Som v šoku, že čakám chlapčeka a nie vysnívané dievčatko.

11. dec 2019

Ahojte, ako (by) ste reagovali ak mate od čias puberty sen že raz si privediete na svet krasnu princezničku, meno mate vybrate už roky..ste uplne nastavena a tešite sa na to male klbko v ružovom, na vaše malé ja, ze budete najlepsie kamaratky a zrazu bum...čakate pipika ..som zly clovek ak som ostala sklamaná a smutná? Tešim sa a milujem ho ved to bude moje dieťa cely moj svet,ale ostal vomne proste smutok a sklamanie aj strach asi aj preto že ďalšie dieta uz nechcem takze tej princezny sa naozaj nedočkam.. A ked sa pozriem okolo seba na ulici alebo aj v mojom okolí..kamaratky co maju synov.. kazdy jeden je zlý,bije sa, hadže sa o zem a toto ked vidim ide ma roztrhat od jedu.. Nechcem aby ste ma tu odsudzovali ze som hlupa zla mater, ale ak by sa nasli nejake chapave mamicky synov co by mi napisali par povzbudivych viet preco je lepsie (podla vas)mat syna tak by ste mi velmi zlepsili den. Dakujem❤

lubik87
11. dec 2019

Ja len ohľadom toho že aký sú chalani..neboj sa baby bývajú ešte horšie..syn bol miláčik milý a dcéra neviem neviem všetci čerti s ňou šijú :D sklamanie prejde podľa mňa veľmi častá vec ..ale ľúbiť budeš aj synčeka :*

saskia_98
11. dec 2019

Ja som tiez chcela velmi dievcatko no mame chlapca. Ako ked mi to dr na sone oznamil, to bol sok. V prvom rade som ho nechcela (strasne som plakala preco ja mam mat chlapca) a hormony sa mi zblaznili vtedy. Potom som sa s tym zžila a bolo dobre. Ale bol to šok no. Po porode som zistila že toto je moje jedine dieta a je mi absolutne u prdele či je to chlapec, dievča alebo čo. Hlavne že je moje a je zdrave a šťastné. ❤ Neboj .. Teraz hormony budu robit svoje ale ked ho porodis, budes ho milovať najviac na svete. 😊 A nikdy nevies ci dalsie babatko nebude predsa dievcatko. 😉

diewcatqoo
11. dec 2019

Ja len, ze neexistuje nic krajsie, ako ked ti chlapcek povie "mamka, ty si taka krasna. Ked budem velky, vezmem si ta za manzelku" 😀

77daniela77
11. dec 2019

Mozno budes mat druhe dieta uz dievcatko.Chlapi maju lahsi zivot.....no vacsinou...😉

lupcup
11. dec 2019

Keď sa narodí, tak si už nebudeš vedieť predstaviť aby tu nebol uvidíš. My máme chlapčeka a je to úplne zlaté dieťatko. Je samostatnejší ako dievčatá v jeho veku, odolnejší, neplače zakaždým, a pritom je veľký mojkacik. Dá sa ho tiež vyparadit 🙂. A ešte dakuj Bohu za dobré tehotenstvo a zdravie pre malého, lebo to je najviac.

83lenka83
11. dec 2019

Ja som bola na tom skoro rovnako , deti som nechcela no ked uz na to prislo tak jedno dieta a iba dievca 😀, ked mi dr oznamil , ze je ti chlapec tiez som revala, nadavala na muza no preslo ma to po par dnoch a ked sa narodil bola to velka laska, kamosky , ktore mali dievcata nepocúi od svojich deti tolko krasnych slov (mamka milujem ta, lubim ta) obijmal ma vsade, bozkaval a teraz ma 7 rokov a prejavuje mi lasku stale, nehovorim, ze nerobi aj zle ale stale je to moj maznak . Teraz sa mi po 7 rokoch narodilo druhe babo a opat chlapec, opat som si poplakala ake uz len pol hodinku a hned som sa na druheho zacala tesit. Je to moja druha laska a nevymenila by som ho ani za tucet dievcat 🙂, hlavu hore, tvoj chlapcek bude najvacsia laska tvojho zivota .

montemotherone
11. dec 2019

Máš veľmi skreslené predstavy. Mám synčeka. Citlivého dobrého chlapčeka. Tiež som bola trochu v šoku, akosi som po dcérke zase čakala že to bude dievčatko. V rodine je tiež málo chlapcov. Rozmýšľala som vôbec nad takým chlapčenským svetom, čo bude potrebovať, ako ho budem viesť... a postupne sa všetko utriaslo. Myslím, že mám k nemu dokonca bližšie ako k dcérke. Záleží len na vás ako rodičoch a vašej výchove čo z neho vychováte. Moja dcérka bola a je omnoho komplikovanejšia a tvrdohlavejšia povaha. Synček je pohoďák, veľmi prispôsobivý a nekonfliktný. Dokonca aj spáchal lepšie ako ona a aj keď sa hovorí že kolikami trpia častejšie chlapci, u nás to bola práve dcérka 🤷‍♀️ Je to tvoje dieťa, tak to ber. Je naozaj úplne jedno čo to je 😉

modrykoniicek
11. dec 2019

Ja chcem paradoxne syna :D
A ani nemyslím na to, že by to bola dcéra.Ale čo bude to bude.Je to v podstate jedno.
Ako budem trošku smutná lebo po dievčatku ozaj netúžime.Mala by som väčšiu radosť z mužovej kópie ale bude to tak či onak naše dieťa.

matkahelka
11. dec 2019

V prvom rade bud vdacna a tes sa,ze si vobec otehotnela, v dnesnej dobe to nie je samozrejmost. V dalsom sa sustred na bezproblemove tehotenstvo a porod bez komplikacii. Pohlavie by som riesila ako posledne! Tiez som tuzila cely zivot po dcerke, az do konca siedmeho mesiaca mi vraveli,ze to bude chlapcek a poplakala som si veru. Uplne sa viem vzit do tvojich pocitov... tiez som chcela dcerku, skrz pocitu mat celozivotnu kamosku 😁 a este ked mi svokra - matka 3 synov opakovala - "pri jednej dcere budes mat vacsiu rodinu ako pri 3.synoch"... Nakoniec mam dcerku, ale teda, synceka by som milovala rovnako. Neda sa pausalne povedat,ze dievcata su "lepsie", moja dcerka bola sice od babatka a stale je spokojne,pokojne, bezproblemove dieta, ale poznam dievcata, s ktorymi siju vsetci certi 😉 skor je to o povahe, nie o pohlavi 😁

7ammy7
11. dec 2019

Ja som prvý krát aj plakala keď mu povedali, že je to chlapec. Potom som sa s tým zmierila. Je citlivý, vetšinou počúva a zdedil moju povahu. Bude mať 3 roky a miluje cestovanie, výlety, prechádzky (dokonca aj nákupy oblečenia) 😁v pohode vydrží 2-3 hodiny cestovať vo vlaku, autobuse alebo aute a ani o ňom neviem 😁druhý krát mi gynekológ povedal, že čakám dievča... Potešila som sa.. A v 36tt mi oznámili, že mojej princezne narástli vajka 😑 a úprimne už mi vôbec nevadilo, že nebudem mať dcéru,(hnevalo ma akurát, že mám doma asi 3 obrovské vrecia šatičiek a ružových veci) 🙄

siska53
11. dec 2019

Aj baby sa vedia hadzat o zem, byt zlostne a bit sa.. viem to, lebo mam z kazdeho pohlavia jeden exemplár. Chcela som.to takto a aj to mam tak, prve chlapcek, druhe dievcatko.. a ci jedno alebo druhé, obe su mojkaci, maly ma 9r. a este casto sa chce pritulit.
Jedine pripustam, tie dievčenské veci su mi o kusok blizsie, to je pravda, ale chlapci maju tiez svoje caro a som strasne stastna, ze ich mam.

h2
11. dec 2019

Ahoj, ja som vždy chcela chlapca a aj ho mám. Môj milovaný synáčik je to najlepšie, najkrajšie, najmúdrejšie, najzlatejšie a ešte neviem, aké NAJ dieťa na svete. ♥️😍😁
Ak som správne pochopila, Ty ešte len dieťa čakáš? Neboj, keď sa narodí, už si na dcéru ani nespomenieš a po nejakom čase sa budeš čudovať, ako si mohla byť sklamaná, že je to chlapec. 😉

nika4495
11. dec 2019

tak ja som tiež snívala o dievčatku muž druhé dieťa moc nechce a ja som tiež z toho trochu sklamaná že sa nedočkám 🙂 ale tak máme chlapca a som rada je to s ním síce komplikovanejšie ale presne ako už niekto písal chlapci to majú myslím si že v živote jednoduchšie 🙂 prvotný šok ťa prejde a budeš ešte rada a možno nakoniec predsa bude aj druhé 🙂

autor
11. dec 2019

Noo dakujem dievcata potesili ste ma pri niektorych komentoch mi.skoro.aj.slza vybehla 😊😁

nenullienka
11. dec 2019

Ja som bola na tom rovnako, mám dvoch chlapcov a nemenila by som 😉 Budeš ho milovať najviac na svete. Je to ten prvotný šok. Neboj nie si prvá ani posledná 😉

mrkvicka060
11. dec 2019

Ja mam dvoch synov. Poviem ti ze vobec nie je pravidlom, ze chalani su neposlusni a zli a dievcatka roztomile dobre princeznicky. Vo svojom okoli, v rodine a aj u znamych mame zatial len opacne pripady. Chlapci tichsi, poslusni, citlivi, milujuci.... a baby neskutocne certice, uvrieskane, drze, rozmaznane... no ja by som svojich chalanov nedala za nic. A po dievcati po skusenostiach vobec netuzim. Ja som za chalanov strasne rada. Neboj, budes ho milovat, len sa skus odputat od tej svojej predstavy ze chhcem chcem dievca, lebo si na to strasne fixovana a len to budes v sebe nasilu zivit a to nerobi dobrotu... popravde ja taketo zmyslanie vobec nechapem a nikdy nepochopim. Bud dieta chcem alebo nechcem, a clovek, co robi taketo rozdiely, chcem dievca nechcem chlapca, a citi sklamanie a smutok, ze necaka "to svoje" pohlavie, je pre mna niekym, kto nema absolutne ziadnu uctu k zivotu, nema v sebe pokoru a vdacnost, je nezrely na to mat dieta a ma uplne, ale uplne pomiesane priority...

francuzkano
11. dec 2019

jaj, moja. neboj nic, budes ho libit najviac na svete. ja ich mam troch, mne to sice je uplne jedno, nikdy som to nemala take, ze chcem dievca alebo chlapca, ale mam troch chlapcov a velmi tesne po sebe a sice doma sa to lubi a hryzie ako kone, medzi kamartmi su velmi oblubeni, stale su pozvani niekde, stale tu mam plny dom kamaratov a vsetci maju kopec obdivovateliek. a ich otec ich uci vsetkemu praktickemu, comu sa ja tesim, lebo na stare kolena budu maminke pomahat. a ver tomu, ze ja som kralovna rodiny 😉 hehhehe

evkamotka
11. dec 2019

Ja mam chlapceka a je to povahovo velky pohodak, mojkac, zlatusik. Neberie detom hracky, nehadze sa o zem, nebije. Nic. Zato poznam agresivne dievcata v jeho veku (2r) co aj hryzu a tulit sa nechcu. Takze toto sa neboj. Inac cakam teraz druheho chlapca haha. Snad bude mat povahu ako prvy

cammille
11. dec 2019

Chapem tvoje sklamanie, ale neboj, akonahle ho uvidis...nevymenila by si ho ani za desat dievcat🤩 kazde dietatko je dar...my mame 4 chlapcov a 2 dievcata a vsetci su rovnako uzasni, necitim ziaden rozdiel v tom, ci chlapec ci dievca, co sa tyka mojho vztahu k nim ...a teda nasi chlapci vobec nie su taki ako pises, ano, jasne, aj sa klbcia medzi sebou, ale to aj dievcata, akurat ze tie viac pistia😅 vsetci su rovnako moji "mojkaci", chlapci ako aj baby sa radi mojkaju, pritulia, proste zlaticka🤩 v skole su velmi sikovni, samostatni, dobri, kludni, vobec nemame s nimi ziaden problem😊 dvaja najstarsi su uz velki pomocnici, s taskami mi pomozu, dvere podrzia, najstarsi sa uz vie celkom v kuchyni obracat, s domacimi pracami pomahaju, proste su to super chlapci a som za nich velmi vdacna🤩

krpcurik
11. dec 2019

My sme mali tiez vysnivane dievcatko a potom nam bolo oznamene, ze nase dievcatko ma pipika 😁asi na sekundu ma to zamrzelo, ale potom nam doktor ukazal na 4D aj jeho tvaricku a ja som zvykla od radosti a uz som si na dievcatko ani nespomenula 😀 a este kamarat zahlasil, ze chalan mi nepride v 15tke domov tehotny 😂

saskia_98
11. dec 2019

@krpcurik chalan len zahlasi mami budeš babi 😂😂😂😂🙈

krpcurik
11. dec 2019

@saskia_98 napisem ti o 14 rokov, ci to tak bolo 😂😂

asia83
11. dec 2019

Tiež som vždy chcela dievčatko. Vďaka Bohu mám aj aj, no chápem vás. Buď sa dáte na druhé (tiež nemusí byť dievča, ale môže) alebo s pokorou sa potešíte chlapčekovi. Inak mať syna je tiež úžasné. 😉

mogaa
11. dec 2019

To nie je o tom že chlapci sú zlí🙂Je to vždy o povahe dieťaťa a rovnako aj o výchove,každé dieťa má svoje obdobie vzdoru......sestra mala chlapca aj dievča....Chlapec ako dieťa dobručký, tichší, poslušný....dcéra pravý opak - živel, taký nezmar, dieťa bez pudu sebazáchovy, ak videla jamu kludne by do nej skočila aj keby mala 10metrov....si pamätám že malý keď išiel pred nami a schovali sme sa za roh (čo urobí)začal plakať a rozbehol sa späť smerom kde sme boli, o pár rokov neskôr pri dievčatku sme urobili to isté a tá aj ked nás nevidela išla ďalej akoby sa nič nestalo🙂ale loptši boli obidvaja, syn ako prvák si písal ospravedlnenku z družiny aby mohol ísť domov(podpis mama😅) a neterke spolužiačka povedala v prvej triede na výtvarnej že si neostriháš vlasy? no a malá prišla domov s centimetrovou ofinou😉

jaja23
11. dec 2019

Nečítala som príspevky. Ja som bola celý život nastavená na dievča. Všetci mi hovorili, že budem mať dievčatko, že som ten typ, že si ju vypiplam. Predstavovala som si, že budeme parta ký, budeme variť spolu, nakupovať... Budem jej obliekať ružové vecičky 😊 bol to môj sen. Ostala som tehotná, vybrali sme len meno pre dievča. Proste chlapca som si nepripúšťala ani vo sne. Vlastne som išla na istotu. Keď mi doktor povedal, že to vyzerá na chlapca, som onemela. Proste sok. Nedostal zo mňa potom ani pol slova. Bola som v šoku asi jeden deň. Trochu mi aj do plaču prišlo, ale na druhý deň to zase bolo len o tom, že čakám bábätko a teším sa naň. Horšie bolo vybrať meno, žiadne sa mi nepáčilo. A už ma 1 a pol roka za chvíľu, je to moje slniečko, síce je nalepeny viac na tatovi, ale nedala by som ho za nič na svete. Samozrejme stále túžim po dievčatku, ktoré mat už ale nebudem. Môj syn je však najkrajší a najväčší dar, aký som mohla od života dostať. Každý deň ďakujem, že ho mám, je to úžasné dieťatko. Neboj bude dobre 😊❤️

janula3000
11. dec 2019

Ja som si spomenula na situaciu z jedného filmu kde bolo povedané že keď máš syna más starosti s jedným penisom ale keď máš dcéru máš starosti so všetkými penismi sveta 😂😂😂 ja som vždy chcela chlapca a už od základnej školy som vedela že by to bol klbko 😊 samozrejme čakáme dievčatko ale vôbec mi to ani na sekundu neprišlo ľúto, v živote sú dôležitejšie veci ako pohlavie bábätka a na margo “zlých” chlapcov len toľko že brat má aj syna aj dcéru a poviem ti táto jeho babena horšia je ako sto certov 😂

sueevelynka
11. dec 2019

Zatvor oči. A jediné čo si predstav je pocit ktorý prežiješ vo chvíli keď ťa tvoje dieťa obyjme a povie ti Ľúbim ťa. Nerieš či syn alebo dcéra. Ten pocit keď k tebe príde tvoje dieťa a povie ti tieto krásne slová ťa zbaví pochybnosti a sklamania.

angi07
11. dec 2019

puto medzi matkou a synom je jedinecne 😊 moj je velky dobrak ma obrovske srdce a je mojim princom.vo vsetkom.mi.pomaha , ochranuje ma a kazdy den mi min.5x povie ako ma lubi ❤❤❤

evalin88
11. dec 2019

No moja sestra sa hadzala ako dieta o zem tiez, moj syn to urobil raz a ostalo to bez odozvy. Ked sa hneval lahol si a čakal reakciu, my sme sa tvarilo že ho " nevidime" a on vztal sam.( uvidime kedy to skusi znova)... ja som si polovicu tehotenstva myslela, ze je dievca, dali sme mu aj dievcenske meno, ked nam Dr. oznamil, ze to bude chlapec, ostali sme v " šoku", veď ho volame Lucia, Dr. sa zasmial a vytlačil nam z ultrazvuku zväčšený pohlavny organ našej Lucie, aby sme mu verili.

nataliaseidlova
11. dec 2019

Ja mam dceru aj syna. Dcerka je živel. Hlučná, temperamntá, doma vie narobiť riadny cirkus 😁 tuliť sa od mala moc nechcela aj ked do 2 rokov zaspala len so mnou držiac ma za ruku ale z toho som mala akurat tak nervy než potešenie. Synček je vasci mojkáčik..Je dobručký, pekne spinká, všetko spapá, ma este len rok takze aj on sa urcite este predvedie v buducnosti ale je kludnejsi ako ked bola dcerka v jeho veku. Bud rada, praj sebe aj malemu hlavne zdravie, teš sa a ver ze ho budes milovat najviac na svete ❤