Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

lubinka9
18. jan 2011

@kleopatris baveru recht mas, cista Slovenka, krasavica, cisarovna!! A fesak maly Brad Pitt 😎 Uz to mam pred ocami, parik krasny 😀 😀

kleopatris
18. jan 2011

@lubinka9 ani mi o nasich nehovor...otec v pohode, ale mama...sak kvoli nej sme viac menej sem prisli 😔 no bude si musiet zvyknut, ona sa len boji, ze uz nebude vladat tak daleko autom jazdit. Tu bola za dve hodky a do Mnichova minimalne 5-6 a predsa len mladsia nebude. A hlavne za Maxikom jej bude smutno, teraz ho videla minimalne raz za mesiac 😢

lubinka9
18. jan 2011

@kleopatris nieco taketo? ja som ten vyraz nepoznala, musela som hladat
http://www.waldberg-haus.de/Presse/Pressefotos/...

janulka04
18. jan 2011

@lubinka9 😀 😀
zeby sme nieco s kleo taketo spackali??? 😀
vy sa ako mate s drobcurom?
posielam par foto pre ne FB
nejako teraz neviem najst tie naj. tak len tychto par 😉

finfrle
18. jan 2011

@lubinka9 ahoj no vidis jsem asi prehledla.Mam osobni zkusenost s autovakcinami.Vzali mi stery z pusy a z mych bakterii mi vytvorili jine.Mela jsem v lednici 5lahvicek a z prvni jsem obden navysovala po kapkach (1.den 1 kapku 3.den 2kapky a tak dal a az jsem dokoncila lahvicku cislo 1.Zacalo se to same s druhou az do te pate.Musim rici,ze mi to pomohlo ale uz je to davno takze ti moc nepovim.Chtelo by to zkonzultovat s imunologem a ne jen obycejnym alergologem.Ja mela lekare a on byl oboje.

kleopatris
18. jan 2011

@lubinka9 no take nieco so zahradou velkou jak balkon. Ja som moc Reihenhaus nechcela ani mm, ale na zaciatok nez budeme zarabat miliony nam to bude musiet stacit 😀 Chceli sme Mietwohnung, ale tak ci dame 1300 za Kaltmiete alebo 1500 za uver a bude nase je rozdiel.
konkretne sa ideme pozriet na tieto: http://www.wowobau.de/upload/wohnungen-haeuser/...

lubinka9
18. jan 2011

@janulka04 no bohovska! 😵 😀 a Artur alias piaty sob Deda Mraza, nema chybu

kleopatris
18. jan 2011

@janulka04 ja ked vidim tie jej kukadla 😵 ked ich dame dokopy s maxikom tak ich detom sa ocka uz ani na hlavu nezmestia take budu velikanske 😵

janulka04
18. jan 2011

@lubinka9
@kleopatris jajaj, baby jedny 😀 😀

mate krasnych chlapcekov 😵 😵 😵
kleo, je to ich jediny vnucik?
a teda svokrovcov za susedov by som nechcela..juuuj, kolke stastie, ze moji su stovky kilometrov daleko 😵

kleopatris
18. jan 2011

@janulka04 jani aj moji doteraz boli 900 km prec, ale zraaazu sa musia stahovat k nam 😠
Maxik je nasich stvrte vnuca, ale predsa len som ja bola najmladsi maznacik a maxi je to iste 😀

lubinka9
18. jan 2011

@finfrle to je zaujimave. My sme v starostlivosti imunologa ale to je teda Dr. 🤐 Nic mi nepovie, neporadi, len nacpat liekmi a hotovo 😠
A pamatas si kolko si mala rokov? este dieta ci uz dospelacka? No musim sa na to popytat

janulka04
18. jan 2011

@kleopatris 😀 😀
no, veru...moc tie ocka nekomentujem...bo my obaja s mm mame hnede 😀 😀 😀
ale pekne modrooke deti mame 😀 😀
@lubinka9 Dakujem, moja 😉
mam aj take, kde struha grimasy, no mm mi zavrazdil PC, nakoniec to sice vsetko opravil, nahodil novy operacny system, ale neviem nic najst 🙄 😝

finfrle
18. jan 2011

@lubinka9 okolo 14 ale vim,ze se takto lecili i deti.

kleopatris
18. jan 2011

@lubinka9 neviem ci tuto liecbu nemal aj brachov nevlastny syn, niekto v rodine urcite. Lebo viem, ze sme sa o tom bavili. Skusim sa ti popytat zajtra na to 😉

lubinka9
18. jan 2011

@kleopatris no pekne pekne a miesta na dalsie 4 deti, supnes do podkrovia a hotovo 😀
A je tam aj Hobbyraum, to je uz nieco 😀
to co sme my riesili bola tiez radovka, teda ak sa to da tak nazvat. Cena s malou zahradou ako 4izbovy byt v BA.

kleopatris
18. jan 2011

@lubinka9 No to sa zda len velke, tie obrazky su tam dvakrat nie tolko izieb. Drahy si tiez myslel jaky super velky dom s 6 izbami ci kolkymi 😀 Kym sme nedosli na to, ze to je len mozny variant 😀 ale izby su 4 plus obyvka a je to radovka a presne stoja menej jak stvorizbak 😝

lubinka9
18. jan 2011

@janulka04 ale nemecky postar ma mozno modre.. haaaa??? 😀 😀 😀

lubinka9
18. jan 2011

@kleopatris hej hej, vsimla som si, ze je to Sonderwunsch. Ale i tak miesta dost a hlavne pivnica je k nezaplateniu, vesanie pradla a pod. To by som aj ja chcela mat v baraku

janulka04
18. jan 2011

baby, odbieham...bo je noc a to my kojime kazdu hodinu 🙄

meleri
19. jan 2011

@janulka04 chtěla jsem se tě zeptat, ty už máš velké holky, jak jste to zvládli s mluvením? myslím dvě řeči. ony mluví slovensky a i německy bez problémů? Ale teď nevím zda je tvůj manžel němec nebo slovák? páč u nás je to s tou řečí zatím blbé..řekne pár slov a zná asi tři věty v obou řečích ale jinak mluví takovým svým jazykem...mrzí mě to protože vidím že by rád se mnou mluvil, často něco říká ale já mu vůbec nerozumím.... ☹

ivanajelinek
19. jan 2011

@meleri No zacinam tiez uvazovat, ze ako sa budeme doma bavit s drobcom. Ci dvojjazycne alebo ako.
Ako ste to riesili vy ostatne?

kleopatris
19. jan 2011

@meleri aj ja sa bojim jak to s malym dopadne, u nas hovorim ja po slovensky, mm po nemecky a ked sme vsetci traja spolu tak po nemecky. A este sa snazim znakovat, vraj je to u dvojjazycnych deti dobre. Tak uvidime, ale uz znakujeme lampu 😀 straaasne dolezite slovo pre zivot 😀
@ivanajelinek ja by som vo vasom pripade asi len po slovensky hovorila a maly sa v skolke nauci, pripadne na kurzoch, telke a pod. Mne to pride hrozne neprirodzene hovorit s vlastnym dietatom cudzou recou 😉 a okrem toho nepoznam tie detske blbosticky v nemcine.

kleopatris
19. jan 2011

@ivanajelinek este mna napadlo, ze nas maly ma aj vsetky hracky v nemcine, vsetky spievajuce knizky, psa a pod. takze to sa nauci, ja sa len bojim, ci sa nauci po slovensky dobre 😖

schnucki
19. jan 2011

dobre ranko holky,

tak vcera mi sousedi malou kolem 10 vecer vzbudili a asi ji pretrhli spanek, protoze se mi pak asi jeste 3x vzbudila a pokazde jsem ji musela uchlacholit ke spanku, ale vzbudila se poradne az kolem 7 rano, ted si dava slofika 😀

ale ja jsem lehce nevyspala, nebilni sousedi ....

jinak co se tech jazyku tyce, tak ja na malou mluvim cesky, mm rusky a mezi sebou se bavime nemecky 😀 akorat se pristihavam ze kdyz je mm doma, tak mam tendence na malou nemecky, nevim proc ... ale mama dostava cestinu i od nasich, volame pres skype nekolikrat do tydne .... chci aby umela cesky kvuli nasim a nemecky se nauci ve skolce 🙂

jinak my mame hracky nemecke, ale mame smouly na cd v cestine a broucky 😀 ... pak ji mm chce poridit jen pockej zajici v rustine a ja jeste par pohadek v cestine ... no chudak holka 😀

lubinka9
19. jan 2011

my hovorime s malym slovensky, i ked najprv bola snaha aby drahy hovorila na maleho nemecky. Ale nejak mu to neslo na jazyk, keby bol nemec bolo by to ine.
ale Oskiho sesternica ma 2 roky, ziju vo Francuzsku momentalne, franinu ma v skolke, chyta sa rychlo. Matka na nu hovori slovensky, otec spanielsky, kedze je Mexican. Rodicia medzi sebou hovori anglicky kedze si uz tak zvykli z Ameriky kde spolu studovali. A mala reaguje na vsetky jazyky. Moc toho nenahovori a hlavne ked nieco rozprava ma tendenciu vyberat si kratsie a jednoduchsie slova zo vsetkych jazykov dokopy. Takze je dost problem jej rozumiet 😝
No a hracky ma vo vsetkych tychto jazykov.

Ja jej ale zavidim, ma perfektny jazykovy start do zivota.

schnucki
19. jan 2011

@lubinka9 ja si taky myslim ze pro deti je to jen vyhoda, oni se takhle od malicka rychle nauci kazdemu jazyku, proto mi jedeme ve vsech trech 😀

emily327
19. jan 2011

ahojte, ja som vas len chcela pozdravit. Stale sa trapime s chorobou obe, tak nie je vela casu na napisanie a citanie vas. Dufam,ze sa mate vsetky dobre a ste zdravi 😉 cmuk Pekny dnik prajem 😉

lubinka9
19. jan 2011

@blondynka400 gratulujem k 1 roku malickej! 😵 😎

kleopatris
19. jan 2011

@blondynka400 aj ja sa pripajam ku gratulaciam 😵 furt som si vravela, ze 19.teho a nevsimla si ze je to dnes 😀 este ze mam @lubinka9 😉

meleri
19. jan 2011

@kleopatris

jo mají to hold těžší! hlavně jak pak kolem sebe vidíš děcka co už dávno mluví tak ti to jaksi podkope to odhodlání..

nám doktorka řekla když se malý narodil ať manžel mluví fr a já česky tak to tak děláme ale často i slyší angličtinu....

mě teď poměrně překvapilo když jsem byla v m. centru že tam bylo spousta arabských maminek tak jsem hned nahodila řeč o tomto, že žádná z nich už arabsky nemluví ani jejich děti, musejí chodit do nějaké jejich speciální "nedělní školky" mají to v rámci náboženství a tam se učí arabsky....to nechápu jak to že ti co se tu narodili že je rodiče tu řeč nenaučili....ale ony na svoje děti mluví pořád francouzsky...kdežto já se nestydím pěkně mluvím česky i mezi francouzi, ti co mě znají už jsou na to zvyklí... 😅

finfrle
19. jan 2011

@emily327 Snad se vam brzo ulevi.

Ta moje kocka je pokladek.Zase nam spinkala pres sest hodin 😵 proste je uzasna.preji krasny den kocky.
Ivanko tak co jak jsi se nakonec rozhodla upsavate nebo stale jen s vami v posteli?
Schnucki to ma malicka teda hokej ne toli k jazyku 😀 jsme zvazovali taky dva jazyky ale pak jsem tu u kamosky videla maleho 2roky a mluvil ovslovo v jinem jazyce takze pekny hokej.Bylo to zvlastni jak ho clovek slysel anglictina a slovenstina mix a vubec si neuvedomoval ze mluvi jinak.Si rikam at se mala nauci jeden poradne a treba od 2-3let dalsi a kdyz neco pochyti drive nevadi.