Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

emily327
28. okt 2010

tak konecne mam foto malinkej elen 😉

ivanajelinek
28. okt 2010

Jej, ta je krasna..Taka malinka...Ten nas krpec rastie ako z vody.Dnes mame uz 1 mesiac. A uz sa maly zacina aj smiat, aj reagovat na svetlo a tak...

ivanajelinek
28. okt 2010

Pridavam fotecku 😉

barbora87
28. okt 2010

@emily327 jeeee krasna malinka elen!!!uplne z nej nemozem!!!

@ivanajelinek vsetko naj k prvemu mesiaciku!!!

barbora87
28. okt 2010

@ivanajelinek jeee krasny!!!a vyzera uplne spokojne a stastne!

ivanajelinek
28. okt 2010

@barbora87 Dakujeme. A vy sa ako mate? Ako pokracuje stahovanie?

barbora87
28. okt 2010

@ivanajelinek no moj max ma vcera do polnoci do slova terorizoval uz sme s mm nevedeli co mame robit nemohla som nijak lezat a uplne to bolelo ked kopal a natahoval sa :( ale teraz si este pochrapkava tak si uzivam lezanie v posteli 🙂
Nejako ma bolia prsia neviem z coho zase...
No co sa tyka stahovania vcera som nebalila lebo ma chytili hrozne depky a ako finale bolo ze vcera volali ty co chcu kupit byt ze sa chcu este prist pozret tak som dostala este väcsie depky ze co ked to neklapne...
No a dnes sa rozhodne ci dostaneme ten reihenhaus a na vecer sa pridu teda pozret este raz na byt...aj ked sme uz podpisali tu ich ponuku ale teoreticky by to mohli stiahnut len nam budu musiet par tisic zaplatit ako odskodne...
Takze som z toho vsetkeho na prasky...

ivanajelinek
28. okt 2010

@barbora87 Juj, tak dufam ze to klapne. Drzim palceky...Hlavne sa moc nestrtesuj moja, dobre?

ivanajelinek
28. okt 2010

A takto sa nam najlepsie spinka. na mamine alebo na tatovi 😉

barbora87
28. okt 2010

@ivanajelinek no som z toho nejaka na prasky...nas makler ma uklzdnoval ze proste je to na papieri ze sa nemam bat ale tak vysvetli to psycho tehule...a dokial to nie je u notara pidpisane stat sa moze predsa vselico...no snazim sa byt jludna teraz som dala prat veci pre maleho co pohde z porodnice lebo zvysok veci je uz pobaleny v kartonoch a to budem prat az u maminy...
Jeee ivi malinky je fakt uzasny...joj taky prdolko 🙂 a inak ze si tvoj manzel nechal vytetovat maleho meno to bolo uzasne!uplne ma to vtedy dojalo ked si sem dalatu fotecku!

ivanajelinek
28. okt 2010

@barbora87 Neboj, zbytocne sa nestresuj a uvidis ako to dnes vecer dopadne. Potom daj vediet. No to on hovoril vzdy, ze sa da potetovat, ale az ked sa nam narodi babo...A mamina ti aspon zo zaciatku s malym pomoze, nebudes aspon sama. Aj bude mat tvoj manzel nejaku dovolenku potom? Lebo mne to dost pomohlo aj ked bol mm doma aj ked je tu teraz mamina.Ale zajtra uz odchadza a potom budeme s prckom uz sami... 😒

yarden
28. okt 2010

@emily327 Malinka je uplne nadherna. A taka drobucka.No anjelik 😵 Moc pozdravujem finfrle.

@ivanajelinek Gratulujem k mesiacu maleho!
Som v poriadku, citam Vas kazdy den, len ja nemam vela o com pisat. Maly sa natahuje a kope, citim sa OK a do mamickovskych veci sa este nerozumiem. Ale snazim sa vstrebavat vsetky informacie, co si tu kazda napisete, aby som vedela co a ako v januari 😀

@barbora87 Nech VAm to vyjde s tym predanim bytu a novym domcekom. A Tvoja mamina byva tiez vo Viedni? A tak uz sme tu len tri tehule. Ach jaj, ako to leti. TY uz to mas coskoro, ja este tri mesiace a potom meleri. A kym porodim, tak verim, ze sa Katke zadari a bude tu dalsia tehula!!!

Ja som opat sama, mm je v SR.

meleri
28. okt 2010

blondy
dík! 😵 určitě máš pravdu, a dík že jsi to shrnula o svém porodu, já si taky myslím že jasně že to hrozně asi bolí ale že pak je to už právě pohoda.
Já po porodu taky brečela, dojetím,ale hlavně jsem byla špatná z toho že byl malý pryč...vlastně jsem si to vůbec neužila, ležela jsem a vedle mě prázdná postýlka s oblečky atd, prostě fakt nic moc...druzí už měli miminko u sebe...prostě fakt na nic...někdo se i po tom CS asi vzpamatuje hned, ale mi to prostě nešlo, nemohla jsem vůbec chodit....
ale snad máš pravdu a budu v pohodě!

barbora87
28. okt 2010

@ivanajelinek no dufam ze sa zbytocne stresujem...
No mm bude mat 3tyzdne dovcu takze bude so mnou...no problem je ze budeme aspon rok u maminy teda ked to klapne s tym domcekom a dufam ze bude akceptovat a nemiesat sa do vychovy maleho...

barbora87
28. okt 2010

@yarden dalujem moja...dufam ze to klapne...
Joj ani mi nehovor uz mam z toho bobky...ale maly musi ist von ci chcem alebo nie...ale fakt to hrozne leti!
A ako sa ty citis???

yarden
28. okt 2010

@barbora87 JA sa citim OK. Len v nedelu som mala nevolnosti, ale len kvoli tomu, ze sme boli na vylete na lodi 😠 Ale nebola som jedina. Asi 12 ludom bolo zle, obrovske vlny a lod sa kyvala na vsetky smery. Tak som cely cas lezala a vtedy mi bolo OK.
Len mi strasne chuti maso. Nechapem to. Co mam v bruchu nejakeho masozruta? 😀
A ty ako? Len sa velmi nestresuj a prilis vela sa nenamahaj. Radsej pomaly.

blondynka400
28. okt 2010

@emily327 jé ta je hezoučka, taková malinkatá, ale asi to zkreslují ty fotky, protžoe na 3 kilča mi tedy nepřijde 😅
@ivanajelinek no jo, takhle se spinká nejlépe 😵 Ty by se líbilo i ted té mé potvoře, ikdyž už se na mně ani nevejde 😝 😀
@meleri víš ono je to taky o tom, že se ti při přirozeném porodu a po vylučují do těla hormony, to po CS ne, tedy po porodu ano, ale v mnohem menším monožství, proto bývá opožděný nástup laktace, je tam mnohem větší procento poporodních depresí, k tomu pocit méněcenosti, že jsi neuměla porodit sama vlastní dítě, ale ono právě za to hodně můžou ty hormony, prostě je to umělé a tělo se s tím pak špatně vypořádává. Navíc ty hormony ti fakt pomůžou i během porodu tu bolest tolik necítít, bez nich by to zvládla asi málokterá, normálně porodit.
K tou jak píšeš, prázdná postýlka, mimi nemáš ani v sobě ani u sebe, musíš se spoleháat na to, že ti ho sestry možná někdy přinesou. Naívc každý se po narkoze vzpamatovává jinak, hlavně když je celková, někomu to může trvat i pár dní, než bude docela ok a je schopen se o mimi postarat. Preávě proto fakt nechápu, jak někdo můžže chtít sachálně rosit CS, císaře na přání bych zakázala ja horzné jak se to v západní evropě a americe rozmáhá a bohužel i jinde, každým rokem roste procento dětí narozených CS, přitom tam jsou pak prokazetelné zhoršené podmínky pro další život, njedřív zhoršená adaptace, možnost dýchacích problémů i u polně donošených dětí, pak následná náchylnost k astamtu, alergiím, miminka většinou více zvrací, protžoe jejich trakt je osídlen jímými bakteriemi než při kalisckém porodu a tak. Ale už dost o CS, tebe se to prostě týkat nebude 😵
@yarden koukám že čekách chlapečka, to mi nějak uniklo, tak gratuluju 😵
Koiukám, asi tay bude "silné" pohlaví v převaze 😝 😀

barbora87
28. okt 2010

@yarden joj to si sa odvazila ist na lod?ta obdivujem 🙂))
No s tym mäsom to poznam!tiez len mäso zeriem!no su to chlapi 🙂))
A uz mas nieco nakupene?

emily327
28. okt 2010

@ivanajelinek jej vsetko len to NAJ k prvemu mesiaciku. Uz sa to mozte zacat ratat na mesiace, nie len na tyzdne 🙂 Nas to caka od pondelka 🙂 A inak ako sa mate? Maly je uzasny, krasne dietatko.

@barbora87 ahoj moja, no poviem ti, tento stres co mas, nie je moc dobry na psychiku a k tomu ked malinky tak kopka bolestivo v brusku. Ale neboj, vsetko klapne, vy sa v klude prestahujete a bude. Pamatas sa ake som mala ja depky, ked som makala v byte a nemal mi kto pomoct? Vela robia aj hormony,ze clovek si to ovela viac pripusta a hlavne sa boji o to malinke v brusku. Ale to je uplne prirodzene cmuk Drzim palce, aby to zobrali ti co sa pridu este pozriet a nech uz mate aspon o jednu starost menej 😉

@yarden ahoj moja, no vstrebavaj informacie, ja som to robila presne tak ako ty a prisla som na to,ze som si z toho nic nezapamatala 🙂 Ale nevadi, ved sme tu a vzdy aktualny problem, otazku vieme napisat a kazda z nas ma nejaku skusenost, tak poradi. Tak si teraz uzivaj tehu cmuk Kedy zase ides na Sk? Uz si sa rozhodla na 100%,ze budes rodit v IL?

@meleri zlatinko, presne ta chapem o com pises. Ja som zazila presne to iste, ked som po porode 3 krat odpadla a vsetky mali pri sebe deticky len to moje bolo prec. Som si dobre poplakala a bolo mi dost nanic. Malinku mi priniesli iba na 2 hodinky na navstevne hodiny, kedy dovolili mm,aby za nami prisiel na izbu ( co normalne nerobili, len sestricky videli, aka som zufala a ako velmi mi to babatko chyba) Nevedela som sa dockat toho casu, tych 6 hodin, co musi prejst po porode aby ti babatko priniesli a mne nic. Je to hrozny pocit, preto ta chapem moja. Ale treba verit,ze tentokrat to bude prirodzene a vsetko bude v poriadku cmuk Urcite to zvladnes, nesmies sa takto stresovat tolko pred porodom. Hlavne musis mysliet pozitivne. Vsetko dopadne dobre, maly bude pri tebe hned od zaciatku a ty budes stastna mamina cmuk Drz sa a hlavku hore, treba sa viac usmievat a rozpravat s babatkom v brusku. Vidis ako dopadli debaty mojho mm? Celych 9 mesiacov vravel malej do bruska, ze: Vies zlaticko, kedy sa mas vypytat na svet,ze??? 4.10. lebo tatinko ma vtedy narodeniny a ty budes jeho najkrajsi darcek 🙂 A vidis,klaplo to, comu ja doteraz neverim ;-D

emily327
28. okt 2010

@blondynka400 ahoj moja, hej hej fotky skresluju, ale po porode babatko este schudne, takze asi ma aj menej ako 3kg. Ale vyzera velmi drobnunko

Baby, mna neskutocne bolia prsia, ako sa nalievaju. Taka pulzovita bolest, hlavne prave sa mi nalieva viac ako lave. Mam kojit vzdy na striedacku, ze raz jeden potom na dalsie kojenie druhy? Alebo mozem ten pravy aj 2 krat za sebou, ked ho mam hrozne plny??? Od kedy kojim bez klobucikov, mam v tom pravom tolko mlieka,ze mam pocit,ze mi raz praskne. S malinkou este vzdy bojujeme, nevie poriadne otvorit pusinku, ale uz sa nam to celkom dari. Hoci vcera mi tak documlala bradavku na tom lavom prse, ze az mi slzy vybehli. Tak som davala obklady a potom kremovala, ale poviem vam,ze ked som mala nadranom z neho kojit, nebolo mi vsetko jedno, ze ked sa prisaje,ze jej hadam ta bradavka od bolesti zostane v pusinke. Ach jaj stale nieco. No to asi patri k tomu, keby neboli starosti, tak by sme asi ani nevedeli,ze mame babatka 😀

blondynka400
28. okt 2010

@emily327 nevím jestli to dobře chápu ze slovenštiny, ale jakých 6 hodin musíš čekat po porodě, aby ti miminko přinesli? 😕

meleri
28. okt 2010

@emily327
moc děkuju! ty jsi to taky zažila, to je mi líto.. ☹ i když na to člověk pak zapomene tak i tak toho pořád lituje..ale od toho ta nemocnice asi je, že když to člověk nemůže zvládnout tak aspon druzí pomůžou...protože doma je to pak na nic.

jej s prsy to je mi líto..já měla vždycky výkonnější taky jen jeden...je dobré to fakt střídat..prostě ten co je víc plný tak malá ho vysaje, a za tu dobu co pak nebude pít tak se zase doplní ten prázdný a furt tak dokola...🙂 jestli máš víc mlíka v pravém tak myslím že můžeš kojit i dvakrát posobě tím pravým, kdyby to mělo moc bolet. nebo můžeš i odsát a použít později, vydrží v lednici myslím 12 hodin, a když tak i namrazit. potom to mlíko jen ohřeješ na teplotu těla.
to je mi líto že tě to bolí, možná zůstala bradavka moc dlouho mokrá, zkus je co nejvíc vysušovat, ale jen přiložením ručníku, neotírat. a pak namazat tím speciálním krémem, ale ten určitě máš...držím ti palce at to přestane bolet!

yarden
28. okt 2010

@barbora87 Tak pomaly kupujem. Akurat som v utorok v GAP kupila par veci, mali akcie 2+1 zadarmo. Tak take bodicka, na pisnkanie pyzamko, taku obojstrannu supravu a tak. Vcera mi kamoska zo SR doniesla z Nextu take super dupacenky 🙂
Tak si to primeriavam k brusku 😀 Len tu maju vsetko take neteple. No ale v SR dokupim.
A vcera som vyhrala taky kos na plienky, puder a tak. Bola som na jednej akcii a potesilo ma to.

A strasne moc mi chuti schinkenspeck 😀 a stejky!
Ked som na zaciatku tehu na to dostala chut, tak som vedela ze to bude chlapec. No snad dievcatko by to jest nechcelo, ked mamina sa vyhybala predtym masu a teraz toto. NEchapem zo seba, ale aspon viem, ze ma dostatok zivin.

@emily327 Do SR priletim opat na 18.11. to mam kontrolu u doktora a UTZ, to budem v 31tt a potom sa musim najneskor do polovice decembra rozhodnut ci tu alebo v SR. Furt nevieme. LEbo sa to dost viaze aj na nas pobyt tu. Zatial nevieme, ci zostaneme dlhsie, alebo koncime. V SR musia rozhodnut 😝

meleri
28. okt 2010

emily máte moc krásné miminko!

yarden
28. okt 2010

@blondynka400 A dakujem blondy. No fakt,nejako ti chlapci tu prevladaju. TO preto aby si Vase kocky mali z coho vyberat 😀 😀 😀

meleri
28. okt 2010

taky mi přijde že kde vzala tři kila! přijde mi štíhlounká, ale možná je velká?

lubinka9
28. okt 2010

@meleri ten tvoj CS bol teda uplne iny ako ten moj 😒
Mna operovali rano o 8.00, o 18.00 ma uz hnali na nohy. Netvrdim, ze to bolo labuzo a uplne v poho a bez bolesti ale navecer som chodila a potom sa to rychlo zlepsovalo. Maleho som mala pri sebe hned prvu noc, jasne, ze som to musela ale podpisat.
Jazva nieje vobec skareda, hladka, ziadna keloidna nastastie. Cervenkasta je uz len na 2 miestach, priblizne 2cm dohromady.
Rozdiel v rekonvalescencii a zatazi na organizmus je aj v tom akou technikou operuju. V DE brusne svalstvo nerozrezavaju ale roztahuju do stran, tym sa skracuje hojenie o polovicu. Ja som odchadzala domov na 5 den rano ako zeny po prirodzenom porode tu na SK.
A i ked je to operacia a niesi tak pohybliva hned ako asi zeny po prirodzenom porode ( i ked poznam aj take, ze zena bola totalne rozbita a potrhana a teda vobec neskocila na nohy ako srna na druhy den, skor o 2 tyzdne - to je ale asi extrem) ja mam na CS len tie najlepsie spomienky, perfektna starostlivost, operacny tim a pod. Isla by som zas 😀
su tam samozrejme limity do dalsieho tehu, rizika a pod.
Pre toto tehotenstvo som si ja zvolila vacsie riziko pre mna a mensie pre maleho. Na to som ale mala svoje dovody. A nelutujem 😉

Ja ti hlavne prajem nech ste po porode (ci tak alebo tak) obaja v poriadku a zdravi. 😵

barbora87
28. okt 2010

@emily327 dakujem moja...no na psychiku je to fakt hroza!!!uz sa tesim ked budem mat vsetko za sebou!!!a este sa za2tyzdne rozhodne ci vobec mozem normalne rodit kvoly mojmu zraku...no co ti piviem asi ma slahne...ale v decembri bude lepsie teda dufam...

meleri
28. okt 2010

lubinko,

tak to jsi měla super! to se ti nedivím že by jsi do toho šla asi znova!
já teda až druhý den mohla na záchod a to tak že mě museli držet jinak bych tam nedošla jak to strašně bolelo. navíc jsem ztratila mnoho krve jak mi praskla ta placenta, a i předtím jsem vlastně půlku těhotenství prokrvácela a tím jak jsem dlouho ležela, musela jsem si i zvykat znova chodit....už to fakt nechci zažít.
já teda nevím jak mě operovali, ale nejhorší byly asi ty svorky, jak mi je 3 den vytáhli tak se mi hodně ulevilo.
nakonec si říkám že bych ani nemohla se o Sama nijak moc starat, protože musel ležet ty tři dny v inkubátoru. zezáčátku nedýchal sám a neudržel teplotu. my šli domů 10 den, to už jsem já byla samozřejmě celkem v pohodě, ale čekalo se na malého až dobojuje se žloutenkou a začne přibírat....

schnucki
28. okt 2010

ahojik holky,
naso jsou s malou venku tak mam chvilku cas ... letmo jsem vas prelitla ....

@emily327 malinka je mooooc krasna ... ze finfrle mooc pozdravujem a ze se jim mala povedla 😵 ale vypada fakt malinka 🙂
jinak me hebamme rikala ze pokud mam jedno prso vic nalite tak mam jim zacit, ze poprve by mela vic pit a pak prilozit to druhe, ze napodruhe toho tolik nevypije, tak nevim ...

@ivanajelinek veeelka gratulace k prvnimu mesici ... uz jste velky 😵 ... a krasne se mrnousek smeje 😀
jinak nase mala taky nejradeji takhle usinala 😀

@barbora87 snaz se hodit do klidu a myslet pozitivne, urcite to s tim bytem klapne 😉 .... ja doufam ze nebudes mit problemy s tim ze by ti maminka do toho kecala, a pokud ano, stanov hned na zacatku pravidla a rekni hned kdyby ti neco vadilo 😉

@yarden tak to jsi borec jit na lod 😀 ja bych tam asi hazela savli od zacatku do konce 😝 ... a jak dlouho mas cas se rozhodnout kde budes rodit? ... jinak jak psala emily, ja tu holky taky cetla ale vsechno zapomela 😀 ale tady jsou super kocky, napises a hned ti poradi 🙂

@meleri ja si myslim ze jsi si uzila dost o prvni tehu takze tohle bude v pohode, i porod 😉