Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

finfrle
6. mar 2011

@meleri Prave jsem si je povesila 🙂 se mi libilo,jak predevcirem o latkovkach mluvili ve zpravach 😀 myslim,ze dost lidi se informovalo,dokonce babicka mi rikala,ze to asi je vazne dobre 😀 😀 😀 Si stale predstavovala klasiku,vyvarovani v hrncich.
Malicka spinka a ja se presunula do vedlejsi loznice,kde jsem travila cele tehu a jdu koukat na filmiky jupiii
Koukam,ze jen ja a mel dnes napsali to nevim jak se ozivi tema kocky,kdyz nepisnete ani radku 😕 snad jste si uzili manzilky a zitra pisnete papa a dobrou noc 🙂

ivanajelinek
7. mar 2011

Ahojte 😉 Ja momentalne nestiham. MM stale v nemocnici a ja padam unavou. Je to dost narocne byt s malym non- stop sama 😒 Normalne ho mali dneska pustit ale odsunuli to na neurcito, tak som dost nahnevana 😠
Inak mam otazocku. Od utorka davam malemu na obed par lyziciek zeleninky a odvtedy sa mi nevykakal. Tuto noc ho aj dost trapilo brusko, tak bola narocna noc. Tak som vcera ani zeleninu nedavala. Neviete co moze pomoct? Mam pokracovat v tej zelenine alebo mam dat pauzu?

barbora87
7. mar 2011

Ahojte babule aj ja sa zase hlasim...v sob som bola s kamoskou a jej drobcom v nakupnom centre prisli sme domov az o7 🙂)) a vcera si prisli pre steniatko a poobede oslavovala dcera od kamosky 2roky tak sme boli na oslave...vmaji sme pozvany na 30.ku a v juli na svadbu a este mozno budeme aj maxika krstit...takze narocny rok pred nami 🙂))
Mm ma buduci tyzden skusky na toho poddostojnika na vojnu takbudeme s maxikom4dni samy :((( ale my to zvladneme teda dufam 🙂
A aky vikend bol u vas?

@ivanajelinek ahoj ivi a preco ho nepustili?nie je nieco v poriadku?co sa tyka prikrmov nemam sajnu co a ako e mozno je to ta zmena a brusko si musi zvyknut...a akou zeleninou si zacala?

blondynka400
7. mar 2011

@meleri no ono to otočení je jednoduché 😀 . Hlavně že se povedlo, čím to bylo už je vedlejší 😉 . Tu jizvu na děloze máš ok? Asi ano, když tě doktor nechá rodit přirozeně 😵

meleri
7. mar 2011

@finfrle já si taky pamatuju že moje babička, i když měla pračku tak pořád vyvařovala svoje oblečení na sporáku... 😕 asi ti lidi ve starých dobách na to tak byli zvyklí...přitom je zvláštní že třeba nevyvařovali kojenecké potřeby.
@ivanajelinek
ahoj to je mi líto! sama být s malým to je fakt těžké...:( doufám že manžela brzo pustí.
s těmi příkrmy, určitě pokračuj to se upraví. prý je to normální. my to taky tak měli že měl problémy se zácpou, ono to pak přešlo...
@barbora87
tvůj manžel je voják? to jsem nevěděla.

@blondynka400
ahoj jizva je ok zřejmě, jen to s tím koncem pánevním by byl asi problém....no hele za týden mám termín a furt nic...:( víš mám strach že jak budu přenášet tak že mi toho císaře stejně udělají...:( doufám že ne!!!

barbora87
7. mar 2011

@meleri ahojly nie este neni ale bude :( tak si musim zvykat byt s malym sama lebo nas caka aj 6mesiacov byt samy ked mm pojde do zahranicia :((( a ako sa citis?joj uz cakam a cakam kedy podas zpravy ze drobec je na svete

meleri
7. mar 2011

@barbora87 ahoj tak to je mi líto já myslela že vojáci se často stěhují že bys prostě šla vždycky za ním...šest měsíců je hodně teda!
cítím se dobře, nic moc se neděje....:( občas zabolí jak mencky..prosím tě nevíš jak vypadá ta hlenová zátka?? jako bílá žlutá nebo je to krev nebo co... 😅
já mám pocit že budu taky nakonec přenášet... ☹ i když dr mi furt tvrdil že to určitě přijde dřív kvůli tomu jak vypadá můj krček....uklízím, chodím do kopce, piju čaj, a furt nic...

pamatuješ na ten brutál nápoj z ricinového oleje? asi to zkusím jestli to nepůjde..protože fakt mám z císaře hrůzu! radši se posr....t a porodit než zas být rozřezaná, bolavá....

blondynka400
7. mar 2011

@meleri s koncem pánevním by to byl problém, protože je to větší nápor na dělohu, tudíž větší riziko, že by mohla praskonut... Tak proč rovnou CS, to je přeci až ta poslední varianta ne? Nejdřív ti porod vyvolají 😉 Sice to taky není úplně nejlepší, ale pořád lepší než CS.... Oni by tě po CS neměli nechat moc dlouho přenášet, max pár dní....
Ta ten riciňák radši rovnou zapomeň 😀
@barbora87 kam pojede, do Afganistánu? 😕 6 měsíců je dlouhá doba no, mise je hold mise.... 😒 Jediná výhoda jsou ty penízky, ale mi jeasné, že by jsi raši byla, aby byl doma

meleri
7. mar 2011

@blondynka400 já mám právě obavy že mi porod nebudou chtít vyvolat kvůli tomu předešlému císaři! ☹ jinak by mi vyvolávaný porod nevadil, naopak..radši ten než císař! jenže tam už skoro týden volám a nikdo t onebere!!! takže dneska už fakt mi ruply nervy a odpoledne budu volat na kliniku..at si myslí že otravuju nebo ne.
navíc mi dr říkal že jestli se mimi míň hýbe tak mám taky volat. a mě se zdá že se moc nehýbe právě....:( možná mi řeknou že je to normální že je už velké ale přecejen....radši tak než pak mít problémy...

zkoušelas to? mi se zdá že zas takový drasťák to snad není....třeb aoproti těm vyvolávacím injekcím.....no uvidím ale to je fakt poslední řešení..

barbora87
7. mar 2011

@meleri no to sa uvidi ako sa to vsetko vyvinie po ralusku by sme sa stahovali ale ked pojde do zahranicia tak to sa neda...
Joj tak drzim palceky aby sa to rozbehlo...no skus ten coctail z toho oleja...drzim palce aby pomohol...ja som sa neodvazila...ja som pila len taky caj na vyvolanie kontrakcii ale u mna ani to nepomohlo 🙂))
No ta hlenova zatka vyzera vselijak 🙂 moze byt zfarbena do ruzova alebo aj do cervena ale aj do zlta alebo moze byt biela...ja som mala vytok v tehu takze ja som cakala na nieco farebne 🙂)) ale u mna co som si akurat vsimla bolo asi na3krat taky husty hlienovy vytok tahavy...
Moja neboj hlavne klud lebo si ten cisarsky privolas ako ja moju vyvolavacku 🙂))

meleri
7. mar 2011

@barbora87 aha to je mi líto..:( přece by vám armáda měla dát nějaké místo k bydlení?

jo já ten olej fakt zkusím jedině když už bude nejhůř...

aha tak to je blbé s tou zátkou! právě včera ze mě vyletělo něco, fakt hodně ale byl to asi spíš výtok...taky na to dost trpím ted v těhotenství....

jo nesmím na to myslet!!!

barbora87
7. mar 2011

@blondynka400 no vsetko zalezi buduci tyzden od tych testov...najprv ho musia zaucit minimalne pol roka a potom sa uvidi ci urobi tie skusky buduci tyzden (to by isiel az neskor do zahranicia) a ked neurobi tak pol roka vycvik a potom asi zahranicie...kam presne sa dozvie az ked ho budu potrebovat...no robi to aj kvoly peniazom teda dufam ze budu dobre peniaze...chce mi umoznit aby som bola s drobcom co najviac...no uvidime...mam z toho trochu strach

meleri
7. mar 2011

@barbora87 aha a jaký typ vojáka jako? snad se moc neptám...tak uvidíš, jak to tak vidím tak bys byla radši kdyby to nedělal že...já vím že jsi psala že budeš muset jít do práce poměrně brzy. ale zas kdyby to byl jen půlúvazek tak to podle mě není taková hrůza...právě na jedné diskuzi je holka její muž je francouz a je voják, ale oni se právě hodně stěhují..proto to mám zažité jako tak...ona si kvůli tomu zas nemůže najít žádnou práci, protože každou chvíli jsou někde jinde...

barbora87
7. mar 2011

@meleri tak vies keby som sa aj trepala s nim tak on bude toho pol roka boh vie kde takze aj tak by nebol s nami...
No ten olej fakt ako posledna moznost...
Np co ty vies je to mozne ze ti odisla alebo pomaly odchadza zatka...a u niektorych ani neodisla a porodili 🙂))
Presne treba pozitivne mysliet aby sa drobec mohol v klude vydat na cestu...

barbora87
7. mar 2011

@meleri no to sa dozvie po tych testoch ze na co by sa hodil...tak uvidime...no som sa dohodla s firmou ze od 2.1.zacnem popri materskej robit na polovicny uvazok teda ked maleho zoberu do jasiel...a do tej doby budem chodit prilezitostne do nejakej roboty...uvidime no...veru bude to tazke...

blondynka400
7. mar 2011

@meleri vyvolání po CS není problém, ale přenášení ano. Ale vševhno dost závisí na velikost plodu. to je normální, že se na konci už méně hýbe, alde jestli se to něco nezdá, je to určitě lepší zkontorlovat. 😉
Samo je možné, že u vás to funguje jinak, ono si to všude dělají trošku jinak...
Zvlastní zkušenosti můžu říct že vyvolání je nic moc, ale pořád lepší než CS, to souhlasím, jak pro maminku tak pro dítě 😉
Na vyvolání se nedávají injekce, jen se zavede tableta (do čípku), nic víc. Nic tě nebolí,akorát ti postupně přijdou kontrakce, problém je v tom, že bývají častější a bolestivjěší, než při normálním průběhu porodu...Takže vyvolání žádný drasták není. Nezkoušela, nebyl důvod, ono to funguje na principu, že jak ti to "provětrá" střeva, rozdráždí to dělohu 😀
@barbora87 takže on je nějaký začínající voják? Víš jak to myslím 😀 Tak uvidíš, jak to bude. Tak ono málokdo jde do mise jen tak pro radost, buď se to dělá kvůli penězům nebo kariéře..... No nedivím se ti, že máš strach, ono to není žádná legrace být sama, to znám. A když je někde, dke se mu může něco stát, je to ještě o to horší...

meleri
7. mar 2011

@barbora87 hm to je pravda kvůli půl roku se stěhovat....a jak píšeš pak by byl bůhví kde....
no já fakt nevím co to bylo...🙂 třeba jenom hlen...no víš už mě to fakt nebaví...navíc chci aby byl malý v pořádku přecejen už je tam dlouho...

aha tak podle toho co mu jde....to musí být celkem stresující takové testy, no přeju vám at todobře dopadne.
2.1. takže už robíš? jesle jsou podle mě horší než chůva ale co vím tak chůva je zase hrozně drahá (aspon tady teda). tady na tu chůvu dokonce přispívá stát...

meleri
7. mar 2011

@blondynka400 mi se vlastně Sam taky nijak moc nehýbal jenže tím že jsem měla každý den ten monitor tak to bylo v pohodě....
uf to jsi mě povzbudila, kéž by byl stejného názoru i dr! vyvolávání mi nevadí. no termín mám vlastně příští pondělí tak fakt nevím co se do té doby stane, jestli mě nechá přenášet jeden den? dva? nebo co...zkusím tam zas volat odpoledne....
já si pamatuju že jak jsem o vánocích měla pořád nějaké zvracení a průjmy tak se mi slušně rozjely ty kontrakce....no ale nevím zase se posr..t kvůli kontrakcím které pak třeba přestanou.....
aha takže tableta, a do čípku to teda musí pěkně bolet! já mám pocit že ho mám pořád zavřený...

barbora87
7. mar 2011

@blondynka400 hej hej zacinajuci 🙂)) tak uvidime no...prave ze ked bude tak dlho prec tak sa mus naucit zit bez neho a to si neviem predstavit...a este ked bude taaaak daleko...keby ze chodi len na vikend domov tak to nejako zvladnem a cez vikend si to vynahradime...ale 6mesiacov???ved ma slahne...a ja som ziarliva tak samozrejme ze ma aj napada ze co ked si tam niekde niekoho najde...

barbora87
7. mar 2011

@meleri nie az od 2.1.2012 idem robit...no uvidime...bude to tazkeee...
Hej viem co myslis ja som sa snazila aby koncom novembra (listopadu) vyliezol a niiic...este som si 10dni prenasala...ale tes sa je to naozaj nadherny okamzik ked vylezie...mm sa rozplakal ked ho videl ako vyliezol...a chudakovi mu tiekli aj slzy ked som chcipala ked zostala hlavicka medzi kontrakciou...Ja dakujem bohu ze som si to mohla zazit a dufam ze budem mat moznost to zazit este raz

blondynka400
7. mar 2011

@meleri hele a nemáš doma stetoskop? S ním by jsi měla i sama sylšet ozvy miminka... 😉
Já bych to do termínu moc neřešila, ale pak bych od něj chtěla jasné vyrozumění, jak to bude, ta nejistota je nejhorší...
Já bych do toho nešla, stejně to fakt pomůže v minimálním případě. Tedy v případě, že už je tělo a mimi připravené, pak ano, ale jinak ne, jak píšeš max. pár kontrakcí ale porod z toho nebude.
No nebudu lhát, ta tabletka do čípku docela bolela, ale dalo se to, nebyla to až taková tragede. Ono taky záleží, kolik těch tabletek je potřeba, nejdřív se zavede jedna a pak se čeká atd. Ono když je čípek úplně uzavřený, tak se nejdřív děloha předpřipraví, třeba hamilton a tak, těch metod je několik 😉 . Bohužel ne vždy se vovolání podaří, když plod nechce a tělo taky ne, doktoři s tím nic neudělají a končí to CS.... Ale to tě nebudu strašit, ono je to dost o umění toho pordníka, když to umí, vyvolat správně porod se dá skoro všem 🙂

meleri
7. mar 2011

@blondynka400 no nemám..:( ale před chvíli se krásně pohnulo tak snad je to ok...on nám říkal že ve čtvrtek (tento ) tam musím zavolat pokud do té doby neporodím a že se domluvíme...tak do toho čtvrtku to snad nějak psychicky vydržím...
já sem si četla tu diskuzi o tom nápoji a nětkerým to možná částečně pomohlo...ale kdo ví jestli by neporodily i tak že jo....
jeje no a co je ten hamilton?
já slyšela že prý se dá vyvolat porod přirozeně i tím že ti doktor jakoby otevře ten čípek a pak prý odteče voda ale co je ot za metodu....tady tomu říkají "stripping"(nevím proč tak blbě).
no já si prostě musím říkat že císař nebude! 😅

blondynka400
7. mar 2011

@barbora87 hele jestli půjde do mise, tak si nikde nikoho nenajde, to mi veř 😀
Nevím no, co ti poradit, on se to ani dost dobře nedá... O tom si musíte promluvit vy 2, jestli vám to za to stojí. Mně osobně by to za to nestálo, ale někdo by mi řekl, že je to proto, že peníze nemusíme až tak řešit, takže tohle je vždycky těžké 😅
Já jsem šla kvůli manželově práci do zahraničí (tedy na dobu určitou 😀 ), vzdala jsme kvůli tomu dost věcí, kariéry, ale on mi za to stál, ale to je zas trošku něco jiného, protože jsme spolu.. 😅
Tedy teď jsem koukala na ty míty Maxíka, tedy to byl fakt chlapák, nějak mi to uniklo 😅

meleri
7. mar 2011

@barbora87 to je pravda, prostě císařský řez je pro mě i prohra, prostě člověku je upřeno porodit normálně a zažít to je to zázrak narození dítěte! manžel je skvělý, mělas to fajné že tam byl, já ještě neví jak to dopadne, mám jednou známou kterou Sam zbožnuje tak by s ním mohla být...ale jestli to přijde v noci tak budu rodit sama..
já bych aji to přenášení překousla ale jak píše Blondy tak fakt nevím co na to doktor. kvůli císaři co už jsem měla...

aha tý jo tak to je celkem fajn, to jak bude mít rok? možná bys mohla zkusit tu chůvu potom...nebo ty jesle...kamarádka šla taky tak a její syn to blbě nesl, ale pak si zvykl, a ted už krásně mluví, papá sám, je samostatný...ale chápu tě je to ještě mimčo v roce, potřebuje mamku....ale zas ona tam byla od rána do večera, tak na půlúvazek to není tak dlouhé ten den..

blondynka400
7. mar 2011

@meleri do čtvrtka se to vydržet dá... 😉
No právě, to nikdy nevíš, jestli to bylo nápojem nebo ne. Já znám dvě co to vypily a nepomohlo to ani jedné, tedy krom toho že se pos... 😝 😀
Hamiltom je odtržení plodových blan, něco podbného co píšeš ty, s tím že plodová voda hned neodteče ale měl by se tím porod rozjet. A občas to docela pomáhá.
Vyloženě do násilného roztažení čípku bych tedy nešla a když brzy odteče plodová voda a kontrakce nejsou taky to tedy není výhra. Tedy můžou kontrakce naskočit ale s větší pravděpodobností stejně nebudou mít intenzitu jaká je potřeba, bude pak potřeba píchnou oxytocin , navíc plodovka svou váhou působí na čípek a tem se pak rychleji otvírá, takže nějaké brzké opištění plodovky si nemyslím, že by bylo úplně vhodné. Ale hamiltona bych si být tebou klidně nehcala udělati teď, může se dělat i opakovaně a docela zabírá, myslím, že to muselo dorazit i do Francie
😀
císař určitě nebude, proč by měl být 😵 Když se tak hezky otočil, tak taky půjde hezky přirozeně ven 😉

meleri
7. mar 2011

@blondynka400 to co popisuješ ten Hamilton tak děkuju, zeptám se ho na to v ten čtvrtek. já si myslím že mi (asi) řekne abysme tam přijeli možná v pátek. tak mu to řeknu. fakt děkuju.

je to fakt blbé v tom že mě ujišťoval že porodím dřív protože už mám čípek hodně tenký, podle něho to už bud mělo být nebo tento týden. no ale nic...

no ten rici. nápoj bych zkusila jedině o víkendu jak je tu manža! at můžu sedět na hajz...u.... 🤐 ale fakt bych do toho šla jedině kdyby mi fakt hrozil ten císař....
můj dr je strašný v poslední době, nedá se s ním moc mluvit, prostě on to chce všechno jak on řekne atd...se Samem takový nebyl...je to Egypťan, a v poslední době s ním fakt nerada mluvím. přitom byl kdysi zlatý..

meleri
7. mar 2011

jinak pro pobavení - moje babička při porodu ještě pekla kynuté koláče. Porodní asistentka prý seděla v kuchyni u pece a jako no paní Farná tak kdy už porodíme? a bábi prý lítala po kuchyni a pohoda.....tak se mi zdá že kdysi ty ženy byly daleko otrlejší!

blondynka400
7. mar 2011

@meleri hamiltom se dělá ambulantně, udělá ti to a jdeš. Jenom to lehce zabolí a pak můžeš špinit a no a pak se to buď rozjede nebo ne... 😀
Dokonce v čechách to někteří blbý doktoři dělají jen tak bez varování a bez toho aniž by řekli co dělají v rámci klasické prohlídky, když je to kolem termínu a na porod to nevypadá. Ale to se mi moc nelíbí, přeco každá má právo vědět, co jí doktor provádí a proč 😠
A na kolik jsi byla otevřená? Jestli píšeš že je tenký, předpokládám že zkrácený, měl by být už i lehce otevřený... No víš ono se to těžko odhaduje, žena která je otevřená na 2cm s tímhle nálzem může chodit třeba 2 měsíce, straší jí předčasným porodem a pak třeba přenáší a ještě se vyvoláva a pak může být žena, která je až do poslední chvíle zavřená jako na petlici a může to být pak hned, takže ono se to těžko odhaduje. Navíc ty jsi v tomhle směru jako prvorodička, takže čípek se bude otvírat pomaleji a více drží 😉
Tak to je tedy blbý s tím doktorem, já si právě pamatuju, že jsi říkala, že je super. A on bude i u porodu? Porodníkovy by si měla věřit a ne se mu skoro bát něco říct....
Asi ho zasáhla "revolta" v Egyptě 😀
K tomu porodu, taky pro pobavení, když ségra rodila po třetí, tak to jaksi neřešila, čekala než ji přijede hlídání pro ty dva starší,to se někde zdrželo,pak musela dva hladové krky nakrmit a tak. Takže si v klidu vařila, balila tašku a do toho kontakce co 3 minuty. Prý se jí akorát ten starší ptal, jestli jí něco nebolí, že se tak kroutí 😀 Přijeli do porodnice a malá byla na světě během hodinky. Takže ono je to asi jak kdy 😀 Ale je fakt, že ono se to v dnešní době moc řeší, předtím se to bralo jako přirozená věc a je to. Ale přeco jenom když je to poprvé, což u tebe v podstatě je 😅

meleri
7. mar 2011

@blondynka400 jo tak to je opravdu blbé, ale s tímto jsem se u některých dr setkala že nemluví a konají si své.... 😖 ten můj zas ne on jako všechno vysvětlí a tak..ale myslí si že má patent na rozum když je chlap no...jo myslím že je rád že je tady a ne tam...
to mi neřekl, asi jsem otevřená nebyla jenom řekl že je už tenčí, aby mě potěšil že už to přijde...
právě že jak to má každý jinak tak se tu můžem akorát dohadovat a bůhví jak to bude... ☹ třeba nakonec porodím zítra! 😵 😅 hm to asi ne...

jo tý jo potřetí už to musí být fakt asi rutina....jak píšeš, já jsem těhotná dvakrát a podruhé už mi to nijak vzrušující nepřišlo to těhotenství zato porod bych si ráda zažila...člověk se pak cítí víc jak žena že jo a ne jak nějaký lazar (po císaři)...to měla těžké s tím hlídáním.....ono je to asi pak hodně na organizaci s třema dětma...a ona pak vlastně rodila ještě počtvrté že....jako rodit jak rodit ale čtyři těhotenství, žádný odpočinek, je ti blbě ale je to všem jedno.... 😖

blondynka400
7. mar 2011

@meleri všichni chlapi mají patent na rozum a doktoři zvlášť 😀
Aby si se nepletla a za chvíli nejela do porodnice, tohle člověk opravdu nikdy neví 😀
Jojo, přesně tak, ještě pak počtvrté.... Ale třeba ten třetí porod byl pak špatný, v třetí době porodní (placenta) začala hodně krvácet, tak ležela dlouhý doby na sále, na břiše led... 😒