Sprchovací kút- bežná údržba

cernusik
20. jan 2019

Ahojte, prosím, poradte, ide ma poraziť. Mam pocit, že nič iné nerobím, len behám s handrou a utieram.. tam capka, tam frkanec, tam čosi....pomoooooc. a to nehovorím, ako má vytaca sprchovací kút. Lenže umývať- lestit ho za každým clenom v domácnosti ma už unavuje. Preto pisem😂máte nejaké vychytavky, prostriedky, niečo, po čom tie kvapky neostanu? Keď to uschne , tak sprchac je ako bielym práškom posypany.

katarinamarkova
20. jan 2019

@cernusik ano 😊 odstrániť sprchovy kut a namiesto neho napr.rohovu vanu

24mima
20. jan 2019

@cernusik no neviem, my sme koli tomu aby ma neporazilo dali nepriehľadné sklo. Inak používam buď cif na vodný kameň v rozprašovači alebo frosh. Známy majú priehľadné sklo a po každom sprchovani zotieraju sklo stierkou.

cernusik
autor
20. jan 2019

@24mima my máme také dymove...no keď po sprchovani uschne, tak je hrozneeee. Snažím sa použiť aj tu stierku, lenže sprchac máme obly, tak nie je to bohviečo..🙄

cernusik
autor
20. jan 2019

@24mima ešte sa chcem opýtať, tým rozprasovacom to čistis po každom umyti?

24mima
20. jan 2019

@cernusik nie, podla potreby väčšinou raz za tyzden...

janickadusicka
20. jan 2019

@cernusik existuju pripravky proti vodnemu kamenu na sklo, hydrofobne. Po sprchovani treba stierkovat a naucit aj clenov domacnosti dodrziavat poriadok, poutierat do sucha. Potom tam nebudes mat zazraty kamen a bude stacit bezna udrzba, cif, lestic na sklo a hotovo. A hlavne to neprehanat s cistotou, lebo ta porazi.

wieruska1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cawes
20. jan 2019

Ja neznasam vytierat sprchovy kut u nas to robi muz pretoze sa sprchuje ako posledny. Cize najprv sa osprchujem ja a maly a potom muz je jedno v akom casovom rozpäti. Vecer muz najprv poutiera stierkou a potom uterkou do sucha aby neboli flaky

sissy27
20. jan 2019

@cernusik kúp tekuté stierače. A na bežnú údržbu je najlepší ocot.

cernusik
autor
20. jan 2019

@sissy27 skúsila si ich?Kde to kúpim?

katulienkax
20. jan 2019

Je bodkovaný zvykla som si ani ma nehne to zakaždým leštiť 🙂

sissy27
20. jan 2019

@cernusik mne ich ponúkali v predajni, kde som kupovala komplet všetko do kúpeľne a WC (od dlažby cez obklad sprcháč sanitu až po posledný vešiačik na uteráky), ale ja mám mliečne sklo, takže mne to netreba. Ale čo viem z počutia, tak je to dobrá vec.

moonlight1210
20. jan 2019

@cernusik umyvam raz do tyzdna.
Do kutov nastriekam trochu sava proti plesni pre istotu, na zvysok zase ocot v rozprasovaci. Tak isto aj na sklo a kohutiky.
Zlahka vydrhnem spongiou, splachnem a hotovo.

Drhnut zo kazdy den po kazdom clenovi rodiny, tak ma asi drbne.
Domacnost ti ma sluzit, nie ty sluzit jej.

dupinka
23. jan 2019

Ja pravidelne prebehnem parným čističom a už len udržujem poriadok čistiacimi prostriedkami. A stierka je samozrejmosťou po sprche. máme sklenený, priehľadný

zeytin
23. jan 2019

Ahoj, aj ja som bola z toho sialena, ale kupila som si jednorazové utierky na sklo v DM. Su paradne. Utriem, vyhodím. A skli je krasne vylestene.

zeytin
23. jan 2019
hickupps
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
princessawsm
23. jan 2019

Savo. Raz za tyzden to tam na***, necham dvadsat minut odstat, zatajim dych, vysurujem, splachnem, vyvetram. A uzivam si vonu ako v Tatralandii (som divna). Ale vsetko je pjekne ciste. 👍

laki
23. jan 2019

Fixinela na sprchové kúty

laki
23. jan 2019

@zeytin sklo utieraš vlhké? Neostanú čmuhy?

evora29
23. jan 2019

Toto je najlepsi cistic, po.jeho použití sa voda nedrzi na kute, ale pekneaj steka.

tinika
23. jan 2019

@cernusik ja pouzivam euronu maju tam pripravky na vodny kamen a podobne :D bez namahy vyčisti :D aj na baterie či odtok krasne vyčisti mame velmi tvrdu vodu

klarinna
23. jan 2019

Najlepšie je toro a to som vyskúšala už hocico

mmoni89
23. jan 2019

Mam cistic na kupelne z dm taky cerveny sprej ,je super.idem ho odfotit

susanne6
23. jan 2019

@evora29 a ten kde kupujete?

mmoni89
23. jan 2019

Tento

susanne6
23. jan 2019

ináč, tiež mam priehladne sklo, aj ked som také nechcela (v tomto rozmere ine nemali) a idem si z vonkajšej strany nalepiť priehľadnu tapetu z obi so vzorom. mám taku na okne na wc. Potom budem už len hygienicky čistiť a žiadne leštenie 😂😂😂

poohie
23. jan 2019

tiez znami stierkou na okna zotieraju po sprchovani, ale ich deti su este male. neviem si predstavit, ze by to moje deti dobrovolne a hlavne dobre robili. a inak vodny kamen ide perfektne dolu obycajnym octom. nastriekas a hned zotries. ak ti vadi jeho smrad, tak si donho najskor na par dni namoc citronove alebo pomarancove supky a az tak nalej do rozprasovaca, bude pekne vonat 😉

miskamilka
23. jan 2019

U nas funguje jedine Pulirapid ruzovy, mame naozaj tvrdu vodu, 1x za tyzden - 1x 2 tyzdne, ako stiham a sprchovy kut je zakazdym ako novy

matildasj
23. jan 2019

Ahoj. Na vodný kameň fixinela. Potom vylestit dosucha a potom kúp v SIKO ho majú ANTIDROP a zasa vylestit do sucha. A máš týždeň aj dva pokoj.