Som závislá na mobile

evica17
7. apr 2022

Ahojte, poradte ako sa zbavit zavislosti na mobile, na internete. Mam vela veci co chcem robit, mam aj tri male deti. Lenze noci su tazke a ja cez den nedokazem.moc fungovat a tak som vacsinou na intwrnete. A to som kedysi ked.som videla ocina vkuse s mobilom v ruke ,bola znechutena, ze ja taka nebudem. Chcem si uzivat cas aj s detmi a akosi ma to laka stale

tosomja
7. apr 2022

@evica17 stačí sa premôcť a začať sa venovať deťoch. Nechcela by som takú mamu, čo uprednostní mobil predo mnou. Mobil mám v ruke, keď deti spia, alebo keď fotím.
To máš asi samostatne deti, keď ťa nepotrebujú, alebo majú veľmi smutné detstvo, keď sa musia hrať sami, lebo ich mame sa nechce a radšej sedí a v ruke drží mobil.
Namiesto mobilu chyt za ruku deti. 🙂

paulinadreamy
7. apr 2022

@evica17 predstav si už len to, že ti deti vyrastú pred očami, škôlka,škola, dospelosť. Nestojí to za to... Ži v realite, nie na internete. Vypni wifi,vypni dáta, zoberte kriedy a choďte von...

evica17
autor
7. apr 2022

@tosomja ved to, ze je mi luto deti.
Len.ked spim.v noci 3#4 hodiny, fakt nevladzem.
Inak momentalne spia a ja mam cas premyslat no

magdalenal
7. apr 2022

kamoška tak mala dlhé obdobie, skúšala vypnúť wifi, dáta, dávala si predsavzatia, nepomohlo. A keďže mobil k práci nepotrebuje, kúpila foťák a tlačidlový telefón. Trochu drsne, ale po pár dňoch si zvykla a funguje tak už vyše 2 rokov. Podobne to vyriešil aj manželov kolega, ktorému to tiež prerástlo cez hlavu. Keď nič nepomôže, to máš na istotu. Držím palce, lebo je to ťažké, ale skús postupnými krokmi najprv, daj si max čas na deň, vymaž hry/somariny/upozornenie na MK, a hádam pomôže. Je naozaj škoda premárniť čas. Držím palce

evica17
autor
7. apr 2022

@magdalenal ved to, ze som skusala stiahnut appku co ti da denny limit na aplikacie, skusala som vypnut wifi. Data nemam. Asi fakt len ten tlacitkovy. A ked budu spat, budem citat knihu

060106
7. apr 2022

Akurat som ti chcela napisat aby si zacala citat knihu ked ta zaujme nebudes mysliet na telefon

tosomja
7. apr 2022

@evica17 tak keď aj tak nič nerobiš keď spia, tak aspoň výmen mobil za spánok, dospis noc a budeš mať energiu na deti. To je fakt blbá výhovorka, že od únavy si na mobile, veď mobil ešte viac unavuje.

dskjhfdlkdjhl
7. apr 2022

@evica17 skus si vzdy vecer premysliet nejake zaujimave aktivity, ktore budes na dalsi den robit s detmi. Aktivity, pri ktorych aj Ty budes mat zabavu. A potom Ti mobil nebude treba. Nauc sa ho pouzivat len ako telefon-teda hovory a sms-z vlastnej skusenosti mozem povedat, ze to je najlepsie.

liljana
7. apr 2022

Fajciari koncia s fajcenim, ze hodia skatulku na zem a poriadne po nej poskacu. Skus to iste s mobilom. 🙂 Alebo nech manzel odhlasi internet, pevny aj mobilny a je to,

liljana
7. apr 2022

Uz si pridlho doma a mimo realitu. Chod do prace. Tam ti nikto mobil tolerovat nebude. Doma odsunies deti na vedlajsiu kolaj a si na nete.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evica17
autor
7. apr 2022

@zoro9836 tak zvladam vsetko kolo domacnosti, aj s detmi vonku a tak. Aj sa snazom.venovat. Cize podla tvojgo nemam problem, ale ja sama vnimam ze mam problem a moj ideal je inde

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zorkahorka
7. apr 2022

Nie je to len o tom, ze potrebujes kontakt so svetom a neskakat len okolo deti, nehladas zmenu od "aha, co je to? kravicka, vsak? Ako robi kravicka?" Lebo byt doma len s detmi je celkom dost na psychinu 😀 co konkreyne robis a hladas na mobile?

evica17
autor
8. apr 2022

@zorkahorka asi aj to.je.to, ze zmena. Spravy zo sveta, tu pokukam o vztahoch zas. Adi by bolo fajn zajst raz za cas s nrjakou kamaratkou vpn sa vyvetrat, alebo.medzi dospelych na nejaky kurz