Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

emily327
27. apr 2011

@janulka04 fuuha som ta skoro nespoznala. Ale teraz mas skvelu postavicku, klobuk dole po 3 detickach 😉 Si nadherna mamina a mas neskutocne krasnu rodinku ;-* cmuk moja

@finfrle ahoj, drzim palce pri prikrmoch 😉 My uz pekne papkame a ja sa tesim, lebo zaciatky boli nie velmi dobre, ale uz je vsetko ako ma byt 😉 Drzte sa a vsetko najlepsie Elenke k pol roku 😉 Posielame pusinky :-*

@yarden zlatinko viem presne o com pises, ja som tiez presne v 3.mesiaci kedy Sonicka mala rastovty spurt laktacnu krizu ale zvladla som to: jedla som homeopatika, pila caj na podporu tvorby mlieka, zapraskove polievky, gravimilk, mne dost pomahala zemiakova kasa zahustena, hlavne moja vela vela oddychu. Ja som to zvladla bez dokrmovania UM. Ale ak by maly bol velmi hladny, tak treba dat UM. Drzim velmi palce moja nech to zvladnes :-* cmuk
@meleri tebe tiez tie kilecka sli dole same,ze? Ja uz mam len 1kg navyse a nabrala som pocas tehu 19kg, ale je to urcite kojenim. lebo nic preto aby som schudla nerobim. Prave naopak jem za 3ch 😀 No teraz ked budem viac dokrmovat a menej kojit, budem musiet davat pozor lebo sa to zacne lepit. Ale vaha je to posledne co riesim. Najdolezitejsia je malinka. Ale je pravda,ze ak by som sa necitila dobre, tak by som uz zacala pomaly cvicit. Co mam aj v plane., lebo treba brusko posilnit, kedze nevyzera velmi dobre a ide leto. No uvidim. zatial sa na plavky necitim.

Chcela som sa opytat, chodil z vas niekto s dietatkom na plavanie? Rozmyslam, ci ist s malou a ci je vhodny cas ( ci nie je neskoro alebo skoro) co vy na to? Dakujem pekne 😉 Pekny dnik zatial. Viem,ze vam moc neprispievam ale mam toho vela a je konecne pekne, tak travime s malou vela hodin vonku 😉 pa pa

blondynka400
27. apr 2011

@janulka04 hele každá holka je herečka a je to dobře. 😀 Tak hlavně, že se máte dobře.... Mně to s tím cvičením taky moc nevychází, protože mi spí klasicky po obědě, jenže s plným zaludkem se mi blbě cvičí a ani to není zdravé, a k tomu ještě když cvičí hodinu po jídle, místo toho aby si spalovala tak se ti tukové buňky spíše zvětšují 😝 Já bych klidně i nejedla, jenže to u nás nejde, jíme spolu a když nebudu jíst já, nebude jíst ani ona 😝 Ale má to jednu výhodu,člověk jí fakz pravidelně a ještě k tomu zdravě, protože obě jíme samo to stejné 🙂
Hele já jsem teď v těch časových údajích trošku zmatek, jak sis smazala údaje v pase. Stelinka je narozená v květnu nebo kdy? Každopádně je to šikulka 🙂
K těm bokům, jestli se ti zdají celkově širší jak u meleri, to už asi dolů nepůjde, rozlezou se kosti a s tím nic neuděláš. zkušený doktor dokonce i jen tak podle pohledu na oblečenou ženu prý pozná jestli měla děti, kolik (zda jedno nebo více) a zda rodila přirozeně, prý se změní i chůze, tak nevím 😝 😀
@finfrle ten spánek ten je potřeba, bez kvalitního spánku se blbě hubne a deprese tím spíš. Ale nejde tak ani o délku spánku, ale spíš o kvalitu, jak dlouho jsi v rem fázi.... Malá ti špatně spinká? Neboj, to bude lepší, znám to 😉 Jen pak nemůžeš čekat, že se to spraví samo, ale musíš proto něco udělat, ale půl roku je ještě malinká, chce to tak 2 měsíce vydržet 😵
@meleri tak to je fajn, že to nejhorší překonaal 😉 A zbytek se poddá. Tak máte doma malého herkulese jo? 😀 😀To se hodí 😀
@yarden hele a není to spíš spurtík než laktační krize? Kolem toho 3 měsíce to bývá poměrně dost... Já tedy nějakou velkou krizi neměla, spíš pak později občas malá prudila, sice měla hlad ale jak jí to hned neteklo dle jejich představ tak se naštvala a jak pak byla naštvaná, tak už se neuměla vůbec přisát. Takže brečela že má hlad, ale když jsme j jídlo přistrišla až po nos, tak zas "neuměla" napít 😝 😀 Musela se uklidnit a pak to šlo. Vždycky se to pak uklidnilo a pak zase na chvíli vrátilo a někdy od 8 měsíce už je klid a pije bez problému 🙂 Moje rada zní nezvzdávat se, kojit a být v klidu, ono se to poddá 😉
Vodu jsem jí dávala, ze lžičky někdy od 4 měsíce, tzn. od května, kdy tu začlo být fakt teplo a někdy před půl rokem už jsem jí dala vodu z pítka, hlavně zapít po jídle. Mléko určitě nemůže stačit a pak taky si myslím že je to lepší celkově, dítě se to naučí a není pak problém, jako když začněš později, jak si někdo myslím, že kojení jenom stačí....
Začala jsem dřív, ten půl rok je fakt pozdě, to se dělalo kdysi a teď už je dokázáno že je lepší dřív, že už je to přežitek. Některé studie hovoří o tom 4 měsíci, ale mě to přijde ještě brzy. Ideální je podle mne ten 5 měsíc, to jsme začala i já, je to takový kompromis a malá byla fakt šťastná od té doby taková mnohem pohodovější.. A určitě bych nezačínala ovocem, to je podle mne blbost, ale zeleninou a od 6 měsíce přidat maso nebo žloutek. Akorát do toho půl roku by se mělo krmit zeleniou z lahviček, jelikož tam je sledovaný obsah dusičnanů, které jsou pro takhle malé mimi hodně škodlivé a i třeba v bio zelenině nebo domácí bývá obsah vysoký 😉

finfrle
27. apr 2011

@blondynka400 Ja spatne usinam.Nejak se mi sepne mozek jakmile lehnu do postele a nez usnu je pomalu mala vzhuru.Spinka nam pekne cca8-9hodin ale nez ja se dostanu do postele,usnu...
Chtela jsem se zeptat jak delas ten hrasek,je mrazeny a pak???

Holky vubec pouzivate bio zeleninu nebo ne?

yarden
27. apr 2011

@emily327 Ahoj Emily, snivalo sa mi s Tebou, ze sme boli spolu kocikovat 😎 Ked prideme definitivne do SR tak chcem chodit na to plavanie s Maxim. Asi budem chodit do Devinskej, tam je klub Roland a chvalia si ho.
A ako dlho si mala krizu?

@blondynka400 Dik za rady, neviem ci je to spurt. To by mal spurt kazde mesiac od narodenia 😀 , je totiz dlhy tak na 4 mesiace a vcera mal 3 mesiace. Mozne to je. A presne ako pises, ked mu netecie prudom, tak sa zacne hnevat. A ked sa ukludni, tak je vsetko OK. Ale aj tak mam pocit, ze mam menej mliecka. Ale pribera pekne. Uvidim, dufam ze to prejde a bude tiect ako predtym 😀

meleri
27. apr 2011

@yarden ajaj to je mi líto, měla jsem to taky, trvalo mi to asi týden byla jsem zoufalá....jako ty kolem třetího měsíce....ach jo na to se fakt netěším..mě na to nezabralo nic, jen čas...u prvního miminka se dá dost odpočívat, co nejvíc spi, a zkus všecko, fenklový čaj, meltu, moučné polívky...jestli to zabere, ono se to říká že jo ale i kdyby ne tak psychicky ti to pomůže a psychika je na to nejlepší lék..ale vím že sama jsem stresovala hlavně ten blbý pocit že vlastnímu miminku nemám co dát...:( taky jsme zkoušeli umělé ale nikdy ho nechtěl...radši hladověl..:(

meleri
27. apr 2011

@emily327 právě že ne..:( u Sama to bylo hrozne, ale moc jsem jedla ale i sladké...no a ted zas...nemůžu si pomoct..mám furt hlad! já zhubla až jak jsem mín kojila a jak jsem dostala mencky, pak se to zlomilo.. to je dobře že jsi to všecko zhodila, fakt ta váha člověka štve....hlavně kvůli hader, mě se nechce kupovat nové věci...

jo nám řekli na bazéně že až jak mají očkování....tedy od těch 6 měsíců...záleží na dítěti, Samovi se to nelíbilo tak jsme se na to vykašlali, navíc je to dost robota. deset minut ti dítě plave a hodinu příprav.. 😅 ale zas je to fajn dostat se mezi lidi trochu...Adrien ted má vodu rád to Samson řval museli jsme ho koupat co dva dny. Adrien si to užívá, tak uvažuju že možná v září bych taky šla...ale spíš ne, myslím že bych nezvládla hlídat Sama a ještě Adriena, to by se mi Sam utopil...a manžel nepůjde, má mindrák z břicha.

meleri
27. apr 2011

@finfrle já kupuju mrkve a rajčata. jinak moc ne. tady jsou sezonní věci od farmářů tak kupuju to. mají to levnější, není to sice bio ale chutově mi to přijde lepší než zelenina ze supermarketu. je to sice všelijak poďobané, pokroucené ale člověk si zvykne...🙂)

finfrle
27. apr 2011

@meleri Ja bych te tak rada videla ale vubec nevim kdy bude cesta do OV
Jeee bychom si prosli Porubu 😵 😵 😵 ach ta mi chybi.
Pisnu vecer ted mam hromadu zehleni,prani a vareni.Male zacinam davat dnes bastu 🙂
@yarden Ahoj kocko popravde nejlepsi je odpocinek,dobre jidlo,me treba i pomohla sklenicka cerneho piva a hlavne co je hlavni je po kazdem kojeni odsavat a odsavat.Neni to nic moc ale zalezi jestli chces krizi prekonat i za cenu casteho odsavani aby se prsa zase rozkojila.Vsak i Matousek o tom pise.Ikdyby ti nic neslo tak vydrz alespon 5 min ono tim to prso stimulujes!U me se to zniceho nic obratilo a mam mlika dost ale musim odsavat.Ted mam 300 v lednici ani nechapu,protoze jsem to mela jako ty!Bude dobre hlavne si nic nedelej z toho,ze das umele.Ja to orvala a ted vidim jak jsem byla blba vzdyt o nic nejde ne.Horsi by bylo kdyby mala byla nemocna nez to ze dam UM 😉 Dnes zaciname bramboru 😵

meleri
27. apr 2011

@finfrle jeje poruba..nebo centrum! 😵 ani mi nemluv...ráda bych tě viděla...já bych klidně přiletěla i k vám ale s dvěma dětma bys mě hned vykopla! 😀
jak dlouho ti ta krize trvala? mě týden. já jsem taky odsávala, ale ne pořád...ale jinak je to fakt blbá situace...pak to ještě přijde kolem půl roku..ale to už je pak vlastně jedno když člověk najede na příkrmy, ufff, no musím to do září vydržet...malý pije jak ďas...Samson jenom ochutnával mám pocit...

blondynka400
27. apr 2011

@finfrle aha, no tak to máš super 🙂 .Tak jdi hezky brzo psát a je to 😉 Ale je fakt, že já taky spím mnohem hůř, než jsme spávala, vše mě zbudí, ale stačí mi to. Já toho nikdy moc nenapsala, nějak nebyl čas 😀 Ale kdyby mi malá vstávala třeba v 6, jak dost velká část miminke, asi by mě to zabilo 😝
No já ten první dávala kupovaný, viz to co jsem psala yarden, no a teď kupovaný, dám ho do vody, nehcám přejít varem a dávám jí ho. Ona ho miluje doteď, sní mi ho takhle kopec, předtím jsme hoonrmálně přidala do jídla a rozmixovala s ostatním, jen jsme oh nenechávala moc dlouho vařit, je to zbytečné. A nebo pak se dí i čerstvá z lusků, ten jen jelepší, ale to je sezonní věc 😝
Bio zeleninu jak kdy, v čechách bych jí možná kupovala, tady tomu moc nevěřím 😝 Ale zas výhoda je, že je tady zelenina fakt výborná, jak ze zahrádky, ne to co jinak normálně koupíš..
Tak co brambora, chutnala?
@yarden 😀 😀 . Ono je to obřas fakt je o pocitu a nebo o tom, že právě potřebuje více... Ale nějaká laktační krize být může, bohužel. Jestli je to jak píšeš, tak ono to přejde neboj, ale je to protivný no. U nás to bylo vždycky až naeřer, jinka předtím vždycky ok 😝

finfrle
27. apr 2011

@blondynka400 Jeste jsem ji nedala nejak jsem nestihala a pak mala vytuhla tak zachvilku se budi.tady budou teprve dve tak to neni moc pozde.Uz se tesim 🙂 dam ji do toho trosku meho mlicka at je to vlacnejsi.
U toho hrasku asi bez tech slupek ne?A nenadyma to moc??? 😕
U nas je kazdy den mala v osum v posteli a spi a to je cas pro me odsat,okoupat se,naverecet,poklidit,chvilka relax u tv ci pc a pak je jedenacta a znovu pulhodiny odsavat.Nez to pak poklidim tak je pulnoc a to jdu spat.Nez usnu jsou to i 2hodiny a za dalsi dve je mala vzhuru nekdy i drive/pozdeji.Tak to proste je.Kdybych necekala na nocni odsavani bych se vyspala ale zatim odsavani drzim at ma mala MM.

finfrle
27. apr 2011

@blondynka400 Bozinku jak s tim vsichni nadelaj a ona to je takova sranda 😅 😀 😀 mala bastila paradne a ja s mm jsme si to uzivali a rehnili se moc.Mam i video 😀 Brambora je myslim lepsi nez mrkev 😉

blondynka400
27. apr 2011

@finfrle jaké slupky myslíš? 😕 Jako u toho čerstvého? To dávám samo bez 😀 Ale jinak normálně celé ty kuličky, abychom si rozuměly 😀 Nenadýmá to vůbec, hrášek a klasický hrách je velký rozdíl 😉 Ale chce to takový ten malý, fakt sladký 😉
Taky si myslím, že začíbnat mrkví není úpně ideální. Tak ono je to jak u jakého mimi, někdy to jde hned a někdy ne. Ale pozor, já si tohle taky říkala, naporvé mi snědla celou krabičku (skleničku) a to jsme jí tam nepřidávala mléko nic. A asi po 3 týdnech přišel zlom a najednou nechtěla vůbec, pak jsme tak různě zkoušela co jo a co ne pak mi jedla jen bramborovou kaší a pak se zase rozjedla... Ale u nás o bylo tak vždycky, chvilkama ejdla krásně a pak začala blbnout, ale vždycky jen s jednou potravinou, někdy obědy, pak svačinky, pak kaše. Musela jsem to vždycky nějak změnit a pak zas začalaj íst, je to vymýšlivá potvora 😝 😀 😀

finfrle
27. apr 2011

@blondynka400 😀 no jasne ze myslim kulicky 😀 ja treba delam hraskovou polevku pro nas a kdyz ji chci jemnou davam ji pres syto a slupky zustavaji v nem.Tak jsem nevedela 😉
Ja mam radost z dneska ale je mi jasne,ze nam mala jeste ukaze 😅 😀 bude to urco jako u vas 😝 😀 ale moc diky za rady.Poslu ti na mejla naseho jedlika at vidis 😉

blondynka400
27. apr 2011

@finfrle tak teoreticky by jsi mohla i bez, mne to popravdě ani nenapdlo... 😅 Ono vyloženě čerstvý malý hrášek třeba ze zahrady tak se dá jíst i s těmi slupkami, je to hrozně zdravé a dokonce i dobré, třeba jako zelené fazolky, tak jsem neveděla 😀
Třeba ne a bude papat hezky, každé dítě je jiné, ale většina z nich do roka nějakoým sensitivním obdobím projde... 😝 Určitě pošli, ráda se mrknu, jak vám to šlo 😵

finfrle
27. apr 2011

Ted jsem ti poslala mejla se koukni 😉
@blondynka400
No ja hrasek sezenu jen mrazeny tak nevim 😕 zacla jsem bramborem pak do toho pridam sladkou bramboru,mrkev a hrasek ale dale 😕 si rikam co takhle turin???

blondynka400
27. apr 2011

@finfrle sladká brambora malé taky chutnala. Já být tebou bych moc nekombinovala, tak max 2 až 3 věci, víc ne. Pak je ta výsledná chuť taková divná.... Třeba vhodné jsou zelené fazole, pak můžeš zkusit porek, květák, lilek Teď ještě přemýšlím, co jsem tak dávala 😀 . Ono miminka v tuhle dobu nepotřebují moc druhů, stačí tak 4 a ty různě střídat 😉
Ono i v tom mraženém jsou velké rozdíly, některý je fakt dobrý a některý je hnus. Jak ho jí malá jen tak, tak v tmo jsou fakt velké rozdíly...

finfrle
27. apr 2011

@blondynka400 jj presne nebudu to michat jen ty tri veci jsou a "zelene zase spolu a max s bramborem proste jak jim ja.Mozna pak i polivcicky ale to jsou spise kase jake jime 😅
Ten lilek taky jen povarit?A z porku zelenejsi cast nebo bilou?

blondynka400
27. apr 2011

@finfrle jojo, přesně tak. Já polívky nikdy nedělala, protože je sama nejím, tak nějak nemám dovůd je dělat... A hlavně mi přijde, že se to musí blbě krmit. Ale některé děti to mají rádi...
Zkus pak teba přidat taky rýži nebo těstoviny, dětem to chutná, hlavně pak k masu. Hlavně pak potřebují více energie, ta zelenina je taková jalová 😉
Jojo, uvařit. Myslela jsme že to bude hořké a nebylo... Z porku jsme vždycky dávala takovou tu středovou část, ani to bílé na kraji, ani to už vyloženě zelené, spíš to světloučce zelené, jetlii víš jak to myslím 😀
Akorát koukám na to video, Elen je fakt super, je to kočka a moc hezky papá. Občas to sice vypadá, že by se chtěla krmit sama a ještě to úplně neumí v pusince správně posunout, ale co by člověk od ní napoprvé chtěl že? Napoprvé je to fakt dobrý výkon 😉 😵

finfrle
27. apr 2011

@blondynka400 Dekuji 🙂
A jeste tu ryzi a testoviny taky rozmixovat i s masem? 😕
Jeste je na to cas ale pak to zkusim.S tim porkem vim jak to myslis 😉 Ja se naucila polevky az tady a docela mi chutnaji.Mala se snazila az jsem byla prekvapena 😵

meleri
28. apr 2011

čaute holky vidím že řešíte příkrmy...

super je i řepa, ale ne moc často aby se z toho nepo... já dávala teda i květák do toho mixu, zellené fazolky, cuketu, dobrá je i dýně...kolem roku jsem přidala rajče a papriku.....dobré je telecí maso s rýží, rajčetem a mrkví, všecko rozmixované..

mrkev z hráškem taky klasická ale rozmixovaná je super, ale to až později..
my jsme teda problém s mkrví neměli naopak dodnes vybírá z jídel mrkev...jsem zvědavá jak bude jíst Adrien.

finfrle
28. apr 2011

@meleri a to repa cerstva?Ja ji nikdy nedelala,tak nevim. 😕 Budu muset zkusit ale az zacas 😉

blondynka400
28. apr 2011

@finfrle jojo, taky rozmixovat, ale já nemixovla moc do hladka, přijde mi to zbytečné. A někdy v 8 měsíci už mi jedla normálně kousky 🙂
Já polévky nemusím od mala, krom tedy 3, vždycky se mi nějak hnusily, hlavně vývary, fůůj 😝 😀 😀
Tu řepu jsem taky slyšela, ale nevím, asi bych jí nedala...

@meleri já rajře tedy dala mohem dřív, někdy v 8 měsíci, to smaé i kukuřici, ti miluje dodnes... A papriku jsi dala taky kolem roku? Já jí tedy někdy dám, ale syrovou a vyjímečně, moc by se dětem dávat neměla, je to hrozně těžký na trávení i pro dospělého člověka...

finfrle
28. apr 2011

@blondynka400 to ja par let polevky nejedla ale v tehu jsem se to zase naucila.
Hraskova,vyvar z hoveziho nebo Irska(mrkev,petrzel,turin,cibule,brambor,celer rapik a vse rozmixovat,kdyz je porek,kvetak no proste co dum da) mnam 😝
Mala dnes zvladla i drzhou bastu docela dobre.Ja ji to teda zatim nemixuji jen to tlacim pres mene huste sitko.

blondynka400
28. apr 2011

@finfrle tak jeslti ti to jí jen rozmačkené, o to líp. Já na to byla líná, mixer je rychlejší a pohodlnější. 😅 Akorát je tam pak problém s tím masem, to si třeba v 7 měsíchc pokrajené na kousky neumím představit, vše ostatní se dá jen rozmačkat...
Jezíš, no z těch polévek sand je hrášková,s těch ostatních co píšeš se mi ježí chlupy na těle 😝 😀 Já mám ráda snad jen česnečku a mléčnou 😀 Vše ostatní by do mne člověk nedostal 😀

finfrle
28. apr 2011

@blondynka400 fuj do me by nedostal nikdo mlicnou 😝 😝 😝 uz je mi z toho zle 😝 😅 😀
Ja zatim pasiruji ale pak az bude neco narocneho ci maso bude mixer.Ono me to nevadi prijde mi to stejne pracne.Nez vytahnu mixer to mam i za stejnou dobu sito 😉
Jake je pak nej ovoce nazacatek?Myslim pozdeji na svaciny a davat pozdeji nejakou susenku s malo cukrem?Snidane a vecere jsou mi celkem jasne -kase a taky musim kouknou od kdy se pak dava jogurt 😕

meleri
29. apr 2011

@finfrle jo normálně uvaříš , tady ve francii se prodává teda jenom vařená ten kořen tvrdý se nedá tady skoro sehnat, takže ji normálně nastrouhám a on to jí...jak byl malý tak to bylo zrovna léto a ten kořen se tu sehnat dal a tak jsem to normálně přidala do hrnce...ale jak píšu tak jednou týdně dvakrát ne furt 😅 víš jak řepa je super proti zácpě...

@blondynka400
já třeba zkusila dát kiwi a osypal se z toho tak jsem si pak dávala bacha. jo tu papriku jen tak ochutnává dodneška mu moc nejede...vlastně ze syrové zeleniny jen okurka, rajče a mrkev strouhaná zbytek mu nejede a já se přiznám že jsem spíš na ovoce než na zeleninu takže dělám málo často saláty (tak dvakrát týdně) papriku mám ráda ale vůbec ji ted nejím jak píšeš jsou z toho dost větry a myslím že adrien by to neocenil....

@finfrle

super je rozvařit hrušku jabko a pak to rozmačkat s banánem..já tam přidala vždycky malou lžičku vloček....moc mu to chutnalo...

blondynka400
29. apr 2011

@finfrle vidíš a to já jí miluju do malička 😀 Pěkně s domácíma nudličkama....
Ono nejhorší je to pak umýt, takže je fakt, že ti to čas moc neukrátí.. 😝
Ovoce banán, jablko, hruška, třesně, broskev, merunka, na začátku lepší vše krom banánu převařit. Já dávala ke svařině dlouho jen ovoce a paka někdy kolem 9 měsíce jsme přidala takový formago, něco mezi jogrutem a tvarohem, ale základ bylo vždycky ovoce, sušenky bych zbytečně nedávala, spíš mezi třeba na zakousnutí, ale ne jako celé jídlo... A jogurt od 8 měsíce, já ho dávala a dávám vždy ráno. Nejlepší je bílý kolem 3% tuku, když ti nebude chtít bílý, tak přidat trošku ovoce, nejlépe jede asi banán 😉
Ty chceš ke snídani dávat kaši? 😕
@meleri já tedy papriku miluje a zeleninu všeobecně. Kiwi jsem taky zkoušela ale nechce mi ho 😝 Ona celkově asi před měsícem přestala jíst veškeré ovoce, pteď občas jablko a pak má ráda jahody, na ty se naučila. Ale zelenia jí jede, hlavně okurka, hrášek, kukuřice a tak 🙂

meleri
30. apr 2011

holky mám dotaz jak často jste měnily dudlík těm malým miminkům? do dva měsíce co tři nebo dýl?

@blondynka400 včera mi poprvé od těhotenství chutnal listový salát a rajče. já se do zeleniny musím trochu nutit. jinak ovoce mi jede to jo...
já kiwi tež moc nemusím ale příbuzní od manžela mají celé pole takže toho máme spousty ale nějak mi to moc nechutná...jinak ještě nemusím fíky a granátové jablko a papáju prostě takové to hodně exotické ovoce, to je celkem hnusne, ale pak už mi chutná všecko! 😅

emily327
30. apr 2011

@meleri my pouzivame avent cumliky a v baleni su 2ks, tak som menila co 2 mesiace. 1- dudel na mesiac. 😉 Ale zalezi to aj od pouzivania. My sme moc dudel nedudlali tak stacilo mozno aj neskor, ale ja som vymenila. Predsa len z hygienickeho hladiska mi to prislo lepsie a hlavne pre tak male babo. Aj teraz budeme menit po 2 mesiacoch, ale teraz ma z dudlika Sonicka aj hryzatko, takze je viac opotrebovany 😉