Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

violoncielka
4. sep 2008

Mirusch:leo Biscalio? To je taliansky spisovatel.?...dik za tip.Ja sa teraz tiez chystam na SK poobzerat po knihach(ja milujem Dostojevskeho,Remarqua,Allende) ale vidis Emi siahla by som aj po romatickych romanoch..jaaaj 😵 .Teraz sa musim nadopovat pozitivnou energiou tak asi si kupim Jane Austen.....Ja som naposledy citala Matkina V muzskych atelieroch (dobra kniha),aj laska je chyba v programe...ale polnocny dennik bolo silne kaffe.
No a priznam sa vam ,ze si rada poplacem a zasnivam pri kellyovej vasilkovej 😀 😀 😀 (dufam,ze sa tak pise),ale to je na jedno precitanie,vzdy si to citam u nasich...
Tak sa majte.. 😎

ivana98
autor
4. sep 2008

Violka, vesmirna melancholia, super si to vystihla 😵 tie otazky pohladam a napisem... mne to vazne pripada vtipne a oni okolo toho robia cirkus 😝

Em, tvoj manzel ma vajecniky? 😝 teraz vazne - ak by sa jeho zdravotny stav mal zhorsovat, tak by som ho preventivne poslala na spermiogram a pre pripad nudze vzdy existuje moznost zamrazenia genetickeho materialu... pre pokoj na dusi 😵 snad to ale nebude nic vazne! (a ake su priznaky zapalu prostaty? 😨 )

a ad testy 😀 typicky chlapsky nakup, ze? ja som raz pred rokmi poslala manzela kupit vlozky a doniesol mi slipove v. s odovodnenim, ze "videl ze su tensie a tym padom urcite modernejsie" 😀 no ale to bolo davno, teraz uz take veci riesim omnoho hygienickejsie a bez pravidelnych nakupov 😵

samozrejme ze to nabuduce bude ok! pozitivne myslenie nadovsetko 😵

ivana98
autor
4. sep 2008

vy ste nejake rychlovky, ja som reagovala este na predoslu stranu 😅

violoncielka
4. sep 2008

Ivi.....vidis,to je krasne ..tensie=modernejsie 😀 😀 😀 .No nie su zlati????

ivana98
autor
4. sep 2008

samozrejme ze mi chcel doniest len to najlepsie 😵 zboznujem ho 😎

embabuli
4. sep 2008

jezismaarja no vidis ivi 😀
to je tak ked niekto zije vo finsku hovori cely den po anglicky..no uz som magor, to ani nevravim ako po slovensky uz pletiem 😝

no moj chlap je sice velky frajer, ale vajecniky nema to je pravda 😉
no mame v plane do toho CARu ked sa vratime, tam nas snad vysetria oboch..
teraz ten zapal sa mu prejavil ze ho pobolievalo tam dolu,
viac som z neho nevytiahla, oni chlapy moc o intimnych veciach radi nerozpravaju

heh a chlapske nakupy, no musim spomenut jednu historku, len pre pobavenie .. 🙂
vybral sa raz manzel s kamosom nakupovat a ze zensku nepotrebuju..no a vratili sa prevelice vysmiati, samozrejme aj nejake piva medzitym stihli,
a ze aku dobru kupu spravili, tolko veci a tak lacno!! zo second-handu..
no ked tie kosielky superlacne vytahoval, uz som mala podozrenie..lebo hraskovo zelena s ruzovymi kvetinkami..no ale ok ked chce byt zaujimavy..
no a potom si to obliekol a kukam kukam, na jeho pysnej hrudi sa crtali na koseli vydarene prsia, tipujem ze ta pani povodna majitelka mohla mat tak stvorky
😀 😀 😀
inak tuto historku prednim uz nemozem ani spomenut lebo si ju dako ´nepamatá´ 😉

violoncielka
4. sep 2008

Tak ja sa uz odpajam...vola ma "dieta" cello...musim este nieco pocvicit,lebo tyzden budem bez nastroja.tak aby som bola vo forme.Zatial pa a snad sa mrknem na vas vecer.Ahooooj

ivana98
autor
4. sep 2008

V DE mozu rodicia deti do 14 rokov rozhodnut, ci dieta bude navstevovat hodiny:

- dejepisu
- nabozenstva
- cudzich jazykov

DE je pravny stat, to znamena:

- stat a vsetci obyvatelia DE sa musia spravat podla zakonov, bez ohladu na statnu prislusnost
- stat sa nemusi drzat vlastnych zakonov
- len nemecki obcania sa musia spravat podla zakonov

co NEobsahuje nemecka ustava?

- vsetci musia mat rovnako vela penazi
- kazdy ma pravo na svoj nazor
- vsetci su si pred zakonom rovni

aka je uloha policie v DE?

- branit vlast
- rozhodovat o zakonoch
- kontrolovat dodrziavanie zakonov

mirusch
4. sep 2008

Ahojte 😉 Toľko zaujímavého ste popísali, že ani neviem kde začať. Asi po poradí 🙂
Ivuš - presne tak, je aj potravinový a Getränke Toom, pri nás je to jediný veľký obchod, pre Nemcov obrovský, pre mňa konečne normálny rozmer...zvyknutá na Tesco zo SR... je tam oveľa väčší výber a fakt tam majú Mojito Cola, aj keď mne už až tak nechutí, ale manželíkovi stále.
Ja som nemusela robiť žiaden Einbuergerungstest, keďže som mala skúšku z nemčiny, vtedy netreba. Ale tie otázky sú fakt na hlavu. Som sa dobre vyrehnila, keď som na to kukala. A inak - je fakt, že mnoho Nemcov to nevie a tiež fakt, že z toho robia strašnú vedu v DE.
Ty máš Mooncup, však? A si spokojná? Ja sa neviem na to odhodlať... 😅

Jane Austen...na tú si už brúsim zuby. Zatiaľ som závislá na Jane Eyre od Bronte, výborná kniha. Pokiaľ môžem, tak čítam knihy v ich origináli, chvalabohu, že som sa naučila pár rečí, vtedy si to človek môže fakt vychutnať.

Violoncielka - Volá sa Leo Buscaglia, rodičov má talianov, ale presťahovali sa do USA a pokiaľ viem, tak píše anglicky. Tá kniha, čo som spomínala, to sú vlastne jeho prednášky študentom, ale veľmi dobré to je. On bol taký zvláštny a mal rád ľudí a objímal koho stretol, optimista. Keď je človeku smutno, tak taká kniha od neho naozaj pohladí na duši a dodá silu ísť ďalej.
Na zmrzku dôjdeme, o to žiadne strachy, všetko postupne, najprv základy taliančiny. Len mi odpíš na IP, že kde presne ste a tak...

Schnucki, oki, tak kúpime jedno balenie, na skúšku, či fakt bude chutiť, ok? Potom sa dohodneme ako doručíme. Hm, môžme spojiť so zachádzkou na zmrzku 😀

Embabuli, tá vetička je dobrá. Tým si vlastne kryjú všetci chrbáty, že ak sa ukáže to, čo tvrdia, ako nie celkom pravda, tak to predsa ešte nie je dostatočne preskúmané 😠
Inak, tak ako ti písala Ivuš, nie je aj tak zlé poslať manžela na spermiogram - veď si aj písala, že pôjdete. A z vlastnej skúsenosti - ak nebude celkom najlepší, radšej dajte zamraziť, aby ste nedopadli tak, ako my 😔 Antibiotiká môžu, ale nemusia ovplyvniť spg. Ak áno, tak potrvá chvíľu kým sa spamätajú, aj Ivuš písala, 3 mesiace dozrievajú spermijky. Čiže napr. teraz sa kľudne môžete snažiť a dopad to bude mať na ne až o napr. 2 mesiace...alebo aj nie. Koľko báb otehotnelo, keď brali antibiotiká... A ako často sa snažiť, to asi nikto nevie. Pre niekoho je lepšie to, pre niekoho to a nikdy nevieš, že čo. Ja si myslím, keďže teraz sa na ovulku snažíš nemyslieť 😝 Tak sa snažte priebežne a vtedy, keď by si ju mala dostať, tak denne. Spermijky prežijú 1-3 dni. Čítala som o tom niekde aj článok, pamätám si len pointu a tá znela obdobne ako píše Ivuš - keď často, tak to a keď menej často, tak to. Čiže si nenavyberáš. Snažte sa podľa chuti a keďže sa počas ovulky obyčajne zvyšuje chuť, tak kľudne aj častejšie, príroda si to zariadila tak, ako potrebuje predsa 😵

mirusch
4. sep 2008

A ešte k tej prostate Embabuli, nevieš či mu robili z krvi PSA? Dosť dôležité, opýtajte sa na to. To je onkomarker, môj drahý chodí k urológovi 2x do roka, nemá problémy, ale má nad 50 a berie testosterón. Vždy príde a strašne nadáva, lebo mu kukajú prostatu sonom zozadu 😖 Ale radšej ako potom plakať.

ivana98
autor
4. sep 2008

Mirusch, uz si mi tu chybala. dnes rano som sa rozhodla, ze si na vas urobim v praci viac casu (kedze minule dni ste kecali o 106) a vy zrazu nikde 😅
podla mna ide pri tych otazkach len o to, ci ovladas jazyk dostatocne na to, aby si pochopila, co sa ta pytaju. ked tie odpovede nie su pre niekoho jasne a jednoznacne, tak by sa asi naozaj nemal stat obcanom DE (alebo ktorehokolvek europskeho statu..)

a aj tak je okolo toho vela fam, minule som sa od manzelovej babicky "dozvedela" ze je nemecka imigracna politika naprd, lebo ktorykolvek cuzinec sa sem nasackuje a hned pobera socialne davky a tym padom nepotrebuje pracovat a ucit sa jazyk. to ste mali vidiet, ako sa cudovala, ked som jej ozrejmila, ze rozhodne nepoberaju, pretoze na ne nemaju narok!! 🙄
a ked pocuvam niekedy Ossi-Wessi zvasty, tak sa mi z toho docela zdviha zaludok..priklad? jedna pani zo Sachsen mi tvrdila, ze zapadni sportovi redaktori pri komentovani olympiady NASCHVAL nehovoria, ktori sportovci pochadzaju z vychodneho nemecka. pretoze im nechcu priznat uspechy a je to verejne utlacanie zo strany zapadu. No jasne! 🙄 No nejako som sa rozohnila, sorry 😕

mirusch, mooncup ANO ANO ANO. vies co, ja ti ho kupim a darujem, pod jednou podmienkou 😉 vyskusas a ked budes spokojna, tak ho kupis a darujes nejakej dalsej kamoske, co ty na to? a tak dalej 😀

embambuli a ako ta kosielka nakoniec skoncila? nosi ju? 😀 😀

mirusch
4. sep 2008

Ivuš 😵 Napíšem aj mail, ale som nestihla. Dnes som upratovala u svokry a nakupovala a varila a teraz ešte riady a idem si robiť Anschreiben k Bewerbungom a potom hľadať, kam to pošlem. Na Monsteri a pod. vôbec ale vôbec neviem nájsť ani zhruba, čo by som chcela, tam sú úplne iné branche, same sekretárky a inžinieri a počítače. Tak idem na iniciative bewerbung a kašlem na to, čo si kto o mne pomyslí.

Vykašli sa, čo si kto hovorí a myslí ohľadom tých vecí, čo spomínaš, aj keď chápem tvoje rozhorčenie, mňa to niekedy až do nepríčetnosti vytáča a to si stále hovorím, že tí, ktorí tvrdia somariny a nedajú si to vysvetliť, tak s takými sa ani vôbec nemusím zaoberť, načo aj. Ja keď som sem prišla, tak ma hnali zo všetkých úradov, na úrade práce o mňa zakopnú až keď budem mať odrobený rok v DE, inak nemám nárok na nič - peniaze. Akurát, že manžel má úľavy na daniach, keďže ma živí. A tiež zvyknem peniť, keď dávajú programy o cigánoch, akí sú oni chudáci, že musia zo SR utekať, lebo sa tam o nich nechceme postarať 😠 😠 😠 Také jednostranné žvásty. O to viac si cením ľudí a novinárov a pod., ktorí sa kuknú na veci obojstranne. A to, že ma považujú buď za českoslováčku alebo slovinku, to je na bežnom poriadku. Však Schnucki 😀 😝 😀

O to viac si vážim ľudí, ktorí sa zaujímajú a nechajú si vysvetliť.

Mooncup 😉 tak to si môžem aj sama kúpiť, netráp sa...Aj tak ktovie či sa stretneme v tom októbri...Len ide asi o to odhodlanie, že preboha, čo s tým 😅 Aj keď nápad dobrý, lebo keby mi to niekto strčil do ruky, tak to isto už nevyhodím, z psychologického hľadiska veľmi dobré 😀 Tiež mi nie je jasné, akú veľkosť...lebo podľa veku väčšiu, ale podľa toho, že žiadne deti, tak menšiu. Tak sa v tom vyznaj.

Ozi Embabuli, nosí tú košeľu 😀 😵

Ja sa niekedy rehocem, lebo keď vyjde najavo, že môj manželík nemal pravdu, alebo niečo zblbol, tak sa tvári, že on s tým nič nemá a nakoniec to aj tak vždy hodí na mňa, že to som tvrdila ja a nie on...on nikdy predsa 😀

mirusch
4. sep 2008

Ivuš a inak - akože som ti tu chýbala 😕 Ja som tu stále, ty sa flákaš 😀

schnucki
4. sep 2008

teeeeda vy jste se rozjeli 😨 😨 sem to skoro nestihala precitat 😀 sem se u toho pekne zapotila 😝

jinak ten einbürgerungstest me prijde taky pekne na hlavu a delaj s tim takovy caviky 😒 .... jinak o cikanech mi ani nemluvte, jsou to strasny chudaci, nemaj penize a zadnou praci a jezdej v drahejch autech oveseny zlatem, a jakmile prijdou pridavky jsou zastupy na poste .... skoda se rozcilovat

to znam 😀 oni to vsechno dokazou neskutecne obratit, ze je to ve finale nase chyba, .. taky se vzdycky chlamu 😀

jinak takova hloupa otazka ... co je to Mooncup?

mirusch
4. sep 2008

Schnucki, ty máš skúšku z nemčiny, či si nerobila? Ale asi nechceš občianstvo alebo áno, vzdala by si sa českého? Teraz je to aj tak už jedno, keď sme v EU.
Vieš, na chlapov treba ísť prefíkane. Šikovná to žena, ktorá nenápadne presvedčí svojho chlapa o tom, čo chce ona tak, aby si nakoniec myslel, že to bol jeho nápad. A potom ho treba ešte pochváliť, aký skvelý nápad mal. Je na seba hrdý a žena má čo chcela, čiže aj ovca celá, aj vlk sýty 😀

Mooncup sa používa pri MS namiesto vložiek alebo tampónov. Máš len to, nepotrebuješ už peniaze míňať na nič iné. Je to taký cup - kalíšok. Vieš čo? Ak mi Ivuš ten Mooncup dá, tak ja ho potom kúpim tebe, čo povieš? 😕 😀

schnucki
4. sep 2008

Mirusch, mam zkousek nekolik, nevim jakou presne myslis - nejdriv jsem delala Certifikat, potom Mittelstufeprüfung a pak jsem delala KDS, abych se dostala na vejsku, - tot vse co mam 😀 .... pokud vim, tak az se vemem, dostanu automaticky nemecky obcanstvi (nebo ne) ale doufam ze si nudu moct nechat obe, nechci se ceskeho vzdat 😒 🙂

aha, o tom uz jsem slysela, ale jeste nevydela, nevedela jsem ze se to jmenuje takhle 🙂 jasne, jsem pro 😀

mirusch
4. sep 2008

Schnucki, tak to máš skúšok dosť 😀 Ja som mala tiež KDS a tá pani na mestskom úrade povedala, že to bohato stačí, stačil by aj ten prvý certifikát. Svadbou občianstvo ani zďaleka nezískaš. Musíš byť v krajine oficiálne - teda zahlásená na mestskom úrade ( ak nie si, tak šup, šup zahlásiť ) 3 roky a z toho minimálne 2 musíš byť vydatá, aby si mohla požiadať o nem. občianstvo. A české stratíš, lebo ČR ešte nemá zmluvu o Gegenseitigkeit s ČR. SR to má.
Tak si české proste nechaj, veď to máš jedno, v EU sme si už všetci rovní.

ivana98
autor
4. sep 2008

Mirusch, tak fajn, ja sa nebudem rozculovat 😎
mooncup musim aj tak objednat, slubila som segre, tak rovno vezmem dva 🙂 som hrda na svoj napad 😵 neboj, je to o zvyku, prvy den ti to bude pripadat divne, ale potom nebudes chapat, ako si tak dlho mohla existovat bez neho 😀 inak tebe bude asi lepsi ten vacsi 🙂 nic v zlom 😝

schnucki, ziadny automatizmus s obcianstvom neexistuje, nechapem kde na to vsetci chodia. mna sa to uz ludia pytali snad 100 x 😠 ale u mna nadisiel cas, ze si o to mozem poziadat, tak nad tym dumam... test by som tiez nemusela robit, nemecky diplom im ako dokaz staci 😎

mirusch
4. sep 2008

Ivuš, jasné, hlava do kľudu, aj tak nezmeníš a ten čas, počas ktorého sa rozčuľuješ, môžeš použiť na nejakú dobrú optimistickú knihu.
Ozi, čítali ste Celestínske proroctvo?
A ešte Ivuš, tak teda oki, zober dva, ale bol to tvoj nápad 😀 Ak sa potom rozhodneš, že to chceš zaplatiť, kľudne povedz...inak dobrý nápad, ale ako k tomu prídeš ty, keď tebe to nikto nedal 😕 ? A ako doručíš? V októbri?
Inak si ma teda ohodnotila...že väčší 😕 😀 😝 Tak teda jo.

Kľudne si požiadaj, SR má Gegenseitigkeit s DE, akurát prídeš o 250,- EUR. Mne vôbec nerobili problémy. Ale treba ti na to príjem - tvoj alebo manželov. Mne to zatiaľ na nič nebolo, akurát si myslím, že to lepšie vyzerá na CV, že si aj nemka a keď pôjdeme pozrieť rodinu do USA, netreba mi víza. 🙂

ivana98
autor
4. sep 2008

Mirusch, ja som "dostala" na koniku tu spasnu myslienku, to mi uplne staci 😵 inak by ma to tiez asi nenapadlo...

ja sa len bojim, ze to bude hrozne trvat, u kamosky trvalo rok, kym to rozhodli. a sranda je, ze na CV sa to pise len vtedy, ked nemecke nemas, takze 😀

Celestinske proroctvo nepoznam.. ale znie mi to trochu divne, ak sa neurazis..
vies co som sa ta este chcela spytat - ako je to s bolestami hlavy, ty si expert. ja mavam sice migrenu zriedka, ale stredne az silne bolesti hlavy hrozne casto 😠 nevies, co by sa s tym dalo robit? kamoska fyzioterapeutka mi nieco plietla so zaseknutym krcnym stavcom, ale neverim ze by mi zrovna ortoped nejako mohol pomoct 😕 alebo mozno nejake vhodne masaze? strava? 😨

ivana98
autor
4. sep 2008

jezisi, teraz to po sebe citam a nepochopila by som o com tocim 😅 takze prvy riadok je o mooncupe a druhy o poziadani obcianstva 😀

mirusch
4. sep 2008

Ivuš tak teda oki.
U mňa trvalo schválenie občianstva 3 mesiace, u kamošky Rumunky podobne. Len som odovzdala žiadosť a kópie na Standesamt a čakala. Prišiel mi papier z Darmstadtu, že mám čakať a nevolať im a potom ešte jeden po 2 mesiacoch, že treba zaplatiť a poslať ešte jednu kópiu. A o 2 týždne som bola Nemka.
Nuž, ja radšej občianstvo píšem, keďže je jasné, že som sa nenarodila a ani nevyštudovala tu, treba to nejako uviesť na pravú mieru 😀

Tá kniha môže znieť divne, ale urážať sa nebudem 😝 Obsah divný nie je a s náboženstvom nemá nič. Točí to o tom, že nič nie je náhodné, každé stretnutie a to, čo sa nám stane, má zmysel, to čo ja stále tvrdím, lebo sa mi to už potvrdilo. A ešte plno iných vecí. Je to písané ako román, ja som si urobila z toho výcuc, čo potrebujem a basta. Je k tomu aj "cvičebná kniha", tá to všetko výborne zhŕňa, možno by ťa oslovila. Ak sa stretneme, ukážem ti to 😵

Bolesti hlavy. Hm. Pokiaľ vieš rozoznať bolesti hlavy a migrénu, tak to je super, mnoho ľudí to nevie. Majú aj iné pôvody. Čo sa týka bolesti hlavy, môže to byť všeličo, ale chrbtica je jeden z hlavných spúšťačov a ten zaseknutý stavec sa aj mne javí ako možný dôvod. Presne by si zistila, keby si šla k lekárke a ona by ťa poposielala na vyšetrenia, či to je psychika alebo nosné dutiny-taký chronický zápal ani nemusíš registrovať, ale aj u mňa je častým spúšťačom krčná chrbtica. Najrýchlejšie zistíš, keď pôjdeš k ortopédovi a on ti hneď povie, rtg to ukáže raz-dva, on ti to uvoľní a budeš ok. Alebo pôjdeš k fyzioterapeutke alebo na krankengymnastik. Mne už toto mnohokrát pomohlo. Ale môžu to byť aj stuhnuté krčné svaly, nielen stavec. Pred 3 rokmi som mala brutál časté bolesti hlavy prechádzajúce do migrény. Šla som do VHS na Muskelrelaxation nach Jacobsson, preplatila mi to Krankenkasse a poctivo som cvičila denne 20-30 min. Bolesti boli fuč. Keď to počuli ostatní z kurzu, aj oni začali poctivo každý deň 😀 Dokonca mi raz prešla bolesť hlavy priamo na kurze počas tej relaxácie - tam napínaš a uvoľňuješ svaly.
Isto si to porieš, načo sa trápiť, keď pomoc môže byť tak blízko.

ivana98
autor
4. sep 2008

fiiiha 😕 tak to padam na zadok. lebo ked som to s tym stavcom spomenula kamoske-medicke, tak ma vysmiala, ze keby som mala nieco so stavcom, tak nielen ze nemam bolest hlavy ale ani si ju necitim. nieto este nohy a ruky 🤐 ale mne sa vzdy zdalo, ze mam na jednej strane trochu vysunuty 😨 fakt si dam spravit aspon rtg.

ale inak to nie je sranda, zacat riesit taketo veci... ked treba tak treba, ale.. ak ti raz oficialne stanovia serioznu diagnozu, tak sa moze stat, ze ta zdravotna poistka (privat) zrazu bude stat 2x tolko, lebo ta zaradia do kategorie rizikovy pacient 🤐
kamoska po rozvode chvilu navstevovala psychologa a poistovna s nou nechcela uzavriet BU, lebo ze je potencionalne psychicky labilna 🤐

no nic, zdrham domov, uz je najvyssi cas!

mirusch
4. sep 2008

Ivuš-IP.

mirusch
4. sep 2008

A ešte k tej poistke...to fakt? 😕 To sa mi nezdá. Mám nejaké malé skúsenosti, ale mne moja poisťovňa nikdy s ničím problémy nerobila. Teda, manžel je poistený a ja sa veziem...

violoncielka
4. sep 2008

Nosikovne ste babenky,konecne to ma nejaky spad. 🙂
Mirusch byvame v POrdenone (je to medzi Udine a Veneziou)od Venezie 80 km. 😎
Inak schnucki,aj v Ita dostanes obcianstvo po 3 rokoch.A chvalabohu mozem mat dvojake obcianstvo...idem si dat prelozit na Sk rodny list a podat ziadost.Tiez by som sa nevzdala sk obcianstva,lebo deticky by nemohli mat dvojake obcianstvo 😵
Mirusch to moze byt dobra kniha,ale aj tak nechapem,preco musim zit daleko od mamy ☹ .Ale asi to ma fakt svoj vyznam..aj vsetko co robim.Nic nie je nahoda...ja tomu verim.
Moja sesternica zije na Novom Zelande...teraz prisla po 2 rokoch domov.(Ujo a teta jej nemohli byt ani na svatbe)
takze sesternica bola na SK 3 mesiace aj s malou rocnou dcerkou no a najblizsie sa uvidi s rodinou mozno o 5,10 rokov.(myslim si ,ze tam ma problemy dostat viza na SK)
Zaver:mozem byt stastna ,ze ja som vzdialena od nasich iba 800km!!!!takze vlakom za 10 hodin a autom za 7 hodin....
Nuz idem sa pobalit,zajtra si pekne vlacikom pocestujem...manzel uz ma urobeny jedalny listok a polotovary v chladnicke.
Majte sa moje. 🙂

violoncielka
4. sep 2008

Inac Ivi....ha,ha haaa 😀 .zabavila som sa .Tie otazky ma nesklamali.Bolo by celkom fajn ,keby vsetci ludia museli mat rovnako penazi 😵 😵 😵 (aj bratia romovia 😀 )

mirusch
4. sep 2008

Violoncielka, tak teda príjemnú cestu a poriadne si uži nášho krásneho Slovenska. 😵 Ale potom sa hneď ozvi, aby nám tu nebolo smutno.
A inak, čo máme povedať my s našimi 1060 km? 😀 Nuž, isto by som nechcela byť niekde za morom, to je nanič, takto môžem rodičov vidieť 3-4x do roka, to sa dá zvládnuť. A poviem vám, odkedy som od nich preč, tak si lepšie rozumieme.
Vláčikom by som aj ja rada domov cestovala, to by bola paráda. Ale buď mám bus ako možnosť a aj to už nie veľmi, už to porušili alebo lietadlo, keď chodievam sama, tak lietam, je to aj veľmi lacné. S drahým potom autom.
Jasnačka, že všetko má zmysel. Niekedy pochopíme neskôr, niekedy nikdy, ale zatiaľ v mojom živote sa to pekne skladá pomaly do puzzle. Tak a teraz som zvedavá ktorá časť príde ako ďalšia. Taká super fajnová práca by nebola od veci, ale zistila som, že mám veľmi obmedzené možnosti ako hľadať to, čo chcem. ☹

Tebe uznajú preložený rodný list na SR? Lebo mne nie. Povedali, že doklady, čo mi treba v DE, preložiť v DE a tie, čo treba v SR, tak v SR. Úrady sú hrozné niekedy.

ivana98
autor
4. sep 2008

Violoncielka, stastnu cestu 😉 snad ti nebude tvoje "dieta" moc chybat 🙂
inak teraz vas tromfnem, ja to mam do BA "len" 620 km! 😝 uz sa tiez neviem dockat, chystame sa este tento mesiac, aspon na predlzeny vikend 😵

Mirusch, gesetzliche KK problemy robit nesmu, zo zakona musia brat kazdeho ako je 😝 ale napr. na privatnej ti "spocitaju" vsetko mozne, od nadvahy, cukrovky, prekonanych chorob... 🤐
a naco potrebujes prelozeny rodny list? mne to uznali. teta chvilku vahala, ale ked som na nu spustila ze EU a rovnopravnost a cojaviemco tak sklapla 😅 😎

violoncielka
4. sep 2008

Mirusch mne to uznaju....musim si na to dat apostilu (vlastne presne ten isty postup ako pre sobasom 😠 ) zistim na Sk ako to teraz funguje,lebo prekladatelka mi povedala,ze nejake veci sa zmenili...tak snad to bude v poho.
Ked ste sa brali,tak si musela tiez mat vsetko prelozene v Nemecku???? 😕
Ivi ..tak to mas blizucko......sice 😕 aj ja to mam do BA len 600 km,ale potom ma caka tych najdlhsich 200 do PD 😠 .Ked som este robila v BA tak to bolo super dochadzanie...ach jo 😵 .
Tak sa mi tu majte pekne a snad sa dostanem na kona aj u nasich.Ahoooj