Som v šoku, že čakám chlapčeka a nie vysnívané dievčatko.

11. dec 2019

Ahojte, ako (by) ste reagovali ak mate od čias puberty sen že raz si privediete na svet krasnu princezničku, meno mate vybrate už roky..ste uplne nastavena a tešite sa na to male klbko v ružovom, na vaše malé ja, ze budete najlepsie kamaratky a zrazu bum...čakate pipika ..som zly clovek ak som ostala sklamaná a smutná? Tešim sa a milujem ho ved to bude moje dieťa cely moj svet,ale ostal vomne proste smutok a sklamanie aj strach asi aj preto že ďalšie dieta uz nechcem takze tej princezny sa naozaj nedočkam.. A ked sa pozriem okolo seba na ulici alebo aj v mojom okolí..kamaratky co maju synov.. kazdy jeden je zlý,bije sa, hadže sa o zem a toto ked vidim ide ma roztrhat od jedu.. Nechcem aby ste ma tu odsudzovali ze som hlupa zla mater, ale ak by sa nasli nejake chapave mamicky synov co by mi napisali par povzbudivych viet preco je lepsie (podla vas)mat syna tak by ste mi velmi zlepsili den. Dakujem❤

selest
11. dec 2019

Odjakziva kazda moja predstava o materstve ci o tom ako sa hram so svojim dietatom bola o dievcatku. Bolo to tmavooke tmavovlase dievcatko. Manzel tiez tuzil po dievcatku..
A narodil sa modrooky blondacik, asi po susedovi😂😂a teraz si uz ani nevieme predstavit ze by nebol byval chlapcom. Chlapcek je velmi zlate dietatko, tak nebudeme pripinat sponky ci gumicky ale tie huncutstva co vystraja uz teraz😂Neboj ked sa narodi budes mat pocit ze je presne taky akeho si vzdy chcela. Len si o tom nevedela 😘

asfodelka
11. dec 2019
bibih
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lula313
12. dec 2019

U nás to v prvom tehu vyzeralo na chlapca, trochu to bol sok, ale rýchlo som sa s tým zzila, nakoniec to bolo dievcatko. Druhé tehu rovnake, mala som vybraté len dievčenské meno, citila som od začiatku, že je to baba a je to chlapec. Na každej poradni som sa pýtala, či je to fakt chlapec, neverila som, že má tak sklamala moja materinska intuícia. Tazko sa s tým zmieruje, lebo keď sú rozdielne pohlavia, nikdy si tak súrodenci spolu nerozumejú, nevedia po sebe dediť veci(hlavne keď má dcéra všetko ruzove) a ešte aj treba riesit ďalšiu izbu, takze má to to hnevá skrz to prakticno a že sme isli do druhého dietata len preto, aby dcéra mala partacku, ale človek mieni, pán boh meni..

adriana1312
12. dec 2019

Kazdy kazducky vecer lezim pri nom
pokial nezaspi ( 3 a pol rocny) vzdy ma vybozka a povie maminka ja ta tak lubim. si moja princezna , si moja zena a a si krasna. Tak neviem ci dcerky tatko lichotia maminam.
Milujem ho , je to moj cecok .
Nepis , ze vsetci su zli, ano su ini ako dievcata , no aj baby vedia maminy riadne potrapit. Moj brat bol ovela lepsi a kludnejsi ako ja 🙂

adriana1312
12. dec 2019

@lula313 ja mam brata a uzasne som si nim rozumela a stale rozumiem. Poznam sestri co sa od 16 do teraz nerozpravaju ( maju 30 )

jeliz59
12. dec 2019

Toto som zažila...😂😂😂 ....ale ked sa mi už narodil....tak som zabudla že som túžila po dcére....nevymenila by som ho za 1000 dievčatiek a som šťastná že mám chlapčeka 😍😍😍😍
Aj ty zmenis názor zo sekundy na sekundu uvidíš sama....a keď budeš mať chuť skus druhé bude možno baba....😊😊😊

miadi
12. dec 2019

@adriana1312 ale jasne ze ano. Moja mala 4.5r neskutocna laska ma miluje najviac na svete tak ako ja ju. Aj si ma chce zobrat za ženu😁 a spieva si kazdy den ako ma lubi ze som hviezda krasna ze som kralovna ze som super hero ze som najlepsia mami na svete , kazdy den vela pusiniek medzi nami prefrci. Vsetko si na mne vsimne nove pochvali. Pomaha mi aj ponozky obut (v teho) topanky mi donesie nakup vyklada. Rada sa zladi do rovnakych farieb. Ze sme dvojicky. Je to moje mini me. A uplne ok je aj to ze je akčna živel rychla silna bujna ako hociaky chlapcek v jej veku. Aj obdobie vzdoru sme prezili potrapili sa no v pohode, Mà svoj temperament je žena je živel a som rada že je taka aka je. Velmi je samostatna hoci je velmi naviazana na mna. Hovori mi citat zo snehulienky -mirror mirror on the wall who is fairest of them all? A odpovie you mami 🥰

miadi
12. dec 2019

Nemozem povedat ze som zazila co ty. Mne to bolo v prvom teho dost jedno co bude ake pohlavie lebo vzdy som chcela tak 2deti. Ale mala som tusak ze to bude baba hoci som naopak vzdy stretla tmavookych chlapcekov ktorym som sa velmi pacila tak som vzdy myslela ze budem mat raz syna. Ale nejake preferencie som nemala,iba tu zvedavost ci kupit ruzove ci modre. Meno som si vedela len jedno predstavit. A to aj dostala. Ked sa narodila vyzerala viac ako mm 😆mala cierne vlasky uplne jeho uces a v tvaricke akosi cely svokor. Potom jej vypadali a bola z nej blondynka po mojich dedkovcoch z otcovej strany, Oči mala tmavo modre a tie sa zmenili na orieakovo hnede. Ked do nich svieti slnko vidno trochu zelenej Ale malokto si všimne. Do babatka sa zalubiš postupne. Najprv milujes tu abstraktnu predstavu a potom miluješ toho konkretneho človiečika. Dušu aj telo vsetko. Charakter povahu rovnako ako pohlavie ktore si ty nevyberieš ale je to kombinacia genov, Tvrdohlavost po ženach z mojho rodu aj Po svokre😃Vselico co ma irituje na nej viem ze mà po mne. A tak ju dost chapem. Porod bol mega dlhy 37h bolesti potom som chvilu nechcela viac deti ze mi staci jedno. Ale velmi chcela sestricku a je to ozaj krasne sniekym vyrastat. No chlapcek bol chory a v 18tt odisiel. Teraz pride jeho nahradnik zdravy synček uz coskoro. Mala bola ako ty najprv sklamana ked sme zistili pohlavie. Velmi chcela sestricku. Ale som jej vysvetlila ze my si nevyberame babatka Ale oni si vyberaju nas. A ze maly si vybral nas za rodicov a ju za velku sestricku. Tak sa rychlo zacala tešit. Hoci jej kamoska v skolke nakecala ze chlapcou nema mat rada. Tak si nacvicuje na cudzich baby boy jemne hranie sa s babatkami .Robi si plany do budicnosti s malym. Bozkava ho v brusku spieva si ze ho lubi.. a ze on bude lubit ju. Pačila sa mi predstava 2dievcatok sestier vzdy som chcela mladsiu sestru. No tešila som sa aj ked mi povedali ze je to chlapcek lebo hlavne je ozaj to že je zdravy. Este sa nenarodil a už je to moj najoblubenejši chlap na svete. Strasne som zvedava aky bude povaha vyzor vsetko. A nebudem ho milovat viac ak bude lepsie papat posluchat tichucky zeby som nevedela ze je alebo ak bude živel akcny plny energie vymyselnik ako jeho sestricka- nech bude aky chce milovat ich budem rovnako nekonečne. Tvoje dietatko je kus z teba. To vajicko v tebe bolo cely tvoj život čakalo na spravny okamih kedy bude oplodnene. Hoci pohlavie urcuje spermia. Bude to tvoj maly kamoš tvoj partak. ( inak ked som mala 10r pisala som dennik pre moju buducu dceru 😆) teš sa na chlapčeka bude uzasny lebo bude tvoj. A mozno ak to mà byt raz budes mat aj dievcatko.

miriam11
12. dec 2019

To dieťatko bude také, ako ho vychovas. Hlavne veľa lásky mu daj, aby vedel, že je lubeny.

h2
12. dec 2019

@miadi 😍 Krásne si to napísala! ♥️

autor
12. dec 2019

@miadi

sovica
12. dec 2019

Hmm, mala som to presne ako Vy. Tiež som odjakživa túžila po dievčatku. Keď mi lekár povedal, že to vyzerá na chlapca, veru som bola sklamaná. V kútiku duše som si až do konca tehotenstva hovorila, že to ešte nie je konečný verdikt, že aj lekári sa mýlia. Ale celé tehotenstvo, keď som si hladkala bruško a prihovárala sa dieťatku, tak som mu hovorila, že je jedno, či je chlapček alebo dievčatko, že ho už teraz veľmi ľúbim a hlavne nech je zdravé. Narodil sa chlapec a bola to láska na prvý pohľad, od tej chvíle by som ho nevymenila ani za 1000 dievčatiek. A keď hodil na mňa ten svoj úsmev, tak som sa išla celá "roztopiť". Je to milý, citlivý a rozumný chlapec, kľudná povaha, nikdy sa nehádzal o zem, nebil sa, vždy sa s ním dalo rozumne dohodnúť. Teraz je už tínedžer a stále je to v medziach normy, aj keď puberta s ním už "plieska".
Druhú máme dcéru a tá má teda väčší temperament, ako syn, ale tiež je to dobré dieťa. Samozrejme, teraz, keď je už staršia, môžem s ňou zdieľať tie dievčenské (ženské) veci, čo je super. Čo majú ešte obaja spoločné a čo považujem za veľkú výhodu je, že sú samostatní.
To, aké "dobré" alebo "zlé" je dieťa, nezáleží, či je to chlapec alebo dievča (neškatuľkujme), dosť záleží od povahy a veľmi veľa od výchovy.
Tešte sa, že čakáte zdravého človiečika. Prajem krásne tehotenstvo, rýchly a bezproblémový pôrod a potom to dieťatko už len ľúbte, ono Vám tú lásku 1000násobne vráti🤰👶👍

autor
12. dec 2019

@sovica ďakujem pekne 🤗

sonnenshein
12. dec 2019

Kazda mala princezna potrebuje princa, ktory by bol jej gavalierom.
Moj syn ma 13 rokov, je galantny, vie ze zene treba otvorit dvere, podatjej ruku ked vystupuje z auta, chodi na bojove umenia, atd.
Cize, vychovaj si zo syna rytiera, nauc ho pomahat, byt zdvorily, slusny, a potom hor sa do dalsieho tehotenstva. 😉

mm2008
12. dec 2019

ja som paradoxne chcela mať prvého chlapca.. a splnilo sa mi to.. no chlapca mám aj druhého syna.. hoci istý čas mi jeden dr. na sone, že síce to nevie dobre posúdiť, ale asi copíky... no potom o týždeň na morfologickom sone "tvrdá" realita 😀 .... dobre bude... si úplne obyčajná, normálna mater... užívaj si tehotenstvo, nech všetko dobre dopadne..

terez26
12. dec 2019

Ja mam od malinka pokojneho synceka;velq spinkaval bol dobrunky...teraz ma 4 a nic sa nezmenilo...ppdla mna to zalezi aj od genetiky aki boli povahovo rodicia ...praveze ja co poznam rodiny a maju baby tak su upistane placu stale a sa jeduju...ja som si vzdy priala syna♥️

galioska
12. dec 2019

No to čo toto je, každý jeden je zlý😠, ako si ho vychovas tak máš! Práve naopak, teraz baby nevedia čo zo sebou a strašné chcú byť jak chalani...mám párik a vidim to, štýl obliekania, povaha...
A mimochodom moja dcéra nemá rada cicikave ružove princeznovske blbosti a celkom jej rozumiem, lebo je celá ja😃🤣😉

miadi
12. dec 2019

Necit sa zle ze si to chcela inak a že si sklamana. Ludia vacsinou maju nejake ocakavania a nie vzdy sa stane to co chceli. Len sa co najskor nalad inak. Teš sa na chlapceka. Mm tiez chcel viac babu lebo si mysli ze snou by mal menej roboty ked s malou mà minimalne a chlapcov taha ten chlapsky vzor viac. Ale ja ho uz poznam lepsie ako on sam seba a viem ze z maleho bude na makko. Bude mat svoje mini. 😆Chlapci su rozni niektori ani nevies ze su v restike kludni od 2r staci im napchavat sa. Do 3r moc nenakecaju iny zas naopak. Tak ci tak je to o vychove jednemu staci povedat 2x inemu sto x .ak budes mat len jedno dieta tohto chlapceka. Raz vyrastie a bude mat svoje deti Mozno ti on splni sen o dievcatku. A uzijes si to ako babka viac Lebo nebudes ju musiet vychovavat iba rozmaznavat kupovat saticky hrat sa snou. Byt tou naj babi na svete.

eryka03111978
16. dec 2019

ahoj ked som bola tehotna tak isto som cely cas bola presvedcena samozrejme aj moja doktorka mi to tvrdila ze cakame dievcatko.... vybrali sme meno, kupili vybavycku, kocik, vsetko co treba pre novorodeniatko.... dievcenske.... po porode sa ma dr. pita..... ako sa bude volat???, moja odpoved Karin.... on pozeral namna z uzasom.... pani vy mate chlapceka..... 🙂 meno som nemala ani vybrane.... tak som dala meno po Ockovi.... vecicky sme vedeli vymenit v obchodoch.... mali sme vsetko nerozbalene aj blocky takze nebol problem.... moj malicky co sa tika spravania on ked som ho prebalila, nakrmila, okupkala, pomojkala, prespal celi den.... ja som ho nevedela zobudit aby sa mi najedol, on bol schopny presediet pol dna v kociariku alebo pred rozpravkou.... ani som nevedela ze existuje.... do dnes je taky kludny chlapec..... druhe tehotenstvo.... narodila sa nam vytuzena Karinka.....😀 a prisli nervy, stres, uz v porodnici stale plakala nechcela papat, na poradnu som doslova utekala tam a spat domou lebo celu cestu prekrycala...... kazdy namna zazeral,,,, akoby som ju bila.... s malim sme mali v pohode prechadzky, sli sme snim hoc kam ci sadnut si na kavu ci na obed ale ked sme sli s malou museli sme sa otocit a ist domou.... o spani ani nehovorim hodiny sme ju uspavali ci na rukach ci v kociariku a stoho spala asi 5 minut..... tim chcem povedat ze u nas to dopadlo tak ze syna mam kludneho a dcerka je do dnes bosorka.... je ovela horsia ako chlapec..... syna mam 6 rocneho a dcerku 4 ale myslim si ze nie je dolezite pohlavie.... niektori to maju ovela horsie ako ty.... maju chore deticky, postihnute, .... umieraju im deticky zial... bohu.... bud rada ze porodis zdrave dietatko..... a nebud sklamana ci to bude chlapec alebo dievcatko..... je to tvoje slniecko..... kus teba.....

ivanka12311
16. dec 2019

Buď rada, aj ja som strašne chcela aj druhé dievčatko a mám chlapčeka.Dnes má už krásnych 19mes.Kazdy chlapec je povahovo iný nehádž ich všetkych do jedného klbka.Moj syn sa zaujíma o kvety hrnce😃, a je straaaašne dobrý oproti prvej dcére čo mám tá je povahovo za chlapca všade kde sa zlé spraví je prvá zaujíma sa o vlaky kamióny dráhy....🤷

simonaniky
16. dec 2019

Tiež som si vždy myslela, že budem mat dievčatko 🙂 keď som zistila že som tehotná, bola to moja Taminka, kocik som mala vybratý, oblečenie pozerala len dievčenské. Ani len chalanske meno som nemala vybraté. V piatom mesiaci bum, je tam pipik. Priznám sa, bola som trosku sklamaná, aj slza mi vyšla (teraz by som si za to dala facku 😂)
Postupne som sa pripravila na chlapčeka a pred pôrodom mi lekár zahlásil že Vám kto povedal že chalan ? Že nie je si istý. Ale na obrovské šťastie sa mi narodil môj miláčik, zbožňovany syn. Nevymenila by som ho nikdy! Je to môj parťák najväčší, taký môj cecek 😁 aj keď si ho ľudia veľmi často pletú s dievcatkom pre jeho ksichtik 🤭
Uvidis, že si povies, že lepšie dieťatko sa ti narodiť nemohlo. Hlavne nech ste zdraví a nie je to len fráza. 🙂

rebeka11
16. dec 2019

Jeden dobry detsky psycholog : mamicka bola velmi sklamana zo svojho novonarodeneho dietata, vraj si ho predstavovala uplne inak. A ten psycholog jej odpovedal: A viete ako si to vase dieta predstavovalo Vas?

petrapod
16. dec 2019

Aj ja som vždy chcela dievčatá a teraz mám prvý chlapec. Druhé dievča. A nie všetci chlapci sa hádžu o zem. Je to moje zlatíčko tak isto ako dievčatko. Je to úplne jedno.

denuss
16. dec 2019

ahoj😊som maminkou troch deti..dcerka 6r, syncek 4r, najmladsi syncek 1r..kazdy je uplne iny..kazdeho z celeho srdca milujem..prostredny syncek je autista..dala by som za neho zivot, a pritom som si ho predstavovala uplne inac, ani vo sne by mi nenapadlo, ze bude ,,iny". moj vysnivany syncek..aj tak je pre mna dokonaly💙aj jeho surodenci..ziadne dietatko nie je zle, vzdy je za spravanim nieco skryte, nieco dietatko trapi, nieco mu chyba, chyba vo vychove...

ledgerka
16. dec 2019

rada do zivota, nevytvaraj si vzdusne zamky nech uz ide o cokolvek :D nebudes sklamana a nebudes toto riesit.

marvin1234
16. dec 2019

Ja mám syna, 1,5 roka. Je poslušný, citlivý, miláčik, túli sa vkuse. Kamoška rovnako stará dcéra, ujacana, trucuje, vrieska, hádže sa o zem. Sestra dcéra, čistý horor, syn čistý poklad. Nehodnotila by som to tak jednoznačne.

cherry19811
26. mar 2020

Ahoj ja som tiez velmi chcela dievcatko, ked mi oznamili, ze chlapec bola som velmi sklamana...nevedela to som prijat. Do poslednej chvile som dufala, ze sa mylia a bude to moja vysnivana Alzbetka. Narodil sa mi krasny zdravy chlapec. Ma 6 mesiacov a ja stale neviem nejako prijat, ze je to chlapec. Ked pocujem , ze v mojom okoli caka niekto dievcatko ..strasne zavidim. Mozno raz prjmem to, ze mam.chlapca..momentalne to stale neviem prijat a vela krat sa pristihnem ze si aj poviem , preco si neni dievca ja som chlapca nechcela. Aj muzovi to sem tam vycitam.ze nevie urobit dievca. Miluje. syna jasne velmi , ale je tam to ale...tuzila.som.po dcerke.

andrea23552
28. mar 2020

Aj ja som od začiatku veľmi túžila po dievčatku. Samozrejme bol pravý opak. Prvý sa narodil chlapček.
Sklamanie bolo tak možno 10 minút aj keď vnútorné som od začiatku cítila že to bude chlap.ked si teraz pozriem tie kadejaké výpočtové tabuľky. Všade mi vychádzal chlapček.
Čakáme druhé bábätko a ako aj predtým veľmi túžim po dievčatku. Keďže ďalšie dieťatko už muž nechce.
O pár dní teda uvidíme co to bude 😊
Ono je to všetko o období a povahe dieťaťa
Niekedy sú babizne horšie ako chlapci.
Podľa mňa... Muži to majú v živote jednoduchšie.
Aj keď väčšina zien túži po princeznicke.