Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

mirusch
11. sep 2008

Dakujem vam babenky.

Njonja a to ako, ty si nemala rustinu v skole? Lebo ja som mala 8 rokov 😕 Ale aspon ma neoklamu, citat viem, rozumiet rozumiem, takze... 😀
Nezabudni sa zajtra ozvat, co si vybavila a o kolkej.

Aj vam pekny zvysok dna prajem.

ivana98
autor
11. sep 2008

Mirusch, ty vykopavka, 8 rokov rustiny?? Ja som nemala ani jeden 😕
tak dnes pre zmenu gratulujem vam, uzite si restiku a pekny vecer 😵 je to super pocit, oslavovat fungujuce manzelstvo vsak? 😀 my sme sa v utorok tiez vytesovali ako nam to fajn klape.

cestovat s vami bohuzial nemozem....nemam dost dovolenky 😔 a aj moj vylet na sr buduci tyzen padol (kvoli sefovi 😠 ) , takze sa to posuva (snad) na ten prvy oktobrovy vikend, ked je aj sviatok...

schnucki
11. sep 2008

to je skoda ze nemuzes cestovat s nami ☹ tak drzim palecky aby si se dostala alespon priste na slovensko, ty sefove 😠 a proc to vlastne krachlo?

ivana98
autor
11. sep 2008

no sef si zmyslel, ze zrovna na buduci piatok musi presunut jeden dolezity meeting kde mam byt aj ja 😖

ja som prave v uplnom soku!! dnes musi byt nieco divne vo vzduchu 😀 zrovna pozeram ze mi tu niekto klope na okno kancelarie a to bol manzelik, ktory mi doniesol kyticu a vazu 😲 s ospravedlnim, ze to v utorok kvoli statnici nestihol 😲 😵

ivana98
autor
11. sep 2008

a pritom som nu ani nic nenaznacovala ani nevycitala..dokonca ani na to nepomyslela 😀

schnucki
11. sep 2008

se sefama je to kriz, si vzdycky vymyslej takovy veci, kdyz se to cloveku ale vubec nehodi 😝

No vydis 🙂 to je hezky, takovy romanticky 😵 nekdy se prekonavaj, co

mirusch
11. sep 2008

Tak sme naspat. Iba fucime a vzdychame. Za 14,- za osobu sme sa tak nazr... 😀 najedli, ze nevieme ako sa volame. Vyborne jedlo, obavam sa, ze tam budem castejsie 😵 Tak manzelik sa vyberom fakt pochlapil a este tie kvety k tomu.... aj som zabudla, ze som chora 😉

Ivus, to je nadhera, take prekvapenie, vsak? Asi je fakt nieco vo vzduchu, ked sa chlapi tak cinia 😕 A je to fakt super mat fungujuce manzelstvo, aj napriek tolkym problemom a ziadnym detom, v tejto dobe to nie je samozrejmost... Tak nech nam to vsetkym dlho vydrzi 😉
Ani ty si nemala rustinu? Ale si prakticky len o rok starsia od Schnucki, nie? Tak to preto. Ja som stara korytnacka, vsak to vies. Aj som z nej maturovala, bola som celkom macherka, ale ked jazyk nepouzivas 17 rokov, tak zabudnes.
Mas naozaj empatickeho sefa. Ja som mala podobneho, ale ku koncu, ked mi uz bolo vsetko jedno, tak som bola dost protivna....Mirka, vy to musite urobit! ... Nemusim...Ale musite!!! Nemusim. 😀 Pretoze to bola vyslovene zbytocna robota, co sa aj potrvrdilo. Ale urobila som to aj tak, ale nie preto, ze mi to kazal, ale aby som pomohla kolegyniam, ktore by to museli urobit za mna... 😠 Tak nech ti vyjde aspon ten vikend. Cize ostavas este v praci? Ako ste sa dohodli? Stretneme sa vo Frankfurte teda?

Nuz, to je vyhoda domacich pani, ze mame casu dost na vylety. Ale neviem teraz, co je lepsie. Asi polovicny uvazok a aj cas na vylety 😉

lenkove
12. sep 2008

ahojte dievcata

mirus, krasna oslava 🙂
fakt je to zazrak mat v dnesnej dobre fungujuce manzelstvo.. ked sa obzeram okolo,tak si to co mam vazim este viac a dieta vnimam ako DAR k tomu.. nikto mi nie je povinny dat ho a ja si musim zivot zariadit tak, aby som ho okoliu nenicila.. len obcas, pred mrchou 😀 😀 😀 to mozem 😀

a ked hovorite o jazykoch,
ja sa tiez idem zapisat.. na nemcinu, lebo ta moja je hrozna 😒 blbe je aj to, ze tu v Bavorsku bud na vas melu po bavorsky a ked sa hned nechytite presedlaju na anglictinu.. nemcina je pre nich asi tiez cudzi jazyk 😀 a k nej som uvazovala nad rumuncinou, turectinou, grectinou 😀 nech si doplnim zbierku balkanskych jazykov... chodila som na ukrajincinu, tu ovladam, ale chcela som nieco robit...a v skupine so mnou boli sami nemci.. a ked lektorka davala citat, vsetci trpli, nech nedostanu citat v ukrajincine a ja som sa bala, ze mi da citat nieco po nemecky 😀 😀 . Po rusky pri citani rozumiem vsetkemu, s hovorenym slovom polovici (certovska atacia 🙂) a hovorit nedokazem.. asi by sa mi zisli sukromne hodiny 🙂
inak, neviete ako je to, daju sa kurzy v vhs dat do danoveho priznania? Lebo keby hej, tak si isto nejaky druhy jazyk dam... 😉

mirusch
12. sep 2008

Ahojte 😉 No tak dnes je teda fakt všetko nanič. Počasie...no radšej ani nezačnem, lebo by som sa priviedla na pokraj zúfalstva, hlava ma bolí ako čert, chorá som stále, MS nikde, no nie je človeku krásne na svete 😕 ? Zrušila som dnes hodinu angličtiny a odmietam sa vyzliezť z pyžama a županu. Dnes nerobím nič. Ešte musím zavolať mame, nech ma poľutuje, to dobre padne 😅 A budem sa chodiť každú chvíľu kukať na kyticu od manželíka.

Lenkove, dobre píšeš, super pohľad na manželstvo a dieťa, dovolím si ho prebrať, ok?
Ty vieš ukrainsky? Zaujímavé. Ja som mala tendencie sa učiť užitočné jazyky, ale naposledy som to porušila, keď som sa medzi španielčinou a taliančinou rozhodla pre ten krajší a menej užitočnejší jazyk 😉 Ak ti môžem do toho kecať, tak sa daj na gréčtinu. Do tej som trošku zabŕdla aj ja, keďže tu máme gréckych kamarátov a aj sme v Grécku boli, vďaka azbuke som sa týchlo chytila a viem zhruba rozlúštiť ich hieroglyfy. Je to zaujímavý jazyk. Bavorčina je fakt zvláštny dialekt, človek má problémy. Ešte tie končiny, kde býva Ivuš, tak tam musí človek ohromne dávať pozor 😀 Ale aj naša hesenčina vie "cudzincov" potrápiť. Na to, aby som pochopila moju svokru, som sa musela naučiť rozumieť aj tú..."Iš mus moje ách bižele ufm biželbret". Chápete? 😀
To teda netuším, či sa dá VHS kurzy dať do priznania. Najrýchlejšie zistíť, keď si zavoláš na Finanzamt.

ivana98
autor
12. sep 2008

Schnucki, so sefami je to kriz, niekedy rozmyslam, ci je lepsie ziadneho nemat 😀
Mirusch, zatial tu asi ostavam, ale kvoli uz spominanemu sefovi zatial nemam nic iste. Ale uz sa nerozculujem! Vsak je piatok 😀 😀
asi sa mi rozbieha mrcha a ani na to nejako extra netankuje 😕 zeby som dnes mala den "mam-to-na-haku"? 😀
Lenkove, dobry pristup 😀 idem nieco znicit 😉 aspon potrhat nejaky papier na marne kusky, to v pripade nudze pomaha tiez
😝

ozaj, neviete co je s meleri?

ivana98
autor
12. sep 2008

jaj a Finanzamt...to su vtipalci! aby ti nepovedali, ze sa mas obratit na svojho Steuerberatera 😀 😀 mna uz takto parkrat odpalkovali, resp. proste neboli schopni mi zodpovedat moju otazku 😝

mirusch
12. sep 2008

Ahoj Ivuš,
ja by som bola najradšej bola sama sebe sefkou, som rozmyslala nad niecim, co by som chcela robit, mam dost presnu predstavu, ale je to dost nerealizovatelne, byt v DE nezavisla, to je o drzku, neviem, ci by som sa uzivila. Rada by som si otvorila malu sukromnu skolu...
Bože, zase píšem ako idiot raz s, raz bez diakritiky. Všetci máte MS a ja nič 😠 😠
Meleri som písala IP, tak sa hádam ozve. hm, Steuerberater...majú toľko tých pravidiel, že sami nevedia, mení sa to každý rok 😖 Môj manželík kupuje špeci program, tam sa mu vždy ukáže, čo treba dopísať, veď v najhoršom to proste neuznajú a basta. Ja by som natlačila do priznania všetko, čo sa dá. Napr. my sme nevedeli, že tam kľudne môžeme dať, že manželík už nazbieral nejaké bodíky, neviem ako sa to teraz volá - ohľadom zdravia, proste že mal infarkt a tak, no a hneď sme dostali o 100,- EUR viac naspäť.

lenkove
12. sep 2008

baby,
diky 😀 skusim teda nejakeho beratora 😀

mirusch,
tak grectina vravis? mna skor laka rumuncina... ja som bulharistka 😀 no uvidime, uvidime.. najlepsie by bolo zacat s oboma jazykmi 😀 😀
majte krasny vikend, tu je zatial pekne, ale ze ma prsat 😠
uvidime sa v pondelok, to opat ideme za lekarom, hadam po papiere na SPG 😀

schnucki
12. sep 2008

ahoj holky,
tak ja se diky bohu o takovy veci jako dane starat nemusim, zatim, 🙂 dneska mi prislo, ze mi pridelili nejaky cislo, co musim uvadet kdyz odvadim dane, tak jsem tady na to koukala jak pero z gauce 😨 ale prej to posilaj kazdymu 😀

Jinak dej mirusch vedet, az budes o meleri neco vedet, dlouho uz tu nebyla

Tady celej den prsi a je pekne hnusne, az ma z toho clovek deprese 😒

Ja dala dohromady skripta, tak s nima pomalu zacnu 😀

Ono je snad v takovym pocasi nejlepsi hodit se do pizama, resp. z nej vubec nevylizt, placnout se na gauc a nevylizt z nej

mirusch
12. sep 2008

Schnucki, to cislo som dostala aj ja, ziadnu paniku 😉 Pouzijes az ked budes robit.
A na to hnusne pocasie si zvykaj, tak tu bude celu zimu 😖 Ty si tu vlastne ako dlho? Teda ked ratame iba poslednykrat, bez au pair?
Ja som stale na gauci 😀 Od rana sa nehnem. Ale je fakt, ze ma boli hlava...

schnucki
12. sep 2008

Noooo, kdyz nepocitam au-pair casy, tak jsem tu od brezna 😀

No to jsem z toho cela nadsena, tady celej den leje, teda uz aby zas bylo leto, nebo aspon snih, dest nemusim 😖

Me bolela hlava vcera, ale to muze byt i pocasim 🙂

ivana98
autor
12. sep 2008

my sme tu mali cely den slniecko, aj ked omnoho zubatejsie ako vcera. znamena to,ze nam sem zajtra dorazi vas dazd?? no diky moc 🤐 😀

pisala som francuzkam do diskusie, ci nevedia nieco o meleri a nic... vraj ale budeme proste dufat, ze sa ma fajn a v klude odpociva a dava na seba pozor 🙂 teraz by mala byt v 26 tt 😵

pekny vikend!!

mirusch
12. sep 2008

Schnucki, tak si zvykaj. Pocasie v DE si moze podat ruky s UK. Leto chladne a uprsane, zima tepla a uprsana. Sneh? Zabudni. Na to budeme musiet ist za Embabuli do Finska...
No, ja uz rozoznavam rozne druhy bolesti hlavy, to co som mala teraz bolo na pol strane hlavy z chrbticovych svalov, na to jedine Ibuprofen, ale vacsinou to aj tak trva 2 dni, takze len trpezlivost.

Ivus, samozrejme, ze to k vam zajtra dorazi, co si cakala? Kukala som pocasie a aj som na teba myslela, ze vy mate este slnecno...
Hm, tak teda budeme dufat, ze je Meleri ok. Uz sa jej musi ckat, co tolko spominame.

A ozi, co je s Kitten?

schnucki
13. sep 2008

Dobre ranko holky,
tak dneska opet hnusne 😠 myslim ze se pustim odpo do uklizeni a pak se placnu k televizi 😀

Ja teda bolesti hlavy vubec nerozeznam, bud me boli, nebo ne 😀 tak doufam mirusch, ze uz ty bolesti dneska prejdou

mirusch
13. sep 2008

Ahojte, kde ste vsetky??? 😕
Schnucki, dnes mi je fajn, teda co sa hlavy tyka. Aj nadcha ustupila. Ale som nervozna ako pes, manzelik mal nejake reci, tak som mu povedala, ze dneska nech drzi hu... a krok, ze zajtra moze potom on vymyslat, ale dnes NIE!
Dnes budem trosku pracovat, nakupovali sme, periem, asi aj navarim na zajtra a potom sa budem venovat konecne Scrapbook, tema - nase detstvo. Tak sa hadam odreagujem.

blackie26
13. sep 2008

ahojky jak se mate? dlouho sem tu nebyla srm na dovolene a mam problemy se signalem...

mirusch
13. sep 2008

Ahoj Blackie...nuž prečítaj trošku dozadu a hneď zistíš...občasné depresie a tak 😉 Hlavne teraz, keď tu už leto definitívne skončilo, teda v DE. Ty si kde? Si písala, že na Sardínii? Tam je ešte teplo, nie? 😕 Kedy sa vraciaš z dovolenky?

blackie26
13. sep 2008

jojo jsem na sardinnii budu tu asi jeste mesic...jsem nervni mam nafoukla prsa

schnucki
13. sep 2008

ahojte holky,
mirusch a co ze mas takovou nervozni naladu ..... 😀 no ten musel asi koukat, takhle mu to nandat 😀 ja jdu hodit pradlo do pracky, pak jedem nakoupit, pritelicek potrebuje jidlo a piti na pristi tyden, pak se pustim do uklizeni a chtela bych udelat bramboraky, tak budu mit do vecera co delat .... to si myslim se odreagujes dost 😉

ahoj blackie, ja bych taky jela nekam za slunickem 😎 uzivej dovcu 🙂

mirusch
13. sep 2008

Blackie, vraj je na Sardinii krasne. Fuha, to mas dlhu dovolenku teda. Idem za tebou... 😉 A si nervni preto, ze mas nafuknute prsia alebo ze ti ide MS alebo ze si mozno tehu? 😕 Ja dufam, ze som nervozna z toho, ze mi ide MS 😔

Schnucki, tak sme podobne zaneprazdnene. vidis, caka ma pradlo v pracke a este periny prezliect a mozem ist robit gulas. Objednala som si prave nejake veci z Yves Rocher, mala by som dostat za to zadarmo mikinu, tak sa tesim. Rada nakupujem na internete, je to pohodlne. Len si musim davat pozor, aby som neprehanala 😅

lenkove
13. sep 2008

babule ahoj...
tu bolo dovcera pekne, dnes zacala jesen.. 😅 tak len zehlim a prejedam sa 😀 😀
majte krasny vikend!!!

ivana98
autor
15. sep 2008

halo halo! dnes vas budem cez den zanedbavat, tak zdravim aspon teraz rano 😉

uz od rana myslim na to, ze v SR maju zas nejaky statny sviatok a ja by som mohla ostat zalezena v teplej posteli 😝

mirusch
15. sep 2008

Dobre ranko 😉 Ivus, takze zanedbavat. A to sa moze? 😀
Je fakt, ze pocasie sa tu fakt prekonava. Hm, leto a 10°????? 😠 No nic, dufat v par teplych dni este mozem. Pred par rokmi bolo este v oktobri echt teplo....
Neboj Ivus, my tu zase mame sviatky, ked v SR nemaju a budu zavidiet oni nam 😵 Napr. buduci maj su az 3 sviatky...to viem, lebo sme hladali datum na nas vylet do USA.

schnucki
15. sep 2008

dobre ranko holky, tak ja budu zanedbavat cely tyden ☹ pritel si bere pocitac sebou na cesty a objevi se zas az v patek, tak se mi snad v tydnu podari najit nekde nakej jinej 😀

mirusch vylet do USA? a na kdy to planujete?

mirusch
15. sep 2008

Schnucki, no teda...to naco mu je prosim ta pocitac v aute 😕 😠 Baby a kde ste vsetky? Sa tu bojim sama....
Dnes som absolvovala navstevu gynekologicky v duchu "udrzujme paniku", kedze MS nikde a cez vikend mi bolo fasa zle. Nuz tak sa nic nedeje, zrejme hormoniky nase uzasne, sliznicu mam len 1 cm, cize zrejme mi jedna MS zrejme vynechala...ak nedojde do 2 tyzdnov, mam ist na vyvolavacku.

Nuz, USA, kedze tam mame obaja rodinu, zrejme v maji. Desim sa toho, teda toho letu, uz teraz som z toho chora...