Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

schnucki
24. nov 2010

a kraaaasne rostete 😵 je hezoucky 🙂 ... a takovej velikej dudlik ...

ivanajelinek
24. nov 2010

@schnucki Ano su volne predajne. No nemalo ho co rozhodit. Tak neviem, ako fazu momentalne prezivame. Mne bola inak vcera odporucena kniha Oje, ich wachse...Ze je to tam super popisane kedy a ake fazy miminka prezivaju. Mne tu maly drieme, tak pockam kym zaspi a pojdem rychlo dat oprat a do sprchy a potom pojdeme asi nachvilku von.

schnucki
24. nov 2010

@ivanajelinek tak na tu knizku se taky podivam, protoze si matne pamatuju ze mi hebamme rikala, kdyz byla mala takova rozhozena, ze ma asi wachsphase 😀 .... ty uz tu knizku mas??
mrknu na ne a asi si je pro jistotu koupim, ty kapicky co kupuju jsou super, ale pokud by i cipky zabirali, bylo by fajn, aspon bude lip spinkat kdyz se prihodi to co vcera ....

ja mam jinak o spani a o jidle knizky od mirusch, mam je v albu, tam je to super napsane, tak nenasilne, a vic zpusobu ze si clovek vybere co mu vyhovuje 🙂

treba ma maly nejakou fazi a bude to zas dobry, hlavne bych zkousela jet vas system dal, aby z nej nevypadl ... vis jak to myslim 😀

ivanajelinek
24. nov 2010

@schnucki No skusat budem. Ale asi zmenim to, ze po kupani ho skusim kojit v spalni v tichu a nie pri telke. Vcera to zabralo ale az o 23.30 😒 Tu knizku este nemam, ale ked pojdem do mesta tak sa na nu tiez mrknem.Co budete dneska robit?

ivanajelinek
24. nov 2010

@schnucki daj si do googlu tu knihu a niektorych strankach mozes aj tu knizku listovat Napr. je tam tabulka ze my od 7,5 tyzdna do 9,5 tyzzna budeme mat stürmische zeiten 😒

ivanajelinek
24. nov 2010

A ze dieta bude v tom case na mne viac lipnut ako obycajne...hmm

schnucki
24. nov 2010

@ivanajelinek ja kdyz ji vykoupeme, tak telku vypneme, aby veedela ze je vecer ... v noci na ni treba vubec nemluvim, jinak by se mi vzbudila poradne ....

dekuji, mrknu na to 🙂

ja pujdu dneska za kamaradkou, uvidim jak bude ze bych vzala kocarek ....

schnucki
24. nov 2010

tak snad to nebude tak hrozne 😉

no nase mala se uz dlouho tak nemazlila jako po ockovani, ... vetsinou cvhce byt na rukou zady ke me aby videla 😀

blondynka400
24. nov 2010

Ahoj holky,
tak koukám na ty vaše fotečky, všechny jsou moc hezké 😵 , takové maličké, to já už neznám 😝 😀
@ivanajelinek hele co používáš za značku dudu? Takový obrovský? 😕 😵 S tím by jsi mohla vyrazit ihned sem, tady totiž čím větší tím lepší. 😀 Ale tady tedy frčí hlavně takové sociální z kaučuku 😝

Jinak u nás nic nového, přežila jsme návštěvu, malá stále to samé, leze jak trubomyš, u všeho se postaví a stojí jak dlouho chce, když se drží, dokáže si dojít i pro to, co chce, za aktivním chodítkem už taky chodí, ale jak máme dlažbu a má to umělé kolečka, je to na jí jště dost rychlé, občas už stojí bez držení a dvakrát udělala i samostatné krůčky. Ale na samostatné chození to ještě není, ikdyž na to už fyzicky má a kdyby chtěla, už chodí sama, ale je to lenoch po tatínkovy a evidentně tu potřebu ještě moc nemá, hlavně lezení je pro ní rychlejší a mnohem jednodduší, takže zatím lezení vítězí. Hold to má taty po tatínkovy, vybírá si tu nejjednodušší cestu. Akorát se mrška občas začala pěkně vztekat, když jí něco nejde nebo jí něco nechci dát... 😝 😀

meleri
24. nov 2010

@blondynka400
ahoj! to je super že už dělá malá pokroky, to už ti za chvíli bude chodit! Sice se naběháš ale je to super, a hlavně už nebude "vytírat". já byla tenkrát taky ráda když už Sam chodil, je to fakt super.

u nás je to blbé, jsme nemocní, já ještě v poho ale myslím že to zítra přijde v plné síle. malý už má rýmu. do toho jsme byli domluveni v sobotu u manželovy sestřenky, narodilo se jí miminko,tak jsem se těšila, koupila jsem i dárek no ale tak to budem muset zrušit. Manžel to určitě nechytne jak ho znám ale přecejen je to blbé vůči té sestřenici.

meleri
24. nov 2010

holky s tím spaním, člověk musí počítat s tím že tak do těch 3 let se prostě vyspí ale s přestávkama.. 😅 hold to tak je...
myslím že je to ještě ok.

hůř se bude spát jak budou řádit někde na diskotéce a pod....

blondynka400
24. nov 2010

@schnucki vy už jste byli na očkování? 😕

schnucki
24. nov 2010

@blondynka400 super ze mala dela uz takove pokroky 😵
jojo, byli jsme v pondeli, tady se pry to prvni ockovani dela v 10 tydnech ... dve pichnuti do stehen 😝

@meleri takze jste fakt zas onemocneli? to je na palici ....
ja si nejak nestezuju, sice v noci vstavam ale s tim se pocita 😀 hlavne ze zaspi sama a nejpozdeji do 8h je tuha, ja si pak muzu delat veci v domacnosti, pres den nic nestiham 😀

blondynka400
24. nov 2010

@meleri hele to vytírání náhodou není špatné, je jí dát na nožičky mopy a může začít 😀 No uvidume, jak to bude s tou chůzí, malá je fakt lenoch 😝 😀
Tak se brzy uzdravte 😉
Jo, k tomu spaní, říká se, že se do 3 let člověk nevyspí, ale zas na druhou stranu, jsou děti, co od půl roku spí celou noc. Bohužel dost často děláme chyby my, aniž bychom si to uvědomovaly a kazíme jim tak přirozenou schopnost spaní... Takže buď má člověk vyloženě smůlu a má nespavce a nebo si to způsobil sám, což je většinový případ (to ale platí pro děti zhruba od půl roku, do té doby je spánek čistě fyziologický) a většina lidí čeká, že to přejde s věkem, bohužel ono to samo většinou jen tak nepřejde...
Já teď už složitě napravuju své chyby druhý měsíc, uřž to vypadá slibně, ale ještě nechci říkat hop dokuď jsme úplně nepřeskočila. Každopdádně asi by to šlo i rychleji, ale snažím se jít cestou co nejmenšího odporu 😅

blondynka400
24. nov 2010

@schnucki takhle brzy? 😕 To bych tedy nedala... Já bych nedala ani v těch 3 měsících, co se dává v čechách... A 2? Chudinky malé? Proti čemu? předpokládám že hexa a to druhé co? 😕

ivanajelinek
24. nov 2010

@blondynka400 No cumlik je od Avent 0-6 mesiacov. Zo zaciatku chcel len od Nuk latexove a teraz zasa ma len tento silikonovy. Kazdy tyzden mame iny oblubeny 😀

meleri
24. nov 2010

blondy
je to blbé a víš co? zrovna jak na sviňu je asi po třech týdnech hezky....no půjdu ven na hodinku (bude v kočárku) a víc ne.
určitě není lenoch! je šikovná, vždyt můj Sam chodil až ve 14 měsících do té doby furt plazení...ale on byl takový tenoučký tak se asi potřeboval posílit než se postavil na nohy...

s tím spaním já zastávám teorii kterou jsem přejala podle jedné knížky, že jelikož jsme primáti a savci tak to tak prostě je, prostě ostatní mláďata ( a ted řeknete že sme lidi že se to nedá porovnávat)se budí taky častokrát za noc....
prostě podle této teorie není normální ani dobré aby malé mimi spalo nepřetržitě hlubokým spánkem, jak se to pořád často vnucuje...

ale vím že většině lidí se toto moc nezdá...ale já jsem tak spokojená...Sam se nám už nebudí ale ted třeba jo, protože je nemocný, ale to už tak chodí...

finfrle
24. nov 2010

@schnucki Ahoj dekuji.Male jsou dnes 4tydny takze zacnu taky s koupanim kazdy den a snad si mala zvykne a nebude stale plakat.Popravde ona se mi ve vanicce uplne zalika jak je z te vody nestastna.
@ivanajelinek Dnes rano jsem vstala a mela jsem pocit,ze nemam mliko jak jsem mela prsa mekke ale jen jsem se postavila a zacali tect obe sami.Takze to neni o tvrdosti!Si rikam,ze jsou tvrda jen tehdy,kdyz dlouho nekojim pres noc ale jinak ne.Takze muzeme byt v klidu.
Ty jo Lukasek uz je velky!!!Krasny moc,fesak jeden!

Mala mi celou noc nespala jen 1hod vkuse a to bylo vse.No jsem jako zombii
Ted jsem ji nakojila a je krasne spokojena a klidna a hraje si s Fredim 🙂 no hraje vrni na neho a kouka a sem tam ruckou zduchne 🙂

blondynka400
24. nov 2010

@ivanajelinek to je zajímavé, většinou chtějí jenom jeden typ a zbytek vyplivují 😀 My tedy od začátku jedem v nuku, bylo jí jedno, jestli latex nebo silikon, ale mně vyhovuje více silikon, take jsme latex zrušila, nějak mi to nepřijde hygienické 😖 . Má ten ortodentický, jiný bych jí nedala. Akorát byl tedy u nás problém pčřechod z toho menšího na ten větší, po tom půl roce, pořád ten větší nechtěla, vzala ho na milost až někdy kolem 8 měsíce 😝 😀
Schválně jsme dneska na něj koukala a moc velký mi nepřišel, ale ono je to možná tou fotkou 😀 😀

@meleri ne ona je fakt líná, já vím, že to možná zní divně, když je ve všem popředu (tedy dle tabulek). Ale ona už na něco má dávno předtím, než to začně dělat, prostě se jí nechce. Jde cestou nejmenšího odporu, toho co pro ní bude nejjednodušší a nejsnadnější. A to chůze rozhodně není Je 😀 jí tatínek a můj ctěný manžel je taky takový 😀 ¨
K tomu spaní, s tím nemůžu až zas tak úplně soulhasit, samo že když se občas zbudí, je to normální, alen emůže to být x za noc, to je prsotě naučené chování a to, že je něco špatně ve spánkovém režimu. Mimi ani dospělý člověk nepřetržitě hlubokým spánkem nespí, jsou různé fáze spánku, které se střídají, při přechodi ve fázi se každý (mimi i dospělý) jako nabudí, je to takový polospánek, kdy si živý tvor zkontrolujw, jestli je vše tak jak má být a v případě že ano, tak spí dál, v případě že ne, tak se probudí. A to je právě důvod, proč se většina miminek budí, protžoe má naučený špatný spánkový stereotyp, není zvyklé usínat bez pomoci samo a tím pádem to neumí ani v noci a pod. Samozřejmě to platí jenom v případě, že je dítě zcela zdrávo a zhruba od půl roku....
Nevím no, ale podlé té teorie co píšeš ten dotyčný co to psal, toho o spánku primátů moc vědět nemohl... 😀

meleri
24. nov 2010

@blondynka400
právě že ty fáze toho polospánku, podle té knížky to dítě jich má víc, a narozdíl od dospělého se prostě neumí znova dostat do hlubokého spánku samo....já jsem si všimla že malý kolikrát leží má otevřené oči ale nehlásí se nic, a za chvilinku zas spí.
však já vím že s tím každý nesouhlasí, taky to nikomu nevnucuju, jen když holky píšou o tom spánku tak mi to nedá prostě říct svůj názor..🙂))

ale navíc - každé dítě je i jiné takže třeba některé děti ani společné spaní nevyžadují, fakt je to asi na povaze toho dítěte nebo nevím....
jako já taky o primátech prd vím, ale věřím tomu co je tam psáno nějak mi to prostě sedí víc než třeba kniha "Každé dítě se umí naučit spát samo" či jak to je....prostě mi to nesedí...

meleri
24. nov 2010

a tobě malá usne večer úplně sama? nám takto malý spí po obědě. položím a spí....samozřejmě ne vždy, není stroj, někdy je třeba znova počůraný atd, nebo chce pohladit, ale usíná...ale večer usíná teda se mnou. ale pak spí od té doby co nekojím vlastně celou noc, 1x se vzbudí kvůli láhve nebo třeba jen mění pozici..

schnucki
24. nov 2010

@blondynka400 ja jsem nejak nepremyslela ze by na ockovani mohlo byt brzy, sestricka rikala ze se dela v 10ti mesicich, tak jsme udelali termin a me ani nenapadlo to resit, nebo ze by to mohlo byt brzy 😅

@ivanajelinek tak to je dobry s tema dudlikama, 😀 ta nase potvurka chce jen od NUK, s jinyma nemam sanci 😀

@meleri o tehle teorii jsem jeste neslysela, nase mala spi tvrde kdyz je venku a v noci vetsinou vstavam 3x, ale nejak me to nevadi, kdyz se vzbudi tak se napapa a spinka dal 🙂

@finfrle tak pak podavej informace jak to jde 🙂 ... a neni treba moc tepla voda? nechci tim rict ze nevis jak ma byt tepla, ale ja mam treba rada teplejsi vodu, takze bez teplomeru do vody nedam ani ranu, jednou jsem udelala vodu podle pocitu a mala se mi tam rozbrecela protoze pro ni to bylo moc teply ....
koukam jsi mela prenou noc, tak snad bude dneska lepe 😉

@blondynka400 myslis ze ja kdyz jsem malou naucila usinat sama tak to bude lepsi s tim spanim v noci? ... nevim presne jak jsi to myslela, me mala usne sama ale v noci se budi, 2x-3x ....

blondynka400
24. nov 2010

@meleri no ono jich není víc, jen jsou jinak poskládané, mají trošku jinka delší fáze hlubokého spánku a víc přechodu do REM fáze. No dítě, které usíná samo se právě umí dostat nazpátek do další fáze spánku, tedy až na vyjímky, ale to má i dospělý... Ale dítě, které je na něco zvyklé, třeba stačí i držet za ruku při usínání, prostě vnitřní alarm mu zahlásí, že je něco špatně a už to neumí, tedy jsou vyjímky co to umí, ale zas tak moc jích není...
To co píšeš, že malý dělá, je přesně ono 🙂
Jasně, každý že napsat svůj názor. ale ono s těmi malinkými miminky je to něco jiného, tam je spánek vyloženě fyziologický a nějak manipulace z venku je podle mně spíš negativní, ale každého věc 🙂
K tou spaní u nás, přes den usne v poho, ale večer to právě měla spojené s kojením, v noci s dudu a neuměla právě přecházet mezi fázemi až na vyjímky, tak n tom teď pracuju, aby už uměla.
Ono když spí s vámi v posteli, přeci jenom máš výhodu, to dítě spí většinou klidněji a odpadá tam právě ten pocit buzení třeba proto, že necítí tvojí vůni... A když se porbudí po té první fázi tvrého spánku, už tam jsi, takže je vše ok.
Hele tak mně napadá, jak to splečné spaní řešíte? 😕 To ho tam necháš spát samotného a odejdeš? 😕 A co když byl menší? Jak jste to dělali? Napadlo mně to už někdy minule, ale nějka jsem se zapoměla zeptat.... 😅
K té knížce, no ono je tam hodně věcí psaných dobře, ale zas s některými nesouhlasím. Ale ono je to podle mně tak s každou "chytrou" knížkou 😀

meleri
24. nov 2010

ahoj schnucki,

my jsme taky očkovali poměrně brzo - měli jsme o něho strach...ale je pravda že v dnešní době je těch vakcín moc....tak jsme vybrali jen to povinné..

NUK je super taky jsme měli, pak jsme přešli na MAM, ale ten se tady blbě shání.

2x 3x to je podlě mě pohoda, taky to tak nějak bylo. Potom už je to super jak člověk nemusí v noci přebalovat a jenom nakrmí a dítě spí dál...

já to četla v porodnici tu knihu (jak jsem tam ležela ty 3 měsíce tak tam za mnou chodila paní a půjčovala mi spoustu knížek), a fakt mě to zaujalo..sice jsme to pak zkoušeli jako vy že bude usínat sám ale u nás to prostě nešlo kvůli tomu refluxu.....pořád zvracel, modral, dusil se atd, jednou jsme i v noci jeli k dr na pohotovost....pak už spal jenom se mnou...

finfrle,

bohužel mám stejnou zkušenost s tím koupáním, pro nás to vždycky byl nejhorší zážitek dne....prostě to prořval......taky jsme koupali proto jen co druhý den....třeba se to brzo změní a malá si vody bude užívat!

blondynka400
24. nov 2010

@schnucki ta teorie co psala meleri je až pro starší mimi, u těch vašich prcků jde zatím fak o fyziologii, Nějaké snahy o regulaci jsou celkem k ničemu 😀
No ono každá země má svůj očkovací plán. V čechách mi přijde jeden z nejlepších (když sorvnám jiné Evropské země), ale i tak jsou tam věci, s kterými nesouhlasím a moje doktorka je naštěstí rozumná, takže jsme si to posunula a ještě posunu, jak mi to vhovuje....
Akorát teď nevím? Jakých 10 měsíců? 😕 😅
K tmou spaní, toť otázka, tohle se láme až tak kolem půl roku. Taky je otázka,jak dlouho ti bude usínat sama, to že to teď umí, ještě nic neznamená, ono se to hodně mění... Ale každopádně jelikož je na UM, od půl roku by si ho měla v noci přestat dávat a když bude stále usínat sama, teoreticky by měla spát celou noc, tedy samo vyjímka jsou pak zoubky, nebo špatné sny a pod... Ale dopředu ti to nikdo neřekne 😉

meleri
24. nov 2010

@blondynka400

jeje v těch fázích se moc nevyznám, popravdě mě tato část knihy moc nezaujala...bylo to na mě moc "vědecké". 🙂)

jo přesně tak, prostě jsou na to zvyklé, ale je otázka: proč to brát že je to špatně? když to tak bylo po staletí..podle knihy bylo společné spaní zakázáno katolickou církví nějak po středověku (asi šlo o incesty) do té doby spaly děti s rodiči snad do 10 let (podle knihy).

ano, my si čteme, pak si lehne, chvíli leží asi 5 10 minut, překulí se na bok a usne..dřív usínal v klubíčku opřený o mě, ted mě už odstrkuje a chce spát sám s opičkou, ale chce vědět že tam jsem. jakmile usne, pomalu odejdu.....on s postele nepadá takže pohoda, ale asi do toho roku jsme to "jistili" velkými polštáři přesto se nám asi 2x stalo že bohužel spadl...:( hold to má taky svoje rizika....

meleri
24. nov 2010

ještě k tomu spaní - mě přišlo fakt nejhorší to období kolem 9 - 12 měsíců, to bylo občas "pekelné"...nevím jestli to bylo tím že se mu dost asi uzrávala osobnost, a začínal dost vnímat ale prostě s tím byly problémy....ted už je to dobré že se s ním dá domluvit - vysvětilt, jsi unavený a zítra nás čeká dlouhý výlet, atd, musíš se dobře vyspinkat....většinou to zabere..

meleri
24. nov 2010

pravda (asi) je ta -že děti které spí s rodiči postupně chtějí spát samy prostě si užijí toho štěstíčka a pak jim to nechybí kdežto ty co musely spát v postýlce samy častokrát i až do 8 let chodí za rodiči do postele ...
u nás popravdě malý chtě spát v postýlce sám od 15 měsíců ale jak usnul já ho přenesla k nám 🤐 prostě mi strašně chyběl...jen na to odpolední spaní ho nepřenáším, vyhovuje mi to že poklidím, najím se atd....

blondynka400
24. nov 2010

@meleri já to neberu jako špatně, každému vyhovuje něco jiného....
no mně právě tahle věděcká část zaujala nejvíc a ještě mám asi 600 stránkovou knížku, která je jenom o spaní. Je v angličtině, dalo mi to docela zabrat, než jsme to přelouskala 😝 😀
No já si práv nědokážu představit, že bycj jí tam nechala samotnou. Ani bych se nebála, že by mi ve spánku spadla, ale spíš že by se mohla probudit a lézt a pak spadnout, proto jsme se ptala....
To období co píšeš, to bývá nejhorší, taky jsem to prákrát četla.Přesně jak píšeš, začínají víc vnímat, už to přestávají být miminka ale malý človíčci a už si toho hodně uvědomují. A proč by oni měli spinkat, když dopělý se vedle baví a tak... Takže to bývá dost často těžké a z hezky spinakjícího miminka je nespinkavé dítě 😀 U nás tohle ale zatím moc problém není, občas vyjímečně přes den, my hold máme poroblém s těmi přechody, potože ona spát chce a tohle už je poslední varinata, která mi zbývá, proč se budila, vše ostatní už jsme vyzkoušela nebo odbourala. Na včerejšek to bylo už mnohem lepší, vzbudila se jednou, dneska usla po 15 minutách celkem bez protestu sama, tak uvidíme jaká bude noc a po prá dnech budu moc vyhodnotit, zda jsme byla úspěšná nebo ne 😀

blondynka400
24. nov 2010

@meleri hele to si nemyslím, že ty děti které spí s rodiči pak k nim do postele nelezou, co znám případy, tak spíš naopak 😀 To máte dobré,že chtěl sám, to se moc často nevidí... A že ho tam chceš mít ty, to je taky klasika 😀 dokonce jsem četla o případu, kdy dcera už chtěla spát sama, ale otec bez ní nemohl spát a budil se, tak dceru donutil, aby zas spala s nima, pak tedy podlehl a 2 měsíce se zas učil, aby mohl spát celou noc 😀