Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

meleri
1. nov 2010

@mirusch tchýně řekla že si tam můžem změnit co chcem, ale aby to finančně vyšlo, a že nám pomůže s dlažděním a omítnutím garáže... včera to bylo trochu napjaté ale myslím že snad jinak ok. teda doufám! tchýně dokáže vždycky nepříjemně překvapit...dneska konečně jdem na ten barák.

nevěstinko,
žiju ve Francii. ty jsi taky v Irsku že? jo ten newborn je nic moc....

emily327
1. nov 2010

@nevestinka2010 Sonicka vazila 3030g ked sa narodila. A ked sme odchadzali z nemocnice mala 2800g. Takze sme newborn fakt vyuzili a stale vyuzivame a to uz mame skoro 3500g. Ty mas tu vyhodu,ze mas obchody blizko, ja ked nieco potrebujem tak musime ist autom cca 20 minut. Je dobre mat aj newborn 😉

nevestinka2010
1. nov 2010

@meleri > jee ve France.... tak to je supr a kde tam? Ja mluvim fr a mam ve fr dost znamych, ale uz sem tam dost dlouho nebyla... a asi hned tak nebudu 😉

@emily327 > to jo, no oni pisou ze NB je do 3400 ale asi trochu vic samozrejme... ale ja sama mela pri porodu 3700, manzel nevim, ale pocitam, ze budem mit vetsi mimi, i kdyz ono nikdy nevis... no proste mi bude stacit to co uz ted mam a kdyz ne tak se dokoupi... ja toho zatim moc nekupuji, protoze se chceme nechat prekvapit s pohlavim az do porodu, ale pak i pred odjezdem do CR taky hodlam nakoupit vsechno mozne dopredu, protoze ty ceny jsou tu fakt v poho...

emily327
1. nov 2010

Inak neviem co so Sonickoi posledne dni je. krasne papka, prdka, kaka ale stale sa hrozne puci. Je z toho hrozne cervena a aj na ceciku ked papka to robi a je nervozna. Fakt neviem co jej je. Keby nemala prdiky, tak to chapem ale krasne prdka a aj kaka. Neviete co to moze byt?

meleri
1. nov 2010

@nevestinka2010 žiju poblíž Lyonu. Já tu takové štěstí na známé nemám..mám všehovšudy jednu kamarádku a pár známých a to nevím jestli tak zůstane jestli se odstěhujeme pryč..:(

vidíš nakonec ti Emily píše že se ta newborn hodí....tak třeba počkej po narození a když tak si ji dokup...fakt záleží na každém miminku.
@emily327
tak to fakt nevím. já si jen pamatuju že když jsem kojila tak se jakoby občas zlobil...tak nevím zda ho nebolelo břicho z toho jak pil....ale ono to časem přejde.

nevestinka2010
1. nov 2010

@meleri > aha. Lyon je fajn. A zijes nekde ve vinicich? 😉 My jsme tam byli v Pouilly- le-Solutre na vendange asi 5 let zpatky 😉
jj, nb kdyztak dokoupim

finfrle
1. nov 2010

Ahojky holky nechodim na pc nejak neni na to nalada.Trochu bojujeme s kojenim ale snad to casem pujde.Ted jsem ve sve maminkovske bubline a moc nekomunikuji s okolnim svetem.Nejak chci klid a svuj prostor pro sebe a malinkou a prijit na to co a jak.Cekame dalsi kontrolu a zitra pry zase,tak uvidime,ve stredu asi i do nemocnice...

finfrle
1. nov 2010

@nevestinka2010 jinak cauky prdolo a vitej mezi nami 😉

nevestinka2010
1. nov 2010

@finfrle > 😉 ty novopecena maminko, mas recht, poradne si uzivej a szivej se s malickou, na nic jineho ted nemysli, nic neni tak duleziteho, jako to abyste byly v pohode a rozkojila ses pekne, drzime palce!!! ... ja uz chci takyyyy 😅

finfrle
1. nov 2010

@nevestinka2010 uz to mas taky zachvilku neboj 😉 jen si to uzivej i ted pak to bude jen o to krasnejsi!!!To mame ale pocasi co :-/

nevestinka2010
1. nov 2010

@finfrle > no nevim, prijde mi ze se nedockam 😅 ale ja vim, ono to utece... a trpelivost budu stejne hodne potrebovat...
no pocasi hnus, ale co by clovek cekal... je pravda, ze dokud jsem v praci tak mi to moc nevadi, ale obcas z toho chytam podzimni depku uz taky ... 😅
dnes odpo mam jogu a zitra nejaky kurz pro tehule v nemocnici, urcite se tam nedozvim, zadne extra novinky, ale kdyz mam na to narok a muzu utyct driv z prace, tak proc ne... 😉
snazim se si predstavit, jake ty prvni chvile s novorozencem asi jsou a je mi jasne, ze to je vse jako ve snu... tak at mate ten vas sen, co nejpeknejsi 😵

emily327
1. nov 2010

zienky moje, prosim neviete preco ma malinka na tvaricke sa jej vyhadzali take vyrazky biele malinke a take ako zapalene. Lebo je to taky cerveny fliacik a na nom vyrazka ☹ Neviete z coho to je? Uz ma napadlo,ze ci to nie je z prasku, alebo z tepla, mozno z olejceka, co jej natierame po kupkani... Fakt neviem chudatko ma ich kazdy den viac a viac fnuk

nevestinka2010
1. nov 2010

@emily327 mila zlata, ja bouzel neporadim, jen vim, ze takovou tu krupicku na obliceji maji novorozenci casto, to zmizne samo, nicim ji to nemaz....
jej, sem zvedava kolikrat budu ja vyjukana tady psat o rady 😅 😉

kleopatris
1. nov 2010

@emily327 aj mne sa maly na prse tak akokeby rozculoval a vzpieral, ale preco na tom so do dnes neprisla 😉 mal to par dni a potom prestal, tak to je asi nejaka faza..mozno si tym dopomahaju mliecko vytahovat 😕
a tie vyrazticky su bud potnicky alebo novoredenecke akne (ale na to uz je malinka velka). Nemate doma moc teplo, ze by sa ti potila? Ale nevytlacaj ich ani nic, oni zmiznu. Maxi ich mal plne telicko a zmizli same 🙂

meleri
1. nov 2010

@nevestinka2010
jo jsou tady vinice prakticky všude, ještě když jsem byla ve formě tak každý podzim jsem si šla nabrat 🤐 víno je tu skvělé, jak v tekuté formě tak normální..
@emily327
o tom jsem slyšela že je to krupička, ale my jsme to nikdy neměli...tak ani nevím z čeho to je? my měli vyrážku po aviváži u moji mamky ale to bylo rudé, a po těle. ale to asi nebude to samé..

jinak jsem navštívila s manželem domek který nám jeho matka chtěla dát..a řeknu vám že hrůza....prostě vyžilý nájemníky zničený vesnický domek, který by bylo třeba celé překopat atd...vesnička - jedna pekárna, školka. chodníčky úzké že ani s kočárkem tam nevejdeš....pod městem jedna průlízka s klouzačkou....
nejdu do toho.
tady mám vše naprosto vše, navíc si nedokážu představit stěhování po porodu! matka na nás tlačí, mám pocit že se toho chce zbavit a hlavně že jí to asi jen tak někdo nekoupí..

schnucki
1. nov 2010

@ivanajelinek vim jak to myslis, ja kdyz se s malou nekam vypravuju a vim ze budu po ceste jeste krmit, tak vsechno zabalit, na nic nezapomenout, to je vec ... ale mam diky bohu tasku pro malou co je dostatecne velka aby se tam vsechno veslo, ale zas ne nejak obri ... hodim pres rameno a letim 😀

@barbora87 jen pekne oddychuj .... a proc by mel byt cisar??

finfrle
1. nov 2010

Prave jsme poprve okoupali nasi malou Elen 😵 pekne se nam pri prebalovani pocurala a tak jsme ji rovnou osplouchli a pak se nam zase v rucniku porurala milacek nas malicky 😵 Spinka ted v kolibce a sem tam piskne,pistalka nase.
Je to tak krasny pocit mit malicke,nejde to k nicemu prirovnat.O porodu a pod musim nekdy napsat ale zatim je to tak,ze moc nekomunikuji.Stale nekdo pise a vola a uz ani na to.Proste klidek.Jsem jen pet dni po porodu a vazne neni chut 😕 uzivam si nasi bublinku 😵 😵 😵
Tatinek je neuveritelne stastny a ocicka mu zari ale uz mi vycinil,ze ji chce taky prebalovat a pod a ze mu ji pokazde vezmu 😅 😀
Jsem vazne stastna ale nemela bych to psat at to nezakriknu.

ivanajelinek
1. nov 2010

@emily327 Nas krpec robi to iste. Prdka, kaka a aj napriek tomu sa stale puci 😀 A tie vyrazky na tvari mame aj my od mimuleho tyzdna. Je to normalne, uz som sa na to pytala aj dr.-a aj hebamme.Su to zenske hormony, ktore odplavuje nase telo cez mliecko. Takze to zmizne. A nemazat nicim. Ako tak citam bojujeme s rovnakymi problemamy...

schnucki
1. nov 2010

@nevestinka2010 vy se chcete nechat prekvapit? tak to klobouk dolu, ja bych to asi netrpelivosti nevydrzela 😀 ... a hlavne jsem mela sem tam nakupni horecky 😀

@emily327 me mala taky nekdy pri piti cervena a breci a mrska se, ale to ma kdyz si nemuze prdnout nebo ma moc vzduchu v brisku, takze ji to piti asi boli ... ja ji vzdycky zkusim dat odkrknout, zkus to ... no a pak se napijeme dal ....
jinak nevim co by to mohlo byt ....
ty pupinky mame taky, ale jak uz ti holky psali, zmizi to ... me treba prijde ze mame vyrazku z cepice a asi se mi zapotila, ale zitra jdem k doktorovi tak se optam ....

@finfrle az budes mit casek a naladu tak se ozvi, my chapeme ze si ted s malou hledate systemek a zvikate si na sebe 🙂 jen si to uzivej a nekdy se ozvi ....
jinak drzim palecky s kojenim, aby si nedopadla jako ja a nemusela projit tim co ja 😉

barbora87
1. nov 2010

@schnucki no dnes som zase frcala...pozehlila som maleho veci velkost 56 a nejake 62...a este mam dve susiarky plne vypratych veci...uz mam aj stubenwagen a kocik pripraveny...
No lebo maly sa stale toci a kvoly mojmu zraku...Idem buduci tyzden k ocnej tak uvidime...
A ako sa mate?vsetko ok?

finfrle
1. nov 2010

@schnucki 😉 ono necim si s kojenim uz prochazim ale bude dobre a prekonam to.Mleka uz mam dost ale ten kaprik je dost narocny.....
U nas se zatim o nejake harmonogramu neda ani rict 😅 se koji kdy mala chce takze casu vazne moc neni a k tomu domacnost.Mam dost velke problemy s tim kotnikem kulham na nej a to docela na nic je to krive a budu to pak muset resit....

schnucki
1. nov 2010

@finfrle my to opravdu chapem se napises az pozdeji, myslim ze vsechny jsme meli takovou jakoby fazi ze by jsme nejradeji byli u spunta stale, ja se doted nemuzu na ni vynadivat a stale ji pozoruju 😀
bud rada ze manza chce prebalovat, to muj jen kdyz musi ... jednou me nechal vyspat ze s malou vstane a pak premyslel jestli me pujde vzbudit, ona mala nekdy radne nadela a smrdi 😀
to mas stale problemy s tim kotnikem?? ....
my zatim taky nemame urcite casy na jidlo, kdyz ma mala hlad tak se proste ji ... a koupat pravidelne jsme zacali myslim pred dvema tydny, ja si stale myslela ze je jeste mala 😅 .... ale super to funguje, vcera usla co jsem ji polozila do postylky a dneska jsem byla jen 4x dat dudlik a vypada to, ze uz spinka 😵

@barbora87 super ze uz jsi takhle nachystana 😵 ... ja budu muset hlidat oci u male, ja mam totiz vadu po tatkovi, je to dedicne tak aby to mala nemela taky ....
my se mame super, nekdy nas trapi prdiky, ale uz jsme si najeli na system a super to funguje, na zacatku to byli boje, hlavne pro me, ale vydrzela jsem .... kolem 7h vykoupeme, pak si nahate na dece chvili hrajeme, pak napapat a do postylky ... nekdy jeste beham davat dudlik, ale nejpozdeji v pul9 spinka 😀 .... je to zlaticko ...
no a v nedeli mame ritual, ze si malou kdyz se rano vzbudi vezmeme k sobe a povydame si ....
jo a uz vydava asi tyden zvuky, povyda si ... kdyz na me poprve v koupelne udelala "hau", musela jsem se smat ... o vikend jsme byli koupit kartu do kamery a uz mame natoceno jak si povyda 😵

finfrle
1. nov 2010

@schnucki u nas se zatim jede bez dudliku tak uvidime jak dlouho 😅 😕 😀
Kotnik je vazne v haji a ted kdyz uz i vaha pada dolu jde videt,ze stejne se kolibam a nedoslapnu.Trochu mam problemy po tom jak jsem vevnitr pohmozdena jak mala byla obracene a jak do me vrazeli ruce a to mi taky moc nepridava ale bude dobre...
KOupat zatim budeme tak co 3dny nez se najede na nejaky pravidelny rezim.Nase mala uplne nesnasi prevlekani a nahotu takze je pak rvu 😀

schnucki
1. nov 2010

@finfrle my jsme ze zacatku taky jeli bez dudliku, ale ona se tim uklidnuje, takze dudlikujeme 🙂 ... ale nervu ji ho, ona si ho vezme pokud chce, treba ted vecer by bez nej neusla, ona se udinda 😀
my jsme ze zacatku vubec nekoupali, nesmela jsem doku neodpadl ten zbytek pupecni snury, takze mi koupali asi az po 8 dnech, nejdriv tak ob den a pak jsme najeli na denni koupani ... jednou jsme ji nevykoupali a to byla uplne rozhozena ... a ja si stale myslela ze je mala a nic jeste nechape 😅
nase mala ma rada kdyz je nahata, ale nesnasi oblikani, takze my rveme kdyz se oblikame 😝

no snad ti ten kotnik daj do poradku, to neni vubec sranda 😝

jeeezis, koukam sis porod asi taky radne uzila ....

emily327
1. nov 2010

@kleopatris no asi su to fakt potnicky a su z tepla. Cez den ked svieti slniecko do bytu, tak je aj 26 stupnov. Ale zase nemozeme mat zatiahnute zaluzie, lebo nie je potom ziadne svetlo a to zase nie je dobre byt po tme ked je den. No fakt neviem. Mame v byte cca 21 -22 stupnov. Asi je to vela, ale akosi mam pocit,ze tolko treba. Hlavne u nas je hrozne vlhko v byte. A malinka ma vzdy body s dlhym rukavom - alebo kratkym a na to dupacky a teple ponozky. Myslis,ze je to vela?

schnucki
1. nov 2010

@emily327 ja mam 21-22° vecer v loznici kde s nama spi mala, ja vim ze na spani by melo byt min, ale ja proste nejsem schopna min udelat ... mame bohuzel problemy s plisni, takze pres den otviram okno dokoran, to je v loznici kolem 18-19, ... vecer zapnu trosku topeni a uz je tam 21° ... a me prijde jinak v loznici zima 😅 tak nevim

emily327
1. nov 2010

@meleri nie nie tie male vyrazky co maju novorodenci, to sme mali, ked sme prisli z nemocnice ale to nema. To su klasicke pupaciky biele, ktore su zo spodu zacervenale ☹ Asi to fakt bude z tepla fnuk

@ivanajelinek jaj to si ma moja fakt potesila. Uz som sa zlakla,ze je to z prasku na pranie alebo z avivaze. Uz som zacala davat o jedno plachanie navyse v pracke, ked periem malej veci. A natieram jej to len po kupkani olejcekom. Uz som sa bala,ci to nie je aj z toho. No je fajn, ked si clovek precita,ze jeho dieta nie je jedine co ma taketo problemiky. NIe zeby som sa z toho tesila, ale aspon viem,ze nerobim nic zle a ze je to normalne,ze to maju aj ine deticky 🙂 Ty si uz moja bola na tom vysetreni po 6 nedeliach?

@schnucki dakujem moja, skusim ju davat castejsie odgrgavat. Ja som taka stastna,ze nasa mala si vie tak krasne odgrgnut, tak hlasno a pekne. Aspon viem,ze jej ziaden vzduch nestoji v brusku.

emily327
1. nov 2010

@schnucki tak na tom som podobne aj ja. Mne je tam ked je 22 stupnov chladno fnuk a mam pocit,ze aj malej. No fakt neviem. Ale asi viac ako 22 nie je dobre.

Zajtra budeme cely den sami bez mm, ide na cely den prvy krat do prace. Tak som zvedava ake to bude. Uz teraz nam bude chybat fnuk Dnes sme boli malinku ukazat jej pradedkovi, velmi sa tesil 🙂 Dobru nocku, idem ja spinkat. pa pa

ivanajelinek
1. nov 2010

@emily327 Nie nebola. Idem 12-teho novembra hned rano na 8.45, tak som zvedava ci to klapne s malym. Ako obliekate malinke von? Lebo ja niekedy neviem co obliect. Nas maly ma stale studene ruky aj nostek, tak tiez mame v byte okolo tych 20-24 st.A ked zakurim v krbe aj viac, ale ked je moc teplo tak otvorim nachvilu balkon. Ale ako pisu ze v spalni by malo byt 16-19 st, tak neviem. My mame okolo tych 20-22...pri 16-tich by som aj ja zamrzla 😀 A nam uz vypadavaju aj vlasky. Maly ma vpredu plesinu ako stary dedko 😵
@schnucki A dokedy ti teraz mala bude spinkat? A ked si takto bez manzela stihas cez den aj navrit alebo nieco? My sme od zajtra uz tiez sami, tak uvidime ako to klapne. No a s tym odgrgavanim.Nam niekedy hrozne dlho trva kym si maly odgrgne.Hlavne v noci. Niekedy cakam aj pol hodinku a ked nic tak ho dam spinkat. Bud sa zobudi a zacne plakat, tak to viem ze si chce odgrgnut, alebo zaspi. Ozaj a prebalujete v noci? lebo ja som z nemocnice naucena prebalovat pred kazdym kojenim(aj v noci)...

schnucki
1. nov 2010

@emily327 to sem na tom stejne ... ja totiz jak nemam svych 8h spanku, tak mrznu a jak se ted moc nevyspim tak je mi v noci casto zima ... ja se snazim nejit pres 22° ... jakmile se mi objevi o neco vic tak stahuju topeni .... zatim jsem malou objevila v noci zpocenou jen jednou, tak to zatim nechavam jak to mame (to totiz manza otocil topeni trosku vic 😀

@ivanajelinek na zacatku to byl zahul kdyz jsem byla sama doma, to jsem toho moc nestihala, ale co mame tu ohradku tak je to lepsi, mala uz vnima, takze ji pustim kolotoc a ona kouka a povida si ... ale stejne toho nestiham kolik bych potrebovala ... takove uklizeni nestiham, leda vyluxovat a utrit prach 😀 ... a nebo vyuziju chvilky kdyz zaspi ....
ja kdyz jdeme ven tak obleknu vetsinou bodycko, mikinku a bundu a na nozkach ma strumpfhose a kalhoty (neco jako teplaky) ... a vzdycky mam sebou i deku ....
a doma mame bodycko s dlouhym rukavem a strumpfhose (nemuzu si vzpomenou cesky)