Som mama a chcem ísť niekam sama, poraďte kam.

lenulik88
9. okt 2019

Ahoj konickarky. Mam doma 10 mesacneho synceka, trapia ho zubky od stvrteho mesiaca, hrozne pomalicky sa prerezavaju a co zub to boj,krik,plac. K tomu reflux, obcas riadny, obcas slabucky...uz je to ovela lepsie.. no nech sa dostanem k jadru veci. Manzel chodi z prace o pol siestej vecer, maleho si uzije hodinku a pol a potom uz ide spinkat. Cely den som sama, nema mi ho kto postrazit ani na chvilu, kedze svokra zije mimo SR a moja mamina estepracuje. Popri rodicovskej aj ja pracujem z domu. Drobec spi cez den len raz hodinu a raz necelu hodku. Cize toho casu naseba nemam vela.. tedatakmerziaden, kedzesa chce stalenosit a vyzaduje si pozornost aj pri hrani.. cez noc vstava v priemere 4x.

No a tak som sa rozhodla, ze vypadnem sa niekam vyspat a spojimto s wellnessom 🙂 necham chlapov samych doma. Mate niektora skusenost, kam ist, lebo vsade kde kliknem mi vyhodi same pobyty prepary a pre rodiny kokos. ..
Pre tie, ktore ma tu chcu poucat o ich verziach materskej a bla bla, ani nepiste.. to ma nezaujima.. dlho som sa odhodlavala dokopat sa k tomu a ist sa niekam odventilovat, dobit baterky a ten pocit viny tam stale bude.. ale citim, ze pre moje pozitivne myslenie je to uz naozaj potrebne.. tak ak ste sa niektora odhodlali k takemuto kroku, rada si precitam vas prispevok pod ten moj 🙂

0silvia0
10. okt 2019

@modrykoniicek jéj, to aj moja sestra zo seba súkala takéto rázne výroky o materstve, keď ešte deti nemala. Vraj ona si ich naučí, aby sa prehrali samé, vraj im nebude robiť animátorku a vraj ich nebude vláčiť na rukách, vraj nebude ich otrokom a s miernym odporom sa pozrela na ručiaceho prilepeného syna mojej sestry, ktorý sa kmásal po svojej matke. Ako to vyzerá teraz? My už máme deti veľké, moja sestra má dve 1 a 3-ročné deti a hádaj čo? Vláčila/vláči ich oboch, večne nalepených na prse, pištiacich a dožadujúcich sa maminej pozornosti. Teraz my sa blahosklonne a s úškrnom na perách pozeráme, ako si to tie deti odmalička "vychovala", akosi sa nepodarilo podľa predsavzatí😎

tina_28
10. okt 2019

Najlepsie je raz za cas ist sama niekde...aspon podla mna ked to porovnam napr ja som bola sama v slovinsku na predlzeny vikend uplna bomba spoznala som ludi nikomu som sa nemusela prisposobit. Potom som sla to iste ale s kamaratmi no neporovnatelne. Urcite to bolo lepsie ked som sla sama 🙂

galioska
10. okt 2019

@lenulik88 skludom chod sama, ja som sa tak naučila v zahraničí, pekne si idem do mesta pochodim v kľude obchody stretnem niekoho pokecáme, idem si ďalej, netreba sa viazať na nikoho ani na kamošky, tiež majú svoj život rezim😉

pimpulka
10. okt 2019

mozno neporadim, ale tiez mam problem s tymto ze vsade rataju iba s rodinami alebo s parmi,a ked clovek chce vypadnut sam tak bud musi cvakat za dvoch alebo radsej nejde nikam....ale verim a viem ze na zapade uz vela hotelov prave rata s ludmi co chcu ist sami /povedzme si uprimne prave taki aj pustia euro a nebudu na dzusiku cely den/ a veru aj tomu prisposobia velmi lukrativne cenove ponuky....nie len pre rodiny davaju zlavy, ale aj pre jednotlivcov, co mi pride velmi fer a uvitala by som to aj na SR konecne....ale to sa asi nacakam....

zdencaaaa
10. okt 2019

Neviem ti poradit kam ist, ale myslim si ze baby poradili. Ja hlavne pisem ze mas velky palec hore a poriadne si oddychni ;)

tinatitti
10. okt 2019

Každopádne ja som raz bola sama na víkend v rekreačnom areáli na Prednej hore. Je to pánu Bohu za chrbtom, nádherná príroda, majú fajn wellness aj kuchyňu vhodnú dokonca aj pre celiatikov. Cenovo super. Myslím, že tam si skvelé oddýchneš a nacerpas potrebné sily. Ja určite odporúčam.

modrykoniicek
10. okt 2019

@0silvia0 Lenže my nechcem deti ale dieťa.A to, že ich ma na prsníku... no mne by bolo nepríjemné mať 3 ročné dieťa na prsníku.Ja som bola kľudná ako dieťa aj môj muž.Mňa mama kojila 2 mesiace potom som už nechcela.Od 3 rokov som chodila do škôlky leto/zima nonstop.Čiže som bola zvyknutá byť bez rodičov.Ako hej teraz som sa dobre posmiala lebo máš určite pravdu 😂 to aké bude naše dieťa fakt netuším ale urobím všetko pre to aby bolo samostatnejšie... Posnažím sa 😂 a keď nevýjde tak Amen mne.Spomeniem si na tvoje slová :D

0silvia0
10. okt 2019

@modrykoniicek každý má inú situáciu a iné materské povedomie, jasné, že teraz ti pripadá čudné mať 3-ročné dieťa na prsníku, lebo si to nikdy nezažila. Aj mne by to bolo v tvojej situácii čudné, ale nikdy nehovor nikdy, aby si nakoniec neskončila s trojičkami zavesenými na prsníku ešte v troch rokoch a nepísala blogy o tom, aké je to nádherné a prirodzené 😝

modrykoniicek
10. okt 2019

@0silvia0 A zase 🙂.Ja som nemyslela to keď dieťa je také ako prísavka ale maminy ktoré si myslia, že nemôžu nikam ísť bez povolenia dieťaťa.Tieto ženy by nemali zabúdať, že povolenie potrebujú deti a nie ony.Zabúdajú na to, že sú ženy, že majú doma manžela.Nevravím o ženách čo majú doma lenivca čo im s ničím nepomôže ale o ženách ktoré sa upli len na dieťa a pre nič iné nežijú a sú frustrované.Proste s dieťaťom sa dá mať úžasný vzťah a niekedy to dieťa neobmedzuje v ničom.Krstná mala také deti, že od mala chodili všade a tie deti boli spokojné.Nemusela od nich odchádzať nikam lebo boli naučené cestovať, byť v prírode.. vybiť energiu.Keď dieťa sedí doma je jasné, že mu rastú rohy.Nemá kde vybiť energiu.A kedže ja s mojim sme športovo a rekreačne založený tak dúfame, že to naše budúce dieťa tu energiu vybije niekde von 😂.Noo keď nebude mať v sebe dobíjateľne baterky ako môj muž.

0silvia0
10. okt 2019

@modrykoniicek ani ja som od detí nikdy neodchádzala, nakoľko sme si vždy plánovali aktivity s deťmi, čiže som toto nikdy nemusela riešiť a pravdupovediac, ani mi to nenapadlo. Keď boli deti väčšie občas prespali u starých rodičov, ale cca do 5 rokov sme mali aktivity len s deťmi, takže pre mňa je toto nepoznaná situácia, ktorú autorka opisuje.

barbellka
10. okt 2019

@lenulik88 neviem odkial si a kam si ochotna az cestovat, ale odporucam Chateau Krakovany pri Piestanoch, maju male wellness a fitko, je to spojene s vinarnou, strava chutna da sa objednat ochutnavka vin, cenovo je to priatelne a maju jednolozkove izby

Inak som prisla na to, ze som socka :D uprimne ja niekedy raz za nejaky cas potrebujem byt aspon pol dna zakuklena sama doma a mat pokoj od vsetkych naokolo....do restauracii niekedy z roboty chodim sama na obed, kvoli tichu a tomu ze "nemusim" rozpravat, pocuvat

zdencaaaa
10. okt 2019

@barbellka potom som socka aj ja. Ja uz mam sice 4 rocnu dcerku ale konecne som si nasla cas byt sama. Kazdy vecer ked dam dcerku do postele sa obleciem, vezmem psa a idem na hodinu von, prechadzam sa v tme.

modrykoniicek
10. okt 2019

@0silvia0 Ja si nemyslím, že tieto veci sa u ženy menia deťmi.Na to je žena stavaná... na materstvo a ako tie deti okolo seba berie.Ja mám v okolí ženy ktoré tiež deti nemali... dnes majú 1/2/3 a nejak to nepreháňajú.Kojiť chceli koja... nechceli/nekoja.Moja sestra vysela na cicke 3 roky... a už mi to prišlo divné.A myslím, že sa môj názor nezmení.Za prvé do roka má materské mlieko výživu potom už nie... a taktiež ak to bude bolieť.Ja sa trápiť nebudem.A ani nie som ten typ mamičkovský.

modrykoniicek
10. okt 2019

@0silvia0 Ja keď budem mať dieťa.. mám v pláne, plánovať s ním kedže bezdetná si užívam teraz.A sama ísť nechcem bez muža nikde 🙂 necítim sa tak dobre ale niekto má rád aj chvíle sám so sebou.Preto by si mal každý život zariadiť podľa svojho gusta a neobviňovať sa.Veď predsa pobyt nie je na večnosť.

kolieskova232
10. okt 2019

a tak podla mna kazda raz z casu na cas dostane takuto depku. ako nepoznam ani jednu, ktra by sa do tekehoto bodu aspon raz nedostala a to su perfektne a povedala by som aj odhodlane matky. no nie je na tom podla mna nic zleho, mysliet aj na seba

grankosko
10. okt 2019

@lenulik88 hľadaj si pobyt pre jednu osobu normálne kde si na trivagu alebo zlavomate alebo si nájdi lokalitu kam by si chcela zavolaj do hotela o čo máš záujem a zarezervuj si 🙂

evica01
10. okt 2019

@lenulik88 skus cisto kupele. Najdi si stranku nejakych a tam si nastuduj nieco. Napr. Piestany alebo Lucky a pod. Vela stastia a oddychni si 👍

0silvia0
10. okt 2019

@modrykoniicek nikdy som nebola mamičkovský typ ani teraz ma nejako malé detičky nedojímajú, keď som nemala deti, tak ma cudzie deti otravovali a nezaujímali. Vlastné deti, to je niečo úplne iné. Ono to materstvo a hormóny vyplavili zo mňa také city, o ktorých som dovtedy nemala ani chýru. Takže vlastná skúsenosť je neprenosná, takže uvidíš, držím palce...

barbellka
10. okt 2019

@zdencaaaa myslim, ze takych "sociek" , ako to slecna kdesi hore nazvala, je nas tu viac....a obcas je krasne byt sam so sebou a utriedit si myslienky.... inak psik je uzasne stvorenie, ze cloveka nuti pohybu a popritom ma clovek cas si utriedit mysel

zdencaaaa
10. okt 2019

@barbellka jaj ale ked toho psika musim pomaly ja tahat po bruchu az von na ulicu ako jej sa nechce :D Ja som si tie nase veceri uplne zamilovala, ten klud v dedine, vcera aj prsalo, mierne sme zmokli a pohyb. Raz bol so mnou aj manzel a teda "vadil" mi :D

barbellka
10. okt 2019

@zdencaaaa to si viem presne predstavit...aj ta moja mala psica je niekedy taka leniva, par krat sa vonku vypytala na ruky, aby som ju niesla :D ja som chodievala s maminou, to boli take nase ritualy a je to na nezaplatenie

modrykoniicek
10. okt 2019

@0silvia0 Áno 😊 a teším sa.

lubi40
10. okt 2019

@miadi tiez som velmi rychlo zistila, ze mi je vlastne lepsie ked mam pri svojej potrebe aj obecenstvo ;)

happy31
10. okt 2019

Dve trinoci v pohodicke ak Strehova nie je to mega luxus ale my sme sli ako rodina. Mala mala 4m.
Oddychli sme si obaja. Skus kuk.

miadi
10. okt 2019

@lubi40 ja som zistila ze ked Niekto vrešti akoby mu v pekle čerti trhali dušičku nad ohnom tak sa ani nevy💩

barbellka
10. okt 2019

@miadi tak toto ma zabilo :D

miadi
10. okt 2019

@modrykoniicek jasne ani ja som to nerobila mna mama nechala v postielke vyrevat ako bolo vtedy zvykom 😊 aj to uvidiš či màš na to gule 😆ja som mala tiez smele plany a ideally.. a dopadlo to naopak ,, ze dieta somnou spat nebude 😆od zaciatku az doteraz mame spolocnu queen bed ..ze kojit nad 2r je uz chore 😂ceconku sa podarilo az v 3.5r odstavit, ze mala zje co jej dam 😆ze moje dieta sa nikdy nehodi na zem a nebude vediet co je to “obdobie vzdoru” ze nikdy na nu nebudem kričat ( to sa prve 2.5r podarilo) atd ved uvidis bude kopec srandy

lenulik88
autor
10. okt 2019

@lula313 🙂 Dakujem, viem, ze si to zle nemyslela, ale skutocne potrebujem byt sama.. uuuuplne sama, vycistit mysel a venovat sa iba sebe, ani manzelovi, ani svokre, ani kamoske.. Proste nikoho sa nepytat, ci a kam ideme, kedy obed, kedy na veceru, kedy na drink.. Ja som pred tehotenstvom rada travila cas sama so sebou, vychutnaval som si ten pocit ,,volnosti´´, nebyt upnuta na nikoho.. A nikdy mi to neprislo ani zvlastne, ani ,,sockovske´´ 😀, ale jasne, sto ludi-sto chuti..

mariah0307
10. okt 2019

@dudos kks to je uzasny napad, mozno to raz zacnem aj ja praktizovať ;)