Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

finfrle
3. jan 2011

@meleri jujky ja myslela,ze mamce uz je lepe!?Snad se ji brzo ulevi.
Ja bych klidne rodila druhe dite tady mozna vice nez v CR.Asi bych dala malou pohlidat sousedce.Zalezi na tom jake mas sousedy ja tu mam uzasne a jedna z nich je zdravotni sestricka,takze bych se nebala.Prinejhorsim bych to zvladla sama ale jen diky tomu,ze jsem mela uzasnou porodni asistentku!

meleri
3. jan 2011

@finfrle s mamkou je to bohužel asi už tak napořád..:( takže nějakých návštěv se už nedočkám, max až bude taťka v důchodu aby byl schopen se o ni při cestě postarat.

my tady nikoho nemáme, a malého bych nikomu cizímu nesvěřila, je přecejen moc malý..já se fakt nebojím, zatím ! 😅

chtěla jsem se zeptat, ten BG ti neprotéká při těch řídkých hovínkách? toho se trochu bojím, u Sama jsem je pořizovala až jak měl 6 měs jinak jsme měli ty Popolini. možná je taky znáš?

finfrle
3. jan 2011

Emi ja si tak premyslim vzdyt jsi zapomnela jeste na jednu tehuli!!! 😨 co Nevestinka 😉 😅
Jo holky nevite co Zuzka?

finfrle
3. jan 2011

@meleri to je mi lito 😲
BG jsoui paradni neprotekaji jsou uplne super,koupili jsme separacky a vubec je nepouzivame jde to vse vyprat paradne ani skvrna a stale mekke.Mam tu i Imse vimse ale normalne leteli 😅 😀
Jeste mame svrchnacee a do toho bambusove kalhotky taky fajn ale na BG nema nic,ty penize jsou dobre utracene.
Koupili jsme BG velikost S a M ale jen 2a2 a jinak mame ty tri velikosti v jednom a jsou fajn.Na novorozene byli velke aleto jsem stejne zezacatku pouzivala jen papirovky.

schnucki
3. jan 2011

ahojik holky,

omlouvam se ze jsem se dlouho neozvala, ted uz se polepsim a budu tu zas s vami jak jen to pujde 🙂

vsechny moc zdravim

meleri
4. jan 2011

@finfrle

ahoj separačky mi taky na to malé miminko přišly zbytečné ale ted na ty bobky a placky je to dobrá věc, ale zbylo mi jich taky hodně protože nazačátku to je celkem naprd. jo ty BG jsou super, hodně jiných značek jsem si všimla se začlo podle nich opičit ale kdo ví jeslti jsou taky tak dobré....no já už do plen neinvestuju nakonec ani cent protože Sam už jich má fakt minimálně, a myslím že už snad bude bez plín v létě. spíš si říkám co pak s nima po dvou dětech to už asi tak leda vyhodit....

ivanajelinek
4. jan 2011

Ahojte babulky moje 😉 Ako sa vsetky mate? My sme stale na slovensku.
Barbor, tebe velka GRATULACIA 😉 Pekne miery ma maxik.Ako sa inak mate?

barbora87
4. jan 2011

@ivanajelinek ahoj ivi dakujem...no veru taky slonik to je 🙂 no mame sa fajn od nedele sme doma...drobec je doma spokojny a hlavne ked pri mne spinka 🙂)) papa ako kedy vcera cez den 3-4hodky ale v noci papal kazde 2...teraz si tu chrapusa...mame ale velku spotrebu oblecka casto sa precura...na fb mam fotecky maleho...
A co u vas?vsetko ok?

schnucki
4. jan 2011

@meleri ty taky pouzivas latkovky?? ... ja jen ze jsem trosku mimo 😅

@ivanajelinek stale na slovensku?? ... jeee, to se mas 🙂 ... a jak se mate??

@barbora87 super ze se malemu doma libi 🙂 ... to papa hezky, to my jsme papali casteji, ale taky mame velkou holku 😀 ... a co jinak veci kolem maleho, vsechno v pohode??

barbora87
4. jan 2011

@schnucki no teraz mame este vybavovacky teda mm vsetko vybavuje co treba na uradoch a ja co sa da cez telefon...maly je uplne zlaty a som z neho uplne mimo 🙂)) dnes pride zase moja babka na par dni tak si s mm uzivame este klud 🙂)) inak sa citim fajn az na to ze som stratila chut do jedla a skoro nic nejem...teraz som si aspin polievku dala...no a spodok este boli po siti ale uz je lepsie...

schnucki
4. jan 2011

@barbora87 jooo ty vybavovacky jsou na palici, my ted konecne poslali rodny list kvuli apostile a pak vyridime konecne ceske obcanstvi 🙂
ja jsem na zacatku taky skoro nejedla, mm mi tenkrat strasne vynadal jestli se chci nekdy slozit ... bylo to i stresem, ale snaz se jist 🙂
joooo ten pocit byt konecne doma a mit mimco konecne u sebe je super vid, ja malou doted casto pozoruju kdyz spi 😵

my jsme byli malou fotit na pas, to byla sranda 😀

jooo a od vcerejska me budi zvatlanim do babyphonu, vzdycky se probudim a mam hned usmev na tvari, jedno jak jsem nevyspala 😵

meleri
4. jan 2011

ahoj schnucki,

jo čoveče dyť už jsem to tu tolikrát psala! 😀

a můžeš mi naoplátku prozradit co je babyphone? 😕

jinak vítej zpátky!

schnucki
4. jan 2011

@meleri ja jak nestiham docitat tak jsem si nebyla jista 😀

babyphone je chuvicka, mala spi v detskem pokojicku a rano kdyz je vzhuru me vzbudi jeji zvatlani 😀

meleri
4. jan 2011

aha a co říká? já si pamatuju že první věc co Samson říkal bylo wa wa..tak jsme mu na to složili píseň a zpívali mu to jeho wa...no chybí mi někdy ty doby... 🙂

finfrle
4. jan 2011

@schnucki je moc fajn te tu zase videt 🙂
Napis neco vice o tom foceni taky nas to ceka 😅 jsem zvedava jak udrzim malou vzhuru a neplacici nekde u fotaka 😀
@barbora87 barbor zezacatku i u nas jsme prevlikali stale ale chce to plinecku vice utahnout.Taky jsem s malickou na zacatku spinkala ale nezvykej ho jinak to pak bude narocne,naucit ho spat samotneho.Jsme zacali ted napravovat co jsme nazacatku pokazili...
Urcite jsi i za chlapecka rada,ze!!?Jsme ti to rikali je to uzasne 😵
Barborko musis jist ikdyz neni chut,na mlicko to potrebujes a hlavne kdyz jis davas to nej malemu,musi mit vyzivne mlicko.Jsem za tebe tak rada,ze uz jsi taky maminkou...

finfrle
4. jan 2011

Dnesek byl uzasny uz od ctvrte rano 🙂 mlicka plno,takze jsem i odsala malinka usnula krasne a kazde dnesni kojeni je stejne malinka pak usne a ja si odsaju.
Pekne se v postylce kouka na kolotoc a na prebalovaku se rehni a povida s hrackama a tatinkem 😵
Volala jsem dnes na ambasadu a budeme vyrizovat apostilu a preklad.Potom pojedeme na ambasadu vyridit obcanstvi a pozadat i o porodne a pas pro malou.Ceka nas toho dost ale je nacase at se to zacne resit.
Vcera jste me meli videt lehla jsem si na podlahu ke krbu a koukala na Harry Potter a mm spal s malickou 🙂 jsem si strasne odpocinula po psychicke strance.

schnucki
4. jan 2011

@meleri ona zatim jen zvatla, vydava ruzne zvuky, jako hau, g, hu, wa a tak, takove zvatlani ... akorat kdyz breci tak to nekdy zni jako mama 😀

@finfrle dekuju, uz jsem vas postradala 😵
no to foceni bylo sranda, mala jako obvykle usla v aute, takze jsme ji vyndali ze sedacky a snazili probrat, takze nejprve byli fotky jako kdyz ma zacit plakat, ale pak se nam povedli docela hezke 🙂 akorat tezke bylo to, ze ja ji musela drzet jakoby ze strany abych za ni nebyla videt ....
je super ze se to uz lepsi s mlikem a ze jsi si odpocala, to me moc tesi 🙂 ja mam na prebalovaku plysaka a mala mu vzdycky povyda ....

a mam novinku, delalo mi starosti ze se mala jeste nepretaci, seda si, ale pretacet se nechce no a dneska odpo s ni sedim na gauci, ona lezela a hrala si a najenou koukam ze otaci hlavu s jde na bok, sice se na brisko neotocila ale byla na boku 😵
az najdu kabel k fotaku poslu fotky ....

meleri
4. jan 2011

@schnucki tak vidím že wa je taky ve vašem repertoáru 😅 je to legrace co...
focení na pas je taky sranda...náš malý byl skoro novorozenec a tak mu manžel musel držet hlavičku, výsledek je fakt legrační fotka s otevřenou pusou..

emily327
5. jan 2011

dobre ranko, baby ja som na prasky ☹ Od vcera mam hrozne malo mlieka ☹ Vcera som prikladala malu asi kazde 2 hodky a poviem vam vecer som uz v prisiach nic nemala ☹ Po nakojeni, mala plakala a bola nekludna, tak mm ze je asi hladna, tak som jej chcela dat zamrazene mliecko co mam no ked ho mm ohrial bleee smrdelo, tak sme ho vyliali. Snazila som sa odsat ale z oboch sa mi podarilo len 10ml co je nic. Nemam mlieko. Vypila som pocas noci asi 1,5 litra vody a ako tak som malu v noci nakojila. No je rano a ja mam zase uplne makke a asi aj prazdne prsia ☹ Nechapem to fnuk a do toho to malej skulenie, rano nic a teraz ked sa hra, tak zase ☹ Je mi nanic fnuk aj sa mi chce plakat fnuk fnuk zacala nam od vcera skulit obidve ocicka, mm hovori,ze je to asi ze zacala zaostrovat, no ja mam strach ci je to v poriadku alebo mam s nou ist k lekarovi ☹

janulka04
5. jan 2011

@emily327 Milka, mala ma 3 mesiace, je to normalne....v tomto case zacne mleicko haprovat...
lebo sa prisposobuje spotrebe malej
prikladaj kolko sa jej zamanie, kludne koj a co 30 minut 😉 , oddychuj, kup si cajik na podporu dojcenia, su aj homeopatika, co pomahaju rozbehnut laktaciu, kupis ich bez problemov v lekarni a hlavne, psychicka pohoda..ziadne stresy
mliecko tam je....neboj, len to nevzdaj..ja mam uz par takych laktacnych kriz za sebou...uvidis, prekonass ju a budes mat prsia plne k prasknutiu 😉

vela oddychuj, skus ist aj s malou von, prides na ine myslienky...
inac, niekto na to neveri, ale mne pomohli zaprazene polievky a tvarohove slize 😉
keby cokolvek, pis na fb 😉

janulka04
5. jan 2011

@emily327 inac, moja, ja uz tiez nemam prsia natrieskane tak, ako po porode...
a ty, aj ked skusis odsavacku, aj ked stlacas a myslis, ze tam nic nieje, pamataj, ze je to ine, ako ked saje dietatko. 😉
nebooj, to zvladnes 😉

a ak si nebudes ockami ista, opytaj sa pediatricky, nam to mala obcas spravila, ked bola malinka, ze jej uslo ocko..ale myslim, ze je to normalne u tak malych deticiek 😉

finfrle
5. jan 2011

@emily327 souhlasim zaprazene polivky neuveritelne pomahaji!Ja mam zase dnes prsa tak tvrda a nalita no silene jsem se v noci budila jestli mala uz nebude mit hlad a poprve jsem kojila jen z jednoho,vice nechtela.Cajiky a polivky!!!!
Nevzdavej se bude fajn.

Mazeme na ockovani pak vam napisu.

schnucki
5. jan 2011

dobre ranko,

s kojenim moc nepomuzu, ale urco to bude jak pise janulka 🙂

@emily327 moc na vas myslim a drz se 🙂 .... jinak pokud tim myslis silhani, tak nam to mala taky sem tam udelala, ale pry je to ze zacatku normalni, prejde to 🙂

my mame asi rymu, nejak mi hrochta, ale vysat se mi nepodarilo nic, tak uvidime ... spala normalne, akorat ted si uz podruhe co vstala zdrimla, ale ona spi tak 45min nanejvis ... jedli jsme v 8h tak budeme mit hlad a pak pujdeme na prochazku 🙂

meleri
5. jan 2011

@emily327 to je mi líto ale Janulka ti poradila skvěle, jde o laktační krizi. pak se to dostaví ještě kolem půl roku prostě tak nějak co tři měsíce..nevzdávej to, dej tomu čas! kromě těch polívek je dobrá i pravá pražená melta, pokud ti chutná tak můžeš popíjet. neboj pak se to po čase zase rozjede! hlavně to chce zpomalit (ono se to lehce řekne) nepřemáhat se odpočívat, mi to trvalo asi kolem týdne,než se to rozjelo....

barbora87
5. jan 2011

Tak babule hlasim sa aj ja ze ma pani depka navstivila...a tiez ide o kojenie...od vcera by som len plakala...z mojich naliatych mega prs co som odsavala raz za den zostali prazdne prsia...nechapem to a som z toho uplne mimo...

janulka04
5. jan 2011

@barbora87 barbor, to iste, zlatko...teraz uz sa bude mliecko tvorit len tak, kolko ho maly vypil, tolko sa dorobi...
nekontroluj prsia, prsia vobec niesu podstatne, hlavne je,aby sa maly prisal, aby tahal a cuckal, aby si citila, ze prehlta, aby boli mokre plienky, nemusi byt kako...
kludne prikladat, kolko len sa mu chce
a suhlasim s meleri..mne aj Caro pomaha...ja ho pijem furt, zalejem vodou, dam trosku suseneho mliecka a mnam, ja uz ani kavu nepijem 😉
nebojte kocky, toto su prechodne stavy..len to nevzdat 🙂

janulka04
5. jan 2011

@barbora87 tebe sa mozu zdat prazdne, ale podstatne je, ze maly z nich vytiahne 😉
neries ich pevnost ci plnost, to sa stale meni, ja mam raz ako beton inokedy ich mam ako psie usi 😝 😀
to mlieko tam je...
navyse, ani ty nepapas stale rovnako, niekedy ani drobcom tolko nechuti...
mozno si aj zjedla nieco aromaticke, co mozno maly citi z mliecka a vypil menej...

a kocky, este ejden trik od hebamme: Dat si nieco vanilkove....puding, rozteky...
deti citia vanilku z mlieka a viac im chuti 😉

meleri
5. jan 2011

@janulka04 to je dobrá rada s tou vanilkou! dík to si taky zapamatuju až budu mít tyhle trable! 😅 jé u vás je taky Caro? tak to je sranda, já myslela že to je jenom francouzské....
ty brďo to si pamtuju že jak jsem kojila tak jsem nic jiného neznala než fenyklový čaj a to Caro! to bylyl stavy! 😅 no nevím jestli se na to těším nebo netěším každopádně to bude sranda!

někdo pije i tu syrovátku to jsem zkusila na radu a nedá se to pít fuj....ale jestli to někomu z vás chutná tak prý to taky pomáhá...

barbora87
5. jan 2011

@janulka04 ked to je taky hrozny pocit...no on kaka 2krat denne a cura stale...plienku menime kazde 2-3hodky... Aj v noci treba menit...teraz konecne kludne spinka nad ranom sa budil co hodinu...a lave prso ked stlacim tak nic netecie ani...no hroza...

barbora87
5. jan 2011

@janulka04 no problem je ze ja nejem...vcera som zjedla len jogurt a 2krat polievku :((( neviem sa prinutit...a od vcera tu je babka a len pocuvam ze to tak treba a to tak no na zblaznenie

nevestinka2010
5. jan 2011

ahojte vsechny vespolek, doufam, ze jste prozily pekne svatky a uspesne vykrocily do noveho roku! preji vam vsem hlavne hodne zdravicka a pohody po cely 2011 a at je tento rok jeste lepsi nez 2010
ja sem se dlouho neozvala... Vanoce, od 23. vecer, 4 dny jsme museli prezit bez tekouci vody, zamrzly tu trubky , pak jsme asi od 27. byli i bez internetu, protoze jsme prepiskli limit a mame na krku brutalni ucet za net ale jinak jsme meli svatky krasne, jezdili jsme na vylety a ja si poradne odpocinula...
ted uz zase v praci... nejak to tu tech 7 tydnu musim jeste vydrzet, ale od pulky ledna uz budu v praci jen 4 dny v tydnu, takze to pujde ok.
pupik roste, mimi je asi spokojene, na noc vyzaduje polstarek pod bricho (kdyz lezim na boku) jinak kope o 106
tak zkusim vas trochu docist, jinak se mejte a at se vam vsem dari co nejlip!!!