Spálené vlasy

paulakolla
24. feb 2018

Poradí mi niekto, ako zachrániť vlasy spálené po melíre. Po umytí pôsobia ako chemlon chumáč. Samozrejme sa česaním odlamujú. Je mi jasné, že musia odrásť, ale nemôžem sa vykosiť strojčekom 🙂 Pomôže mi niekto ako tak zmierniť túto katastrofu ? Ďakujem za záujem.

hettinka
24. feb 2018

Nijako. Len ostrihať.

michaela460
24. feb 2018

Natriet vlasy kokosovym olejom a nechat na noc ..pripadne nejaju dobru masku na vlasy vzdy pred spanim dat a rano zmyt .to pomoze aspon trosku

ninusa7
24. feb 2018

Fuu..keby som uz mala vlasy v takomto stave isto by som sla ku kadernicke..ziadna ani domaca maska ti za par dni ziadnu slavu nespravi

ghostsgirl
24. feb 2018

no to by bola velmi odvazna kadernika, co by sa do toho pustila. Podla mna vypadaju, polam sa tak ci tak a este by bola kadernicka za tu zlu....

paulakolla
autor
24. feb 2018

Ono asi ten pruser nesposobil ani samotny melir, ale par krat som pouzila taký ten fialový sampon na stiahnutie zltych odtienov a potom sa to s tymi vlasmi stalo... Sampon som vzdy len napenila a splachla,nemala som ho nikdy dlhsie. Mozno ten melir bol uz cez a tym samponom som to dorazila...tiez obsahuje nejake peroxidy...

paulakolla
autor
24. feb 2018

Uz som aj prestala s cesanim,lebo to ide proste prec...odlamuju sa vlasy. Divne je, ze to mam len na temene hlavy. Uz mi ani tak neide o to,aby to dobre vyzeralo, len o to, aby tam cosi zostalo.

katrin91
24. feb 2018

@paulakolla šampón určite nie.... Ja ho používam,nechávam si ho aj dlhšie,niekedy aj 10 minút a nemám také vlasy... Ak máš melír opakovaný,tak je možné ,že vlasy sú najviac zničené tie,ktoré boli melirovane už viac krát.

paulakolla
autor
24. feb 2018

Hmm..tak ja uz neviem...Na melir som bola po asi troch rokoch. A vlasy tak zacali reagovat az zhruba po dvoch mesiacoch. Neviem si to vysvetlit. Zda sa mi dokonca,ze sa to zhorsuje. Nezehlim, sampony som prestriedala viacere..

paulakolla
autor
24. feb 2018

Kondicionery ani masky nepomahaju. Teda z tych, co som skusila.

katy83
24. feb 2018

ja som kadernicka, ako vyzeraju tvoje vlasy? mas ich cersrvo po melire? su dlhe? ak tam uz melir bol a bola si na dorabke tak melir sa nanasa len na odrast...ak sa meliruju uz odfarbovane vlasy moze velmi rychlo dojst k lamaniu vlasov ...odpaleniu . Nie je to sranda . Tvoje vlasy su jemne? nepouzila kadericka silny peroxid ? tu je viac pricin

alenky
24. feb 2018

@paulakolla Silver vlasy len vysusa, to melir ti znicil vlasy, silver mozno len dopomohol k vysuseniu. Na cas uplne silver obmedzit co sa da zostrihnut. Masky z drogerie, alebo s kokosovym olejom-kokosak mierne zohriat namocit vlasy a zabalit foliou. Pripadne ist na masku priamo ku kadernicke, oni maju profesionalne bude to drahsie ale malo by to aspon trosku pomoct. Alebo si zadovazit kvalitnejsiu masku, ale tie su uz drahsie. Ak je mozne teraz nefenovat ani nezehlit. Ja si vlasy farbim 15rokov na blond a mam ich niekedy po farbeni suchsie, ale dovolim si povedat, ze prave tepelna uprava nici najma vlasy. Ja nemam doma fen ani nechcem a vlasy nemam znicene aj napriek castemu farbeniu ...

paulakolla
autor
24. feb 2018

@katy83 ten melir bol robeny koncom augusta. Bol po celej dlzke, nakolko predtym dlhsie nebola ziadna uprava.Nezehlim,nefenujem,nefarbim. Vlasy mam jemne. Spinavy blond, mozno to bolo dlhe posobenie na uz aj tak relativne svetlych vlasoch. A su dlhe do pol chrbta. Ten chumac je hore na hlave. Teda od odrastu zacina.

zuzana247
24. feb 2018

@paulakolla mne pomohla tato maska ked som mala vysusene vlasy z farby,tiez som ich mala ako chemlon https://www.glamot.sk/p/14437/maska-loreal-seri...
Robim si aj olejove zabali,oliv.olej ohriat dat na vlasy,na to sacok a teply uterak. Este dostat taky olejcek,ja mam Garnier taky oranzovy a to votries do such.vlasov.
A ked som mala take hrozne vysusene vlasy z farieb sa mi osvedcsil aj kondicioner v spreji a pomaly od koncekov rozcesavat mokre vlasy a ziadny fen.
Inak ja mam tiez teraz melir a nemozem vobec cez zimu nosit rozpustene vlasy,vzdy len vo vrkoci,lebo sa mi take "dredy" porobia,ze sa mi chce plakat 😃
Este rada,nikdy si nerob masku zo zltka ,medu a oleja 😁 vlastna skusenost 😂

natalka173
24. feb 2018

Určite navštív kaderníčku, tá ti môže doporučiť nejakú masku, balzám alebo olej na vlasy a po nejakom čase zaberie.
😊

martinna369
25. feb 2018

@paulakolla ziadny silver sampon neobsahuje peroxid, len vsetky silver smapony vysusuju vlasy. A tie ggumickove vlasy ostrihat, radim ako odbornik

paulakolla
autor
25. feb 2018

@martinna369 no mne je jasne, ze ostrihat je najefektívnejšie. Ale pochopte aj vy mňa, že mám vlasy dlhé do pol chrbta a vykosiť sa nakrátko je pre mňa...no tragédia približne. Preto sa chytam aj slamky, ako to ako tak vyriešiť.

henuss19
25. feb 2018

Skús si zadovážit orientalny olej od značky mon platin a zelenu masku od orofluido. Mne takto kaderníčka tiež odpálila vlasy, ale že celé, postupne sa mi poodlamovali a dlho sa nevedeli spamatat. Ale tieto prípravky pomohli a aj vdaka nim sa mi vlasi spamatali.

henuss19
25. feb 2018

Alebo este joico masku, joico hydrator, maju ju aj na notine, velka litrova je tam za 30-40€ s tym ze my sme doma tri baby ktore maju dlhe vlasy a kazda z nas si vlasy umyvala minimalne dvakrat do tyzdna a maska vydrzla vyse pol roka

miriama11
25. feb 2018

@paulakolla nie kazdy silver sampon nici vlasy ale ano vecsina ich susi.silver od revlonu obsahuje aj hydratacnu zlozku a napr uz tu bolo spomenute orofluido to je tiez od revlonu.je to prrfekne a vlastne vsetko od revlonu je super.a dokonca maju aj masku tonovaciu.revlon ma aj kuru na regeneraciu vlasov.a potom si pochvaluju olaplex

mawiya
25. feb 2018

@paulakolla ahoj, podobne som zazila aj ja bohuzial. na vrchu hlavy sa mi zacali odlamovat, uces vyzeral ako z osemdesiatych rokov. no cele zle. velmi mi inak pomohol obycajny gliss kur / supreme lenght, taky kriklavoruzovy. aspon som ich nemala ako chemlon a normalne drzali. nie ako hrom do metly. vyskusaj, uz po druhom raze boli vlasy pekne neodstavajuce.

orkaaa
25. feb 2018

Mne kadernicka takto odpalila vlasy, takze teraz nechavam odrastat nove vlasy a vzdavam sa farbenia. Je to dlhy proces. Ale ak chces aapon trocha zachranit to co mas tak Kerastase resistence ten najvyssi stupen poskodenia, Oribe kozmetika, OLAPLEX 3, nejake olejceky na uhladenie. A hlavne tonikum na podporu rastu novych vlasov. Este Alterna je super vec. Skusaj aj vitaminy zvnutra tie podporia novy rast.

katrin91
25. feb 2018

@orkaaa potvrdzujem, OLAPLEX robí divy

orkaaa
25. feb 2018

A este som zabudla kokosovy olej nie. To je pre zeny z tropickych oblasti. Zenam v Europe to len narobi skody.

paulakolla
autor
25. feb 2018

Baby ten Olaplex mi popiste trochu. Je to maska ?

paulakolla
autor
25. feb 2018

@orkaaa dnes som dal kokosak aco veruze neprospel.

paulakolla
autor
25. feb 2018

Tu je foto. Naživo to vyzerá horšie☹

alenky
25. feb 2018

@paulakolla Nemas to az take zle, videla som uz skutocnu slamu na hlave. Podla mna to kvalitnymi vyrobkami das do poriadku

alenky
25. feb 2018

@paulakolla Skus sa u kadernicky informovat o keratine to by mozno pomohlo. Sikovna kadernicka mozno v tomto pomoze. Mozno treba zvolit spravne pripravky

hettinka
25. feb 2018

ak je vlas raz poškodený, nič ho nedokáže už opraviť. Dokážeš ho dočasne vyhladiť, prípravky vlas obalia a vyzerá dočasne lepšie, ale ak sa už lámu, prípravky ti to nezalepia. Vlas sa nedá vyživiť, alebo navrátiť do pôvodného stavu, ničím.
Peniaze za drahé prípravky by som si ušetrila a zvolila krátky zostrih. Našťastie, nemáš to až od korienkov. Asi to je tým, že melír ti už kúsok odrástol.

zuzana247
25. feb 2018

@paulakolla skus si zapletat alebo vypinat vlasy teraz. Mne sa tak zamotavaju teraz ked sa mi tru o veci,bundu.
A tie zabaly mavaj aj hodku kludne,tie si mozes urobit aj z masky z drogerky. Teraz ma napadlo ze mne pomohol oranzovy Garnier Goodbay Damage,sampon balzam a olej.