Som mama a chcem ísť niekam sama, poraďte kam.

lenulik88
9. okt 2019

Ahoj konickarky. Mam doma 10 mesacneho synceka, trapia ho zubky od stvrteho mesiaca, hrozne pomalicky sa prerezavaju a co zub to boj,krik,plac. K tomu reflux, obcas riadny, obcas slabucky...uz je to ovela lepsie.. no nech sa dostanem k jadru veci. Manzel chodi z prace o pol siestej vecer, maleho si uzije hodinku a pol a potom uz ide spinkat. Cely den som sama, nema mi ho kto postrazit ani na chvilu, kedze svokra zije mimo SR a moja mamina estepracuje. Popri rodicovskej aj ja pracujem z domu. Drobec spi cez den len raz hodinu a raz necelu hodku. Cize toho casu naseba nemam vela.. tedatakmerziaden, kedzesa chce stalenosit a vyzaduje si pozornost aj pri hrani.. cez noc vstava v priemere 4x.

No a tak som sa rozhodla, ze vypadnem sa niekam vyspat a spojimto s wellnessom 🙂 necham chlapov samych doma. Mate niektora skusenost, kam ist, lebo vsade kde kliknem mi vyhodi same pobyty prepary a pre rodiny kokos. ..
Pre tie, ktore ma tu chcu poucat o ich verziach materskej a bla bla, ani nepiste.. to ma nezaujima.. dlho som sa odhodlavala dokopat sa k tomu a ist sa niekam odventilovat, dobit baterky a ten pocit viny tam stale bude.. ale citim, ze pre moje pozitivne myslenie je to uz naozaj potrebne.. tak ak ste sa niektora odhodlali k takemuto kroku, rada si precitam vas prispevok pod ten moj 🙂

lenulik88
autor
9. okt 2019

Pardon za medzery.. moj mobil ich razantne odmieta.

modrykoniicek
9. okt 2019

Nie som mama ale podľa mňa si žena nemá čo vyčítať.Nie len žena ma dieťa ale aj muž.A popravde neplánujem sa stať len mamou na plný úväzok a na seba nemať čas.Úlohou matky nie je stratiť samú seba.A myslím, že každá žena si zaslúži dopriať si bez výčitiek.To dieťa to s ockom prežije úplne v pohode.To len niektoré ženy si myslia, že keď porodia tak s dieťaťom musia ísť aj na záchod.Nie je to tak.Ja by som sa dostala do depresie žiť taký život... Dieťa nie je cieľ tvojho života.Dieťa ti len udá iný smer tvojho života ale to neznamená, že sa máš automaticky vzdať všetkého.Jak si zariadiš tak máš 🙂.Nemám vo svojom okolí také ženy ktoré by dieťa mali 24/7 pri sebe.

selest
9. okt 2019

Neviem poradit ale uzi si to😊

sovica
9. okt 2019

Asi záleží aj od toho, aký rozpočet máte, na koľko dní chcete ísť, či cez víkend alebo cez týždeň atď. Cez týždeň je to väčšinou lacnejšie. Skúste napísať priamo na hotel, ktorý sa Vám pozdáva a požiadajte, aby Vám spravili cenovú ponuku.
Asi by ste to mali dosť "od ruky", ale ja odporúčam Rajecké Teplice, Hotel Aphrodite. Určite tam majú aj jednolôžkové izby. Čo sa týka wellnessu, tak super. Raňajky sú vždy v cene, ale obed a večeru po vlastnej skúsenosti neodporúčam. Oplatí sa skôr nejaká reštika v meste (je ich dosť aj v blízkosti hotela).
Ináč, skvelá myšlienka, ktorú som vždy chcela zrealizovať a nikdy sa mi to nepodarilo. Možno raz... V každom prípade, ak niečo vhodné nájdete, užite si to😴☕💃👍

lula313
9. okt 2019

Podľa mna si to sama neužijes. Veď vezmi so sebou kamosku, alebo mamu, či svokru, nech ide s vami a na cely deň jej ho pichnes a užiješ si pobyt s manzelom a keď ti bude dieťa chybat, zbehnes si za nim.. pre mna by bolo chodit na ranajky, či obed sama ako socka úplne neprijateľné. Som komunikatívna, spoločenská, tráviť vecer na izbe potichu si neviem predstavit, veď to je ešte horsie, ako byt s dietatom cely deň doma a to mám muza, ktorý sa vie postarat o dieťa ešte lepsie ako ja.. minimálne ho nenapina z okakanych plienok ako mna🥴😂😂😂

juliet86
10. okt 2019

neviem ako ste na tom financne geograficky ale co tak st. martens? ;) potrebujes to
chod. mas podporu od partnera? co povedal na tvoj napad?

miadi
10. okt 2019

@modrykoniicek ved pockaj ked budes mama 😂zistiš že je to naopak nie že mami si myslia že musia dieta aj na wc so sebou tahat.. ved uvidiš hnet jak to tvoje raz bude vediet lozit sa za tebou bude trepat na wc 😁niektore zeny sa zavru a nechaju ich tam revat pri dverach ine to vzdaju a nechaju otvorene. Ku ktorym patriš ty zistiš až budeš na trone a budes počut ten rev😆

dudos
10. okt 2019

Odporúčam Piešťany. Moja sestra po narodení dvojčiat, ešte majú staršieho syna, takto začala chodiť do Piešťan. Sama. Tiež sa vyspať, oddýchnuť si. Po narodení môjho syna, som sa ku nej pridala aj ja. Fakt žiadne kamošky. Kniha, procedúry,bazén, obed niekde vonku. Naozaj nám to pomohlo. Mne aj v manželstve a aj vo vzťahu matka dieťa. Muž ma posiela aj sám, keď vidí, že už buchnem aj za drobnosti. Tiež som zväčša na malého sama.

dudos
10. okt 2019

@modrykoniicek zdieľam tvoj názor. No je to veľký boj ostať sama sebou. Nestratiť tú svoju osobnosť. Starosť o dieťa a výchova veľmi veľa zmenia. Chtiac nechtiac vždy sa zmeníme a prispôsobíme dieťatku, a aj ono nám. To sú tie povestné záchvaty detí, keď chcú robiť niečo iné ako je práve dovolené.

xxxkatka
10. okt 2019

@lula313 skus precitat nazov temy. Chce ist SAMA. Nie s muzom a svokrou za zadkom (nehovoriac o tom, ze platit este aj za muza a svokru/mamu- ak by bola vobec ochotna robit au pair nie je lacna zalezitost). A na izbe moze spat, pozerat telku, citat knihy... Moze chodit na procedury.

xxxkatka
10. okt 2019

@lenulik88 pozri turcianske teplice, su tam aj balicky pre zeny.

mirage
10. okt 2019

@lula313 chodit sama ako socka?? Ja milujem byt sama, najlepsie si oddychnem sama so sebou. Kazda sme ina.

tina_28
10. okt 2019

@mirage podla mna skor clovek ktory nedokaze byt niekde sam ma problem nie opacne :D suhlasim s tebou v tomto. Kazdy musi mat raz za cas aspon chvilku pre seba. Ja som napr spolocenska aj dost komunikativna s hockym sa dam do reci aj v cudzine ale stale mlet a stale na krku s niekym no neviem. Mne vadia napr taki ludia ktorym sa huba nezavre a mam pocit ze potrebuju stale na seba upozornovat :D napr a nie som ziadna socka
a pre autorku urcite chod aj ked mas priplatky za jednu izbu pripadne este dobra volba nejaky poznavaci vylet spojeny s wellnessom alebo kupelmi nie je to az tak cenovo vysoko a tam mas moznost spoznat novych ludi 🙂

tina_28
10. okt 2019

@lula313 to ze ty sama so sebou niekde nevydrzis neznamena ze niekomu inemu to nepadne dobre. tvoja rada mi pride v tomto pripade zbytocna kedze autorka pise ze sama chce ist 🙂

angela85
10. okt 2019

@miadi moju si musí koľkokrát pri čítaní aj na kolená položiť,lebo ručí jak najata.

lenuska0075
10. okt 2019

Nemaj výčitky, tých pár dní to chlapci zvládnu. Aj drobec potrebuje oddýchnutú maminku, ktorá bude mať isto aj lepšiu náladu 🙂 To že si mama neznamená, že ma pre teba život skončiť. Venuješ sa malému najlepšie ako vieš. Len niečo dobré nájsť, zbaliť veci, vypusinkovať svojich chlapcov a relaxovať 🙂

lula313
10. okt 2019

@tina_28 veď píše, že kde čo otvorí, tak jej vyhodí ubytko pre pary a je pravda, že skoro všade sa za dvojlôžko plati toľko, čo za jednolozko, takze to už rovno môže zobrať kamosku a užijú si to daleko viac.. chce si oddychnut aj mentálne, čo si oddýchne tazko, keď bude sama, bude mysliet na dieťa a nikto ju nerozptyli(už teraz píše o pocitoch viny a to ešte ani nikam nesla). Tak som jej dala ďalšie scenáre, ako niekam ist a si to uzit..

via88
10. okt 2019

@miadi hej presne, myslienka nie zla, ale kym clovek nema deti to su len predstavy nejake, bez vlastnej skusenosti a zvyknu sa postoje menit 😁

angela85
10. okt 2019

Ja mám doma to isté s tým že mala má už rok a syna prváka. Niekedy som fakt vynervovana, unavená, sypem do seba magnézium. A dráhy si moje sťažnosti jasné že bez pripomienok vypočuje ale tam to končí a ja mu vždy na konci poviem že mne nejde o to že mi povieš že má chápeš,to mi už lezie na nervy,ale ja chcem aby si mi skutočne pomohol. Už som aj ja pokukovala po rôznych pobytoch. Ale som sa rozhodla že sa dám na beh a budúci rok si budem robot výlet y na rôzne behy sama a je mi jedno že dobehnem posledna

sissy27
10. okt 2019

@lenulik88 môžeš ísť kamkoľvek, to, že vidíš ponuky pre páry neznamená, že ťa ako single osobu neubytujú a neposkytnú ti rovnaký komfort. Akurát dvojposteľová izba obsadená jednou osobou býva o niečo drahšia, to je celé, ale skús zavolať priamo do vybraného zariadenia, či majú aj jednoposteľové izby alebo nech ti spravia cenovú ponuku pre 1 osobu. Prípadne zober nejakú kamošku.

johaninka
10. okt 2019

Dieťa potrebuje kludnú a spokojnú maminu, nemáme ťa prečo kritizovať. Kúpele maju rozne ponuky, kdekolvek...Masaže, welnes a spanok 🙂))) čo viac si priať...

modrykoniicek
10. okt 2019

@miadi Neeee 😂😂😂 to už viem... ja som si prešla takou prípravkou.Vždy keď prídem domov na návštevu si poviem... fajn ešte nie 😂.Lebo si presne pamätám toto čo píšeš.Ale tak zase každé dieťa je iné.Ja som mala napr. totálne v prdeli :D som nebola taká zamamizovaná.

miskahryzka333
10. okt 2019

@lenulik88 jej hned by som isla s tebou ,super napad ,neni na tom nic zle .Urcite ak si to obvolas da sa aj pre jednu a podla mna sa da vydrzat aj sama welnes,knizka a vikend je fuc.Drzim palce 😘

modrykoniicek
10. okt 2019

@dudos Áno pravda 🙂... Ja len dúfam, že sa až tak nezmením.

tinatitti
10. okt 2019

Akoby si o mne písala, len s malými rozdielnymi detailami. Ber aj mňa 🙂

sasanka605
10. okt 2019

@lenulik88 som na tom zhruba rovnako 🤣 občas mám pocit že mi prepne. Ja som rozmýšľala ze tiež pôjdem dakde tak ale vezmem aj malého, tak si oddýchnem hlavne bez upratovania a nebudem musieť ani na pracovné veci myslieť.

sandri
10. okt 2019

Ahoj, ja som z druheho konca Slovenska ako ty, tak neporadim miesto. Hladaj nieco s wellnessom 🙂 ja som po narodeni starsieho chodila raz za 3 mesiace na 90 min masaz, aby som sa nezblaznila 🙂 plne ta chapem. A teraz ideme 6 mamiciek na vikend same, bez rodin. Bude wellness, kozmetika aj kadernicka, ou jej! 😁 takze ziadne vycitky a do toho!

xxxkatka
10. okt 2019

@lula313 mentalne si sama neoddychne? 😀 No hold niekto sam so sebou nevydrzi a podla seba sudim teba... Kazdopadne, mentalne si oddychnes najlepsie sama, nikomu sa nemusis prisposobovat, robis si to co chces ty, spis kolko chces a kedy chces atd.

ibrunova
10. okt 2019

Skús Permon, tam je aj welness, prípadne hotel Tri studničky, to je adult friendly hotel.

gaia777
10. okt 2019

@lenulik88 ja som bola s kamoskou v Dudinciach na predlzeny vikend, nase deti mali vtedy asi 3 a 2 roky, oteckovia sa bez problemov postarali a myslim, ze si to aj oni uzili 😉