Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

ivanajelinek
6. aug 2010

@emily327 a to mate odklial zmluvu? Z nemocnice? Ja som o tom vela citala v casopisoch ale este neviem ci to budeme robit..Musim to este prestudovat...

finfrle
6. aug 2010

@ivanajelinek Ahoj 😉
Koukam zase jako vcelicka 🙂 ja mam dnes klasicke patecni kolecko a budu behat a pak nakupovat,uvarim a asi mozna i neco upecu a pak leharko.
Holky nemate nejaky fajn receptik nalivance?Ja ten svuj ne a ne najit....

emily327
6. aug 2010

@ivanajelinek ahoj moja, zmluvu mi poslala firma co to uskladnuje po odobrati. Lekar sa ma na to pytal a tak sme povedali,ze asi ano ale zvazujeme to. A tak lekar vybavil,ze nam ta firma poslala zmluvu. Su na to rozne nazory a fakt neviem ci hej alebo nie. Ci to fakt nie je len komercia.

finfrle
6. aug 2010

Emilko ja jsem ti svuj nazor uz psala ale napisu ho i tu. 😉
Ja si myslim,ze je dost velka investice ale rozdohne je to ten NEJ darek co diteti do zivota muzes dat.Ikdyby onemocnelo v 50 ma sanci na to,ze se uzdravi jen diky tem kmenovym bunkam co budou mit z pupecni snury!Ja jsem z hoto vazne smutna,ze to tu neni.Investujes za zivota tolik za blbosti pr.auto jakmile mas jen davas penize do oprav a pod. a toto je pro zdravi.Ikdybys to nikdy nevyuzila ale je to vazne dobra vec...

emily327
6. aug 2010

@finfrle nezvazujem to kvoli peniazom ale ci je to fakt o komercii alebo o uzitocnosti. Chcela som len vediet nazor inych. Dala by som cokolvek pre babatko. Ale to ty urcite dobre vies 🙂

ivanajelinek
6. aug 2010

@finfrle si to dobre napisala 😉 A kolko sa vlastne za to plati?

emily327
6. aug 2010

@ivanajelinek ja som chcela vediet iba nazor, ak by sme to vobec nechceli tak ani zmluvu nemam doma. Stoji to 826 euro a rocne za uskladnenie sa plati 49 euro. 🙂

schnucki
6. aug 2010

dobre ranko,
tak sipkova ruzenka uz je taky tady 😀

barbor to je ta energie co te sem tam prepadne, ale zas tak to neprehanej 😀

@finfrle neboj, ja uz tu plasit nebudu, dneska dam jen kuchyn do kupy a trosku koupelnu ... a mozna pozehlim, tot vse 😀

@emily327 me o tom doktor taky jeste nic nerikal, ale chci se na to zeptat ... kazdopadne ja jsem o tom jeste moc necetla ... kamaradka mi ale posilala nejake odkazy, tak se chci na to mrknout ....

@ivanajelinek me psala kamaradka ze dostali od doktora brozurky a ze existujou dva druhy uschovani ... bud verejna databaze a nebo privat pro vlastni potrebu (to podle me holky myslej) a to privat stoji 2500euro ....

ivanajelinek
6. aug 2010

@emily327 Urcite sa dobre rozhodnete...Neboj...Ale ja zatila nepoznam nikoho kto by si to dal spravit...Mozno Kleo, Lubka alebo Blondy??? 😵

ivanajelinek
6. aug 2010

@schnucki Dobre ranko 😀

finfrle
6. aug 2010

@emily327 no ze vahas vim 😉
Budes fajn mama 🙂

Mozna si jeste neco zjistit neco na netu...ja videla o tom i dokumenty asi 2 a dokonce v jednom pripade si nechali rodice udelat umele oplodneni druheho ditete aby melo podobne kmenove bunky a museli jet az do Ameriky,kde je to povolene.Meli moc nemocne prvni dite a to druhe dite slouzilo prakticky jen k tomu aby zachranila jeho pupecni snura to prvni.Dost zvlastni...nemeli moznost uchovat pup,krev od toho prvniho...bylo to trochu kontroverzni ...otehotnet podruhe jen pro zachranu prvniho ...ale co vime az budeme mit jednou ten uzlicek v naruci...

finfrle
6. aug 2010

@schnucki Krasny den maminko a setri se 🙂

No holky mazu a budu tu odpoledne.Snad vas tu najdu a nebude tu mrtvo 🙂 Emi ohlidej to tu.Jsem rada,ze jsi online! 😉

lubinka9
6. aug 2010

caute,

u nas nic moc, ziadna zmena k lepsiemu, prave naopak 😢 Prva mast nezabrala, zhorsila nam to.
maly ma vysypany uz aj cely krk a pod krkom, na 2 miestach na rucke a nozicke a uz aj na druhom lici. Cez noc si navyse napriek rukavickam od svrbenia tak zlupol na lici kozu, ze to ma cele mokvave.. Ako ked si odskrabnete cerstvu chrastu.. takmer cez cele licko. Zle spi a stale place v noci.
Cez den je to lepsie, zabavime sa, tak odputam pozornost od svrbenia.
Boli sme rano na tych odberoch, brali mu krv zo zily na hlavicke, poviem vam... drzala som sa len kvoli priatelovi, ktory ma poprosil aby som mu drzala hlavku ja, no a ked sme boli doma a drahy siel do prace tak som sa rozrevala jak male decko..
V zivote som taku hrubu ihlu nevidela, brali mu 4 ampule. Plac veliky, slzy jak hrachy, srdce mi to trhalo. Co vsetko som mu z tych velikych ociek vedela vycitat.. 😔
No snad si to nebude pamatat. To je hrozne ked vidite ako vase dieta place od bolesti.

Takze od dnes sme spat len na kojeni, ziadne prikrmy, mame dalsiu mast na akutnu fazu dermatitis, vyradene vsetko farebne oblecenie a z nemocnice budeme mat specialny overalik na noc aby sa neskriabal. Predpokladam, ze to bude system a la kazajka ☹

je mi z toho hrozne nanic, stres, menej mlieka a zrovna ked ho potrebujem..

schnucki
6. aug 2010

rozkaz sefe, budu polehavat a sem tam neco malo udelam 😀

@lubinka9 tak to me strasne moc mrzi ze malej tak trpi ☹ myslim ze si to nebude pamatovat, je jeste malinkej .... a uz aspon zjistili na co ta alergie je?? ... ze to ma az takovej prubeh, uf ...
musi to bejt hrozny ho chudacka takhle videt a nemoct pomoct ... moc na tebe myslime ....
at je to brzo za vama

lubinka9
6. aug 2010

@schnucki dnes sme boli na odberoch aby zistili z coho to ma, na co je alergicky..

chudatko a to ma v nedelu svoje prve meniny a taketo starosti. ☹

schnucki
6. aug 2010

@lubinka9 ja myslela ze uz vam krev odebirali ... a kdy budou vysledky?

emily327
6. aug 2010

K tej pupocnikovej krvi, aby ste to nebrali tak,ze mi ide o peniaze. Ide mi len o to,ze v Amerike sice pouzivaju tuto krv ak je potrebna k liecbe ale na Slovensku to este nie je v praxi a ani tak coskoro nebude pretoze je to velmi drahe. Ale clovek nikdy nevie. Chcela som len fakt vediet nazor a ci si to aj vy davate odobrat. Tot vsio 😀

@lubinka9 ahoj moja, boze to ma fakt velmi mrzi,ze mate taketo starosti. Velmi drzim palce, nech to co najskor prejde a nech malinky nemusi takto trpiet. Urcite,ze je to velmi tazke vidiet svoje dieta takto trpiet ale ty si silna mamina a urcite to zvladnete. Len teraz davaj na seba pozor, aby si nestratila mliecko. Myslim na teba moja a drzim palce cmuk opatrujte sa a nech ste coskoro obaja v poriadku cmuk

schnucki
6. aug 2010

@emily327 co blbnes ... zadna si tu nemyslime ze by ti slo jen o penize ... a i kdyby jsi tu pupecnikovou krev nenechala odebrat, rozhodne si tu nikdo nebudem myslet ze jsi spatna mama 🙂

emily327
6. aug 2010

@schnucki dakujem 😉 A ty ako moja? Oddychujes? Ja hladam nejaky receptik na kolacik ale neviem aky ☹
Boli sme dohodnuti,ze ja budem varit na vikend ale svokra ma nakoniec volno, tak ze ona navari hm no a uz som sa dotesila,ze uvarim ja :-/ Uz by som chcela aby sme byvali sami. Nie je to tu zle ale uz chcem byt panou v domacnosti JA 😀

ivanajelinek
6. aug 2010

@emily327 ale ved to si nikto nemysli...kazda z nas sa moze predsa rozhodnut ako chce, nie? Takze Panou v domacnosti ,hej 😀 Hej ja chapem, tiez si rozumiem dobre so svokrovcami, ale som rada, ze byvame sami... 😉
@lubinka9 hlavne klud, nech mas stale mliecko...A kedy budete mat vysledky ze naco je maly alergicky?Inak mm je tiez alergicky na par potravin...takze moze byt aj nase babo, ze??? 😕

schnucki
6. aug 2010

@emily327 nemas vubec zac 🙂 ... jak pise ivca, je to na kazde z nas ...
presne vim co myslis ... my na zacatku taky bydleli u rodicu, meli jsme sice svoje patro ale ze zacatku spolecnou kuchyn ... a byla jsem rada kdyz jsme bydleli uz sami ... manzelovi rodice jsou totiz nekdy az mooooc ochotni ...

ted se jdu pustit do kuchyne, ja nevim, furt mam pocit ze je tu co delat 😀 ale uz proste nezvladam

@ivanajelinek ja si myslim ze mozne je, ze mimco muze mit alergii kdyz je jeden z rodicu alergik ... nemyslim ze by to bylo dedicne, ale sance tam asi je ... moje mamka ma treba podobne alergie jako ja, ale u me se objevili az nekdy v 15 ... pak byl chvili klid a ted posledni ctyri roky je to tu zas ....

meleri
6. aug 2010

EMily

to se o kočárek krásně starali, přijde mi fakt jak nový! až se musím zastydět za ten můj sporťák jak je špinavý od jídla a odrobinek... ☹ jo to věřím, bříško fakt po porodu trochu chybí, ale neboj, brzy zapomeneš, a budeš se moc radovat z miminka, a kdo ví, třeba to není naposledy a ještě si pak dalšího těhotenství užiješ!

jinak asi to co měl Sam bylo infekční nebo co protože ted to mám prozměnu já... 😅 ale nevadí mi to, v těhotenství mě dost začala trápit ta zácpa, tak radši toto.

jinak ta pupečníková krev - taky jsme se o to minule dost zajímali, ale bylo nám řečeno že pouze v Kanadě nebo Usa za cenu 3000 eur, na to fakt taky nemáme! ve Francii bohužel nikde nic ještě neskladujou..je to škoda... ☹

meleri
6. aug 2010

Lubinko,

ajaj, co to slyším, malý je nemocný? 😢 a co to má za vyrážku? doufám že to brzo přejde!

meleri
6. aug 2010

schnucki,
to je šílené jak to letí, vždyt ty jsi už v 35 tt! promin, jaksi mi to došlo až teď! já se vrátím z dovolené a ty už možná budeš v nemocce!

emily327
6. aug 2010

@meleri no kociarik sportova cast bola malinko spinava ale pekne som to vo vani vsetko ocistila, oprala. Takze vsetko pekne pustilo. Ale celkovo je fakt dost zachovaly. Co sme radi. Aspon nemusime kupovat novy kociarik.
tak aj na Slovensku sa da ulozit pupocnikova krv 🙂
Kam idete na dovolenku a kedy a na ako dlho?

meleri
6. aug 2010

emily,

fakt jste dobře udělali! já dodneška lituju že jsem kupovala nový kočár..prostě člověka to asi v tu chvíli nenapadne..ale když jsem pak viděla v bazarech nebo i na inzerát naprosto zánovní, krásné a levné kočárky, tak jsem si nadávala do blbů. at vám slouží!

kecáš??? fakt??? to zkusím nějak zjistit! a kde ?
musím končit malý je vzhůru, napiš mi prosím kde..🙂
děkuju

emily327
6. aug 2010

@meleri no je pravda,ze sa da najst aj uz pouzity kociarik ale ja by som ak by nebol po svagrovom malom asi nebrala. asi by som si kupila novy a potom pre druhe babo by som uz nekupovala.
Myslim,ze sa to da aj v Cechach to uskladnenie pupocnikovej krvi, skus si to zistit. Ale tu na SK je taka moznost. Mam doma na to zmluvu.

finfrle
6. aug 2010

@lubinka9 Uplne mi to vehnalo slzy do oci jak jsi psala o tom odberu.Jsem to tu cetla manzelovi no sila.Snad bude malinky vporadku a pomohou mu!Moc na tebe myslime!Si to ani nedokazu predstavit jak se citis!Hlavne vim ze se to napise lehce ale pokus se byt co nejvice vklidu at neprijdes o mleko!!!Dej si coko nebo neco na nervy at jsi ok!

@emily327 jj si to taky nemyslim o penize nejde jen o to jestli to neni zase nejaka pitomost co vidime vsude okolo 😉
Ja se taky na vsechno informuji 😉 😉 😉
Se ti nedivim,ja bych uz s nikym bydlet nemohla ikdyby to bylo super.Zachvilinku budes mit svou krasnou novou kuchyn a budes tam tvorit jupiiii a uz zhruba vite kdy?Zacatkem nebo koncem septembra?

@schnucki Jeste,ze poslouchas 😅 dnes budu nakonec delat ten kolac podle tebe.Koupila jsem cerstve plumy tak doufam,ze to z nich bude dobre.

@meleri a jak se citis mamko 😉

@ivanajelinek Tak jak je dneska,co maly v brisku?Co planujes varit dnes?

Jsem dnes zvladla doktora,2lekarny,byla jsem i v praci no des(skoda mluvit),socialku,nakup v tescu a Aldi no parada a uz zapekam testoviny 🙂
Koupili jsme male retizek na dudlik s oceckama a pohoda 🙂
Barbor zijes?

finfrle
6. aug 2010

@meleri holka uz se to pry uklada i v CR! 😉

lubinka9
6. aug 2010

@ivanajelinek no byt v klude, to nieje take jednoduche. Snazim sa.. Vysledky budu buduci tyzden, budu nam volat. A keby nezabrala ani tato dalsia mast tak ideme znova k Dr.
Priatel je sice alergik ale len na pele, ziadne potravinove alergie.. takze asi tak. Ja neviem co sa zasa kde pos...o. Jak keby sme si toho uz dost nevyzrali 😠
@meleri kiezby vyrazka! co bych za nu dala. A gratulacia k miminku 😵, nech je vsetko OK.
@finfrle ani tu coko si uz nedam, vsetko potencialne alergeny. Vlastne ani neviem co budem jest 😒

diky kocky za podporu.. snad to zvladneme a cim skor 😉
na obed sme si spolu schrupli, drzali sme sa za rucicky 😵 aby bol pokojny, zlaticko moje. Najblizsie dni bude asi so mnou v posteli, nech si ho ohlidam aby sa neskriabal..