Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

meleri
25. nov 2011

@yanni jo tak takove ty trochu sportovni botky co tak jenom vypadaji tak ty mam taky rada. na behani jsou tenisky asi fajn no ja teda nikdy nebeham, spis hory... v nemecku se v kancelari musite prezouvat? tady jsou lidi celkem prasiska, chodi si i doma v botech od blata atd, mi je z toho nabliti kdyz prijdou k nam musim je premlouvat aby se vyzuli. nekteri lidi strasne brblaji ze co to je proc by se meli vyzouvat...🙂 je fakt ze tady neni ten bordel ze snehu a soli pac je tu furt sucho ale i tak fuj...

lubinka9
25. nov 2011

@meleri tak ku mne by potom asi na navstevu nechcel chodit nikto. Hlavne ked su v domacnosti male deti si myslim, ze vyzuvat by sa malo. Ale zasa viem, ze amici chodia aj do postele obuti a to nechapem, ved tam spia 😕
a hej v DE su Vianoce 24. ale ja som uz na SK 😀 bohuzial ☹

lubinka9
25. nov 2011

@meleri ved skus pozriet tie sandale na nete, tam to vacsinou kupis lacnejsie ako v obchode a hlavne ide o letny tovar takze bude zlacneny 😉
ja som sem hodila vcera link, som objednavala dvoje cisla: http://www.detskaobuv.sk/detske-sandalky/superf....

yanni
25. nov 2011

@meleri v nemecku su vianoce ako na SK ci v cech. Takze nemusim zmenit zmyslanie ani sa nejak inak prisposobovat 😉

yanni
25. nov 2011

@meleri no ja chodim pravidelne behat, tak potrebujem dobru obuv. Boli aj dost drahe ale zase clovek ich neznici za rok. Tak sa to oplati.

V kancli sa nemusime prezuvat ale ja mam v zime extra topanky na prezutie, lebo cely den v teplych topanka ci cizmach, by ma porazilo. A sedim priamo pri radiatore, tak to nie je bohvie co.

Väcsinou sa tu doma ludia normalne vyzuju ako to pozname my z domu. Ale su aj taky, co behaju po dome v topanka ako po vonku. Tak to ja tiez neuznavam. Nezyzadujem aby sa vyzuli pred dverami, v chodbe je dost miesta a mam tam vzdy nieco, na co sa aj zablatene topanky mozu polozit, hlavne v zime. Ale po byte mi behat v topankach nemozu. Taktiez neuznavam, kde sa pride domov, tak sa valat este cely vecer v tom istom obleceni ako cely den v robote ci skole. Pekne krasne sa prezlecie nieco domace. Nemusia to byt zrovna rozgajdane teplaky ale nieco, com mam len v dome a nemusim si rozvlacat po dome este nejaky prach, spinu, bacily a bekterei z vonku.

blondynka400
25. nov 2011

@kleopatris u vís stojí superfit tolik? 😕 To je zajímavé 😀 V čechách stojí sandálky od superfitu tak 35 EUR. Třeba zimní s goretexem jsou něco jiného, ale sandálky jsou "relativně levné", to samé celoročky.
Na ty sandályk jsou koukala, podobné dělá třeba i primigi, ale já bych to tedy nekoupila, podrážka je ok, ale ta stélka už není ono a opora patičky taky ne...
@meleri jojo, myslela jsme to přesně tak jak píše lubinka 🙂 Co se týče Samsona, toť otázka, nejdůležitější je ta doba do 3 let, ale jak už jsem psala zhruba do 6 let se noha ještě "vyvíjí" (ona i potom, ale už fakt minimálně) takže do této doby to chce kvlaitní obutí a to tyhle papučky prostě nejsou, obzvlášť jestli má tu nožičkou plochou. Já bych zkusila vložky nebo podpatěnky (s těmi cvičí při každém kroku) a nebo pak i to cvičení, ti určitě neublíží.

blondynka400
25. nov 2011

@meleri jo ještě k té školce, to je tedy síla, že se nemůžou přezouvat, co je to za nesmysl? 😕 😠 To jste si tedy fakt vybrali.... 😒 Ale jak jsi psala na výběr moc není co?
😖
Já jsme se edy setkala s tím, že nechtějí, aby dítě mělo sandálky, prý jen ty papučky nebo klasické bačkůrky. Takže tam by moje dítě nešlo ani náhodou 😝 😀 Je zajímavé, že tohle nařízení je v některých drahých soukromých školkách 😝

meleri
25. nov 2011

@lubinka9 jo ja sem zapomnela, ty jsi vlasnte doma! tak to jo! a tvuj muz je vlastne slovak ze jo a ne nemec? tak to mate aspon jednodussi! jo tady jsou fakt lidi bordelari a nejaka hygiena jim moc nerika....
@lubinka9
dik ted uz nemuzu ale mrknu se vecer. je to naprd s tema botama. ja zas nevim jestli bych takhle po netu spravne vybrala?
@yanni
jo tak to jsi dobra ja chvili bezim a je mi hned blbe! chce to asi postupne...
jinak jo mi to taky vadi ale nakonec se prezouvaji vsichni krome jedne kamaradky ale ta tu skoro nechodi no a manzelova babicka to dela tak nejak naschval no pritom to vi...kupodivu tchyne se prezouva 🙂))jsou to prasiska! tady taky v pohode klidne s botama i do postele! tady jsou cely den deti ve skolce v zimnich botech fuj....
@blondynka400
jo tak s tim neprezouvanim ted se podrz, ale je to tady tak vsude!! a pak, kdy jsou deti ve skole do peti do vecera tak proste tak...dokazes si to predstavit cely den v jedne obuvi hlavne v zime...ale hlavne ze kdyz reknu ze sem z ceska tak se me ptaji jestli mame pracky a lednice...
jo tak ty to mas super ze jsi v Praze ale tady fakt muzem byt radi ze chodi kam chodi. protoze kdybys videla jak vypada statni skolka tak se zhrozis. preplneno, same arabske a turecke decka ktere rvou a delaji problem, ty starsi uz huli marihuanu a myslim ze i drogy prodavaji...take bohuzel musim drzet hubu no....

lubinka9
25. nov 2011

@meleri no priatel je Slovak keby bol ale Nemec tak by mi to neva. Aspon by maly fical odmalicka v dvoch jazykoch co je parada.
no praveze ako aj pisala blondy u tych sandalok to mas vacsiu sancu, ze trafis velkost kedze je ta spica volna. U zimnych by som sa bala ako budu sediet na sirku. My prave mame sirsie chodidla. Odmeras malemu centimetrom, porovnas s vnutornou dlzkou topanky a budes dufat, ze nemaju nejake ine cislovanie 😀

skolkar a marihuana?? to ma podrz 😕

blondynka400
25. nov 2011

@meleri tchýně se přezouvá jo? 😀 😀 To bych do ní neřekla... Já zvyk nepřezouvání taky totálně nechápu, ale oni zas nechápou nás, jednou jsme o to četla krásný blog.
Italové se taky vůbec nepřezouvají, ale jak mají všude dlažbu, tak se to ještě dá. Ale když si vemeš třeba amíky a ty jejich vyoské koberce a do toho zablácené boty 🤐 A rý jsou češi liní to nechat vyčisti, jsem se musela pobavit. To samé jako kdybych se měla doma pohybovat ve věcech, co jsem celý chodila bůhví kde 😝
To fakt nechápu být celý den v jedněch botech, já občas vyjámečně měla kozačky celý den a byla to tedy síla 😝 A to to byli ještě vždy jeno´m ty lehké bez kožíšků...
Ne perem na valše a věci dáváme za okno 😀

blondynka400
25. nov 2011

@meleri proč musíš držet hubu? Ty sttání ve Fr chápu, ono to tam s těma národnostníma menšinama musí být hrozné co? Nebo u vás je to ještě dobré? Tady je se trošku problém do státní dostat a soukromé nětkeré jsou hodně drahé a ne všude je to kvalitní 😝
@lubinka9 to máme dobré, že jsi schopná změřit nožičku, to u nás nefunguje, prstsě se nepostaví chvilku v klidu tak, aby byly nějaké relevantní výsledky. Tak ono na netu u každého modelu je udávaná vnitřní délka, každopádně u geoxu z vlasní zkušenosti tomuto nevěřit 😝 😀 😀 @meleri

lubinka9
25. nov 2011

@blondynka400 no zatial problem nieje. Meriam to krajcirskym metrom. Aj v obchode ked skusame ecco tak mu predavacka vyberie stielku a maly si na to stupne. Takze v poho. My ho aj meriame pri zarubni a pekne postoji aj sa vystrie a pocka kym pod knizkou urobim znacku 😀 Ale minule sme ho odmerali a zaznacili a on sa potom nenapadne vratil do kuchyne a tu znacku mi zotrel 😀 😀
No tak dufam, ze superfitky budu super fit 😀

meleri
25. nov 2011

@lubinka9 aha dik za radu. ja zitra zajedu do mesta a uvidim no s tema dvema recma to neni zas takova vyhra podle me ne kazde dite ma na to stejny talent a ne kazde se to nauci..treba u nas zatim nic moc no...ale jsou deti co v jeho veku mluvi uz obema plynne ale jak pisu nas pripad to neni no...
ne tam je to tak ze ta skolka je hned vedle zaklady a stredni skoly proste je to jakoby vsechno v jednom arealu, jak ta statni tak ta nase soukroma....on se tam treba vida s manzelovou sestrenkou ktera ma ctrnact....no a tak by se vidal s nejakyma darebakama a to fakt ne.

lubinka9
25. nov 2011

inak konecne nam zacalo troska snezit, tak do zajtra by aj mohlo pol metra napadat. Sanky dorazili v pondelok tak aby sme uz vyskusali. Maly sa od pondelka sankuje v obyvacke na sucho 😀

blondynka400
25. nov 2011

@lubinka9 fakt u ecca? Vždyť ofico nemají vyndavací stélku? 😕 (je tedy fakt, že už jsme měla doskrát v ruce ecco s "vytženou" stélkoz, ale to vždy vracím...) Ono je to tak správně, bohužel u nás to prostě nejde no. Beru to podle sandálek kde je to vidět a nebo botiček co má na sobě tak tam to potnáš podle sešlapané stélky, jestli už je čas na výměnu nebo ne...
Ty ho měříš vestoje? Tak má možná o nějaký ten centimetr víc než si myslíš 😀 Do dvou let je přesnější meření v leže, ve stoje mívají většinou méně než je skutečnost 😉

blondynka400
25. nov 2011

@meleri a škola je pak taky sokuromá a nebo jenom státní?
@lubinka9 fakt sněží jo? To tady ani náhodou 😀 A je tedy fakt, že by se mi to zatím ani moc nehodilo 😅

lubinka9
25. nov 2011

@meleri ono vraj taketo deti zacnu rozpravat o nieco neskor ale to uz potom nemaju problem ani prepinat medzi tymi recami. To ja by som ozelela nejaky ten polrok ak by mal maly vediet plynule dve reci, este aj s prirodzenym akcentom

meleri
25. nov 2011

@blondynka400 jo cim vic na jih tim vetsi bordel....v tomto fakt mam rada nemce i kdyz je jinak moc nemusim tak se mi libi ze jsou naporadek. tady maji prave taky lidi vsude dlazbu a ve starych bytech jsou parkety. v americe jsou vsude koberce? tak to musi byt chutne....prave ze clovek ani nevi a kolikrat vleze aji do hovna fuj nebo treba i blato...jo tchyne je fakt dobra v tomto, zvlast co mame deti, a manzel to taky respektuje ale ti jeho pribuzni obcas no je to s nimi kriz...
no ono totiz me ta ucitelka moc nesedi a ja nesedim ji takze je to takove blbe staci jak se ozvu a uz hned ma tisic vysvetleni pro vsechno na svoji obranu proste uz fakt radsi drzim hubu.
jo je to strasne, ja proti nim nic nemam treba muj gynekolog je egyptan a je to skvely clovek ale je rozdil vzdelany arab a nevzdelany, ti delaji jenom problemy...i na vesnici prodavaji drogy, kradou..ale furt mam radsi araby nez turky...ale presne, to statni skolstvi zvlast tady kde jsem je katastrofa, proste jak kdybys navstivila zvlastni skolu, sama cernota....ted se omlouvam nezlobte se nikdo na me jestli to zni rasisticky...ale verte ze oni jsou stokrat vetsi rasisti nez francouzi.

meleri
25. nov 2011

@lubinka9 prave ze ja nevim proc ale Samson kdyz mluvi cesky tak ma priserny francouzky prizvuk! proste mluvi s prizvukem jako nejaky cizinec takze treba i rekne par ceskych vet ale lidi maji problem mu rozumet. ale snad jo snad se to spravi...treba to potrva chvili, jak pises, a pak bude mluvit skvele.

lubinka9
25. nov 2011

@blondynka400 no to by mi on zasa v lahu nevydrzal 😀 a to fakt? Lebo my sme mali posledne meranie v 15m a to teda bola rychlovka. Sestricka ho dala lahnut na prebalovak, hlavu tesne ku kraju, natiahla nozicku a len tak rukou odhadla na centimetri. To mi teda prislo hodne ledabolo. Tak vravis, ze by to mohlo byt viac? 🙂 😀
no u nas v ecco tu stielku proste vyberu na tych vystavenych kusoch, ono pri tych goretexovych zimnych cizmach ani nemas sancu tusit kde ten palcek je. Pri sandaloch to jasnacka nerobia. Im sa to ale stale oplati ak takto znicia jeden par z kazdeho typu akoby mal zakaznik odist.

meleri
25. nov 2011

@blondynka400 jo vsecko je pak soukrome, i pak zakladka, stredni skola....my s tim pocitame ze tam budou chodit...no ono je to vlastne trochu skryty rasismus 🙂)))pac frantici aby meli pokoj tak si vymysleli katolicke skolstvi jako ze kdyz tam chces dite dat tak musis souhlasit ze tam bude chodit jednou za tyden na msi, bude se ucit nabozenstvi ve skole, atd a to by zadny arab ani turek neprijmul, na to sou moc hrdi, takze je pak od nich pokoj a ja i kdyz moc katoliky nemusim pac to zavani pedofilama, tak si rikam ze je to furt lepsi nez s tema arabama v jednom pytli...ono je to zas prisne takze zadni pedaci tam nejsou a kdyby bylo podezreni tak hned jde pryc...ale knezi jsou az na stredni.

meleri
25. nov 2011

@lubinka9 pani koukam ze uz vam tahne druhy rok! a co ten exem uz jste se toho zbavili?

blondynka400
25. nov 2011

@meleri nezní to rasisticky neboj 😀 No já zas nesnášim araby, to radši turky, ale to je věc názoru 😀 Nebo jak říkával můj tatínek, rasista nejsem, ale černý a araby nemusím 😀
To je jak s cigánama, občas se mezi nimi taky najde vzdlěaný co žije normálním způsobem života, ale kolik ji je, že? 😝
S tím jihem, to je fakt, i v IT 😀 U němců je problém ten, že pořádek mají akorát doma, jakmile někam přijedou, neznám větší prasata, tedy ještě jim zdárně sekundují mladí anlgičani 😝 😀
A není v té školce problém že jsi cizinka? Oni to poznají i po těch letech ne? Mně přijde, že to se všeobecně moc nemusí.. Já bych se tedy ozvala, ale neumím si představit, že by se o moje dítě staral někdo, kdo mi nesedí 😖 To ti nezávidím.
V USA nemají všude koberce, ale hodně si třeba potrpí na různé nekřesťansky drahé peršany pak po nich chodí v botech 😝

blondynka400
25. nov 2011

@meleri takže je to soukromá katolická škola? 😕 To náhodou vymysleli dobře 😀 Ikdyž s tou mší a pod bych měla asi vleký problém... Nesnásím všechyn náboženství... Možná tak budhismus bych přežila 😀

lubinka9
25. nov 2011

@meleri no veru, leti to.. 😒 A ekzem je momentalne OK, sme cisti. Ale ono to moze prepuknut zasa nanovo hocikedy, zalezi co ho podrazdi alebo ho nieco znova vyvola. No dufam, ze som to teraz nezakrikla 😕

blondynka400
25. nov 2011

@lubinka9 jojo fakt. Do 2 let se zásadně meří v leže protože je to přesnější. U nás je to rozdíl asi 3cm. Sestřička jí tedy naposledy měřila taky ve stoje, s tím že už je veliká a že to v leže nejde, že mají malý přebalovák 😝 Ale tak jí zajímamvě vzala za záda a vyšlo jí to samé, co mě doma v leže. Já to beru vždykcy jako hru a ona pak chvilku vydrží 😅
Schválně to zkus, uvidíš co kolik nameříš 😀
Tady tedy stélyk vyndavat nechtějí, jedině když už jim to někdo utrhl.... 😝 Ale ecco má naštěstí všechy botičky stejně velké, takže tam to neřeším. A zimní jsem teď koupila od superfit a geox, ecco je sice fajn, ale jak jsme malá žirafka, jsou ty jejich batolecí modely hrozně nízké. A na ty dlaší zas nemá nožičku. U ecca jsme někde na rozmezí 25-26

lubinka9
25. nov 2011

tak ja tiez niesom rasista ale nemusim ciganov a arabov. S turkami nemam negate. skusenosti, jed pod nasim by tom v DE robin fantasticky kebab a bol velmi slushy, aj ked ho prislo pozriet pocetne ribuzenstvo tak boli slusni.
@blondynka400 tak s tymi mladymi anglicanmi mas recht, k nam do Bratislavy chodia lacnym Ryanair-om curat do fontan v historickom centre 🤐
A nemci je pravda, ze robia bordel po svete ale len mladi. Doma cusia jak vsi pod chrastou, je to holt policajny a vojensky stat. Takze tam si moc nedovolia. I ked vynimky sa najdu.

meleri
25. nov 2011

@blondynka400 jako ja nevim co to tady jsou za turcini je to tim stylem ze s jedna turecka vesnice dohodla ze se vsichni prestehujou do fr zrovna do toho zapadakova kde ziju a udelali to. no a jsou to vsichni pekni darebaci. to to tvuj tatinek rikal pekne :=) a ja jim jeste prisiju na triko to ze nesnaseji zenske.
jo tak to vis ze ji nastopro vadi ze jsem ceska! ja uz mam na to po rokach vyvinuty cich ze poznam komu to vadi a komu ne, tady uz m lidi celkem znaji mam tu i par znamych a tak vim ze ne vsichni jsou takovi ale pak se samozrejme najdou lidi co si jeste pridaji: a mate tam i mikrovlnky? a podobne debilni otazky....ale zas z nich necisi takova ta nadrazenost co jsem zazila od nemcu kdyz sem tam byla.
ja ti reknu ze s tou msi je mi to jedno mam jen strach aby je to nestahlo a neuvazovali o podobnych blbinach jako vstoupit do klastera a tak a jsou tady chlapecke skoly kde nejsou holky na stredni to mi prijde blbe ale furt lepsi nez ti drogovi dealeri. me je to jedno hlavne aby tam nebyli pedofili ale chodil tam muj manzel a pry nikdy problem nebyl a snad doted neni.

blondynka400
25. nov 2011

@lubinka9 a to tedy k vám dorazili ještě ty slušnější ne? 😕 😀 😀
Já taky nemám s Turkama negativní zkušenosti (ale je fakt, že to všechno byli vzdělaní lidé), ale jsou to islamáči a to stačí a on ve fr to asi musí být něco jiného. Koukám, že nemusíme stejné národnosti 😀

meleri
25. nov 2011

jo to je fakt ze anglicani jsou hovada a taky holandani jak se chovaji a nemci taky jako turisti to je katastrofa...ted se nikdo nenastvete kdo mate radi nemce...ale anglicani jen chlastaj a sprominutim se kurvi vsude....