Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

mirusch
11. sep 2010

@meleri Dakujem 😵 Nuz, to je datum, na ktory sa nezabuda... 11.9. 😒 😅 Mozno niekam poobede vypadneme, ked je tak pekne a potom vecera v restike.
Ako sa mas?

emily327
11. sep 2010

@schnucki no je toho na nas fakt vela. V byte roboty ako na kostole a kazdy z rodiny by sa chodil na to iba pozriet a nikto pomoct. Robotnici co pridu, narobia viac skody ako uzitku. A do toho tie strasne krce v podbrusku a to,ze som uz na 1 prst otvorena hm no a strach z toho, kedy to na mna pride. Vcera som zistila,ze buduci tyzden uz zacinam 38tt a taka panika ma chytila,ze o pol noci som balila tasku do porodnice 😀 No uplne mi sibe. Ale chcem aby sme sa nastahovali do nasho byvania predtym ako mala pride. Nechcem aby mi vybalovala veci svokra alebo niekto kto bude drahemu pomahat. Chcem aby sme si to urobili spolocne. Aby som sa z nemocnice vratila do nasho a vedela, kde co mam. Ach jaj, v Irsku tolko starosti nebolo. Bol to jednoduchsi zivot. A hlavne ked sme tam boli, kazdy, ze len pridite domov, tu vam pomozeme a zatial nikto nic. Ved na co? Ked oni potrebuju alebo potrebovali tak sme aj z Irska pomahali ale takto? Hmm nase dovolenky na Sk boli o pomoci im a my ked potrebujeme, tak niet nikoho kto by sa ponukol. Nevadi. Nejako si uz len poradime sami.
A co ty moja, ako sa mas, citis? Tebe sa to uz fakt blizi? Co malinka? Kopka?

@ivanajelinek ahoj moja, napisala som schnucki, tak si to mozes precitat,ze ako sa mame. Tebe moja velmi velmi drzim palce, nech vsetko dopadne dobre. Hlavne,ze sa maly otocil, to je najdolezitejsie cmuk A co malinky? Aj vies aky je velky a kolko vazi a kopka si? Jaj sa nam to blizi, co?

@mirusch jej ze vyrocie svadby 🙂 A kvietky no pekne od manzela. A kolke vyrocie mate? Mnam cheesecake by som si dala, posli pls receptik do IP budem rada. Tak si dnesny dnik uzite s manzelom cmuk

@finfrle aka zahradka? Na to moja zabudni. Len pekne vylozena noha a nic nerobenie prosim ta. Ak sa ti ten clenok zle zrastie a budes ho namahat, tak budes rodit a mat nie len porodne bolesti ale aj bolesti clenka. Daj sa pls do poriadku co najskor aby si bola ok. ZIADNA ZAHRADKA.

meleri
11. sep 2010

Mirusch,

Jo! 😅 svatba ... 😅 co k tomu dodat....někdy si člověk nadává že radši měl být sám...ale většinu času je to fakt lepší ve dvou.

mi je dobře, až moc, jaksi podezřele moc dobře, až mám strach kdy přijde nějaký průser. odpoledne plánujeme s přáteli na hřiby, tak snad něco najdem.

emily,
to je mi líto! nějak nevím, máš tam blízko mamku a taťku? no mohli by přece pomoct, dyt by měli být štastni že jste zpátky! co by za to naši dali kdybychom se vrátili, je mi to fakt líto...možná jim promluvit do duše at aspon dohlídnou na ty zedníky nebo co to tam máte za chlapy, manžel je asi v práci a ty jsi asi unavená....
a co vám ještě v bytě chybí dodělat? jsou to hrubé práce?
přecejen doufám že to všechno zvládnete, a kdyby ne, tak po porodu to taky jde.

emily327
11. sep 2010

@meleri no to je ten problem moja,ze moji rodicia su 500 km odomna a aj cela moja rodina, sestry su daleko. Inak by mi urcite prisli pomoct. Ale nechcem ich taku vzdialenost tahat a hlavne mamina ma prechladnuty nerv v ramene, ja viem,ze by mi urcite dosla pomoct ale sama nie je ok. No co uz. Musime si pomoct sami. Vies v priatelovej rodine je vela zdravych mladych ludi ale kazdy sem len chce prist a ocumovat ako to vyzera ale pomoct nikto ☹ No stale cakame na montera,ktory musi dokoncit kuchynu a vodara a murara, co urobi obklad. Ak by bola kychyna dokoncena, tak uz tu davno byvame ale nie je. A to ma hneva. Vsetko sa robi na 100 krat, ale musim si zvyknut,ze som na SK.
Si zlata,dakujem za pismenka. A co ty ako zvladas tehu? Co maly?

emily327
11. sep 2010

schnucki, zabudla som to spinenie je iba ako ked ti konci MS nie je to cervena krv. Takze to je v poriadku. Mala som to aj po prvom vysetreni a lekar povedal,ze je to ok. Hm no tak uz len mu verit 🙂

finfrle
11. sep 2010

@mirusch Moc blahopreji k vyroci a kolikate?
Uzijte si pekny spolecny den!
@emily327 zahradka se nekona prsi,Irske pocasi 😅 uz jsem v pelechu.

meleri
11. sep 2010

emily,

jo tak to chápu. jestli jsou tak moc daleko to je blbé..no a rodina ze strany muže nikdy nepomáhá, bohužel s tím mám stejné zkušenosti jak ty....očumovat, ze zvědavosti hlavně a tím to končí....mě to vytočilo když se narodil malý, všichni jenom přišli aby viděli asi jestli náhodou malý nevypadá jako ufon... a pak se už neukázali...no nakonec možná tak lepší že se neukázali.

tak to ti fakt přeju at to už dodělají, bez kuchyně se blbě žije, i když po porodu toho asi moc nenavaříš i když kuchyn bude.... 😅

já to zvládám fakt dobře, zatím je vše bez problémů, příští týden mě čekají ty tripple testy a pak už do 20 týdne by měl být veget...

finfrle
11. sep 2010

@meleri to znam me se tu ted stale ser... sousedky Irky a po porodu by byli nejradsi uz u dveri az prijedeme.Musim jim rict,ze mame tradici a prvnich 6tydnu nikoho nepoustime do domu.Nemam chut at tu chodi ocumovat tak brzo.Prece jenom mala nebude ockovana a bude podzim,kazdy posmrkava a tak a ja taky po porodu potrebuji klidek abych se dala dohromady a ne abych prijimala navstevy.
Jen jak jim to vysvetlit jsou fajn ale vazne na toto nejsem zvedava.Vcera tu byla jedna sousedla 80let a chtela se za kazdou cenu k nam dostat na navstevu ale kdyz nemas namam naladu se nebudu pretvarovat ne!Proste jsem ji rekla,ze jdu lezet...

meleri
11. sep 2010

finfrle,

ano lidi jsou zvědaví je to hrozné..přitom v tom podle mě nic jiného než ta zvědavost není.....jiné je to jak je to tvoje rodina, nebo dobrá kamarádka/kamarád.
jejda, jestli budou nemocní, tak ani nepouštět, at se otočí a jdou na to jsem byla taky háklivá....

finfrle
11. sep 2010

Ja tu nechci videt nikoho,takze ja mam jasno...ono predstava,ze jsi unavena a jen kojis,prebalujes,rozbolavela po porodu a miminko taky potrebuje sve,tak vazne navstevy si muzou trhnout.

finfrle
11. sep 2010

To jsem ale 😀 😀 😀 ale sestinedeli neni jen tak pro nic zanic,jak rika babicka to je doba kdy je zena i male chraneno 😅 takze ...

schnucki
11. sep 2010

ahojik holky,
tak jsme doma, kocarek je zaparkovany vedle komody a ted uz jen tu malou vyhnat ven 😀 dneska kdyz jsme prijeli a sedli si na gaucik (manza kavu, ja kakao a k tomu kolac) tak na ni zacal mluvit ze jako ma jit ven a tak, tak tam sebou zacala tak mlit, ze se az smal jak se mi bricho vlnilo 😀

@mirusch vsechno nej nej nej k vyroci!!!! 😵 ja si to konecne musim zapamatovat 😀 ale moc hezke od manzela ze si vzpomel a donesl kvety ....

@emily327 tak to me opravdu moc mrzi ze jsou lide okolo vas takovy, to asi jeste vic zamrzi ze jsou vasi tak daleko vid ... me tohle dokaze taky nastvat, vzdyt ty jsi skoro pred porodem, tak by se meli hrnout s navrhama na pomoc a ne jen chodit ocumovat ... me to nejak namichlo .... drz se holka moje
mala se hybe, posledni dobou docela casto, ale spis se tak roztahuje a jezdi nohama z jedne strany na druhou ... holt uz ma malo mista 😀

@finfrle tak to je dobre ze se noha dava nejak dohromady 🙂 .... ja jsem taky rekla ze dam vsem vedet az budu pripravena na navstevy ... to ze manzelovi rodice prijdou do porodnice a nasi prijedou ten nejblizsi vikend, s tim pocitam, no ale dneska jsem potkala pritelovu sestru a ta na me ze vikend na porod je super, at mala prijde, ze me muzou prijit navstivit (ma dve deti) ... tak jsem na ni vykulila oci a jeste vic kdyz z ni vylezlo ze ten prvni den asi ne, ale ten druhy uz jo .... tak to povydam manzilkovi a on ze at zapomene, ze prvni den po porodu prijde jen on a basta ... ja jsem ji v porodnici videt nechtela, ale ona je bohuzel takova, ze si dela co chce, tak to asi zas krachne 😝

@ivanajelinek tak vy jste vcera tak parili 😀 ale proc ne, pak to uz tak lehce nepujde, tak si jeste uzivejte 😉
a jinak je ti fajn?

mirusch
11. sep 2010

@emily327 @finfrle @schnucki Dakujem 😵 Sieste. Leti to leti.
@meleri Ja som to skor myslela tak, ze je 11.9., vtedy padli aj dvojicky v N.Yorku. Bol to ale jediny datum na svadbu, nikto ho nechcel brat, tak sme ho zobrali my, lebo sme chceli cim skor.

@emily327 Najprv zistim, ci cheesecake aj chuti a potom ti poslem recept 😀 Ak nezabudnem, uf. Ja som ho este kedysi vymamila od svokry a potom som vylepsila par vecami z internetu. Raz som ho uz robila a bol fajny, teraz je to akoze na potvrdenie, ze ci fakt moze recept byt. Uz je skoro hotovy, tak odfotim potom.
@schnucki Takze kocik doma. No to bolo dost na tesnotku 😕 No som strasne zvedava, ze teda kedy si to rozmysli. Tie schody neskusis?

No, co sa tyka tych navstev po porode, jasne ze ludia su zvedavi, aj ja som 😅 Ale Schnucki ma odo mna slubene 2 tyzdne pokoj a potom ma uz nikto nezastavi 😀 😝

schnucki
11. sep 2010

@mirusch schody jsem zkusila behat vcera, dneska bych rada dala prochazku a uvidim, pujdem zitra k rodicum, ty maj schodu vic a nikdo me tam nebude rusit 😀

dva tydny jsou v poho, to uz podle me budem v pohode ....
ale me proste vadi ze se ani nezepta a je rozhodnuta nejradeji hned jak ji vyprdnu se mi tam nacpat s celou rodinkou .... ale ja se nedam!!!!!!!! .... uz me dokonce prudi s hlidanim, ze az pojedeme nakupovat a tak tak ze nam muze malou pohlidat, tak jsem ji zchladila, ze nakupovat pojedu s malou, od ceho mam autosedacku prenaseci .... ona je proste hrozna ....

mirusch
11. sep 2010

@schnucki 😀 Ty sa chystas ju vyprdnut? 😀 Jojo, to sme uz prebrali. Nedaj sa. Tvoje dieta, tvoja zodpovednost, hlavne ziadneho choreho do dveri nepustit!
Jasne, trochu telocviku, zavrt bokmi, ponatriasaj, vyprdni 😀

schnucki
11. sep 2010

@mirusch jasnacka, vyprdnu ji a bude to 😀 ... ja bych chtela byt v tomhle po mamce, ty praskla z nicehonic voda a bolesti mela tak pul hodky a sup byla jsem na svete ... 😀
ja se nedam, ted jsem brala kolikrat ohledy na manzu, ze je to jeho sestra a spoustu veci spolkla, ale ted jde o nasi malou a to se nedam 😠 .... a nekoho kdo je marod uz vubec k ni nepustim ....

tak jsem vyluxovala, jdu se pustit do zehleni a pak uvidim co jeste vyvedu, nejak je mi podezrele fajn, dokonce me napadlo omyt ramy u oken ...

mirusch
11. sep 2010

@schnucki Len umyvaj, aj cele okna 😀
Hodim vam sem moj cheesecake. Aj ked ono to az tak vabne nevyzera, ale chuti to zato vyborne!

emily327
11. sep 2010

Prave som si dobre poplakala. Uz fakt nevladzem. Vsetku tazku pracu si musim odmakat sama. Volal svokor,ze ci moj drahy nepojde hrat futbal. Hm no jasne, ved preco nie. Futbal je dolezitejsie ako to,ze my sa potrebujeme co najskor nastahovat, lebo ja kazdu chvilu mozem porodit. Ale co to koho zaujima? Nie,ze prideme pomoct.... Viem,ze porodim skor, nejako to citim a preto to potrebujeme co najskor upratat. A ked im poviem,co vsetko robim ,tak ma este zdrbu,ze ci som normalna v mojom stave umyvat okna, upratovat ..... Uz mam toho fakt dost ☹

mirusch
11. sep 2010

@emily327 Emily a preco im nepovies presne toto, co si sem napisala? Preco ich nepoziadas o pomoc strucne a jasne? Manzelovi si mala ten futbal proste zatrhnut. Nedaj sa. Ja by som sa na tvojom mieste na to vyprdla. Ja viem, ze to chces mat cim skor hotove a ciste, ale teraz je dolezitejsie tvoje dieta. Vsetkych obvolaj, zorganizuj upratovaciu catu, porozdeluj ulohy a ideme. Uplne brutal. Co sa nechas?

schnucki
11. sep 2010

tak jsem dozehlila a do oken se asi nedam, nejak me to zmohlo 😝

@mirusch ja se oblikam a letim na kolac 😵

@emily327 tak to si delaj srandu?? misto aby ti pomohli tak ti jeste nadavaj?? jsou normalni ... jak pise mirusch, normalne bych jim to vpalila, bez okolku ... a neplac 🙂 nebo se s mirusch seberem a vlitnem tam na ne 😉

mirusch
11. sep 2010

@schnucki Ok, cakam ta 😀
@emily327 Tak tak, vlitnem na ne 😠 Uz robis plan? Pekne si napis, co by kto mohol, zavolaj im a iba im to oznam a ze kedy to maju spravit. Nepros sa. Oznam im to. Do frasa aj s ludmi. A ty sa netrap. No tak to nebudes mat perfektne. Casom podotahujes. Ale tvojho manzela by som kopla do zadku aj tak 😝 Za ten futbal.

ivanajelinek
11. sep 2010

@schnucki ja mam tiez dnes upratovaci den. Som utrela prach, povysavala a tiez som rozmyslala ze umyjem okna. Ale sa mi akosi uz nechce. A ty mas kedy vlastne presny termin?
@emily327 a to akoze preco nepridu svokrovci pomoct? 😕 Ja by som hned prisla ti pomoct keby sa dalo...A ako pisu kocky, presne takto to povedz...A co na to tvoj drahy?

ivanajelinek
11. sep 2010

@mirusch dobre vyzera ten tvoj käsekuchen... 😎

emily327
11. sep 2010

@mirusch vies moja, nie je to moja rodina. Dobre vedia,ze som v pokrocilom stadiu tehu a dobre vedia,ze je tu upratovania vyse hlavy. Ale to nikoho nezaujima a ja sa prosit nebudem. Ak by to bola moja rodina, tak by som urcite povedala a viem,ze nasi by dosli. Len nechcem ich tahat z vychodu sem a hlavne mamina je PN s rukou, ale aj napriek tomu viem,zeby prisla a pomohla. Nevadi, ja si to urobim sama. To je uz jedno ci porodim teraz alebo neskor. Ja to s malou v brusku nejako zvladnem. Dakujem za pismenka.

Prepacte, ale potrebovala som to zo seba dostat a vy ste jedine kam sa mozem takto vyrozpravat. Chcela som najprv zavolat nasim a vykecat sa ale nechcem ich trapit. DAKUJEM VAM.

schnucki
11. sep 2010

@mirusch uz letim 😀

@ivanajelinek oficialni termin je v pondeli, ale teda 13 by na svet chodit nemusela ... to snad radeji at pocka do uterka ... ja ani nevim jestli budu jeste neco delat, mozna tak trosku ....

schnucki
11. sep 2010

@emily327 nemas vubec zac, od toho jsme prece tady 😉 ... vim ze se ti nechce doprosovat, na jednu stranu jsem taky palice a radeji si vse udelam sama ... ale stejne bych se asi neudrzela a rekla co si o tom vsem myslim ... a mohli by zapomenout priste s nejakou pomoci ....

emily327
11. sep 2010

@mirusch tu nejde o to,ze to chcem mat perfektne, len je to novostavba a je tu kopec hrubej spiny. To sa proste musi upratat. Je to prve upratovanie od kedy sa to postavilo, tak si to vies predstavit asi. A chcem, aby mala dosla do aspon ako tak uprataneho bytu, predsa len vsade je kopec prachu a nepotrebujem, aby na nieco chytila alergiu. Tak to len pre vysvetlenie, preco makam ako makam. Moj drahy je este na mna nahnevany,ze sa obuvam do jeho rodiny. Esteze mam Sonicku v brusku, aspon viem,ze na to vsetko nie som sama.

schnucki
11. sep 2010

@emily327 at se na me manzel nezlobi, ale kdo by se neobouval? to mu nevadi ze tam dres jak mezek a skoro rodis? ... ano, je to jeho rodina, ale kdyz se takhle chovaj a ani ti nepomuzou? a jen maj hubu plnou kecu .... to snad nemysli vazne, me muj nenecha ani zamest schody, a to nejen ted ale uz i driv .... vzdyt z toho jeste fakt porodis driv nez by jsi mela, to je fakt dost ....

ivanajelinek
11. sep 2010

@schnucki A aj aspon uz nieco citis? Ze by si mala ist rodit? Ale teraz ked uz ma malinka doma aj svoje "ferrari" tak si da urcite povedat...
@emily327len sa vykecaj. Ved na to sme tu, aby sme si pomohli a vyrozpravali sa, nie? Je mi to moc luto, co momentalne prezivas...Ale ty to zvladnes...Neboj 😉

finfrle
11. sep 2010

KOukam,ze vsechny pilne vcelky.Ja se vzbudila pred hodinou.Nicjsem dnes moc nesnedla ani nevypila,protoze jsem spala a spala.Nejak jsem zmozena ale ted uz je lepe.
Papu se dela a snazim se dopit abych mela dost tekutin.Bohuzel posledni tyden nejsem moc velky jedlik ani piti mi moc nejde.Noha me trosku rozbolavela ale jde to.

@emily327 No to mi nerikej,ze sel na fotbal 😠 😠 😠 to uz je snad moc ne?!!!! 😠 😠 😠
Boze toto uz nechapu do...ted jsem nazlobena.Mas uz tak toho moc a prepinas se!Co kdyby se neco stalo s malou dohaje!No ted bych teda mela slovnik....

@mirusch mnam mnam mnam 😝 ja bych si prosim dala mnam jeeeeee a mala taky se hned prihlasila 😀

@schnucki ty jsi taky nezmar,ze!Uz nevis jak uspisit prichod male a uz umyvas okna.Hele stav se holka a muzes pekne u nas i vytrit a tak...nejakou praci ti najdu 😀
A co foto kocarku nazivo????
Jsem rada,ze s temi navstevama jste na tom stejne.Uz jsem si rikala,ze to mozna moc resim.Nicmene nechci mit doma opruz.V noci jsem se dokonce vzbudila,ze to chce schovat auto 😀 😀 😀 ono ale neni kam 😒 a kdyz ho dlouho zase neuvidi pred dvermi budou zvonit co se stalo....takze taky nic 😅 😀