Som závislá na svojom priateľovi

sarus81010
20. máj 2018

Ahojte ženy.
Mám 17 rokov. Môj priateľ 20.
Ako to býva zvykom na začiatku vztahu bol ochotný platiť za každú minútu strávenú so mnou. Po dvojročnom vztahu sa to ale zmenilo. Odchádza domov skôr aj keď môžme byt spolu další deň. Chce byt s kamarátmi. Áno tomu rozumiem a plne to rešpektujem. Ale prečo nejde s nimi cez týždeň? Nemáme možnosť stretávať sa inokedy okrem jedného dňa z víkendu zatiaľ čo jeho kamaráti bývaju od neho 10 metrov a sú doma každý deň.
Pokial mu nepíšem, a aj to je celkom problem lebo mi odpisuje raz za 4 hodiny, tak si nepíšeme. A nejde o to že nemá čas, ale že buď hrá hry alebo si to pozrie a jednoducho sa mu odpísať nechce. Vytratili sa prejavy z jeho strany. Keď sa začneme o tok rozprávať samozrejme mi tvrdi ako neskutočne ma k životu potrebuje.
Hovorila som mu o Tom ako ma to ničí keď nie som s ním. Som na ňom veľmi závislá a ja to viem. Je mi ľúto že sa vôbec nesnaží nič zmeniť. Na další deň na to zabudne. Akoby som mu to ani nehovorila. Snažím sa ale zrejme to nevidí. Nič sa mu nechce robiť. Vascinou ho do aktivít musím presviedčať.

A bla bla bla.. je toho mnoho. Milujem ho. Prosím, ako sa mám zbaviť tej závislosti? Psychicky sa neskutočne ničím
Ďakujem

ave17
20. máj 2018

Tak si nájdi iné záľuby a nie chlapa,ktorý sa ta zjavne nabazil a má ta v pazi,chod von,bicyklovat,plávať,zatancovat si,a nie doma cakat ako Kráľovná bielych tenisiek,kým sa neozve.Kriste mas 17 rokov,kašli na nebo.Keď sa ozve,tak sa ozve,keď nie,mas aj svoj život.

pininka
20. máj 2018

Si este velmi mlada a aj on na nejaky hlboky vztah, chlapi v tomto veku a ani neskor urcite nechcu a ani nepotrebuju byt so zenou tak casto ako by sa nam to pacilo. A hlavne po dvoch rokoch, co uz zalubenost presla. Nechcem ti to tak blbo napisat, ale premna bol najlepsi liek rozchod. Frajer ma opustil cez sms,pricom sme boli spolu kratsie ako vy a ziadne hadky ani nic ine nebolo, proste sa tak rozhodol. O to tazsie ze sme byvali na intraku na jednej chodbe. Dost dlho mi trvalo sa cez to preniest, ale preslo to. A potom prisiel ten spravny muz s ktorym som dodnes. Skus si najst aj ine konicky aby si tolko na to nemyslela,ked nieste spolu,, venuj sa aj ty viac kamoskam a pod.

ewellina
20. máj 2018

Prestan mu vypisovat. Nechaj ho, nech sa ozve sam. Vsak ty si zena, tak nech sa chlap snazi. Chlapi to nemaju radi, ked ich niekto stale prenasleduje. Vtedy maju tendenciu utiect. Oni su lovci. Ty si najdi nieco, co ta bavi, zi si svoj zivot. Take zeny pritahuju muzov, ktore nie su zavisle. Daj mu najavo, ze ho az tak nepotrebujes. A ak sa neozve tyzden, napis mu nieco v tom zmysle, ze nech prepaci, ze si sa tak dlho neozvala, ale ze si mala rusny tyzden a bla, bla, bla... . 😉 Uvidis, ze bude mat chrobaka v hlave.

ebi88
20. máj 2018

Dnes uz je tooolko moznosti, ako travit cas, zbal sa a chod do fitka, s kamoskou na kavu, alebo sama prebehni si obchody, lahni do postele pusti film, chod sa opalovat, urob si nechty, citaj si... uzivaj si samu seba trochu, nemozes byt taka, mozno aj to ho odradza a otravuje. Uvidis, potom este dolezie ;)

sarus81010
autor
20. máj 2018

Problem je že nemám kamarátky. Iba jednu jedinú a tá nemá veľa času. Študujeme každá inde.
Som veľmi iná ako moje spolužiačky. Sadnúť na kávu si s nimi môžem ale nikto mi nerozumie okrem neho.

0silvia0
20. máj 2018

@sarus81010 je super ze si svoju zavislost uvedomujes ale musis s tym nieco jednoducho urobit. Priatela uz evidentne dusis. Ak nemas kamosky, najdi si brigadu, nejake cvicenie, plavanie, cokolvek len sa od neho snaz odputat.

deti95060810
20. máj 2018

zbytočne sa trápiš, on o vzťah s tebou evidentne nestojí. radšej sa vzdelávaj, zabávaj zapíš sa do nejakého krúžku a pod. a na neho sa vykašli....chlapi sú už takí... vidím to na synovi...chvíľu ho slečna zaujíma a po čase povie čo som na nej vlastne videl....😉
podĺa všetkého chlapec je ešte nedozretí na vážnejší vzťah - ani sa nečudujem, 20 rokov je aj dosť zavčasu na vážny vzťah...😉
užívaj si mladosť volnosťou a nedaj si ju zničiť jedným nevydareným vzťahom...

jana_eyre
20. máj 2018

@sarus81010 nikto ti nerozumie okrem neho.. vies v zivote som sa naucila, ze ludia okolo ti zacnu rozumiet vtedy, ked im to dovolis a nebudes sa tvarit, ze vsetci su ini ako ty..

jediny liek na zavislost od priatela je najst si svoje konicky bez neho, cokolvek -cvicenie, brigada.. spoznas vela ludi, zamestnas mysel a ked mu nebudes kazdu chvilu vypisovat, aj ty mu budes vzacnejsia..

ja som bola v tvojom veku tiez zavisla na priatelovi, stratila som kamaratky, zaujmy.. ked sme sa rozisli, nevedela som, co vlastne robit.. dlho som sa z toho dostavala, ale dostala som sa a povedala som si, ze tam nikdy uz nesmiem sklznut.. treba aj davat pozor na to, ako mu vyznavas lasku, ci to nie je prilis.. muzi v tomto veku este nepozeraju casto na vztahy tak vazne ako zeny, hoci to aj pre nich byt vazne moze, neriesia to tak ako my..

cecilia68
20. máj 2018

@sarus81010 Možno aj on ti už prestal rozumieť, keď píšeš, že nikto ti nerozumie...Myslím, že si ho omrzela a našiel si inú😢

oli18
20. máj 2018

Si mladá a chlapom ešte nerozumieš. Kým čakáš na jeho SMS, prečítaj si knihu Muži sú z Marsu a ženy z Venuše. Prípadne ďalšie knihy od Johna Graya, sú veľmi poučné a pravdivé. Potom pochopíš dušu mužov. Tvoj sa správa presne ako typický chlap a ty ako žena. Muži nerobia to, čo my od nich očakávame, lebo sú iní. Netráp sa kvôli nemu, takých ako on, ešte v tvojom živote budeeee.

eliska13
20. máj 2018

@sarus81010 takže ste spolu raz za týždeň aj to uteká preč.Preco nemôžete byť spolu cez týždeň?Ty si mala 15, keď ste spolu začali chodiť je to ešte málo na vážny vzťah.Nikto Ti nerozumie ako on...to si iba myslis asi ani on Ti nerozumie, ked....
Nauč sa byť sama so sebou, venuj sa sebe, choď na korčule, rob niečo čo Ťa baví, lebo podľa mňa celý týždeň odpočítavas dni, kedy bude víkend....ja to vidím na rozchod byť s niekým 4x mesačne

sarus81010
autor
20. máj 2018

@eliska13 no ono je to tak že ja študujem inde a on chodí do práce a popritom študuje. Takze my sa vidíme v piatok s tým ten u seba prespíme do soboty....

sarus81010
autor
20. máj 2018

@cecilia68 to zasa nie. To viem isto že inú nemá len no.... asi máte pravdu s tým omrzením

sarus81010
autor
20. máj 2018

Je to úžasný človek a keď som s ním nič iné ako dlhé nekonečne rozhovory vlastne ani nepotrebujem... problem je že sa mi už robiť ani nič nechce. Neviem sa do toho donútiť. Tak ako hovorila @eliska13 .. odpočítavať dni

sarus81010
autor
20. máj 2018

Napísala som to dosť v hrubom. Všetky tie pekné veci okolo som vynechala.
Ale ďakujem Vám veľmi

tomiholjubavi
20. máj 2018

@sarus81010 maš len 17, toto je zrejme tvoj prvý. Musím sa rovno priznať, že s prvym frajerom som robila to isté, čo ty. Nie, že by som nemala kamaratky, ale chcela som byt iba s nim. čakala som jak na božie zjavenie, že kedy príde...a to byval tri paneláky ďalej a aj tak hodiny meškal na každé rande. Mama aj kamošky mi hovorili, nech tak nevisím na ňom, že som potom ľahká korisť a nezaujímavá. No raz som to nemohla pochopiť. Ako môže byť niekomu láska nezaujímavá, na obtiaž a preferuje radšej polo-ignoráciu?

Až o dosť rokov neskôr som to pochopila. Láska je nezaujímava tomu, kto nelubi. Kto chce mať vztah, len preto, aby mal vztah, kto potrebuje vzrúšo a pocit lovu aj po troch rokoch ...jednoducho, nezrelej osobnosti. Pravá láska, s tým pravým nepotrebuje pretvárky. Nepotrebuje 4 hodinové prestávky na odpísanie, ani to aby si mala kopec iných záujmov a na neho si akože ledva našla čas. Pravá, zrelá láska nepotrebuje takéto caviky, ale cení si vernosť, pozornosť, prítomnosť milovanej osoby. Problém je však v tom, že zriedka ktorý 20tnik je takého citu schopný.

Kým som bola s prvým frajerom a venovala som do vzťahu všetko, mal pocit, že som na nom závislá, že sa bez neho hádam nervovo zrutim, že ho to ohraničuje. Rozišli sme sa. Vieš čo? tisíc kameňov mi padlo zo srdca...Nemusela som na nikoho čakať, zožierať sa nejakou jednostrannou láskou, zrazu som mala všetok čas pre seba. Myslela som si, ako to len zvládnem a ked to prišlo ani jedinu slzu som nevyronila. Hneď večer som išla s kamoškami zapíjať slobodu. A čo čert nechcel, akurát ked sme išli do baru veselé a vysmiate, ja v mini sukni, pekne upravená, rehúňali sme sa ako kone...stretla som mojho čerstvo bývalého. Tak hovorím, že čau a išli sme ďalej. V bare bol hluk, nič som nepočula a potom som bola opitá, čiže ma ani nenapadlo pozrieť si mobil. Ráno, ked som kukla, mala som celú kopu neprijatých hovorov a urazených smsiek. To, že som neplakala do vankúša, tak strašne urazilo jeho mužské ego, že mi druhý deň napísal, nech mu zbalím do krabičky všetky darčeky, čo mi kedy dal, že si príde pre ne 😅😅😅 trapák 😃 (Aj som zbalila, aj si prišiel..s poker facom som mu ich odovzdala). Vôbec nepreháňam, ale keď som sa išla o 3 roky neskôr vydávať, hoci som mu ja sama nikdy nenapísala ani jedno slovko, on ešte furt mi vypisoval a vyhrážal sa, že mi príde na svadbu. Dodnes neviem, kto z našich priateľov mu povedal o svadbe, ale dal si tú námahu mi oznámiť, že to vie a že robím chybu 😃 Jasne, že nakoniec neprišiel 😃 No aj ked som už bola vydatá, vkuse mi posielal správy na pokec a potom žiadosti o priateľstvo na fb. Neodpisovala som, lebo načo? Ja som to nehrala, kym som vo vztahu, lubim..ked sa rozidem, viac nelubim. Hotovo, finito...
Až raz ma to už dopálilo. Zas mi prišla žiadosť o priateľstvo. Zas som ju zrušila a zachviľku mi prišla správa v duchu: "Ešte stále si mi neodpustila?"
Tak som mu napísala som toto: "Fakt si o sebe veľa myslíš, ak veríš tomu, že nad tebou vôbec rozmýšľam." a viac ani slovo. Odvtedy nenapísal...

Ale chlap, ktorého otravovalo so mnou tráviť čas, chlap, ktorý mi dal kopačky...chlap, ktorý pol dňa neodpísal na "dobré ránko", chlap, ktorý dve hodiny meškal na rande, lebo pozeral Poirota a podobne trápne vyhovorky....ma 5 rokov otravoval občasnými správami a opileckými telefonátmi (kým som nezmenila číslo), lebo nemohol prežiť, že nesmútim nad jeho stratou 😂😅😂

Veľa chlapov je takých...Ak o tvojho stojíš, rob to, čo ti radia hore baby. Ignoruj ho, čo to dá a tvár sa že ledva máš záujem. Ak však stojíš o pravú lásku, vykašli sa na pózera a najdi si niekoho iného. Si mladá, máš kopu času..nemusí to byť hneď prvý a ani druhý. Uvidíš, všetko bude fajn. A nie je ani pravda, že prvá láska neprebolí...Mňa prebolela hneď v deň rozchodu.
Neboj, ten pravý príde ❤

nakupy11
20. máj 2018

@sarus81010 najdi si priatela,pre ktoreho budes aj nieco znamenat.

eliska13
20. máj 2018

@sarus81010 je to normálne pri prvom, druhom frajerovi.My Ti píšeme z nášho pohľadu 30-40 r žien🙂aj ja som bola taká ....zena chce byť stále s chlapom, rozhovory, najlepšie oblečenie si dať, navonajkuje všetko ideál🙂len chlapi chcú byť aj s kamarátmi, sedieť nad PC, ísť von...ženy su často majetnicke zaľúbené robia nemožné.Aj ja som v 24 r plakala akoby sa mi zrútil svet, lebo som mala každý vzťah 3 ročný 15-18, 21, 24 prešiel ošiaľ druhý rok ako tak a tretí bol vždy krok od rozchodu.Tak to je v takom veku väčšinou....si ešte mladučká skús sa trocha kontrolovať nebombardovat sms, ale porozmýšľaj či to chces takto ďalej koľko ešte?pokým dostudujete koľko je to rokov a čo potom?

eliska13
20. máj 2018

@sarus81010 vieš vy nemáte normálny vzťah.Ty ho čakáš večer sex naje sa pokecate a zase týždeň sama.Ak frajera, tak byť s ním častejšie, lebo si myslím, že ste sa odcudzili neviete ísť spolu nikam cez týždeň...mne by to vadilo.

cecilia68
20. máj 2018

@sarus81010 Prepáč, nechcem sa ťa dotknúť, ale vyzerá to tak, že na konci týždňa si k tebe príde vyprázdniť gule a to je celý váš "vzťah" 😂

tatisna
20. máj 2018

17 rokov je dosť malo... ešte sama seba dobre nepoznáš...do vzťahu treba ísť ako vyzrety človek, ktorý vie kým je sám osebe a vie co chce.

sarus81010
autor
20. máj 2018

@eliska13 je to preto; pretože nemáme vôbec čas sa stretnúť. Každý deň som v škole do 18:00 a cesta trvá dve hodiny. Sex sle spolu ešte nemali. Chápe ma v tejto oblasti

oli18
20. máj 2018

To sú dnes ešte mladí, ktorí po dvoch rokoch randenia nemali sex? Ťažko sa mi tomu verí 🙂

eliska13
20. máj 2018

@sarus81010 prečítaj si ešte raz tvoj úvodný príspevok.Odchadza skôr aj, keď môže byť s tebou, neodpisuje....viem, že ho ľúbiš....tento vzťah Ti nerobí dobre a poviem Ti možno neempaticky na rovinu myslím, že chalan po 2 rokoch vzťahu v 20 r by sex vyžadoval.Su rozne formy ATK, ak nechceš brať lieky ty po ňom netúžis, spite spolu v jednej izbe....ale je to pekné, že to ešte existuje, ale vy nemáte vztah

terezka1947
20. máj 2018

@sarus81010 musis sa s iniciativou trosku stopnut....netreba ziadne hry,ani ziadne klamania....ale staci,ked prestanes stale vypisovat ako prva,ked ti povie,ze chce byt s kamosmi,s kludom to akceptuj....ak ste spolu,vyčítaj,uzivajte si spolocne chvile
Ale....najma,najma....najdi si ty sama kamosky,zaluby,najdi samu seba....studuj,myslinna svoju byducnost....si este mlada....ON este nemusi byt ten.pravy....moze,nemusi....no ak budes pracovat sama na sebe,vela ziskas,nic nestratis....al cely zivot postavis na nom,mozes stratit vela.

tt247
20. máj 2018

@sarus81010 podľa mňa 20-.ročný chlapec chce sex a hotovo. Jedine ak by aj on mal takéto presvedčenie napr. z náboženských dôvodov. No ak nemá a robí to len pre teba, lebo ťa vraj "chápe", tak aj toto môže byť príčina ochladnutia a nezáujmu z jeho strany. Týmto ťa, samozrejme, na nič nenahováram, len sa ti snažím podať aj takýto uhol pohľadu. V podstate ste vzhľadom na svoj vek spolu dosť dlho (ty s ním od 15) a je to nevyrovnané v tejto intímnej oblasti. Ty máš len 17 a on už 20 a spolu ste dva roky. Čo je fakt dosť na chlapca v tomto veku (dosť na to, aby bol bez sexu).

A ešte poznámka: Na všetko píšeš, že ťa chápe - že si iná (asi viac introvertná), že nemáte sex,... No asi ťa až tak úplne nechápe. Inak by predsa bolo všetko v poriadku.

janulka2811
20. máj 2018

@ave17 moja reč 👍