Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

zdezli
10. jan 2009

No jo, neni to vsechno nejsnazsi. Mam FF italstinu-cestinu, ale s tim se muzu jit asi vyfotit. Ucit tady pravdepodobne nebudu moct a jako asistentka nebo sekretarka bohuzel nemam zadny "prakticky Abschluss".

Zadny kurs nemciny jsem doposud nenavstevovala, ucila jsem se mluvenim a gramatiku sama. Mluvim obstojne, rozumim uz taky slusne, kdyz se tedy mluvi nemecky, s dialekty mam porad potize. Ale do toho se dostanu, italsky jsem se tak taky naucila.

Obcanstvi nemam, muzu si zazadat po trech letech manzelstvi, ale nevim, zda by mi to k necemu bylo. Zatim si zazadam o pracovni povoleni, to dostanu urcite a tam si snad i poradi, co podniknout, abych nejakou tu praci dostala. Nejradeji tak polovicni uvazek...a uplne nejradsi bych chtela stejne mimi 😎

princessp
10. jan 2009

Ahojky holky mohu se take pridat?? S manzou jsme se vzali pred 5ti mesici. Myslim ze jsme z vas nejstarsi me bude 31 a jemu je 35 ☹ , zatim se nesnazime, rikame si ze zacneme tak cerven cervenec ale ja bych rada mimi uz ted. V srpnu po nasi svatbe jsme ztratili miminko(7-8tyden) a jeste to porad boli na srdicku.Jo a zijeme na Novem Zelandu 😅

schnucki
10. jan 2009

ahoj princessp, jasne ze se mezi nas muzes pridat a timto te tu u nas vitam 😀
s vasim mimcem me to moc mrzi, asi to bude znit trosku divne, ale neutracej nadeji, koukej na to pozitivne, povedlo se to jednou, povede se to urcite i napodruhe a vyjde to 🙂

noooo, myslim ze novy zeland tu jeste nemame, pokud se nepletu 😅 jak jsi se dostala na novy zeland? a manzel je cech?

jinak zdezli, s dialekty mam taky potize, pak pisni co ti rekli na urade kvuli praci, o to pracovni povoleni si jdes urcite na arbeitsamt, vid, tam ti totiz reknou co a jak

no a co dela zbytek?

preju vsem krasny vecer 😀

zuuuzana
10. jan 2009

ahojte dievcata! ahoj princess 🙂
to mi je luto s mimi, ale ako vravi schnucki ber to z tej pozitivnej strany, podarilo sa raz, podari sa aj druhy krat a to uz bude tutovka babuliatko.
hmmmmmmmmm novy zeland ... aj ja som zvedava ako si sa dostala na novy zeland 🙂
idem si dat heisse liebe a sup snivat 😔

aj ja prajem este krasny vecer 😵

mirusch
10. jan 2009

Ahojte, no toto, dnes som sem nemohla kuknut a ako krasne ste si tu pokecali 😕
Zdezli, su rozne nazory ako casto sa snazit, ja si myslim, ze kludne sa snazte ako mate chut 😀 Niekto tvrdi, ze treba pockat par dni na dozretie spermii, niekto, ze netreba. Su tiez nazory, ze zo starsich spermijok je dievca, z cerstvych chlapec...alebo naopak, to uz neviem. Ktovie. Proste sa snazte, ja osobne by som sa pocas ovulky kazdy den, ked si clovek zoberie ze samotna ovulka tvrva len chvilku a trafit sa je fakt umenie. Ale zase zdrave spermijky preziju v tele aj 1-2 dni. No proste cela veda. Trapit sa mozes zacat az ak to neklapne ani po dalsich niekolkych mesiacoch. Ale ak mas dlhy cyklus, nebolo by od veci, len tak ist na pokec ku gynekologovi a nechat si urobit hormonalny profil. Tak ci tak dlhy cyklus nie je v poriadku. Lekara si najdi, na preventivnu kontrolu aj tak treba chodit raz do roka. A ak nebudes spokojna, mozes zmenit, ako pise Schnucki, tu to nie je problem v Nemecku. Ja som mala slovaka, teraz uz neordinuje, tak mam novu lekarku, este neviem, ci som s nou spokojna.
My sme tiez chodili do CAR, ale deti mat bohuzial nemozeme. Ja tu len tak oxidujem zo zotrvacnosti 😝
Inak, my sme tiez s manzelom najprv hovorili anglicky, teraz uz nemecky viem, ale keby si pocula ten mis-mas tychto dvoch reci, tak by si sa chytala za hlavu. Neviem co s tym, aj ked sa snazim nemecky, vobec si neuvedomujem, akou recou vlastne hovorim.

Schnucki, aku radu potrebujes, vsak co mi nezavolas 😀 Dnes som varila, prala, no a strhavala tapety v novej izbe, mam len 2 steny, hrozne nervy, musim na teba mysliet, ako si nervacila ty 😀

Co sa tyka prace v DE, je to o drzku. Ja si myslim, ze nezalezi na skuske, ale na tom, ako dobre nemecky clovek vie. Aj ked isto, ze diplom moze pomoct. Tiez zalezi, co chces robit. Ja mam dost vysoke poziadavky, nechcem hocico, cize mam problem. Ach jo.
Ja som na zaciatku prac. povolenie dostala za 5 minut - po sobasi. Teraz mam uz nemecke obcianstvo, tiez mi to nie je na vela, ale stale sa na cloveka pozeraju inak ako na Nemca, hlavne pri hladani prace.

Princess.....Novy Zeland, naaadhera. Tam mate teraz krasne leto, uf, hned letim na navstevu. vitaj medzi nami. Nerob si nadeje, ze ste najstarsi 😀 Ja mam 35 a manzel 54 😕 A s tym babatkom ma to mrzi, ale nuz, stava sa to dost casto, mam vela kamaratiek, co potratili takto na zaciatku a na druhykrat uz maju babatko. Hore hlavu a hor sa do snazenia 😉

Dobru noc, hadam sa sem zajtra dostanem skor.

zuzka11
11. jan 2009

Ahoj holky!

Přidávám se, jestli mě mezi sebe vezmete 😀 Jsme s manželem v německu,snažíme se, zatím neúspěšně.......Mám velkou prosbu´a dotaz - zkoušely jste někdy testovat testem Pregnafix? jak vám vyšel výsledek? myslím tím, byly // jasné a když jste těhu nebyly tak se neojevila zážná //? Moc díky. Z.

mirusch
11. jan 2009

Ahoj Zuzka, vitaj. Kde v Nemecku si? My sme pri Frankfurte... A ako dlho sa snazite?
Pregnafix nepoznam, zvykla som si kupovat testy RapiClear v SR, lebo v DE su drahe, aj ked v DM sa uz daju zohnat aj lacnejsie. Myslim si vsak, ze tak ako u kazdeho testu je vzdy sanca, ze este neukaze // a si tehu alebo sa ukaze a tehu nie si, pripadne je to len chemicke tehu, cize embryo sa nevyvija, ale hcg bolo. Neviem kolko stoji, ja osobne by som nekupovala najlacnejsie testy. A ak mas "podozrenie" na tehu, tak odber krvi to isti 😉 Viem, ako velmi (ne)ocakavanie MS stresuje, ak ti mozem odporucit, skus to brat trosku volnejsie, niekedy aj stres moze byt prekazkou v otehotneni. A ak sa snazite uz dlhsie, tak sup sup k lekarovi. My sme sa snazili rok a nic a nakoniec sme skoncili v CAR s diagnozou azoospermia, cize ziadni bojovnici a darovanych nechceme. Zbytocne som sa stresovala asi 3 roky, ci ano a ci nie. Vela stastia v snazeni 😉

zuzka11
11. jan 2009

Ahoooj Mirush!

Díky za přivítání a názory......já už v CARu jsem, v Praze - ale nic nám není, všechny výsledky na 1, ale stále se nedaří....testy taky kupuju v ČR, ale teď se chystám na KET a MS nikde, teda ne dlouho, ale donutilo mě to k testu, protože hodně sportuju a chtěla jsem zkusit Bikram jogu a to by asi bylo úplně blbě, no a tak jsem v DM koupila Preganfix a klasika, jedna světlá, ale myslím, že je to blbý test, na německých fórech jsem četla různé názory, ale o tomhle to nebylo, tak nevím.....počkám a uvidím.....

Jinak jsme v Mnichově, už rok a půl.....................kvůli manželově práci, já tu pracovat nemůžu, Bavorsko mi neuznalo VŠ, tak si dělám různé jazykové kurzy a v srpnu míříme směr Čechy, tak to i bylo plánováno, dva roky a pak dohoda 😀

Co vy, Německo natrvalo? A jak se tu cítíš? jako doma?

schnucki
11. jan 2009

ahoj holky,

zuzka vitej 😀 ja jsem tu zkousela vic testu, jsme taky v nemecku, jako mirusch u frankfurtu, ale u zadnyho se mo nestalo, ze by ukazal // a ja tehu nebyla, ale jak pise mirusch, slysela jsem ze se muze stat ze mas // a tehu nejsi a naopak, asi je lepsi do toho trosku vlozit, kdyz si je clovek jistej, ja jsem si po spouste negativnich testu rekla, ze kdyz to bude vypadat nadejne, zajdu radeji na krev, to je jistejsi

jinak my se snazime tak ro asi, zatim nic, jelikoz se mi gynekolog nezdal, zasli jsme do CAR a konecne se dovyme co a jak

jinak s tou pomoci miruch, zdezli se ptala ohledne prace, a to ja nemam ani poneti 😒

ty jo, tak ty uz pilne strhavas tapety, no ja se tu tenkrat nanadavala, aber halo 😝 hlavne v obyvaku, kazdopadne kdyby neco, tak dej vedet, dima je do 19.1. ve vernferkehr, takze budu mit hafo casu, takze kdyby neco, ozvi se, ju

jdu uklizet, tak se ozvu pozdejc,

hezky den vsem

zuzka11
11. jan 2009

Díky moc holky......na příbal.letáku je napsané, že po uplynutí urč.času se může objevit i druhá //, ale přece ne silá, jenom stín , nebo ne? jinak by snad ten test neporšel a nemohl se pordávat!!!!

No nic, já tuším, že je falešný, teď se spíš rozčiluju, že to prodávají..-........jinak v ČR mám nejlepší zkušenosti s těmi nejlevnějšími, Best, mamatest......jsou tam dva aza cca 30Kc........

schnucki
11. jan 2009

zuzka co ja mam zkusenosti s testama tady v nemecku, tak by se po 5min mela objevit druha // a mela by bejt asi tak silna jako ta kontrolni, uz jsem ale cetla tady na konikovi, ze ta carka sili postupem casu, ze kdyz delas test na zacatku, je slaba, a kazdy tyden sili, ale nevim, zkusenosti bouzel s // jeste nemam 🙂
a jak dlouho mas spozdeni? oni sice na tech testech pisou ze muzes testovat hned, ale pry by se melo po tydnu, tak nevim

kazdopadne drzim palecky 😉

a vy se vracite pak do cech natrvalo? manzel je asi cech, vid

schnucki
11. jan 2009

😅 zkusenosti s testama, tim myslim, ze jsem jich zkousela vice a na kazdym stalo, ze se ma druha objevit po 5min, jen po upresneni 😀

zuzka11
11. jan 2009

Schnucki PO nebo DO???? 😕 A co to znamená, že po 5ti min se má u každého objevit //? 😝

manžel je Čech, máš pravdu, vracíme se koncem srpna. omlouvám se, že jsem vám sem tak vlela a nevím skro nic o vás, jak jste tu dlouho? jak jste spokojene? Co německé kamarádky, máte????

schnucki
11. jan 2009

zuzi vubec se nemusis omlouvat ze jsi sem vlezla, rady tu vydime nove tvare 😀 ja jsem odjela uz pred skoro 4 rokama do nemecka, nejdriv jako au-pair, po dvou letech jsem tu potkala pritele a rozhodla se zustat natrvalo ..... ja tu spokojena jsem, ale cechy mi chybi, par veci tu postradam, .... jinak ja tu mam par kamaradek z kurzu, coz jsou vsechno cizinky, a holky co jsem poznala na vejsce, nemky, jsou taky v poho 😀

nevim jak jsou tehu testy delany v cechach, ale tady si ten test udelas, pockas 5min, a pokud se tam do 5min neobjevi //, tak je test negativni. Takze, pokud se objevi do 5min // jsi pravdepodobne tehu, kdyz ne, tak nejsi. Malokdy se stane, ze se // objevi po vice jak 5min. Pokud mas ale spozdeni pres tyden, pockej jeste par dnu a pokud se ms nedostavi, zkus jinej, nebo zajdi za doktorem at ti veme krev.
Kazdopadne me muj doktor jednou rek, ze 14 dnu spozdeni je normalni, muze to zpusobit stres, nebo pocasi a tak. Nevim co je na tom pravdy, ale rikal to 🙂

vibeke
11. jan 2009

ahojte kocky! my s priatelom { za 96 sni uz manzelikom } zijeme v danku uz dva roky. A presne za tri tyzdne uz zaciname snazilkovat... 🙂 uz sa obaja veelmi tesime!! testiky mam kupene, ovutestik sme uz vela razy vyskusali, a davame sa do toho !!

schnucki
11. jan 2009

ahoj vibeke,
vitam te mezi nama 😀 jeeeee, tak to se pokud odbre pocitam v dubnu berete, .... me se vali uz hodne dlouho ovu testik v supliku, ale nejak sem se k nemu nedostala 😅

dneska trosku spinim, tak asi prijde ms, ale pak nechapu, proc me bolej prsa uz treti den, no bolej, ne furt, ale nemuzu spat na brise, na bok si musim taky lehnout tak aby to nebolelo a peskuju pritele 😅 tak ja nevim, nikdy me prsa neboleli, mivate to nekdo pred ms?

jinak vibeke hodne stesticka pri snazilkovani 😉 .... manzel je dan, nebo cech? a jak ses tam dostala?

blackie26
11. jan 2009

ahoj tak jsem konecne zpet comp uz funguje 🙂
jak semate?

zuzka11
11. jan 2009

Zdravím Vibeke - holky to máte ale dneska nováčku, co? 😉

Blacie - neporadíš mi ty? Čím jsi testovala?

vibeke
11. jan 2009

ahoj schnucki, no, buduci manzelik je slovak, ako ja. prisli sme sem zarobit si na bytik, a taky star do zivota.. ved to pozname.... islo nam to celkom rychlo si myslim, na svadbu oznamka objednane, auticko vybrate, tatino nam preraba byt, tak uz konecne vyslo aj na male !!! je to naozaj krasne, ludia su mili, vysoka zivotna uroven, ale mne aj tak chyba domov... je mi smutno za rodinou, za kamaratkomi.... tu je akurat vela poliatkov.. 😝 ... tak sme rozhodli zamiesit na mimi uz teraz a v lete pojdeme domkou natrvalo.... mam svoj diar, a kazdy den kukat, kedy mi pride ovulka... ale este tri tyzdne treba pockat ☹ som zvedava ako nam to pojde....

ahoooj zuzka11..!

schnucki
11. jan 2009

to jo, roztrh se s vama pytel 😀 ale to je dobre

blackie, no konecne vam funguje pocitac 🙂 a jak se mas? 8tt, to to leti, a jak ti je, probiha vse v poho?

my jsme zasli do CAR, tak se konecne dozvyme co a jak, moc se nam tam libilo 😀

blackie26
11. jan 2009

ahoj schnucki nebyl to pocitac ale net jak jsem to cele znovu i nstalo vala ale to nei podstatne...
pres den je mi do bre ale vecer je to des zvykam si v patek sme byli na prvni kontrole tady vy brali sme super doktora prcek ma 15 mm a i srdicko tak je zatim vse ok co tady nake novinky?

mirusch
11. jan 2009

Jezisi, to je tu ale fukot tento vikend, no chvalabohu, lebo som zacala chytat depky, ze sem uz nikto nechodi 😝
Vitaj Vibeke, dobre ste si to vymysleli 😵 Len pekne mieste na mimi. Mne je tu tiez v DE smutno za rodinou a kamaratkami, ale co sa da robit, do SR chodime dost casto, tak to nie je take hrozne. Pravdu povediac, ani neviem, ci by som si zase v SR zvykla, tu v DE sa mi system celkom pozdava.

Blackie, no slava, este stale nevieme podrobnosti, takze podme, dohanaj, informuj. Super, ze babatko ma uz srdiecko.

Schnucki, ty si fakt napisala, ze // po 5 min. 😕 😀 Malo by byt do 5 max, cokolvek sa ukaze potom uz nemusi byt pravda. Ale su rozne pripady, su baby, co cakali dvojicky, hcg az v nebi a test stale nic neukazal. Proste testy su len orientacne a spoliehat sa da len na krv. A palicka silnie podla toho, ako rastie hcg. To sa zdvojnasobuje kazdym dnom pri normalnom tehu.
A prsia ta mozu boliet z roznych dovodov, tehu alebo len hormony blbnu. Ked som brala hormony, tak som myslela tie 2 mesiace, ze mi odpadnu, normalne som sa ani nemohla postavit od bolesti 😠

Ozi Schnucki, nechce sa ti pomoct mi so strhavanim tych tapiet 😅 Mam este 2 steny a dvom nam to isto pojde rychlejsie. Ak by si mohla v utorok. Ak nie, tak nie, lebo v stredu pride svagrina a bude rusno. A musim aj k zubarke, ide mi liecit koren u dvoch zubov, to este len bude zabavicka....na niekokokrat 😖

Zuzka, neospravedlnuj sa, kludne sem skac kolko chces 😀 Tvoj manzel je Cech? Lebo ak by bol nemec, tak s prac. povolenim by si nemala mat problem ani najmenej. Zuzka, ja by som tym testom z DM verila, ale myslim, ze tam maju 3 cenove kategorie, tak tu strednu. Ja som uz tolko penazi na testy oplieskala a nic z toho. Treba trosku trpezlivosti a pri neistote ist radsej k lekarovi!

schnucki
11. jan 2009

😅 no do 5min, ja jsem dneska naka popletena 😀

jeee, to je super ze uz ma mimi srdicko, to bych neverila ze tak rychle 🙂

jinak s tema myma prsama, tehu si nemyslim ze jsem, spinim, tak to zitra asi dostanu, to budou asi ty mi hormony, divny 😒 ale snad me to brzo prejde

jeeeee, rada bych ti se strhavanim pomohla, ale v utery mam skolu, tak ti budu muset pomoct treba pristi tyden pri malovani, nebo necem jinym 😀 kazdopadne pokud mohu, jsem ti k dispozici

za chvili prijdou pritelovi rodice, tak se tu nakou dobu neukazu,
takze hezkou nedeli vsem

ivana98
autor
11. jan 2009

ahoj holky! sorry, ze som sa dlhsie neobjavila, ale od januara som zacala v novej praci, pripravujeme stahovanie, cestujeme hore-dole, no chapete 😅
vitam vsetky nove 😉 ja som tiez v nemecku 🙂

zuzko, ten pregnafix poznam, moja skusenost je taka, ze sa mi nikdy ziadna druha / neobjavila, ani po 5 min 😅 ta kontrolna vacsinou hned. takze ak sa ti rysuje slaba druha /, pravdepodobne budes tehu 😉 (alebo som tvoju otazku blbo pochopila? )
kto sa pytal na pracu? zdezli, obcianstvo nepotrebujes, staci ti pracovne povolenie a to ziskas automaticky (ako manzelka nemca). staci si zavolat alebo skocit na Arbeitsamt a potom uz len hladat zamestnavatela... 🙂 ale co vam budem pisat, jednoduche to nie je... ale hlavu hore skor alebo neskor sa zadaria vsetky nase zelania 😎

lenka, takze si na sr? nie je tu smutno za manzelikom.? drzim palceky pri udomacnovani 🙂
zuzi a ake to mas soky v praci? napis viac 🙂

zuzka11
11. jan 2009

Moc díky za všechn yrady holky, fakt moc.

Jinak já a práce - bohužel, jsem lékařka a těm se diplom v bavorsku neuznává, musela bych dělat všechny státnice znovu, a protože tu neplánujeme zůstat, tak vylepšuju jazyky.......jasně, že původně to bylo myšlené, že tu budu na meteřské, ale jak říkáme my skoroněmci: Es hat nicht geklappt 😀

Holky, nejste některá z Mnichova? Tak bych zašla na kafčo......... 😝

Ivuš - jsem nevěřící Tomáš, co by člověk taky chtěl po takové době snažení - opravdu jsi měla ten test sněhobílý? Já mu pořád ještě nevěřím, jednou mě jeden český vypekl a od té doby jsem nevěřící Tomáš........

Miri - a ty jdeš do CARu v Německu?

Holky, jak jste na tom vy s prací, podařilo se vám něco sehnat???jste spokojené?

To jsem vás ale zahltila 😀

schnucki
11. jan 2009

ahoj ivus, radi te zas vydime 😀 a jaka je nova prace, jsi tam spokojena? pis pis pis ..... 🙂

zuzka11 nemas zac, od toho jsme tady 🙂 jen sem s otazkama ......
to je pekne blby ze ti tu diplom neuznali, furt se v cechach rika, jak doktori odchazej do nemecka, protoze dostanou vic penez a tobe diplom neuznaj, ale asi je to jen v bavorsku, tam jsou jiny 😀 my s mirusch jsme od frankfurtu ☹ ale na kafco by jsme klidne zasli 🙂

ja studuju, takze ti s praci moc nepomuzu, hledam si ted nebenjob, aby jsme mohli neco nasetrit, ale je to trosku problem, bydlime v malym mestecku, holky ti tu ale ohledne prace urcite poradej 🙂

jinak obed s rodici od pritele je za namy 😎

letim se drtit syntax 😝

zdezli
11. jan 2009

Ahoj holky, vitam nove, zdravim "stare" 😀

Dneska jsme byli na navsteve, doma jenom 10 minut, ale presto jsme se i dnes zasnazili 😀 😀 😀 Jak jsem jiz psala, netusim, kdy mam ovulku, tak zkousime prubezne...abychom nic nezanedbali, ze? 😀 Myslim si, ze by me stresovalo, kdybychom se soustredili pouze na urcite dny, tak se cinime porad, hihi... snad to uz brzo prinese ovoce. 😉

ivana98
autor
11. jan 2009

zuzko, fakt snehobiely 😝 tu v nemecku totiz ani nepredavaju tie vysokocitlive ( v CR/SR obcasne falosne), ale az od 20-25 jednotiek hcg, takze tomu pomalicky mozes zacat verit... 😉 vsak sprav zajtra dalsi...alebo si kup ten digitalny Clearblue (maju ho tiez v dm), ten ti ukaze jednoznacne pismenka schwanger 😀 (ibaze by to bola nejaka cysta, ale o tom budes ako dr. vediet viac ako ja....)

v novej praci zatial parada 😎 ako raz spominala jedna konikarka, ze uspesny pracovny pomer vyzaduje urcity stupen obdivu alebo priam zamilovanosti do nadradeneho, tak toto splnujem 😝 a tesim sa na tie slubovane ulohy...zatial odo mna nastastie nic nechcu, iba mi vsetko vysvetluju a ukazuju 😀 viac kludne do IP..
no a hladanie...? mne to trvalo dlho, najlepsie je najst nejaku Stelle, kde je nas povod nie handicapom, ale vyhodou... nastavte si napr. Such-Assistenta na monster.de s vyhladavanim pozicii kde vyzaduju cestinu a proste im drzo napisat... tak je vacsia sanca, ze bude zaujem, aj ked nemate 100 % vhodne vzdelanie... 🙂

zuzka11
11. jan 2009

Ivčo mohla bys mi prosím o tom hledání napst víc do IP? Asi mám dlouhé vedení 😝

Za ten test díky, i když i tady v DM jsem viděla 10ti jednotkový.......však uvidíme a hlásím že ten dnešní nebyl první, včera byl taky jeden 😔 Ale jak jsem psala, zatím jsem nevěřící Tomáš, rozhodující bude úterý.......

Schnucki - koukám, že studuješ jazyky, že by Nj? 😀

Frankfurt - škoda......ale stejně se může stát, že buď vy nebo já budeme mít cestu....pak by to byla paráda!!!!

A jak vás vůbec napadlo jít do Němec???

mirusch
11. jan 2009

Ahoj Ivus, to je super, ze sa ti nova praca pozdava, len nech ti to vydrzi 😵 Ale s tym nadriadenym neprehanaj, okej 😀 ?

Zuzka, to je fakt nanic, ze ti ani lekarsky diplom neuznaju. A to len v Bavorsku alebo vsade? Ja som ucitelka a mne tiez neuznaju, dokonca keby som vysku robila v Bavorsku a chcela ucit v Hesensku, ani to mi neuznaju 😠 V nejakej jazykovke by som mohla, ale zatial som miesto nenasla. Nejako som este brutal nehladala, ale uz som skusala a to, co by som robit chcela, tak zacinam mat obavy, s tym budem mat problem. Dufam, ze neskoncim ako nejaka upratovacka, tie casy uz mam za sebou...Aj ked isto, ze v nudzi clovek berie cokolvek 😖
Inak, Mnichov je sice od ruky, ale raz sme tam boli a som do neho zamilovana, cize kludne si k vam na kafco niekedy skocim. Mam v plane urobit este najazd na tie vase galerie tam.
My sme do CAR vo Frankfurte chodili 2 roky, uz nie, manzel nema ziadne spermijky, aj ked mal, ale vtedy mu nezamrazili, teraz uz nema ziadne, tak sme to nechali tak. Nebolo to lahke, ale co sa da robit.

Zdezli, presne tak, zatial sa nestresuj a riadne sa snazte 😀

Inak viete co? Ja som kukla, ci nemam nejake zvysne tehu testy a nasla som dva Pregnafix, ci ako sa to vola, ten co sa tu spominal 😀 😝 To som kupila v DM, som si spomenula, ked mi meskala MS 2 tyzdne, aj ked som predsa tehu nemohla byt a aj som nebola, ale kedze beriem silne tabletky na migrenu, tak som si chcela byt ista, ze mozem pri migrene zobrat. Tak mi to tam teraz lezi....Schnucki, nechces?

Zuzka, ako nas napadlo ist do Nemecka? Nuz, mna to nikdy nenapadlo, ja som bola zamilovana do Londyna, ale co mam robit, ked som stretla Nemca 😀 😀 Tak som tu. A okrem par drobnosti mi tu je celkom dobre. Praca by bodla, ale zatial sa nevesiam 😉