Informácia o ochrane osobných údajov a používaní cookies.

Prečítaj

Sociálna poisťovňa a PN. Ovplyvňuje to diagnóza?

Ahojte, pocula som ze pokial viac ako 52 tyzdnov ste neboli na PN, je narok ze socialna poistovna plati 7 € denne je to pravda? Alebo to ovplyvnuje len nejaka diagnoza? Napr: idem na PN s rukou, ktora bude trvat 1 mesiac a potom PN nadalej trva len sa zmeni diagnoza. Ďakujem
gapa
7. máj 2009
52týždnov je tzv. podporná doba, t.j. "zjednodušene" povedané, že nemocenské môžeš poberať zo SP len 52týždnov, potom strácaš nan nárok a treba si vybaviť invalidný dôchodok.

nič o žiadnych 7eur som nepočula.

Ale niektorý zamestnávatelia vyplácajú zamestnancom za určité obdobie, ak neboli PN zvláštne odmeny.
slusnakovaautor
7. máj 2009
Ďakujem pekne gapa, mohla by si mi poradit este, ze ked budem marodit dlhodobo nepretrzite len s tym ze napr: budem 3 mesiace na PN s rukou a dalsie mesiace s nohou, ci socialna poistovna vyplaca rovnaku dennu ciastku ako pocas 3 mesiacov s rukou a pocas dalsich mesiacov s nohou. A ci popripade nebudu 2 odlisne diagnozy vadit pri uplatneni naroku na invalidny dochodok.
gapa
7. máj 2009
výška nemocenského je závislá od vymeriavacích základov v tzv. rozhodujúcom období (ak ide o dlhodobý prac. pomer, tak z obdobia predchádzajúceho kalend.roka voči vzniku PN), takže vôbec nie je závislá od diagnozy. Invalid.dôchodok neviem ako sa ráta, či podla postihnutia sa rátajú percentá, nemám s tým absolútne skúsenosť.
mici11
15. aug 2009
Ahojte viete mi poradit? Manzel je sukromny podnikatel ma narok ist na PN? Ak ano dostava nieco,odvody si plati nadalej alebo ako to je?Nemame v tom celkom jasno a u nas v socialnej poistovni sedia truby ]-( Dakujem velmi pekne.
bubinko83
28. okt 2009
Ahojte,chcem sa spytat kedy po akej dobe ma može lekar poslat na posudkovu kontrolu?
mima595
28. okt 2009
po 52 tyzdnoch PN
gapa
29. okt 2009
mici,
nezáleží od toho, či je súkromný podnikatel, ale od toho či je aj nemocensky poistený a to bude dobrovolne alebo povinne ako szčo. Ak je povinne nem.poistený, tak má nárok na nemocenské určite.
sniezik52
16. dec 2009
Ahojte chcela by som sa spýtať či neviete poradiť ako mám postupovať ked mám celí invalidný dôchodok a chcela by som sa zamestnať.Môže to vôbec tak byť?
emia
19. dec 2009
vie mi niekto poradiť ak by sa môj manžel dobrovoľne nemoc. pripoistil, keďže pracuje ma zdravotné problémy a ma veľmy nízky vymer. zaklad 😞 , koľko mesiacov musi zaplatiť DNP :-S ak by išiel na PN aby sa mu počítala z vyššieho vymeriavacieho základu?ďakujem
gabrielkabj
20. máj 2014
Baby stalo sa vám, že vám prišla PN-ka alebo OČR-ka až po 20-tom v mesiaci. Myslím na účet mne vždy chodili peniaze od S.P. už 14.5. napr ale minulý mesiac mi prišli až 24.4. a teraz tiež ešte nemám na účte. Nechápem, dúfam že pošlú, lebo pani pri okienku mi povedala že mi prídu pri najbl. vyplácaní... to akože o mesiac ? ]-(
gabrielkabj
20. máj 2014
@gapa Baby stalo sa vám, že vám prišla PN-ka alebo OČR-ka až po 20-tom v mesiaci. Myslím na účet mne vždy chodili peniaze od S.P. už 14.5. napr ale minulý mesiac mi prišli až 24.4. a teraz tiež ešte nemám na účte. Nechápem, dúfam že pošlú, lebo pani pri okienku mi povedala že mi prídu pri najbl. vyplácaní... to akože o mesiac ? Asi mi budeš vedieť odpovedať gapa 😉
gapa
20. máj 2014
@gabrielkabj neviem, mne raz doplácali čosi aj v inom ako bežnom termíne, ale nepamätám si presne. Som myslela, že majú dva termíny na výplatu, ale to môže aj od pobočky závisieť?? aké majú zvyky. Ozaj neviem.
gabrielkabj
21. máj 2014
@gapa som zvedavko dám vedieť ako to dopadne.

Začni písať odpoveď...

Odošli