Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

schnucki
28. aug 2008

no ja jsem si rikala ze doktora tam asi mate 😀 ale teda prihody tveho manzela jsou kulantni, to radsi nevedet co se tam deje 😨

simone
28. aug 2008

jedna holka z beremese,dela pravnicinu,studuje a jedno brali nemocnice a tak a psala,ze co jiim ten soudce vykladal,tak ze se boji jit k obvodakovi,ale nenapsla co,ze se to nesmi. Ale pry hnus 😕

My treba mame u Ostravy nemocnici,kde cikankam ppo porodu delali sterilizaci bez jejich vedomi a pak zas kde nechali chlapecka umrit na dehydrataci,vinou lekaru.

Ja si zas rikam,ze to tady je hrozne,ale zas je zdrav.zdarma-ja tu nikdy nepracovala a nikde za nic neplatim a tak i dalsi miliony pristehovalcu,v cr si vsichn plati palky kazdy mesic,pak jeste za leky,pak pri vstupu k dok.,ze lezi v nemocnici a ted jim chcou zavest,ze budou platit i za sanitku.Coz je bordel.

Ale je pravda,ze kdyz jsem doma,tak si zajdu na gyndu a necham se vysetrit,tady to nedelaji-tady misto prevence se uz leci-coz je blbe. A z porodnice a z porodu s malou mam jen dobre zazitky,tak to si stezovat nemzuu,i dkyz vim,ze v jeden porodnici tady umira kazda sedma rodicka 😅

Manzel ted prones,ze nechce druhe dite,ze je pod natlakem prislibu denniho sexu 😀

No nic,ja uz koncim,tak custe holky-jsme se nejak rozepsala 😝

simone
28. aug 2008

mazna delal na pooperacnim a na nocnich pry chlastali nekdy a doktori,kdyz treba privezli pripad a volali ho na sal,tak rek,ze nejde,at se o to sestry postaraji a ze to pocka do zitrka.........

schnucki
30. aug 2008

dobre ranko holky, 🙂 co vyvadite? .... tenhle vikend maj bejt 30, takze si to koukejte radne uzit 😎 (teda v nemecky, nevim jak u zbytku 😅 )

jinak simone, tvuj manzel ma teda zazitky 😀 az se to cloveku nechce ani verit, kapanek nezodpovednost 😒

violoncielka
30. aug 2008

Dobre ranko,aj Italy hlasi teploty 😎 ,asi zajdeme zajtra k moru,dnes mam jeden koncert tak sa budem potit tam.
Simone....tak to je hroza.Clovek sa niekomu zveri do ruk...a nevie komu 😒
Vidim,ze vacsina ste tu Nemky.....a zbytok po jednom kuse. 😉
Mmmk co je to za techniku co si pisala Mirusch? Ja chcem vyskusat trochu malovanie...mama ma nahovara (ona sa tento rok opat vratila k malovaniu a vysledok su plny byt olejomalieb vacsinou zatisi s kvetmi).....Ked som bola v Parizi v tej stvri pod Sacre-Coeur.....tam to bolo uzasne-ti maliari,tolko nadnernych voni 😵 mnam!
Embambuli,to so prekvapena,ze aj u vas mate take problemy so zdravotnictvom 😕 .V Italy tiez na vsetko cakas a vlastne si musis akoby sam sebe robit lekara,ale ked sa dostanes na rad tak je to prfesionalne.
No idem ostrihat manzela...pa

mirusch
30. aug 2008

Fuha, nejako skoro v sobotu 😀 Ja uz periem, potom uvarim polievku, ozehlim a necham sa prekvapit, ze co, ale chcela by som von, kedze bude pekne, ci uz s niekym alebo sama. Schnucki, ako to vyzera na zajtra?

Simone, nuz hroza a strach. Fakt si blahozelam, ze som doteraz nemala obdobne skusenosti s lekarmi. Niekedy ma aj napadne, ze som mohla ist na medinu, lebo ma to zacalo ohromne bavit, mam len biologiu vystudovanu, ale doma vselijake knihy, aj latinu som sa ucila, cize mna lekari uz neoklamu, hned kukam do mudrych knih a na internet, moja obvodna si uz zvykla, ze na mna moze aj hadzat odborne nazvy... Hlavne za posledny rok, co sme chceli IVF a bola som na 2 operaciach, som sa zacala do toho kukat. Niekedy fakt treba si aj sebe pomoct, napr. ja teraz s tymi zubami, fakt to vyzera na zapal dasna, tak som si naordinovala vyplachy repikom a mam nieco z lekarne, po tom sa mi to zacalo zlepsovat. tak som zvedava, ale obavam sa, ze zub mudrosti bude musiet von, lebo to mam asi z nejho.
Inak v UK som nechapala, ked moja kamoska bola u obvodneho s nejakym zapalom a on sa na nu iba kukal, ze co ma s nou robit, tak mu nadiktovala, ze vyter z krku a zobrat krv... 😕 😔
Napriek tomu vsetkemu sa snazim verit lekarom, ze vedia, co robia a su pri zdravom rozume.

Violoncielka, aj ja chcem k moruuuu! ☹ Nuz, len pekne zacni malovat, je to super, ja sa niekedy pri tom hrozne zabudnem, teraz chcem zase zacat, len mame maly byt, nemam velmi kde, snivam o vacsom, hadam sa nam podari nieco najst. Milujem olej, s tym sa da vyborne pracovat, neschne tak rychlo a teraz uz predavaju take riedidla, co su uplne bez zapachu, kupujem tie, kedze malujem v byte. Moj otec ma atelier, ten ked zacne smradit riedidlami, tak cely dom zamoreny. Uf. Tu techniku, co pisala Mmmk som este ani ja nekukala, ale idem, kukni ten link, co sem dala.

embabuli
30. aug 2008

tak vo finsku dnes pochmurno a 10 stupnov..uz sa tie polarne noci blizia ..

ja som dala vcera tu vypoved tak uz sa vytesujem ako si doma budem kralovat 😀
a dnes ideme na svadbu, kamosi si idu povedat svoje Kyllä
a moj chlap tu bezradne vyvadza a nadava ze si nema co obliect 😀

inak si davam trosku detoxifikacne cajiky, nech mam telicko pripravene na septembrove snazenie 😉

schnucki
30. aug 2008

Tak to tady se budem smazit 😎

Violoncelka, ja bych taky zasla k mori 😎 je super, ze zase hrajes 🙂 jinak mrkni na ten link jak psala mirusch, ja tam taky mrkla, ale asi by to na me bylo moc tezky 😖

Mirusch, no prave pisu a ty volas 😀 takze vsechno jasny a uz se tesime na zitra 😀

Jeee, ja rada svatby .... to spis maj zensky problemy ze si nemaj co oblict 🙂 ..... myslim ze muzete v rijnu klido zacit 😉

simone
30. aug 2008

Tak u nas taky pod mrakem a rano prselo a asi jeste bude.

Tak ja mam tady zkusenost jak kdy,nekdy je doktor ok a nekdy naprosty idiot. Ale kdyz treba mala jako mimco,ji natekly koncetiny,tak jsme jeli na pohotovost,tam ji automaticky kontrolovali obeh a srdce,jestli nema neco se srdickem,tlak a vsechno-ale pediatr byl blb,desne neprijemny.

U nas nastala zmena,my odkladame mimco,ted jak sledujem ekon.situaci,tak jsme se dohodli,ze pockame. Uz ted mame od ledna el.drazsi asi o 20% a plyn ted ma jit o 32% nahoru a pry se to jeste bude nekolikrat zvedat. Taky rikali,ze je to nejvetsi krize po 60letech a ma byt hur,jeste ze nemame hypoteku a zadne dluhy.
Ale jen prece jedno dite urco uzivime dobre a s druhym si nejsme jisti. Me je 25,tak mam jeste cas,treba pozdeji,uvidime. Ale do prace se mi teda nechce,ale od ledna budu muset uz hledat,aspon na cestecny uvazek.

Taky jsme koukali,ze krachuji letecke spolecnosti,ted zrovna byli zpravy.No jsem zvedava,jak to vsechno dpoadne.

HOlky,kolik chcte vy deti??

simone
30. aug 2008

JO a k mori bych sla taky,my jdem na bazen,tam urco s malou nezmoknem 😉 bude poprve plavat v kruhu,jinak ma krdelka,tak snad se mi neutopi.
Ale za 4tydny letime do spanelska,tak se tesime,akorat se bojime,ze to letadlo spadne,protoze padaji jak mouchy letos. Letime s raynerem a uz mel tri nouzove pristani za dva tydny 😅 Ale letime poprve km ori,jako do tepla,jeste jsem se v mori nekoupala a manza taky,tak snad nam nebude prset

schnucki
30. aug 2008

Neboj, urcite nebude prset celou dobu co tam budete 🙂 ja byla jednou ve spanelsku na 10 dni a neprselo, a bylo to v zari 🙂 .... ja doufam ze tady nic nahoru nepujde. .... nesmis na takovy veci myslet, jako ze to spadne, uzij si ten adrenalin a hlavne na to nemysli 🙂

Jinak ja bych si predstavovala dve deti, stacili by mi, pritel me strasi se trema, ale ja chci dve 🙂

embabuli
30. aug 2008

ja som sa prave vratila z najnudnesej svadby na svete..ti fini su fakt blazni, uz to trosku s tou slusnostou prehanaju..
len tichucka klasicka hudba v pozadeni, skor smutna, hodinove preslovy starych rodicov, vsetci len decentne vinko popijaju..a trapne ticha..
no to keby moja babicka videla tak uz schmatne zenicha a riadne s nim zatoci..
no ina mentalita veru..

ja by som chcela teda dietka dve, ked uz manzel trva na jednom Medardovi tak to druhe by som chcela s normalnym menom 😉

a my tiez rozmyslame ze hypoteka..ako to budeme zadlzeny zvladat..ale neviem, nechceme sa podla toho riadit..
su dokonca teorie ze 2012 ma byt koniec sveta tak kto vie
😖 😝

dnes na svadbe oproti mne sedela kolegynka s trojtyzdnovym miminkom..no najkrajsie rucicky prtavunke to malo..
no chcem aj ja take uz, nech mozem byt mama 🙂

embabuli
30. aug 2008

inak violoncelka...mna malovanie tiez laka..aj ked som na to hotentot 😝

ale chcem sa vratit k serioznemu komponovaniu...ja spievam a uz mi aj nejake piesne vysli,
zevraj to dokonca aj dobre robi pre planovane tehotenstvo, stimulovat brusne svalstvo a dobre sa predychat
no uz sa tesim na to 🙂

simone
30. aug 2008

embabuli,tak s tim koncem sveta nam davas dobre vyhlidky 😖 Ale ja tomu docela verim,staci kdyz rusko hodi jednu atomovku,amerika druho a je to jasne,bude konec do hodky.
Holky zajimate se nekdo o vestby? Astradamus ,Sibyla?

Tak to by asi fini cumeli na ceske nebo slovenske svatbe. U nas uz v osm byla pulka na srot a tancili i na zidlich

schnucki
31. aug 2008

Tak to bys je mela vzit na radnou ceskou svatbu, by z toho meli asi sok 😀

My chceme nekdy malej baracek, ale bez pujcky to nepujde, takze ja s tim pocitam. Doufejme ze to i zvladnem 🙂
Ja sem tam taky maluju, i kdyz jen tak pro zabavu, zadnej profik nejsem 😀 ale zkusit se ma vsechno a me to docela vzalo.

mirusch
31. aug 2008

Uf, dobra svadba 😀 My sme mali no, taku inu...u nasich doma, kde si robil kazdy co chcel a kedy chcel, vsetci sa prezliekli do teplakov a pyzama, vypili 10 l caju a 5 l kavy, piva sa nikto nedotkol okrem mojho manzela, iny alkohol som okrem pripitku nechcela, ale ani nikto nepil, znam sve lidi 😉 . A vsetci tvrdili, ze to bolo vyborne, jeden kamos, ze to bola najlepsia svadba na akej bol, za co dostal kopanec od svojej manzelky 😀 😀

Embabuli, to je super, ze spievas, teraz mas na to cas, tak sup, sup do tvorenia, my sme tu viaceri umelci tu 😅 😵 , ved aha, Violoncielka proficka, ja malujem, Mmmk tiez tvori atd... Nakazime aj zvysok. Inak, baby z IVF temy zvyknu brat chilli omacku alebo chilli kapsule-s kapsaicinom na prekrvenie a posilnenie maternice. Ale to by chcelo, aby si sla najprv na vysetrenia, ci nie je niekde inde chyba, preco mas problem udrzat. Uz mas nejaky termin u lekara na hormonalny profil a pod.?

Baby, peniaze neboli a nebudu, teda u vacsiny, u nas isto, tak sa na to treba vykaslat, dieta nepotrebuje velky dom, jemu stacia milujuci rodicia 😉 Teda kym nepride do puberty 😀 Ja som zmierena, ze my na vlastne nemame, tak sme v prenajme, no a co, mame to tak, ako chceme my, tu v DE je to chvalabohu uplne ine ako v SR. Moje najblizsie plany do buducna su najst si pracu, ktora by ma naplnala a vacsi prenajom 😕 A verit neprestajne na zazraky.

simone
31. aug 2008

mirusch,tak my jsme na tom stejne,my urco taky zustanem cely zivot v pronajmu,leda kdyby se stal zazrak.
Ja se ted zacnu ucit anglicky-moc nemumim,lprotoze jsem porad doma a pak delat skolu,tak od ledna nejpozdeji.Budu delat ale doma,pres net-tady mi moje vzdelani neuznaji a chci zas ucit ve skolce.

Tak ja teda umelec nejsme,namaluju tak leda ctverec a to jeste krivo,zpivat neumim,ale zpivam rada 😀 .Jo vlastne tanec mi jde na jednicku,to umim a zivit bych se tim mohla.Jen kdyby nasi meli penize a dali me nekde-takze nesouhlasim,ze jen staci laska-i kdyz ta je nejdulezitejsi.

violoncielka
31. aug 2008

ahojte zienky,
Mirusch aj my sme v prenajme,ale je to super.Krasny velky bytik a aj keby prisli bambini mozeme pokracovat zit tu.
nam to tiez takto vyhovuje,aspon si manzel moze hladat pracu aj v inych mestach,nie sme priputani a odkazani ostat tu na trvalo.Ale nic sa nestane ak sa nam ho po niekolkych rokoch mozno podari kupit.Ale to je uplne najmenej.
Aj ja si teraz ,ked idem na SK idem kupit tie chilly tabletky a este som citala dobre ohlasy na Valovica.
Ale mne stacia tie chilly....
Embabuli...tak to je super.Myslis komponovanie vaz.hudby? Inac podobas sa na jednu moju spoluziacku s VSMU,ktora je teraz velmi uspesna skladatelka... 😉
Schnucki,ved o to ide aby to bolo pre zabavu..aj sa chcem pustit do malovania,lebo citim,ze ma to bude bavit
Dnes sa more nekonalo,sme obaja nejaky prechladnuti 😒
No snad este nejake teple dni budu.
majte sa mi krasne pa

embabuli
31. aug 2008

dobre pises mirush 😉
no to som nevedela ze sme tu take umelkyne 😀

inak, ziadny hormonalny profil nic mi nechcu este robit, aj som sa pytala ci trebars duphaston ak by som znovu otehotnela, tak na podporu maternice..ale ani to nie
skusim teda aspon nejake cviky na posilnenie bruska.., inak stravu mam zdravu, neflamujem davam pozor na seba..tak uvidime
lebo prvykrat ked som potratila, tak to bolo po turne, som si to trocha vycitala , ale tentokrat som posluchala a len vitaminky a vela odpocinku..a aj tak ☹

embabuli
31. aug 2008

violoncelka vaznu hudbu sice velmi rada pocuvam, ale sama skor od ineho sudku, jednu piesen som aj pomenovala Dreamachine..tu si casto spievam ked ma smutok prepada..na slovenskom radiu fm ju celkom hraju 🙂
my mame vlastne s manzelom kapelu, tak su po celom dome vajickove kartony po stenach 😀
uz moj chlap aj sklada nocu piesen pre nase este nenarodene babenko..v refrene je Is it gonna last? 😉

a hudba je fajn, clovek sa vykrici vyfiltruje..pre mna je to terapia 😅

violoncielka
31. aug 2008

Embabuli,ak sa mozem opytat kolko mas rokov? Napriklad tu v Italy este moj vek 36,beru za uple super,a do 30 pokladaju za zbytocne tiez robit vysetrenia (kde je problem) ani ta nedopuju zbytocnou chemiou.Mozno cakaju ci to nepojde natural.....
ked si niekedy citam na grafoch ,ze niektore babky 25-28 rocne su zufale a myslia,ze je pre nich neskoro tak mi je niekedy do placu.Ale ked si predstavim mna v tych rokoch,tak musim uznat,ze ta sila tuzby po materstve bola vtedy asi najsilnejsia.Moje dieta ked bude mat 20 rokov ja sa budem blizit pomaly k 60!!!! jemineeeeee
A to som si ako dieta myslela,ze nas mama mala ako stara (27 mala ked som sa narodila ja najstarsia)
No a kedy sa chystas na SK? Mozno by si mohla zajst do nejakeho centra a tam ti urcite urobia vsetky dolezite vysetrenia.
Pozri si temu trombofilia.....tam sa mizda ,ze su podobne pripady ako ty.Nie je to nic vazne,da sa to zistit z krvi a liekmi sa to da krasne drzat pod kontrolou.
Este ,ze existuje konik....aj ja som sa vdaka nemu podozvedala tolko veci......raz som si dokonca citala,ze jeden gynekolog odporucal tieto stranky jednej babenke.
A hlavne sa pytaj a hladaj.....
pa

violoncielka
31. aug 2008

A ivanka,nasa zakladatelka sem niekedy nezavita?

embabuli
31. aug 2008

ja mam 28 to je este pohoda 😉
len to ma stvalo, ze ked naozaj je moj problem taky, ze staci urobit jeden krvny obraz a potom lahko pomoct udrzat tehu nejakym liecikom..tak preco nie?
tie potraty su hodne zataz na telo aj psychiku 😖

v januari chceme kuknut do CAR, a mozno uz ani nebude treba 😉
treba byt optimista..

no a co je s meleri, dufam ze vsetko ok..

mirusch
31. aug 2008

Cafte, co ste vsetky doma? Ved je nedela, slnko svieti 😀 Teda u nas. Zajtra ma byt zase hnusne, tak sme mali dnes rande so Schnucki pri jazere a na zmrzke 😎 , myslim, ze som z nej spravila zavislacku na talianskej zmrzke 😅
Simone, ved ja viem, ze aj peniazky treba, my sme to ako deti mali este zadarmo, teraz treba platit za vsetko ☹ Toz.
Violoncielka, jasne, maluj, je to super vec, teda pre mna urcite a vobec nezalezi na tom, co malujes, ja napriklad malujem abstraktne, tam si mozes malovat co chces ako chces, ide o farby a o pocity... Prajem skore uzdravenie!
Inak, myslim ze Ivus nestiha alebo co 😕 Musime na nu vsetky telepaticky posobit 😵

Embabuli, uf, ty si nejaka macherka ci co. Kukla som tu tvoju skladbu na radiu, nasla som v hitparade, ak je to pod tymi D.A., nechcem pisat cely nazov, neviem ci ti nevadi... Je to ono? Kde sa to da vypocut? Alebo nieco ine od vas? Moja mama sa venuje hudbe...teda ako teoriu prevazne. Som odrastla na operach a operetach a v divadle.
A k tym vysetreniam, to mi nie je jasne, preco ti nechcu ani krv zobrat, ja by som nastojila, alebo ako pises, ak nebude vec vyriesena 😉 , tak pekne chodte do SR do CAR, len si urob zavcasu termin, na prvy cakas dlho, nech ti urobia rozbory, to nie je take drahe, mozno to je len nieco, co sa da poriesit liekmi, tak preco si nepomoct. Ja neznasam nevedomost. Mozno aj preto moju sucasnu situaciu zvladam ako-tak, lebo mam istotu. Nech je akakolvek.

Umeniu a snazeniu zdar 😵

simone
31. aug 2008

violoncielka, Zilkova ma taky pozde decka a plno jich ma az ke 40,v dnesni dobe to je normalni 😉 Moje mamka rika,ze baba si materstvi uzije daleko vic,kdyz je starsi. Ona uz mela ve 23 tri deti a rika,ze kdyby nebyla nemocna,tak si udela jedno jeste po 30 😉

Ja dnes mela prvni lekci anglictiny s manzou,uplne zaklady a jsem tak po skoro trech letech doma tupa,ze kdyz mi dal dve souveti,tak jsem nevedela co rika v druhe casti vety. Jsem uplbe blba a mam silene zakrneny mozek,doufam,ze se rychle vzpamatuje. Je to hruza dva roky jen sislat mnam,brm brm-fakt clovek zdebilni.

ivana98
autor
31. aug 2008

ahojte, to je sranda, ze ma spominate 😉

ja som tiez kedysi tvorila, ale nejako ma v poslednej dobe nic neinspiruje. dokonca mam pocit, ze odkedy som v nemecku, tak nic 😕

ja som dnes tiez mala stretko s jednou konikarkou 😵
a inak... mam celkom solidnu depku, tehotna nie som, novu pracu stale nemam a nejako neviem kudy kam. ale uz je najvyssi cas, aby sa to zlepsilo 😎

mirusch
31. aug 2008

Simone 😀 tak to jo. Treba trosku rozsirit obzory. Ja ucim anglictinu, neskocis na lekciu? 😉

Ivus, vidis, staci trosku telepaticky na teba posobit a hned si tu 😵 Presne som si myslela, ze si v takomto stave, takze potrebujes trosku nakopnut. Ja tiez nie som tehotna, pracu nemam ziadnu a netusim kudy kam, napriek tomu sme sa dnes so Schnucki dobre narehnili. Som ti pisala mail, mas? 😕 Moze byt len lepsie. Kazdy vecer pred spanim si poloz otazku/ky, na ktore potrebujes odpoved a ver tomu, ze ti odpovede zacnu prichadzat, len musis byt vnimava. V podobe ludi, ponuk, nahod... Ja to zacinam praktizovat od dnes a teda som zvedava, kam ma to dostane. Hlavu hore 😉 Inak ta budem musiet v oktobri nakopat 😅 A mozno prave nejake to umenie by ti zlepsilo naladu.

simone
31. aug 2008

TAk to jsme na tom podobne,praci nemam,rec umim blbe,k tomu jeste s malou se mi bude pracet shanet hooodne blbe. ALe depku nemam 😀 Ja mam po dnesni lekci tak zblbly mozek,ze uz mi nejede. To je fakt silene,jak ty bunky umi zakrnet,kdysi jsem delal dva jazky a vse si pamatovala na poprve a dnes nezvladnu si zapamatovak kus vety 🙄
ALe zas je dobre,ze ted nekam smeruji a mam co delat,ted mam cil a nez dojdu ke konci,tak to bude trvat. Prvni za mesic se naucit vsechnu mluvnici aj,pak dovca mesic,pak se prihlasit na kurz,dokoncit ho a pak na dalsi a pak jak mi bude mozna 60,tak budu ucitelka 😀

mirusch,tak ja skaknu zitra 😉

ivana98
autor
31. aug 2008

Mirusch, mail som dostala, dakujem 😵 nejako som zatial nestihla odpisat. Na mojom "aktualnom" stave je najhorsie, ze mam fazy, ked som ako paralyzovana, vacsinou ked som v praci 🤐 fakt ma to tam nebavi.

ked som minule listovala konika, tak som nasla temy ako poporodne depky atd. tak ma hned napadlo, ci by som nemala otvorit temu "Predtehotenska depka" 😀 ale nie, srandujem 🙂

idem si poslat dalsie bewerbungy, raz sa to podarit musi 😵

Simone a co robi tvoj manzel? To je super, ze v nom mas podporu a ze mas cas postupne na sebe pracovat 😵

schnucki
31. aug 2008

ahoj holky, teda vy jste se rozjeli 😀
randicko s mirusch bylo dneska super 😎 a jak pisala, jsem ode dneska zavislacka na italsky zmrzline 😵

Me to malovani odregovava, zkousim novy typy a tak, naposled jsem zkusila olejove barvy (myslim) kazdopadne me to hodne vzalo, daj se premalovat, takze pokud se mi to nelibi, mixnu jinou barvu a jedu nanovo 😀 jinak stavim strasne rada puzzle ..... zpivam akorat ve sprse, nebo s radiem, to me neni tolik slyset 😀

ahoj ivus, urcite se to brzi zlepsi, chcte to jen trpelivost (i kdyz je to nekdy na palici) hlavu vzhuru a drzim palecky, i mirusch, tobe taky, ale dneska jsme se krasne zasmali 😀

jinak mit malej domecek je nas sen, tak doufame ze se mi po skole podari najit dobrou praci a zvladneme pujcku, jinak zatim hledame podnajem a bohate nam to staci, i kdyby prisel prcek 🙂

Letim spat, dobrou noc holky