Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

barbora87
14. jún 2010

ahoj kleo
ako sa mate?tvoj manzel je rakusan?no mam kamosku co ma 2 deti a jej piatel je rakusan a ona na maleho cesky a on nemecky...a maly rozumie cesky ma 2,5roka ale rozprava väcsinou nemcky

meleri
14. jún 2010

kleopatris,

ahoj!
taky jsme to řešili, např. kamarádka je čínanka a muž je fr. ona na dítě mluví jen čínsky a manžel jen fr. holka už má 6 let mluví skvěle fr i čínsky...prý se to má rozlišovat...matka má za každou cenu mluvit svou řečí a otec zase tou svou...horší je to když se tam připotává ještě třetí jazyk, ale prý se dá zvládnout i to..

meleri
14. jún 2010

u nás je to tak že malý ovládá pár vět a slov a všecky v češtině, fr umí tak dvě slova...ale pokračujeme stejně jako ta kamarádka...myslím že to moc problém není...spíš pak - naučit je psát a číst, no nedělám si moc iluze s tím že by uměl česky psát ale aspon aby dokázal pěkně číst...jenže na to budu sama..

kleopatris
14. jún 2010

@meleri a hovoris cesky aj ked je manzel pritomny? alebo svokra? ja ked som s nim sama tak je to ok, ale jak su oni u toho tak nikdy neviem...

@barbora87 mame sa fajn🙂 a ty? uz lepsie? moj mm je nemec 🙂

meleri
14. jún 2010

kleopatris,

jasně, mluvím tak furt, i před cizíma lidma, někdy se trochu stydím třeba v čekárně, ale prostě člověk to musí překonat... 🙂 tady češtinu nikdo nezná, nevědí co je to za jazyk...
prý není dobré když matka mluví na dítě oběma jazyky..asi to pak má dítě pomotané..

u nás je problém že malý nerozumí fr skoro nic...manžel často používá české výrazy, i když to se prý taky nemá...ale někdy je to těžké, děcko řve, já jsem třeba na WC a manžel mu chce vysvětlit že "tutyny ještě pálí" no a fr. nerozumí nic..tak to řekne česky....

barbora87
14. jún 2010

@kleopatris no ja raz tak a raz tak...celu noc som mala bolenie v podbrusku...to sa mi este nestalo...a dnes mi je zase nejako od zaludka...no neviem...a maly rastie ako z vody ze?a v kociku uz sa mu paci?a pocuj si niekedy aj vo viedni?
aha a ti ste sa zoznamili s mm?

kleopatris
14. jún 2010

tak musim aj ja vytrvat a len slovensky 🙂 aj mne je to ale trapne sem tam 🙂 a moj manzel vie po slovensky akurat "idem jest pizzu...". ale sme si ten zivot skomplikovali tymi zahranicnymi partnermi 😝 😀

barbi my sme sa spoznali na slovensku, vo firme kde som pracovala a on tam bol jak berater 🙂 a kocik sa uz celkom paci, lebo uz ma sportovu verziu 😀 tam si moze urobit veget, vyvalit sa, vylozit nohy a ocumovat svet 😀 a ani mu nevadi, ze lezi...
a vo viedni som kazdy utorok na Babyschwimmen 🙂 ale 11.bezirk
dufam, ze ti bude konecne lepsie a nepotiahne sa to s tebou do konca 😖

meleri
14. jún 2010

kleopatris,
jo to jo, zkomplikovali....určitě si zvykneš...a němci přece vědí co je slovenština či rakušani...tak na tebe nebudou koukat jak z marsu...

už je ve sporťáku? to je fajn, to se mu určitě víc líbí!

schnucki
14. jún 2010

ahojik holky,
teda vy zas jedete 😀

blackie dekuju, jasne ze pamatuju 🙂 mala je krasna 😵

barbor to verim ze se uz nemuzes dockat 😀

lubi ani mi nemluv, strasne to utika 😝

blondy tak uz jste doma, je super ze to mala zvladla 😉 ... blondy treba se ji jen neco zdalo 🙂

meleri
14. jún 2010

ahoj schnucki?
jak se vede? 🙂

barbora87
14. jún 2010

Tak haluz sedim u gynekologa v cakarni volala som sem totiz ze som v noci mala bolesti v podbrusku a to celu noc tak ze mam hned prist...tak som zvedava...
No schnucki ja nepatrim medzi trpezlivych ludi🙂ale uz len asi mesiac a budeme vediet teda ak sa mimi ukaze

schnucki
14. jún 2010

kleo my jsme se uz taky bavili jak to budem delat, my mame tri jazyky ... no a resili jsme to tak, ze ja na malou budu mluvit cesky, manzel rusky, a jelikoz se mezi sebou bavime nemecky a i s prateli se bavime nemecky, pochyti nemcinu tak ... ale uz jsem si z manzela delala srandu at si otevre knizku cestiny, ze si z nej pak mala bude moct delat srandu 😀

schnucki
14. jún 2010

meleri ahoj,
ja jsem furt jak spici pana, nevim jestli mi treba nechybi neco z jidla, neco co by mi dodalo energii ...

barbor tak dej pak hned vedet jestli je vse v poradku 🙂

my mame kontrolu zitra tak taky doufam ze se mala zas neschova 😀

meleri
14. jún 2010

schnucki,
aha! tak to jo, určitě si pospi pokud máš čas...to nevím, ale já na tom byla stejně, jestli to není těmi hormony....o víkendu jsem byla u kamarádky, ona je taky v jiném stavu, a taky je strašně unavená....možná ovoce povzbudí?

meleri
14. jún 2010

právě druhé těhotenství nevím jak budu zvládat jestli se mi bude chtít pořád spát kdo bude s malým... 😝

blondynka400
14. jún 2010

Tak jsem dneska dala první příkrm, původně jsem chtěla až o víkendu, až bude mít ukončený 5. měsíc, ale pak jsem si řekla, že na nějakém dnu až zas tak nesejde... Takže snědla mi celou vaničku mrkve, pořád otevírala pusinku, asi jí chutnalo 😀 Tedy část samozřejmě skončila i mimo, ještě se bude muset pořádně naučit jíst, ale i tak mě docela překvapila. akorát tedy ta mrkve horzně barví, takže jsem ji i přes briňdák musela převléct, mám trošku umazané sedátko ale to neva 😝 😀 . A asi jí to natolik unavilo, že mi sama od sebe po chvilce co dojedla usnula sama na sedačce, to už se mi dlouho nestalo 😀

schnucki, no nevapadala že by se jí něco zdálo 😀

meleri
14. jún 2010

blondynko,

tak to gratuluju, krásně ti papá teda takhle najednou celou vaničku mrkve! super! jo tak to jo, ono je to zezačátku strašně unavuje! 😅

schnucki
14. jún 2010

meleri ja ti nevim, ovoce se snazim jist docela casto, zeptam se zejtra doktora ... ono je to asi normalni, ale me to vadi, nic neudelam a jsem furt tak ospala 😝

blondy super ze mala takhle ji 😵 sikulka je to 🙂 ... a na nejakem dni opravdu nesejde 🙂

blondynka400
14. jún 2010

meleri, no my právě další cestu plánujem koncem září a romýšlíme se zda letdlewm nebo autem, přeco jenom je to dost daleko, malá už bude chtít lézt a tak, k tmou sleeper už bude malý a mně vajíčko přijde jako trápení, takže teď vůbec nevím...

Vidím, že řešíte dvojjatyčnou výchovu 😀 Tedy docela mě překvapilo, že ty vaši chlapi nic česky nebo slovensky nic neumí. co znám takhle páry, tak se většinou oba naučili oba jazyky 😝 Ale na mimi každý mluvil tím svým jazykem a nikdy nebly problém, dítě pak umělo pěrfektně oba jazyky a to číst i psát (znám takhle 3 páry 😉 )

blondynka400
14. jún 2010

meleri, tak ono to není nic velkéh, takové to kupované, ani nevím kolik to má gr, ale píšou na tom, že je to jedna porce. Docela mě to překvapilo, myslela jsem že dál pár lžiček a bude to. Všude píšou, že je úspěch, i když sní jednu lžičku 😀

schnucki, tak ono takhle ve všední den je to lepší, protože na to máme klid, manžel je přecoi jenom trošku hrr, tak snad takhle se to do víkendu naučí, že už nebude taková patla 😀 . Ale i tak když vemu co jsem viděla jíst některé starší děti, nebylo to tak hrozné.... Jedině ona teď strašně ráda prská, takže na mě prskla, jenže měla v puse ještě zbytek mrkve a měla z toho záchvat smíchu 😀

meleri
14. jún 2010

schnucki,

jo to chápu, je to těžké, a co jak to máš s krví? já fakt nevím měla jsem to taky tak až do konce, nadruhou stranu je fajn když se ted dobře prospíš dokud to jde...🙂

blondy

letadlo je super! teda pokud je to přímý let, mám s tím dobré zkušenosti až teda na tu sopku a sníh loni....my bysme klidně letěli ale ta cena....to tě chápu...třeba můj Sam už je větší takže se může proběhnout, ale to mimčo hodně malé to je fakt horší...ale asi fakt je dobré v tomto případě jet v noci?

můj muž se česky domluví, ale ne zas nějak skvěle, neumí dodnes dobře časovat a skloŇovat..ale s mojí rodinou se dorozumí.

blondynka400
14. jún 2010

meleri, jojo, je o přímý let, leté to asi 1:50... U nás letadlo vyjde značně levněji než auto, řekla bych že sotva tak třetinu...
No my i teď jsme vyjížděli něco před půlnocí a aby velkuo část prospala, jet přes den to si nedovedu představit. Ale zas když člověk vytrazí vyloženě na noc, třeba 6 večer, tak to je pak nad ránem na palici a vyloženě na to někde usnout...
Tak hlavně že se dorozumí, já nevím jak ty francouzsky, ale já cizím jazykem taky tedy nemusvím bez chyb, navíc čeština je docela těžká 😝

barbora87
14. jún 2010

Tak sme fertig...mimi sa tam nejako vrtilo ale dr povedal ze vsetko oky doky a krcok ok len ze asi citim ako to tam vsetko rastie a dostala som freistellung az do porodu...tak sa mi ulavilo pojdem si nieco kupit na papu nejako ulietavam na sladke a asi pojdem hajat aj ked som spala do pol10dnes!ale to pocasie ma nici

kleopatris
14. jún 2010

meleri tak to mas super, ze manzel cestinu zvlada...ten moj je na jazyky totalne mimo ☹ ale snazi sa, dufam, ze od maleho nieco pochyti....

nam sa urobila zabka v pusinke ☹ neviete z coho sa to robi? u doktora mi na to dali taky gel a ten je sladky jak svina, sme polepeni az za usami obidvaja 😝

meleri
14. jún 2010

blondynko,

joj tak to vám závidím tady je to strašně drahé a navíc to letí do Prahy, pro mě byly lepší ty Katowice v Polsku....právě v noci jet musí být záhul, já jsem v noci strašně unavená asi bych nemohla vůbec řídit...

právě že čeština je těžká, ale francouzština taky. no domluvím se to víš, už jsem tu nějaký ten pátek, ale dokonalé to rozhodně není....🙂

kleopatris,
manžel si koupil učebnici a podle ní se učil a dost mu to pomohlo..akorát jak došel k těm pádům tak byl z toho v háji, prostě je to těžké....latinské jazyky pády nemají, tak vůbec neví o co jde..

blondynka400
14. jún 2010

kleo, co je to zabka? 😕

meleri,no mě to takhle kolem té půlnoci docela vyhovuje, člověk se předtím toršku vyspí a je to docela v pohodě, ale jet přes celou noc je fakt síla, dá se to, ale je to vyčerpávající...
Pro mně je Praha ideální, z letiště to mám asi 20 minut taxíkem 🙂 My máme výhodu, že sem lítá nízkonákladovka a přes léto ještě druhý dopravce, smartwings (kvůli dovoleným), taqkže to docela jde. Když kupuješ letenky tak 2 měsíce dopředu, je zpáteční většinou necelých 100 EUR, když kupuješ dřív nebo v kaci, tak i levněji, když později, tak o něco dráž. Ale tak jak který termín, ale dá se to bez problémů... 🙂

kleopatris
14. jún 2010

blondy ten biely povlak, plesen myslim v pusinke 😒 ale na radu segry som ho uz nagenciankovala a sme cely fialovy 😀 to budu rakusanky zajtra na nas na plavani kukat 😀

blondynka400
14. jún 2010

kelo, jo ty myslíš moučnivku neboli sour, tak to jo. To ti nezávidím, ale genciánka obvykle do pár dní zabere, jen mimčo většinou je protivnější a nechce moc jíst... A pak může mít nějaké problémy ve střevech (tedy že je spíš náchylnější k nějakému onemocnění), časem, tedy někde jsem to četla, přesně si to nepamatuju 😅

schnucki
14. jún 2010

blondy muj cesky neumi, protoze se s nasima a i par myma kamaradama domluvi rusky, no a zbytek prekladam 😀 ... no ale treba od male neco pochyti ... jinak ja nejak nevyzaduju aby mala umela cesky psat a cist, bude pro me dulezite aby se domluvila s nasima ...

barbor super ze je vse v poho 😉 ono to nekdy je hodne citit jak si tam dela misto a vse se roztahuje, ja mam nekdy bolesti jakoby mezi pupikem a hrudnikem, jak si dela misto 😝

ja taky nevim co je to zabka??

u nas teda vyjde auto o mnohem levneji nez letet, tak doufame ze mala bude v aute spokojena 🙂

blondynka400
14. jún 2010

schnucki, zabka bude moučnivka 😀
No já si osobně myslím, že by dítě mělo umět obojí ať si pak časem může samo vybrat, když je k tomu vedené od malička, žádný problém to není... 🙂 Ale je to každého věc 😉