom pulte, ze ocikal seba, pyzamko, pult s podlozkou, zem a este aj do postielky. A to o 3 rano. A pravidelne pri prebalovani mi robi to, ze ho necham 10-15min naholo aby sa este vycikal (drzim mu servitku na pipikovi 😀 ) a on drzi just a pusti do cistej plienky hned ako mu zacnem obliekat nohavice. A sa pri to tak vyskiera, ze zdvihne len jeden kutik ust. Tak to uz viem, ze je to skodoradost 😀 😀

blondynka400
30. apr 2010

lubi, tak moc hezká fotečka 😉
S tím čůráním, jak vidím je to klasický chlapeček 😀 . tohle mě nalá naštěstí nedělá, udělala imi to asi dvakrát, evidentně naschvál, když na mě byla naštvaná, jinka pohoda 😀

kleo, no já myslím, že je to taková boulička, ale přesně nevím. doktor by to měl kontorolovat. Chlapečvi a zvlášť ty řvaví na to dsot trpí, synovec s tím byl na operaci asi v 7 měsíci,, sice občas řval, ale ne nijak extra 😝

mirusch
30. apr 2010

Caute babule, ja len kuk a ze babatka mate krasne!! A sikovne, xixi.
Zajtra idem na svadbu Schnucki, tak sa velmi tesim 😵 Sa tu neukazala, co? Asi nestiha chuda. Fotim ako besna, ok?

kkatka78
30. apr 2010

Zdravim,deturence mate krasnucke,s tych nasich tento mesiac predsa nic nebude,takze nasadzujeme Femigardovu kuru 🙂 Mirusch aspon,ze si sa ukazala,pozdravuj Schnucki,nech vsetko dobre dopadne a krasny den...

Drzte sa holky!