Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

schnucki
15. sep 2010

@mirusch koukam mas taky dneska pekne vyspali zacatek dne 😀 😝 ....
manza si vubec nestezuje, tady montoval lustry, varil a co ja vim co ... on sam rekl ze nikam nepojede ... no ale me je to blby, vzdyt me znas, nad vsim moc premyslim ....

ja nevim jestli se mi ta vyvolavacka nevyhne, uz toho mam fakt dost ....
si pis ze si ji budes moct vzit do ruky, to uz nebude par hodin na svete, ... 🙂

barbora87
15. sep 2010

@mirusch ahoj mirusch vitaj v klube nevyspatych 🙂)) a to kto vam tak skoro vola???by som vrazdila keby mi tak skoro volali 🙂

barbora87
15. sep 2010

@schnucki skuste to najprv s prirodnym vyvolavanim ako je ten coctail...lebo ked ti ds ten oxycitin ci ako sa to vola alebo zäpfchen tak ze to su bolesti na chcipnutie...
A neboj manza je rad s tebou a tiez sa uz nevie dockat!
A ked ta miruschnavstivi tak budes rada ze mozes malu niekomu strcit 🙂))

mirusch
15. sep 2010

@barbora87 No vsak ved neviem, ked som dobehla, tak polozil 😠 Ale myslim, ze to bola manzelova teta.

@schnucki Ok, tak hlas.
Idem sa konecne nachystat. Cafte. Budem tu az k veceru. teda, keby Schnucki hlasila, tak skor 😉

meleri
15. sep 2010

Schnucki,

obdivuju tě jak to skvěle zvládáš! jestli budu jen z poloviny v klidu jako jsi ty tak budu za vodou!

holky,

vím že zezačátku si člověk to miminko brání, chce h omít jen pro sebe, nechce moc návštěvy atd, taky jsem to zažila že jsen nerada dávala malého chovat jiným kromě mojí mamky prostě je to asi nějaký mateřský pud.
Ale nezatracujte ty rodiny co máte v cizině, zvlášt jestli jsou hodní, ono uvidíte po roce už to bude jiné a pak budete i rádi za každé pohlídání, kdy budete moct vypadnout, a oni se fakt těší na to že budou babičky, dědečkové, atd, jestli jsou jen trochu víc citlivé a umí to s dětmi tak později bych fakt neváhala.....
my to máme pěkně nahovno..malý je fixovaný jen na nás, protože tady nemáme fakt nikoho kdo by s ním byl a to není dobré, on je zvyklý jen na moje rodiče a ty vidí jednou za uherský rok... 😒 chci ho dát ve třech letech do školky a už ted vím že to bude pěkný záhul... ☹

barbora87
15. sep 2010

@mirusch a to manzelova teta nespi?ved keby som niekomu tak skoro volala tak ma kazdy posle vies kam 🙂

@meleri no ja si myslim ze ide len o tie prve dni alebo tyzdne...potom uz to tak neberies...ale na zaciatku predsa len si to uzivas...no moj maly ppjde od roka do jasliciek tak dufam ze si zvykne od zaciatku...
Hej to mate blbe ze nemate nikoho na okoli :(

schnucki
15. sep 2010

@barbora87 ja bych taky rada aby to slo prirozene, kamaradka rikala ze ji dali v nemocnici nejake tablety ... jen se chci zeptat jak dlouho jeste budem cekat ....

@meleri ja rozhodne nikoho z manzelovi rodiny zatracovat nebudu, vim ze prijdou casy kdy budem radi za pohlidani a ze nasi jsou daleko, ale me proste prijde potrhli davat malou k nekomu jen proto ze jedu nakoupit ... a manzelovi rodice uz maji kolem 60let a tam proste ty reakce uz nejsou takove a nechci k nim malou davat zas tak casto .... my jsme s manzelem takovy ze se nejdriv pokusime veci zvladnout sami a kdyz se neda, tak poprosime o pomoc, ale oni by nejradeji malou hlidali denne ... vis jak to myslim ... jasne ze ji budou sem tam hlidat, ale ne kazdy den

schnucki
15. sep 2010

@mirusch tak teta ma teda dost volat takhle po ranu ....

meleri
15. sep 2010

barboro,

no já prostě nemám důvěru v tchýni....ona ho párkrát nechala spadnout, prostě ho nehlídala, a to sem byla jen v jiné místnosti, a pak mu ještě vynadala že on má dávat pozor. zrovna se učil chodit. měl pak dost hnusný strup na tváři. tož po tom sem si řekla a dost.
máme kamarádku která se mi nabídla že občas pohlídá, ale má 2 měsíční miminko tak mi to přijde trapné...ale on je na ni zvyklý a je to jediná osoba s kterou by to asi šlo....

Schnucki,
to s tím věkem to chápu, tchýně je taky v tomhle věku a je fakt nešikovná....jasně že nakoupit můžete všichni tři, nebo může sám manžel....hlavně fakt zezačátku člověk to miminko nedá z ruky, ono to fakt ani nejde....možná že kdysi to tak lidi dělali...a postýlku jakou koupili, tu větší?

barbora87
15. sep 2010

@meleri to vazne????chudak maly :( no ja si myslim ze kamaradka ti da na neho urcite pozor ked bude mimi trosku väcsie...a za oplatku je ty mozes mimi postrazit...
No moja svokra bude mat za2roky 60ku a proste neviem ci by som jej maleho zverila lebo ona ma 100napadov za minutu a na male mimi davala naposledy pred 12rokmi pozor....

meleri
15. sep 2010

barboro,
ona se mi nabídla už ted, ale nakonec to dopadlo tak že jsme šli všichni na houby a oni s ním hodně chodili zatímco my byli spíš opodál a snášel to moc pěkně...jenže ted je na deset dní na dovči tak uvidím jak potom...
pak mám ještě jednu kamarádku ale ta to s dětmi taky neumí je taková drsná, připomíná mi tchýni. i když se mi nabídla tak jsem to odmítla....
hele nedá se nějak adoptovat babička??? 😅

meleri
15. sep 2010

pokud fakt není na děti moc zvyklá tak bych to neriskovala...třeba moje mamka je už taky starší ale s dětma to dost umí, navíc je učitelka, takže je to jiné...

lubinka9
15. sep 2010

Caute,
sa hlasim narychlo..

Mame sa celkom OK, raz lepsie raz horsie, asi si uz zvykam 😝 . Zvysne stery sme mali negativne, predpokladana diagnoza atopicky ekzem 😢 Po tom zhorseni sme museli zasa nabehnut na kortikoidovu mast v kombinacii s atb mastou.

inak bezim posledne dni na zalozny zdroj, nechapem kde beriem silu sa kazde rano zobudit a ficat dalej. Pobalene asi na 90%, dnes pridu stahovaci a my ficime zajtra na noc.
Mam tu priatelovu mamu, prvy den OK, uz sa ale tesim, ze dnes leti spat 😝 😀

jooo aby som nezabudla, posledne 2 dni zretelne vykrikujeme ma-ma 😵 Zlaticko moje, tak ma to vzdy zahreje na srdiecku 🙂 . Dnes v noci sa zobudil a krical na mna ked s nim drahy spal. Najprv som myslela, ze sa mi to zda, posledny tyzden to na mna skusal ale teraz sme to uz traja jasne poculi.

dufam, ze sa mate OK, nieje sanca docitat. Kukam, ze Ivca a schnucki sa este nerozsypali (Emily neviem), tak nech vam to dobre dopadne, ostatne kocky drzte sa.. ja neviem kedy sa ozvem, net doma hned tak nebude, u starych rodicov ano, tak snad...
paaaaa

schnucki
15. sep 2010

ahojik holky,

tak uz jsme zas doma, hodte se do klidu, protoze u nas to jen tak nebude ... mala se soupla o kousek nazpatek, takze nas ceka v patek dalsi kontrola a pokud ani do te doby zadna zmena nebude, tak v pondeli do nemocnice a budou ji muset pomoct ... holt se te nasi krasotince moc ven nechce ....

kdybych se nahodou cele odpoledne neozvala tak nerodim, ale odreagovavam se, protoze jsme vysli z ordinace a ja se venku rozbrecela, nechapu jak se mohla soupnout zas nekam nahoru .... je to asi i nervama jak se uz kazdej pta a jak jsme uz nedockavy a k tomu me prepad pocit co delam spatne, ... vim ze nedelam nic spatne a ze ma asi duvod tam jeste byt, ale radeji bych kdyby vysla bez pomoci ... ale co, i kdyby s pomoci, nebudu riskovat ze se ji zkazi voda a co potom .....

tak asi tak ...

@meleri oni tam maj normalni postylku jeste po detech od manzelovi segry, tak ji postavili ... to sem myslela ze me klepne ...

@lubinka9 ahoooj, ja ti skladam poklonu takhle dlouho se drzet ... ale jsem rada ze uz se alespon nejaka diagnoza nasla ... a super ze uz rika mama 😵
preju zitra prijemnou cestu a at ji dobre zvladnete ... zase se nekdy ozvi 🙂

meleri
15. sep 2010

schnucki,

to je mi líto, asi už máš toho plné zuby...ale v to pondělí se to už konečně vyřeší a budeš už mít klid, budeš maminka...

věřím že jsou to stresy, já sama nevím jak bych zvládla a jak zvládnu přirozený porod, protože cis. řez je fakt obyčejná operace.

hele asi se těší z toho že budou prarodiče! je to jejich první? no moje tchýně si nikdy domů nepořídila absolutně nic.:( takže já tam ani nemám chuť jezdit.

blondynka400
15. sep 2010

@schnucki hele možná že se ptám blbě, ale vždyť do termínu máš ještě pár dní a pak se dá bez problémů deset dní přenášet. Tak proč jí nějak pomáhat a šoupat jí dolů? 😕 To mi nejpřijde jako šťastné řešení... Některé mimnka sestoupí až třeba při porodu nebo chvilku před ním, ne všechna jsou už dávno před porodem zaseklá v pánvi a natlačená na zbytcích čípku 😝
Nebo to máš problémy s kvalitou vody nebo zralostí placenty? 😕
@lubinka9 tak hlavně že už je lépe 😵 A nboj, na ten ekzém taky vyzrajete. To mama říká malá taky, ale fakt nevím,j estli to není jen tak náhoda. Ale třbeba ke mně leze a do toho tohle vykřikuje 😀

blondynka400
15. sep 2010

@schnucki jo já jsem to asi přehlídla, ale ty nemůžeš s nějakého důvodu přenášet? 😕 Cukrovku jsi neměla ne, jestli si dobře pamatuju...

blondynka400
15. sep 2010

@meleri heel já to asi nějak přehlídla, ale ve Francii ti povolí po CS rodit přirozeně? Ono je to toiž jak kde a ne vždy je to bezepčné, záleží hodně na tom, v jaké kvalitě je jizva....

meleri
15. sep 2010

blondy

já třeba dodneška nechápu jak má ženská poznat že už rodí a že má jet do nemocnice...jako když už má ty kontrakce, asi? nebo jak praskne voda? s

jo povolí, zatím dr nemá námitky. jak sem ležela na poporodním tak tam byla holka, ta mě rozesmála. říkala mi co porod to jinak....první cís. řezem, druhý klasický s umrtvováky a poslední doma přirozený za pomocí hasičů. 😅 už to prostě nestihla.... 😝

schnucki
15. sep 2010

@blondynka400 my uz mame po terminu ... termin porodu byl v pondeli a v utery mi praskla ta zatka, ... doktor rikal ze prenaset nechava tyden, proto kdyby se do patku nic nezmenilo, tak pujdu v pondeli do nemocnice ... ona byla prave uz pripravena dole, proto jsme si mysleli ze prijde v terminu nebo chvili po nem, pak praskla ta zatka coz me jeste vic nabudilo ze uz pujde a dneska jak mi rekl ze se soupla o kousek nazpet tak me to nejak vzalo ....

@meleri je to jejich treti vnouce, manzelova segra ma dve deti ... ja vim ze se tesej, ale nemusej dvakrat denne volat ze co a jak ... jasne jsme rekli ze kdyby neco tak volame ... ale neresim to ... jinak by mi fakt hrablo ....
on je trosku problem ze bydleli tenkrat s manzelovou segrou dohromady a ona i manzel byli radi furt nekde v cudu a babicka s dedou byli a jsou doted jak nahradni rodice, a ja reaguju trosku podrazdene protoze nechci aby si mysleli ze i nasi malou musi vychovat ... ale oni doufam vedi ze my dva jsme jini 😀

meleri
15. sep 2010

já třeba první těhotenství zácpa a ted druhé průjem...a co bude to třetí? 😅

schnucki
15. sep 2010

@meleri tak to je dobry ... to mela akci jak hrom 😀

me bylo receno ze pokud budu mit silne bolesti co pujdou za sebou 10-5min tak vyrazit a nebo kdyz praskne voda, ale neboj, nejsi jedina co se boji jak to poznat ... ja jsem si taky rikala abych to nejak neprosvihla, ale mamka me ujistila ze ty kontrakce poznam 😀

meleri
15. sep 2010

schnucki,

starší lidi jsou kolikrát neodbytní a strašně tvrdohlaví, já to vidím i na našich a někdy mě to štve, ale je fakt že ty první měsíce by ti měli dopřát klidu. určitě to vědí jen to asi pořád zkoušejí no...🙂 a co manžel na to?
nadruhou stranu mi to ted s odstupem času přijde milé když se někdo tak stará. protože o nás tady se fakt nestará nikdo.:( a kolikrát je mi z toho fakt do pláče že mám tak pěkného a milého synka a kromě manželovy prababičky o něho nikdo nejeví zájem.... 😔
akorát je tu ještě jedna rodina, ti jsou farmáři a věčně udření ale vždycky když tam přijdem tak si udělají čas..asi je adoptuju !

meleri
15. sep 2010

schnucki,

silné bolesti! 😀 jak se znám tak jenom píchne a už se budu kroutit... 😝 já jsem strašný měkkouš. sice po císaři sem sama sebe překvapila, ale nevím ten porod musí být asi těžší...ale zato pak už je kliiid... 😵

schnucki
15. sep 2010

@meleri ja si taky myslim ze to jsou jen pokusy, manza rikal at si nedelam starosti ze vedi ze nejsme takovy jako jeho segra, a v nazorech stoji manza za mnou, takze pohoda, jen me to nekdy namichne .... ale uvidime co az tu mala bude 🙂

ale je hezke ze je tam alespon nekdo kdo si vzdycky najde cas ... je adoptujte 😀

ivanajelinek
15. sep 2010

Dobre ranko...Jej vy ste toho popisali hned zrana...Ja som sa az teraz vyhrabala z postele, som fakt nemozna 😀 Ale ked vonku stale prsi a je tak zatiahnute, komu by sa z tej tepluckej postele chcelo von, ze?
No som rada, ze som neni sama, co sa tyka tych navstev a brania na ruky maleho... 😉
@schnucki Neboj, hlavne klud...Asi sa ma mala v brusku mooooc dobre, ked sa jej nechce...A hadam si to do pondelka rozmysli a pojde sama von...Ja viem ako sa asi citis, tiez som sa tak citila, ked mi prvy krat povedali, ze musim ist na cisarsky...Tiez som rozmyslala, ze kde som urobila chybu...A urcite nerobis nic zle, neboj.A mna sa uz tiez ludia zacinaju pytat, ze kedy uz a tak...A najhorsie, ked niekto vola a ja na telefon nejdem(ze som u hebamme alebo spim alebo nepocujem), tak zacnu stresovat, a volat mm, ze co so mnou je.Ja viem ze si robia vsetci starosti a cakaju, ale ved my sa predsa ozveme, ked uz bude maly na svete, nie?

meleri
15. sep 2010

schnucki,

mě to taky deptalo že bude komandovat a já nevím co, ale nakonec se na nás všichni vyprdli a byli jsme a pořád ještě jsme dost sami. mě to ani nevadí kvůli mě ale prostě kvůli Samovi, on je společenský a není rád sám.... hlavní je že s manželem jste zajedno.....manžel je takový až ted....už se nebojí matce něco vyčíst ohledně Sama jenže na ni to nijak nepůsobí takže je to jako házet hrách na stěnu.....

jo občas se poštěstí....🙂

finfrle
15. sep 2010

Ahoj holky jen se hlasim,ze ziju jsem docela unavena tak zatim tak napul vnimam.Jen jsem se koukla,ze schnucki stale nic...holka na co ta tvoje mala ceka 😀

meleri
15. sep 2010

já mám taky vždycky odpoledne krizi..jenže lehnout nemůžu ještě něco vařím...

finfrle
15. sep 2010

@meleri ja budu mit tu krizi asi cely den 😀 je tu zima,venku cerno a ja jsem pekne unavena vazne moc asi z toho vcerejska ale vecer budu zase litat to se jako by otoci