Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

finfrle
14. jan 2011

@schnucki brzy to na zoubky neni!Jestli ti udrzi kousatko tak ji dej atsi uzzla nebo neustale dudlika.Jsou nejake gely na dasne ale o tom jeste moc nevim takze neporadim.
Jinak mala je uzasne krasna 😵

finfrle
14. jan 2011

@lubinka9 Ty jo maly roste jako z vody 😨 je sikula a peknyyyyyyyy!

schnucki
14. jan 2011

@finfrle ona si strka do pusy vsechno co chyti uz dlouho a strasne slinta 😀
ja vim ze existujou gely a pak globuliky, to je na prirodni bazi, mam to od kamaradky ta je male davala ... jak vubec poznam ze to jsou zoubky abych ji tady necim nemazala kdyz to treba jeste nejsou ....

se musim vic informovat 😅

meleri
14. jan 2011

@schnucki zkus se mrknou na ďásna jestli to nemá někde v předu trochu oteklé, mi to přijde taky hodně brzo, Sam je měl až v osmi měsících první zub, ale třeba kamarádky dcerka taky ve 4 měsích začla...

kleopatris
14. jan 2011

@schnucki teraz som stihla len tvoj posledny prispevok a mna tiez uz predtym napadlo ze to mozu byt zuby, len som zabudla napisat 😉 nas mal prvy ked mal 5 mesiacov a oni vraj bolia uz jak sa v dasienkach hybu a vylezaju pomaly navrch 🙂

schnucki
14. jan 2011

@kleopatris a jak to poznam ze to jsou zoubky?

meleri
14. jan 2011

jo ty gely, tady se používá chamomilla vulgaris, pozor ne camomilla ale ch. 😀 ale zas v těch gelech jak jsem se dívala je i paraben 😠 asi bych to nechala na přírodě a na kousátku...jo ta chamomilla se dá sehnat i v pastilkách jako homeopatika ale to je fakt ještě hodně malá, to až tak po roce..

meleri
14. jan 2011

@schnucki tak to je ono!!! 😀 slintá všechno strká do pusy, to vám to začlo brzo!!

schnucki
14. jan 2011

@emily327 tak to je super ze bude mm kazdy vikend doma ... a jak daleko to ma do prace, to bude pres tyden pryc? ... my uz se taky tesime na vikend na mm, hlavne ja, ze vedle me nebude v noci prazdno 😀
jinak super ze mala usnula, ta moje dracice ted zabrala, tak snad bude spinkat dobre, pres den naspala tak mozna dve hodky ...

schnucki
14. jan 2011

@meleri tak to si me teda potesila 😀 tak, a ted uz se nevyspim vubec 😀
ja se mrknu zitra jestli se mi povede do pusinky, mamka rikala taky ze by to melo byt natekle ... pokud se nepletu tak prvni zoubky jsou dole predni, ze ....

ja presne nevim co mela kamaradka za gel, ale vim ze male davala i ty globuliky, to jsou takove strasne malinke kulicky bile na prirodni bazi, neco jako homeopatika ... sestricka mi dala tri po ockovani a pak malou zkumavku jak byla ted nachlazena ... tak se na to optam v lekarne ....

ja do ni moc chemie prat nechci, kamaradka mela takovej chladivej gel ... no kouse jak o zivot, vsechno na co prijde, takze musim davat bacha kdyz ji nekam pokladam co je v dosahu 😀

schnucki
14. jan 2011

tuhle jsem ji polozila na hraci deku a myslim ze jsem si tam polozila plinku abych ji zbalila do cestovni tasky, no zapomela jsem ji na dece a aniz bych si toho vsimla jsem tam polozila malou aby si chvilu hrala ... no po chvolce koukam co to tam dela a ona tu plinku se pokousela kousat ... no hotovo

ivanajelinek
14. jan 2011

Juj, tak my este nespime. Cez den spal od 12.00-15.30 a teraz nie a nie zaspat. Ja uz fakt neviem ci robim niekde chybu, alebo su take deti... 😕 Malemu vcera dr. pozeral do ust takou baterkou, a povedal, ze zubky este nie. Lebo maly tiez hrozne slinta, a vcetko dava do pusy.

schnucki
14. jan 2011

@ivanajelinek ahojik, to ti maly spi jen takhle odpo a nebo i vic? ... nase mala to ma treba tak, ze vetsinou tak po dvou hodkach si tak na pul hodky, na 45min zdrimne, ale vic ne ... ja si nemyslim ze by jsi delala neco spatne, ono kazde dite je jine ... ja treba vim ze kdyz ji necham pres den dlouho spat tak mi pak v noci nespi, protoze ona ma to svoje 2-2,5h vzhuru a pak si na 30-45min zdrimnout ... jak byla ale nachlazena tak spala vic, no a dneska nespala skoro vubec ....
to me nenapadlo se zeptat doktora, ale 1.2. mame ockovani tak se optam, nebo tam zajedu driv ....

jinak my jsme malou naucili ze koupat, najist a spat ... nekdy zaspi hned, nekdy si trochu pobreci, ale kdyz si vzpomenu na prvnich par tydnu kdy jsme s ni chodili po loznici a uspavali, tak ted je to lepsi ... kdyz teda nema svoje dny 😀

a jak jinak maly spi?? usina sam?

ivanajelinek
14. jan 2011

@schnucki No väcsinou spi len cez ten obed tak 3 hodinky. Ale sem-tam si zdriemne aj neskor tak na pol hodinku.Ale to len ked ideme niekde auto, ze zaspi tam.Inak nie. A praveze nezaspi sam. Len so mnou v posteli. Neviem preco. Ved on uz tak pekne spaval, ale tak pred vianocami sa to zhorsilo. Ked sme boli doma, tak do postielky ani ho len polozit. Tak som myslela, ze je to tym ze nema svoju postielku a ze je to na neho vsetko moc, a ze ked prideme sa to zasa zlepsi. Ale po tych 2 dnoch stale nic. Uz neviem co mam robit. A niekedy sme aj s mm fakt zufali 😔

schnucki
14. jan 2011

@ivanajelinek tak to mate dobry s tim ze pres den spi jednou dyl, to ja nevim kdy uz nas bude mala spat jen odpo, ona je vetsinou po 2,5h unavena ze si tu ocka mne ....

a kdyz jste byli na slovensku tak spal v nejake postylce nebo s vama? ... my kdyz jsme u nasich nebo nekde prespavame, tak se snazim dodrzet ten nas system koupani, jidlo a spat ...
je mozne ze jestli jste na slovensku spinkali jinak nez byl zvykli z domova, ze si zvyknul na to jine a ted nechce spat jako spal predtim, vis jak to myslim 🙂 ....

schnucki
14. jan 2011

u nas mala mela asi tyden problemy zaspat a v noci se mi budila, tak nasi mamku hned napadlo jestli jsem neco neudelala jinak nez obvykle, ono kdyz jsou na neco zvykli a ono se to najednou udela jinak, tak je to rozhodi ... my jsme malou pres den nechavali spinkat v ohradce v obyvaku aby si zvykla na hluk a po vanocich ani nevim proc jsme ji zacli davat pres den do pokojicku a to byla asi chyba, protoze byla naucena ze v pokojicku je v noci, ze je klid a to se spinka, tak zacala pres den vic spat a v noci se budila, tak jsem tenhle tyden zacala nechavat ji v obyvaku a pomalu mi v noci lip spi ...

je to ale veda 😝

schnucki
14. jan 2011

ted si to po sobe ctu a nechtela jsem tim rict ze jste neco udelali spatne nebo ze jste maleho necim rozhodili ... 🙂

emily327
14. jan 2011

@schnucki
@ivanajelinek no to je tak,ze jeden den a noc je super a potom dalsia nie a tak na striedacku, je to normalne 😉 A co sa zubkov tyka, tak tiez mi to pride skoro ale je to mozne,ze uz v 4.mesiaci maju deticky prve zubky. My sme pred tyzdnom mali take obdobie,ze mala hrozne slintala a vsetko zuzlala, hlavne svoju rucicku a prstiky a dokonca ked sme jej chytili ruku, tak aj nasu ruku si strcila do pusy, ale zubky ma ani nenapadli. A potom to preslo. Bolo mi povedane,ze si objavila rucky, tak preto sa takto chova. A aj to tak asi bolo xixi Schnucki, tak pockaj este zopar dni a uvidis. uz si vie udrzat v rucke hracku?

emily327
14. jan 2011

@ivanajelinek
@schnucki Sonicka vzdy spinka cez den od 13:00 do cca 16:00 aj dlhsie. Ale musi byt oblecena ako na prechadzku (aj ked nikam nejdeme 😀 ) a davam ju do izby do vanicky od kociarika a otvorim balkonove dvere alebo okna aby tam bolo chladno a ona spinka krasne vzdy minimalne 3 hodiny 🙂 Ak by som ju nechala pri mne v obyvacke alebo v postielke tak urcite nezaspi, uz som to vela krat skusala. A dokonca som ju vcera chcela len tak ako je po byte oblecena,ze ju dam do vanicky aby spala tam,ze ju oblafnem, akoze sme na prechadzke a ona vedela,ze to tak nie je a nie a nie zaspat. tak sup do overalu tepleho, ciapocku na hlavicku a uz pocas obliekania zaspinkavala 😀 no nie je to hlupe babo xixi som zvedava do coho ju budem balit v lete 😀 😀 ale tiez pocas dna mi po takej hodinke, hodinke a pol sama zaspi na pol hodku, 45 minut. Je fajn,ze si vie zobrat tie svoje minuty na oddych. Ale ked ju nedam poobede od tej 13:00 spat, tak je cely den mrzuta a nespi a je zle. Tak toto robim pravidelne kazdy den a je dobre, vyskusajte aj vy takto naucit babo na to,ze poobede sa v rovnakom case ulozi spat a na rovnake miesto 🙂

schnucki
14. jan 2011

@emily327 hracky drzi uz dlouho, vzdycky rozmachne ruckama, neco chyti a sup s tim do pusy 😀 pomalu ale jiste zacina hracky chytat umyslne, ma sve oblibene a jak se zacala natacet, tak kolikrat me prijde ze se treba snazi urcitou hracku zachytit, ale je mozny ze si to jen namlouvam 😀 ... jinak prstiky si objevila uz nekdy pred vanocema ... musim si takove veci zapisovat

jinak ja vim ze ne vsechny dny jsou stejne, jsou to lidicky jako my a my taky nemame kazdy den stejnou naladu 🙂 ....
ja jen ze nase mala fakt delsi dobu mela problemy usnout a pres den mi spala dyl, tak jsem jen vyzkousela pres den obyvak a spi mi v noci lepe 🙂

schnucki
14. jan 2011

@emily327 a to ti pak spi i v noci?? ... mozna to ale neni spatnej napad, protoze jak jsme malou zacali ucit samotnou usinat, tak tu byli nasi a sli vzdy ve 3h na prochazku, na dve hodky, takze mala spala od 3-5, pak jsme se najedli, do 7h byla vzhuru, kolem 7h koupani, jidlo a sup do postylky ... na zacatku to bylo revu ale tu 7h na koupani ma doted, vzdy je kolem 7h nervozni a jakmile ji sliknu nebo jdeme do koupelny je blazena ....
ja jsem to jeste nezkousela z toho duvodu ze se bojim aby mi pak spala v noci, kdyz si i behem dne zdrimne, ale je mozny ze mela dneska malo spanku ....
no mozna to neni spatnej napad, ale nevim teda jakou hodinu si vymyslim, protoze mm jak pracuje v noci tak se vetsinou kolem 1h budi a v 5h odjizdi, to kdyz bude mala v tuhle dobu spinkat tak ze sebe nic nemaj ☹

emily327
14. jan 2011

@schnucki no mala krasne spinka aj v noci, vzdy ju ulozim o 20:00 a spinka, sama bez cicikania, uspavania. Je pravda,ze poslednou dobou ju uspavame ale ako pises maju svoje dni tak ako aj my. A ked niekedy spi aj 5 hodin poobede,ze sa zobudi ako minule o 18;00 od 13:00 tak potom okolo 20:00 uz sa jej lesknu ocka a chce sa jej buvat. Zaspinka o hodku neskor ale zaspi krasne. Takze ja som rada,ze si oddychne poobede. Ja mam cas co to doma porobit alebo si zdriemnut alebo len tak relaxovat a ona si oddychne. Co je super. Vyskusaj, za to nic nedas. len to asi nebude za den dva, musis byt trpezliva a to poobedne spanie je na tebe od kolkej ju budes ukladat, mozes aj podla seba ako ti to vyhovuje. Ja som dnes napr. mala zaspala od 11:30 do 13:00 tak je jasne,ze som ju neulozila hned zase spinkat, ale sme sa pohrali, najedli a cakali na mm kedy pride z prace a o 14:00 sme ju ulozili do kociarika, do 15 minut hajuskala a zobudila sa o 17:30. Takze ona si vzdy pospi minimalne tie 3 hodky poobede vzdy. A fakt ked si tie hodiny nepospi, tak je hrozne ale hrozne unavena ☹

schnucki
14. jan 2011

@emily327 ta nase princezna byla dneska utahana jako kun, to bylo videt, mnula si tu ocka ale jak byla petazena tak nemohla zaspat ... a jak ti spi v noci?? ....

my to mame ze po koupani papame kolem pul 8 a nekdy zaspi u lahvicky a nekdy az kolem 8h po par remcani v postylce ....

je jasny ze kdyz zavedu neco co nezna tak to bude chvili trvat ... ja uz driv premyslela ze budu treba kolem 12h chodit ven s kocarkem, potrebuje cerstvi vzduch a doma bude klid kvuli mm, i kdyz ten kdyz spi tak ho ani tank nevzbudi 😀

a jak ti pak spi v noci? ... ja se bojim ze se mi bude pak budit, ona spinka vetsinou do 12-2h, to ji dam mlicko a pak spi treba do 5-7 rano, ale posledni dobou se mi budi driv a pak si treba jeste na dve hodky zdrimne .... ona ma posledni dobou ze se treba vzbudi uz ve 4rano, je hodku vzhuru a pak treba jeste dve-tri hodky spinka, tak je mozny ze kdyz bych ji udrzela vzhuru a davala ji jak pises pres poledne na par hodin zdrimnout, bude treba v noci spinkat dyl ....

ach jaj, zas moc premyslim 😀

schnucki
14. jan 2011

jinak jak si to po sobe sem tam ctu, tak se vsem pritomnym omlouvam za moje skladani vet, ale je to deformace z nemciny 😀 ... kamaradka mi rikala ze pisu jak tatar a ja casto pouzivam nemeckej slovoslet kdyz pisu 😀

finfrle
14. jan 2011

@ivanajelinek z toho si nic nedelej Ivi u nas se taky nespinka proste az zacne zyvat pujde do luzecka.Zatim si s ni mm povida 😵 pocitam,ze za chvilku usne.Ono je to asi takove obdobi,kdy se nechce spat.Ja male jeste hodne vetram at je v loznici chlad a to zabere taky pekne.

finfrle
14. jan 2011

Jak vas tak ctu tak nase mala spinka nadherne.Nazacatku spinkala 6hodin v noci normalne pak se trochu zhorsila a mela sve obdobi a ted taky vetsinou je uzasna.
Rano vstane napapa a tak za hodinku dve jde zase spinkat do postylky a spinka dalsi 2hodinky i vic pak zase 2hodinky vzhuru aspanek jen 30min az 2hod a odpoledne je vzhuru dele a pak si zdrimne na hodinku max 2 a vecerni kojeni a spanek 😵 Nedodrzuji zadne pravidelne casy a mala je nejak zvykla a prijde mi,ze snad vi,kdy je noc.Kdyz ma spatny den tak ji dam do kocarku a hupnu ven nebo ji necham v kocarku se tam citi lepe nez ve velke postylce.
Dnes jsem ji mela ve vajicku a varila jsem a ona mi v nem nadherne usnula.Kdyz mm cvici tak ji dam do vajicka k nemu a ona cumakuje co se deje 😅
Cekam na pradlo tak jdeme koukat na serialek papa a snad se vyspinkate.

meleri
15. jan 2011

@schnucki
hele vyspíš se tak za rok! 😀 hele moc si nestěžuj mě to čeká za dva měsíce na novo ten pakec.... 😅 takže teď budu mít ten pakec dvojitý....fakt nevím jak to budu dávat....

ono s tím spánkem já nevím co na to napsat, už si to moc nepamatuju jak to bylo, tím že spal s námi tak jsem nic neřešila, prostě večer jsem sebou bouchla do postele, "ukojila" jsem ho ke spánku a spali jsme oba. pak vstával relativně brzo kolem páté šesté ale i to se časem upravilo. ted spí už asi od svých 15 měsíců od 19 00 do 8 rána...nebojte se ono to přijde!

ivanajelinek
15. jan 2011

Dobre ranko. tak noc sme mali celkom nekludnu. ale neviem ani ze o kolkej sme boli hore, lebo som nemala pri sebe ziadne hodinky 🤐 Ale maleho dost svrbela hlavicka(lebo ma tu mliecnu chrastu) tak si to skrabal, alebo vtedy vzdy otaca hlavu stale sem a tam(asi ked ho to svrbi).Inak nam dr. povedal, ze maly ma Neurodermitis. Aj dneska rano sme sa zobudila a ma take cervene suche miestecka na tvaricke. Tak ja neviem.Stale nieco 😒

ivanajelinek
15. jan 2011

@schnucki Na slovesnku spal s nami v posteli.Mali sme sice pozicanu postielku ale ani vidiet. No ono to bolo na neho asi moc. Lebo naraz tolko novych ludi, casto sme boli po navstevach.Tak si myslim ze doma bol kvoli tomu vecer taky nekludny.To mi povedala aj moja mamina.

finfrle
15. jan 2011

@nevestinka2010 Ahoj to vis,ze te pak informuji ohledne vyrizovani na ambasade.Je toho dost papirovani a pod ale nastesti dost vyrizujeme postou.Pocitam s ambasadou v unoru,pak napisu ale radeji mi to pripomen.Poslu ti do IP co mi napsali z ambasady.

@meleri to vis operovali,mela jsem polypy a cysty proste jsem si prozila uz sve,proto vim o cem pisu jojo
Jak se vlastne citis?Malicka je lepsi kazdy den 🙂 dnes se mi budila po peti hodinach jen ja jsem po kojeni mela problem usnout a dve hodiny jsem koukala nastrop 😖

Dneska jsem si makla uvarila,uklidila,vyzehlila no proste klasika ale citim se paradne.Pocasi mame uz od vcerejska silene a leje a leje.Malinka zase spinka a tatinek se pripojil 😅 ja jdu sit kalhoty,takze stale neco ale nestezuji si.
Dnes si chci protahnout telo ale jen mirne.Docela me boli zada.

finfrle
15. jan 2011

@ivanajelinek To je mi vazne lito,ze maly Luky nechce spinkat.Podle toho co pises jste ho naucili spat s vami,byt tebou zakrocim jako jsme to udelali u nas.Trvalo to 2-3dny ale ted uz si zvykla.Jsem prekvapena,jak ty male deti umi s nami mavat 😅 😀 Mozna je to i tim,ze vazne ma naruseny system temi navstevy.Deti jsou na to nachylne.Uvidis mozna to casem odezni.
Malicka mi taky delala s hlavickou,ze ji rychle obracela,tak jsem pouzila ten super olejicek od Hadka.Jsem za tyto olejiky moc rada mam je i do koupele,na masaz a bezne mazani.Malicka mela ve vlaskach stroupky a potomto to hned odeznelo.Zkus se podivat na jeho stranky,ja na to nedam dopustit.

emily327
15. jan 2011

@schnucki myslim,ze kazde dietatko by malo mat aky taky rezim, papania, chodenia na prechadzky, kupkania, spinkania. Ked ju kupkas kazdy den v rovnaku hodinu, tak ona vie,ze kedy je kupkanie, tak si myslim,ze ked s nou budes chodit v rovnaku hodinu na prechadzky, tak tiez bude vediet, ze v tom case je na prechadzke a hajuska 😉 Malinka mi spinka ( aj ked poobede spinka 4-5 hodin) tak vecer, ked ju dam do postielky o 20:00 zaspinka do 21:00 a spi do pol noci niekedy aj dlhsie a po napapkani zase spinka do 4:00 a zase spinka do 7:30 a to uz sa potom chvilku hrame po papkani a okolo 8:30 spinkame az do 10:30 🙂 Je pravda,ze nespinkame celu noc, ale su proste deticky,co nikdy neprespia celu noc. Ja som aj rada,ze sa budi takto aspon nemam problem s prsiami, Ved vyskusaj a uvidis 😉 Drzim palce, nech uz s rezimom ci bez spinkate a hlavne, nech ste zdravi cmuk