Som tehotná a rodičia do mňa denne rýpu

emisko555
18. apr 2020

Ahojte, otehotnela som a rodičia hovoria aby som bývala u nich, ale pri tom každý deň do mňa rypu a ukazujú akoby nechceli, plačem kvôli tomu skoro stále. Viem že to je pre nich nová situácia, ale tak trochu mi ubližujú aj keď mi chcú pomôcť. To si veľmi cením, ale tak nech si vyberú.

dopolbokaodrata
18. apr 2020

@emisko555 ty si vyber, nedávno si sa pýtala, či vyžijete ked budete bývať u frajerovych rodičov, teraz zas u tvojich.. A pan buduci otec chce čo, predpokladám že tiež niečo iné.

Čo tak sa postaviť na vlastné?

cacianka
18. apr 2020

vek a ine potrebne info poskytnes ? Takto sa nikto nevie vhodne vyjadrit k tvojmu problemu

sissy27
18. apr 2020

@emisko555 čo si majú rodičia vyberať? Ty si vyber. Otehotnela si, tak čo takto sa postarať sama o seba spolu s partnerom? Podnájom, vlastné bývanie nič? Nuž ak nie je iná možnosť ako ísť k rodičom, tak sklopiť uši, stiahnuť chvost a byť rada, že máš s dieťaťom strechu nad hlavou a tečúcu teplú vodu. Ak máš na výber, tak šup do lepšieho.

lentilkaxxx
18. apr 2020

@cacianka diskusia 2 dni dozadu... 600 EUR mzda + rodičák + daňový bonus + prídavok na dieťa

evkano1402
18. apr 2020

@emisko555
Si ich jedine dieta? Alebo mas este surodencov, ktori ziju s rodicmi?
Ja si myslím, že teraz je to nová situácia aj pre nich aj pre teba aj pre priateľa, tak to bude chciet vela tolerancie a "prepocuvania" na vsetkych frontoch. Sadnite si s priatelom a skuste porozmyslat ake mate moznosti napr. najom, byvanie u jednych, alebo druhych rodicov ale zaroven si vytvarat rezervu na vlastne byvanie.
Mam pocit, ze sa bojis osamostatnenia, ze to s priatelom nedate, mozno financne.
Rodicia ti budu chciet stale "pomahat" a tebe to nie vzdy bude prijemne a je dost mozne, ze nechapu a nepochopia, ze by ti mohli svojim spravanim ublizovat.
Proste nebudes moct byt sama sebou, kym budes pod ich strechou.

pribinak
18. apr 2020

@emisko555 plakanie ti nijako nepomôže. Preber zodpovednosť za seba a dvoje činy
Podľa všetkého si dospela a mala by si sa ty starať o seba sama nie držať sa maminej sukne.
Sadni si s budúcim oteckom a vyriešte spolu otázku bývania. Podnájmov je dosť. Je to trosku nová situácia hlavne pre teba a priateľa
Tvoji rodičia ti možno len naznačujú aby si sa ty a tvoj chlap konečne rozhýbali a nečakali že niekto bude riešiť situáciu za vás dvoch

zirafienka
18. apr 2020

tak, ako píšu vyššie, postaviť sa na vlastné.

sense
18. apr 2020

Si precitlivela a uraza ta mozno aj pravda tvojich rodicov.... si dospela aj otec dietata je dospely tak sa podla toho spravajte.... neskoro plakat nad rozliatym mliekom .... ked ste boli dost dospeli na sex treba byt dospiet aj pri nasledkoch... trochu sa uskromnit a vyzinete aj z toho co mate jeho plat,rodicak a pridavky a potom mozes kludne po par mesiacoch do prace al otec dietata hladat druhy job al lepsie plateny job

sunny8
18. apr 2020

Napíš presnú situáciu. Keď ti povrdali možno že si nezodpovedná alebo čosi podobné to nie je nič že ťa nechcú. Určite povedali len nejakú takú blbost.

ivangeline
18. apr 2020

K tomu všetkému len, možno tie tehotenské hormóny... Ak si to vieš s priateľom predstaviť..že ste rodina, že je nápomocný, že je otec, že bude robiť aj navyše fusky, ak treba, a aj ty možno niečo na doma si vieš nájsť...tak to dáte. Hlavne sa modliť, nech máte spokojné dieťa. Držím prsty. A ešte, ak si vieš, tak rieš veci už len výhradne s ním a nie rodičmi...

kittykat22
18. apr 2020

@emisko555 nie ze by ta nechceli. Ale asi mali ine predstavy o tvojom zivote kedze studujes VS. Predpokladam, ze ti rodicia vsetko platia, cakali ze sa postavis na vlastne nohy, a ono ejha vnuca. Takze namiesto toho aby mali za 2r. pokoj a uzili si po 22 rokoch (a to prdpokladam ze si jedinacik) slobodneho zivota, budu dalej skakat nielen okolo teba ale aj okolo vnucata. Ale potesim ta - akonahle sa dieta narodi tak sa vsetci roztopia ako snehuliaci na jar, a na vsetko negativne sa zabudne. Ked sa na nich1x usmeje uvidis tvojich rodicov takych happy - akych si ich roky nevidela. Musis to brat aj z ich pohladu - ani pre nich to nie je lahke. Predpokladam, ze ako milujuci rodicia si predstavovali tvoj start do rodinneho zivota inak. Daj im caj - a bud trpezliva. Vsetko bude v poriadku.

kittykat22
18. apr 2020

@emisko555 hmm a teraz citam ze si z Namestova. A niesu ty nahodou z dobrej katolickej rodiny? 🙂 Z tej oblasti mam manzela, a teda svokra chuda, si urcite dala na tajnacku panaka, ked zistila ze si jej synacik domov priviedol tehotnu evanjelicku 😅 Najlepsia hlaska moja svokra, ked jej synator volal, ze budeme mat dieta: A si si isty, ze je to tvoje? 😅 Neva, ze sme spolu boli skoro 7 rokov.

cacianka
18. apr 2020

@lentilkaxxx nezvyknem vzdy patrat.ale asi budem....

eliska13
18. apr 2020

@kittykat22 ta otazka bola zo šoku😊
@emisko555 každý rodič, ktorému na dospelom dieťati záleží má v kútiku duše vysnivane ako to ich dieťa pôjde životom.Tvoji rodičia potrebujú čas, aby sa zmierili s tým, že to budeš mať ťažšie.Ved sa spýtaj o čo ide možno mali inú predstavu o tvojom partnerovi...všetci si musíte zvyknúť.

lintu
18. apr 2020

"Nech si vyberu..." To ako keby ti robili nejaku laskavost. Ved nemusis u nich byvat. Ponukli ti len moznost. Ako sa zariadis, tak budes mat. Nemozu ta donutit u nich byvat. Na to si uz asi dost velka a mas pravdepodobne aj partnera, s ktorym cakas babo a mal by byt teda schopny sa o vas postarat.
To "rypanie" rodicmi inak nie je nic vynimocne. Kazdy rodic ma o svojom dietati nejaku predstavu. Ak do nej nezapadas, snazi sa ta do nej napaskovat, usmernit tvoje pociny. Bud si zvyknes, najdeme spolu nejaku rozumnu rec alebo pojdes zit do vlastneho. Zial, pod rodicovskou strechou zvykne zvacsa platit rodicovske slovo....

kittykat22
18. apr 2020

@eliska13 nie ta otazka bola, lebo sa ma chcela zbavit 😅 Ale ja som taka typicka burina - raz sa objavim, a uz sa ma nezbavis 😂

mpg
18. apr 2020

Ak sú rodičia spokojný s výberom partnera, tak to býva dosť často, že študentka VŠ má už dieťa, radšej skôr ako mať problémy s otehotnením a dlho čakať na vnúča.
Len sa treba snažiť s nimi spolupracovať a vychádzať a bude sa to dať zvládnuť.

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
koruhva
19. apr 2020

@emisko555 musíš svojich rodičov chápať...a asi im byť aj vďačná...pred dvoma týždňami som porodila v 18tich (v 17tich som ostala tehotna) a priateľ je odo mňa o rok mladší, obaja sme stredoškoláci..keď som to mame povedala asi 7 mesiacov bola odmeraná, nechcela ma poriadne ani objať, mala narážky ale musela to znášať, celý život sa o mňa starala a bum...no po tom čase sa všetko zmenilo, začala sa obzerať po vecičkach, hračkach, hladkať bruško a začala sa reálne tešiť...s priateľom sme si našli výhodný podnajom ktorý máme šancu utiahnuť a bývame sami...všetko sa da riešiť ;) držím palce