Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

lenkove
8. sep 2008

Embabuli,

na mna moja tiez kasle.. hadam to nemysli zle, ale kasle.. ani neviem ci mi da obhajit... 😝 kazdopadne v tom vidim zmysel z akehosi divneho dovodu... 😎

mirusch,
ja by som si pracu v De asi tazko nasla: neviem po nemecky a byvame v malom meste.. nieco mimo moj obor, ako opatrovatelku isto ano, ale otazka je, ci to chcem.. jednoducho, ja pisem a snazime.. ak to nevyjde od marca (ak Pan da) hadam dopisem a idem na SK.. Manzel sa hadam vrati za mnou 😀 ked mu skonci semester.. ak da miminko este lepsie 😀 😀 to ostaneme dlhsie.. takze je to na nas a na Tom hore 🙂 dufam, ze to dopadne tak, aby to bolo pre nas najlepsie, aj ked to mozno nepochopime hned 🙂)
Hej, Mirusch, pomahaju usmievat sa na svet 🙂
a co sa tyka zufania si z neprace tak vas chapem... my to tu napr. financne mame omnoho lepsie ako na SK, aj keby sme obaja robili, tak tolko neusetrime.. alebo by sme nemali ziaden volny cas.. tak si ja mozem dokoncit svoje veci a mam tu na to podmienky.. aj muz je spokojny.. len tomu daco chyba, akysi zmysel : dieta alebo normalna robota 🙂)))

mirusch
8. sep 2008

Lenkove,
tak, tak, nam vlastne staci plat mojho manzela, ale o to nejde. Nevidim zmysel v sedeni na gauci po cely zvysok svojho zivota. Nejaky zmysel to predsa musi cele mat. Presne ako pises. Zmysel.
Tak drzime palce. Bude tak, ako ma byt. Mozno nie celkom podla nasich predstav, ale tak, ako to byt ma. 😵 Kazda sme niecim vynimocna a musime len zistit, aky je nas zmysel na tomto svete. Lebo len tak pre nic za nic sme tu isto nie 😉

schnucki
8. sep 2008

Ahoj holky, tu chvilku nejsem a tady se to pekne rozjede 🙂

Ahoj lenkove, my se nezname, takze vitej 🙂

Mirusch ja ti nevim proc ty vysledky trvaj tak dlouho, ptala jsem se kdy mam prijit a tak a ona na me (sestricka) ze mam za 2 tydny zavolat, no a ja ji rikam ze sem si mela merit teplotu a tak, ze chci mluvit s doktorem a ona ze teda udelame termin, na 22.9., uz jsem o tom centru taky premyslela, ale rikam si, ze to zatim poresim s doktorem, jestli to bude jen v hormonech, nebudu treba do toho centra muset, tak uvidim.

jinak vas holky chapu, ja se uz ted desim toho, co budu delat az skoncim skolu, jestli tu vubec najdu praci. Nam ted taky staci jeden plat, ale s detma by se to uz horko tezko utahlo 😒

Jinak ja se zas davam do malovani a zacinam se ucit anglictinu, takze mirusch pocitej s mima otazkama, budu si ted kupovat nejakou knihu pro zacatecniky, nemas pro me mirusch naky napad ktera je dobra 😀

schnucki
8. sep 2008

mirusch psala jsi ze by jsi rada zasla na Mamma mia (doufam ze jsem to napsala dobre) 😀 neslysela jsem o tom, co je to za film? Jinak pujdu rada 😀

lenkove
8. sep 2008

Aj ja chcem ist na Mama mia 🙂
Schnucki, je to muzikal, s pesnickami Abba, nejaka banalna zapletka 😉 natocene podla muzikalu Mama mia...
ale co je hlavne, hra tam Meryl Streep, takze kvoli nej 🙂 isto pojdem 😵

schnucki
8. sep 2008

Jo tak, no tak na to pujdem . ....

mirusch
8. sep 2008

Tákže. Bola som si povybavovať pár vecí, vrátane termínu u kaderníčky, vyšlo to presne na štvrtok, to máme výročie svadby, tak paráda, urobím si radosť, lebo nepredpokladám, že moja polovička ma niečím poteší. Minulý rok sme boli v hviezdičkovej reštike...

Schnucki, jasne, porieš to potom riadne s Dr., odporúčam napísať si otázky na papier, aby si na nič nezabudla, ja všade chodím so zoznamom a ešte nikto sa mi nevysmial 😅
No a na ten film teda isto pôjdeme, asi Frankfurt, dohodneme sa v IP. Lebo môj drahý veľmi kino nemusí a už vôbec nie pesničky Abba, lebo ako Lenkove napísala, je to presne o tom, tak ja buď sama alebo s tebou.
A anglická kniha, to si musíš asi sama urobiť prieskum trhu, lebo každému vyhovuje niečo iné. Ja napr. nemusím knihy prepchaté obrázkami, radšej rovno k veci. A tiež záleží, či sa chceš učiť sama (to potrebuješ aj odpovede a CD) alebo v VHS, to si radšej kúp takú, podľa ktorej idú oni. Ja som si taliančinu kúpila takú, akú majú vo VHS, čiže keď si prejdem základy a ušetrím na 2-3 kurzoch, tak môžem pokračovať s nimi. Ja keď učím, tak prispôsobujem plán každému inak, nikdy nepoužívam len jednu knihu.

Lenkove, tak príď, pojdeme spolu 😵

mmmk
8. sep 2008

Tak Mamma Mia muzu jen a jen doporucit. Takovy krasny letni oddych. Hodne barevny, hodne srandovni a pisnicky Abba. Dej je taky docela ok. Meryl je proste uzasna jako vzdy, Collin Firth rozkosny jako obvykle a Pierce Brosnan sexy jako nikdy... mozna jako Bond 😀 😀 😀 Prave jsem si to stahla a podivam se na to, abych zahnala ty svoje depky 😀

lenkove
8. sep 2008

Collin Firth 😵 😵 😵 asi si pozriem par scen z Bridgite Jones 😵 kvoli nemu som si kupila aj Jane Austin v originali (on hral v pycha a predsudok), ale zistila som, ze az taka dobra moja aj nie je.. takze ked citate tu Jane Austin v originali, tak RESPECT 😉

Mirusch, ja by som sla.. len do Frankfurtu mi je daleko... ☹

a mimochodom, dnes sme sli za lekarom kvoli papieru na SPG.. a ma dovolenku, kuuuurnik 🙄 tak o tyzden...

embabuli
9. sep 2008

mirush lenkove, so supervisorom ja mam proste smolu, a to uz mam druheho 😒
jednoducho sa nezaujimaju o studentku ktora na nom zavisi, ked sa k tomu prida zavistliva kolegynka co na mna kyda v jednom kuse sefovi do uska..tak to moze byt clovek hardworking ako chce ale aj tak sa behom mesiaca moze zmenit z najlepsej asistentky na uplne neschopnu problematicku nicku..
no jo tak to asi chodi 😉

mirush my mame tiez za desat dni vyrocie, ideme na tampersku vezu do restiky uz sa moc tesim 🙂

jo, a dnes ms prisla a boli jak cert ☹ 😠

ivana98
autor
9. sep 2008

dobre ranko,
tak aby som vas tromfla, my mame vyrocie dnes 😀 tiez sa niekam chystame, ale zatial nevieme kam, pretoze manzelik ma dnes statnicu, takze dovtedy nebol schopny mysliet na nic ine 😝

em, chapem, s tym supervizorom to musi byt na nervy. a kolko uz mas napisane? a ten alkoholizmus na severe musi byt sila, stale o tom pocuvam...

lenkove, ahoj 🙂

mmmk
9. sep 2008

Jeee, Ivi, gratuluju k vyroci. Na to nase v cervenci (juli) na me padl vztek, ze 2. vyroci a my stale jen dva s psikem a kockou 🙄 Tak jsme sli akorat na zmrzlinu, mela jsem pocit, ze neni slavit co 😀

embabuli
9. sep 2008

ivana napisane mam dost, dokonca aj vsetky skusky vratane hlavnej doktorskej mam za sebou,
takze ostava mat druhu publikaciu aby som mohla obhajit..
no a kedze mi sef po roku tvrdej prace povedal, ze ´some people´ sa na mna stazovali a ze nerobim dost...tak neda moje meno na clanok ktory pise,
parada nie 😉
tak prerusim asi studium a pockam ci sef casom zmeni nazor a niekedy nejaky clanok bude kde budu moje vysledky,
potom obhajim...

mmmk tiez ma depka dnes zasiahla, tento tyzden niekdy som mala mat termin keby som nepotratila..tak uz by sme boli traja ☹

ivana98
autor
9. sep 2008

Marki, dakujem 🙂 hm..vyrocie vo dvojici je este celkom fajn v porovnani s nasim prvym Hochzeitstagom 😀 manzel siel k rodicom na vikend, kedze ja som bola na sluzobke v BW s mladym fesnym kolegom.. a v jednej Doppelzimmer 😝 vobec sme sa v ten den nevideli 😀

Em, tak to je naprd.. snad sa ti to podari dokoncit, to by bola vazne skoda.

u nas vykuklo slniecko, tak sa snazim usmievat... 😅 🙂

njonja
9. sep 2008

Ahojte kocky, pridavam sa ako nova do fora.. Zijem v DE, prestahovala som sa sem za laskou pred pol rokom. Zatial som doma, posielam Bewerbungen a dufam, ze si najdem nejaku tu pracu..Alebo ze otehotniem 😉 Tiez som mala splyn ako Ty mmmk...Moj drahy to uz nevydrzal a vyustilo to do poriadnej krizy. tak som sa teraz nejako pozbierala a snazim sa na vsetko pozerat pozitivne.. a hlavne chodit medzi ludi...

mirusch
9. sep 2008

Ivuška 😵 Všetko najlepšie k výročiu zlatúšik. Pekne to dnes oslávte, reštaurácia to istí. A koľké výročie?
My budeme mať už štvrté. Chcela som pekne luxus-5-hviezd. hotel vo Frankfurte, ale necháme to na piate výročie. Včera som manželíkovi dala najavo, že ja teda oslavovať aspoň trošku chcem, aj keď on by kľudne ostal doma pred telkou. Tak hľadal nejakú reštiku, kde inokedy nechodievame a našiel indickú tu neďaleko, až som bola prekvapená, že si spomenul, že mám rada indické jedlo...hm, v Londýne som bola rozmaznávaná mojimi indickými známymi. 😉
A Ivuš, držíme mu palce na štátnici, samozrejme. To znamená, že čoskoro hľadá prácu aj on, nie?

Vidím, že september je veľmi obľúbený mesiac na svadby 😀 My máme síce dátum, ktorý iných straší, ale aspoň si ho všetci zapamätajú 😀

Embabuli, tak to skús nejako poriešiť, to by bola sakra škoda, keby si to nechala len tak. Buď počkaj alebo choď do ofenzívy, ozbroj sa chladným múrom a choď ako buldozér aj cez neprajných kolegov a šéfov. Výsledok ti za to bude stáť. Je to niečo pre budúcnosť.

Mmmk, ja viem, mne je tiež z toho smutno, že štvrté výročie a nič. Ešte ani toho psíka alebo mačku v tomto byte mať nemôžeme. Ale ak budeme hľadať väčší, tak taký, kde dovolia zvieratá. Naši majú mačku a je to fakt rozdiel, keď je v dome zvieratko.

Njonja, vitaj. A kde si v DE? Si tu aj vydatá? A ako dlho sa snažíte? To snaženie je fakt záťaž pre vzťah, teda hlavne, keď sa nedarí. uf, my sme tiež mali občas čo so sebou robiť.

Dnes je fakt slnečno, až sa čudujem, koľko toho zrazu stíham...nuž moje baterky sa dobili 😵

schnucki
9. sep 2008

Ahoj holky 😎
Ivus vsechno nejlepsi k vyroci 🙂

njonja vitej mezi nami, pisni nejake podrobnosti 🙂

jinak embabuli, by byla opravdu skoda to nedodelat, pekne se obrn a jak rika mirusch, nedej se 😀

Tady je taky supr pocasi dneska, dotisknu zbytek veci a letim ven 😎

Oni ti chlapi dokazou nekdy i prekvapit, vid mirusch 🙂 ja jeste indicky jidlo nejedla 😅 .... jinak k ty anglictine, jelikoz jsem se ji kdysi ucila, spis bych si asi koupila neco pro samouky, mrknu po knihkupectvi a uvidim co objevim 🙂

mmmk
9. sep 2008

Mirusch, je to fakt super mit pejska a kocicku. Ony si spolu zahraji tak, ze sedime na gauci a divame se na ne misto telky - holky nam hraji divadlo 😀 Mam v sobe spoustu lasky, kterou musim nekde ventilovat a ony jsou tim spravnym cilem. Od pejska se mi to vraci ve dvojnasobne davce a od kocicky malokdy 😀

Njonja, kde presne v DE bydlis?

njonja
9. sep 2008

Ahojte kocky,
byvam v Düsseldorfe. Zatial v centre, planujeme sa odstahovat niekde, kde bude trosku kludu. Vyzera to na Lintorf. Hmm, podrobnosti - prisla som sem v januari po polrocnej znamosti s mojim teraz uz snubencom. Dako sme sa obaja blaznivo zamilovali, ja som dala doma vypoved z celkom dobrej roboty (kam ma mimochodom stale volaju spat..) a risla som sem. Zatial to dako zvladam, lebo si dorabam moje MBA, takze som nemala vela casu myslet na to, ze nemam robotu.. Aj ked, ak mam byt uprimna, mam to stale v podvedomi a desi ma to! Som az prilis aktivna a nedokazem si predstavit, ze by to malo trvat dlhsie...
Ale rozhodnutie prijst nelutujem - moj drahy uz nie je ten najmladsi a lubime sa, tak nemam nad cim uvazovat a stracat cas... Len keby sa to s tym babom podarilo...

mirusch
9. sep 2008

Babule, ja som chorá 😠 ☹ To bude od toho čistenia pivnice, ten prach mi vždy spôsobí nádchu. Zatiaľ nič extra vážne, ale cítim sa naprd a to som ešte dnes vyriadila byt a potom ma to zložilo 😖 A ešte viac je to naprd, že dnes bolo tak krásne a ja som zvládla akurát cestu do lekárne... Ach jo. Ktovie za čo som trestaná. Ale veď uvidíme, stále môžem mať nádej, že mi bude do štvrtka lepšie.
A MS stále neprišla 😠 😠

Schnucki, tak to jo, oni dokážu prekvapiť, ale ak ťa tvoj prekvapuje, tak si to uži, lebo keď budete svoji, tak už sa mu nebude chcieť 😀 Ja môjmu môžem 100x povedať, že chcem kvety, kvety, kvety a aj tak mi ich nedonesie. Z princípu, že on kvety nekupuje. Len raz mi doniesol fialku v črepníku 😕
A k tej AJ, to bude najlepšie, keď si nájdeš nejakú tebe vyhovujúcu knihu. Ja sa tiež rada učím ako samouk. Ale nezabudni aj na odpovede a CD. A potom prídeš ku nám a my s tebou budeme kecať v AJ.

Mmmk, to máš pravdu, naši majú len jednu mačku, ale aj to bohato stačí na celodenný program. Ona si inak asi myslí, že je pes 😀 V záhrade len po plot a pri bráničke si sadne a čaká. A chodí popri nohe fakt ako psík. Ale je fakt, že mačka je sama sebe pánom, ona príde po maznanie iba kedy ona chce. Rada by som nejaké zvieratko, ale musíme nájsť prenájom s takou možnosťou.

schnucki
10. sep 2008

Dobre ranko holky, ... my planujeme koupit nekdy v budoucnu psika, rada se mazlim a jak pisete, kocka se mazli jen kdyz ona chce, a myslim ze pejsek je vic doma a vic s nim clovek uzije, ... no nevim, .... vydela jsem biliho ovcaka, no nadhera 😵

Njonja tak to mas podobny jako ja 😀 my se tu poznali, ja po 3 mesicich odjela zpatky do cech a po pul roce jsem se vratila natrvalo 🙂 a svatbu taky teprv planujem ..... musim mrknout kde ze to bydlis, nejak ty mesta tady jeste v palci nemam 😅 .... jinak si myslim, ze jsme tu vsichni nakym zpusobem aktivni, holky hodne tvorej, malujou a tak, ja jsem takovej hobby-malir, moc to neumim, ale snazim se 🙂 a stavim hodne puzzle 😀

Zatim prekvapuje mirusch, tak ja si to uziju 😀 tak s tou fialkou sem se nasmala 😀 .... zitra musim na skok do frankfurtu, tak tam na nakou tu knihu mrknu .... 😀 tak to nevim jestli si pokecame 😀

embabuli
10. sep 2008

njonja tak to blaznive zamilovanie ti prajem, ved to je najlepsi cas na robenie baba, kasli na spliny, hlavne ze sa lubite, babo prijde ;)

mirsch som pocula ze prichodu ms napomozes poharom cerveneho vinka, alebo horucim kupelom ;)

ja uz len tyzden v tejto praca a konecne budem doma a odpociivat a varit a upratovat a spievat, no nemozem sa dockat 😀

schnucki
10. sep 2008

To uz se asi hodne tesis, vid, konecne klidek a cas na to, co clovek chce, a hlavne zadnej stres 😀 .... takovej dotazek, co znamena upratovat 😅 .... jinak ty pisnicky jsou opravdu dobry 🙂

embabuli
10. sep 2008

upratovat je tusim uklizet 😉

aj tak budem skusmo hladat pracu, ja moc dlho na zadku sedet nevydrzim,
teraz aspon pozeram bytiky ake by sme si prenajali ked sa vratime..
a uvidime ako s babom, teraz sa tolko toho deje ze ani moc nemyslim na snazenie

a vlastne ked som prvykrat otehotnela tiez boli velke zmeny, som mala novu pracu a druhykrat sme zase boli na dovolenke..
tak uvidime ako to nakoniec dopadne 🙂

ivana98
autor
10. sep 2008

dobre ranko,
takze vcera sme boli nakoniec v argentinskej restike, mali krasnu terasu 🙂 nebola ani moc draha, tak sa divim, preco sme sa tam neodvazili uz skor 😝 😀

njonja, ahoj 🙂 vidis, ze sme tu vacsinou v podobnej situacii, zmietame sa medzi pracou, babatkom a pocitom osamelosti v zahranici. ale my to zvladneme 😵 v akej oblasti si predtym pracovala? 🙂

embambuli, takze ked ty skoncis, budem tu jedina z pracujuceho ludu? baby, vy mi davate 😀 ale co vam budem hovorit, radsej by som bola tehu...

mirusch, nevymyslaj, ved este vcera rano si pisala, aka si aktivna 🙂 tak ti zelam aspon gute besserung! a odpis na mailik, pls.

schnucki
10. sep 2008

aha, tak to jo, .... to ja moc dlouho doma taky nevydrzim, v lete byl clovek aspon venku, ale jak se kazi pocasi, zacinam si rikat, uz aby zacal semestr, pak toho budu mit az nad hlavu 😝 .... treba je to dobre ze na snazeni moc nemyslis, treba se to zrovna povede 🙂 casto jsem slysela - nemysli na to a ono se to povede, ale to se lehko rika 😅 .... budete chtit nakej v centru nebo na kraji mesta?

dobre ranko ivus, takze vecer se zadaril 🙂 to je dobre 🙂 ..... no jo, nekdo tu holt pracovat musi 😉 ale treba se to zrovna brzo povede ...

mirusch co to vlastne vyvadis? koukej se dat do poradku, kdo tu ma psat povzbuzujici prispevky 🙂

embabuli
10. sep 2008

ivana ja bez prace dlho nevydrzim neboj ;)
zatial aspon skusim pohnut nase hudobne ksefty..

schnucki ja by som najradsej teraz bytik v Nuslich alebo tak, hlavne s teraskou
no a potom chceme kupit domcek niekde pobliz Prahy v prirode so zahradou..
ale bohvie ci nasetrime tolko..

schnucki
10. sep 2008

V Nuslich to neni spatny, kamaradka asi pred rokem hledala byt, a trvalo dlouho nez nejakej sehnala, takze je dobre ze koukas uz ted 🙂 .... pobliz Prahy je to moc hezky, vim ze jsme kdysi koukali na baracky a daj se sehnat opravdu hezky, i zahradka, a hlavne klid 🙂 .... tak drzim palecky aby jste nasli co bude vyhovovat ... my shanime taky bytecek, a zacinam pomalu slevovat z naroku 😝 zas tak jednoduchy to tady neni
my si budeme brat na baracek pujcku, bez ni to nikdy nezvladnem ... a to jeste zalezi na tom, jakou si najdu praci ... ale to az za par let 🙂

njonja
10. sep 2008

Ahoj kocky, dakujem za reakcie, je to ako balzam na dusu, ze vas tu mam 😉 ...Inak mi je tu zatial dost osamelo... 😢

Schnucki, podla tvojho popisu to vyzera, ze by si mohla byt niekde v tychto koncinach, ved kukni do mapy.Ty si priamo vo Frankfurte? my tiez este len svatdbu planujeme, asi az ked prijde babo. Moj drahy uz bol zenaty a nechceme sa do toho hrnut. U nas to asi bude podla hesla postav dom, zasad strom urob dceru a vezmi si jej matku za manzelku 😀

Ivik, to som rada, ze nie som sama s takymi pocitmi!!! Uz som si myslela, ze ja nie som v poriadku! Bolo by to super, keby sme vsetky byvali niekde pri sebe a mohli sa stretavat osobne 🙂 Doma som pracovala v energetike. Uvidime, co sa mi tu zadari...

Embabuli, dufam, ze sa ti podari pracu rychlo najst!! Co by si chcela robit?

mirusch
10. sep 2008

Ahojte, ale ste zase popísali...
Nuž, čo vyvádzam, aj som to očakávala, vždy po čistení pivnice ochoriem, ten prach mi dáva zabrať. Zatiaľ žijem, ale musela som zrušiť dnes kamošku, vládzem akurát tak na gauči sedieť 😅 Aj keď obed by som mohla zvládnuť urobiť...

Ivuš, mailík bude, uvidím, či zvládnem dnes alebo až zajtra, oki? Jasné, že niekto pracovať musí, budeš tu výnimka, ktorá potvrdzuje pravidlo, súhlasíš? 😀

Schnucki, upratovať je fakt uklízet, no teda, teda, najprv ťa musíme naučiť slovensky, až potom môžeš prejsť na angličtinu...To je výhoda nás starších, že nemáme s češtinou problémy 😀 Aj keď je fakt, že som musela hľadať, ako sa povie po česky kaleráb ... Inak, nabudúce mi ukážeš tvoje maliarske výtvory. 😉

Njonja, Dusseldorf, to nie je koniec sveta... My sme obe so Schnucki na východ od Frankfurtu, aj sa stretávame, neurobíš si výlet? Alebo že by sme si my urobili? V tých končinách som ešte nebola... Bože, ja chuderku Schnucki povláčim po polke Nemecka... 😀 Inak, dúfam, že si tvoj priateľ váži, že si všetko opustila, aby si bola s ním 😕 Nuž, väčšina z nás je tu na tom podobne. Ako dobre, že aspoň takto sa tu môžeme podporovať.

Embabuli, držím palce pri hľadaní bývania v Prahe. Potom ťa tam prídeme pozrieť, ja Prahu milujem a chodila som tam každý rok, aj na svadobnej ceste sme tam boli 😉 Aj keď najlepšie je mimo sezóny, tie množstvá turistov je riadny zabiják.
Hm, červené víno nemôžem kvôli migréne a horúcich kúpeľov som mala už niekoľko. Ešte skúsim majoránkový čaj, to je vraj tutovka a ak nič, tak musím na vyvolávačku. Inak, mám takú teóriu, že keď som minulý mesiac dostala MS o týždeň skôr, tak možno mi príde teraz o týždeň neskôr a dostanem možno v termíne, ktorý by som mala, keby mi minulý mesiac prišla načas. Čo myslíte? Môžu to byť ešte tie blbé hormóny z júla?