Šrobárov ústav v Tatrách. Skúsenosti?

dorotaw
18. júl 2008

Srobarov Ustav detskej tuberkulozy a respiracnych chorob v Tatrach
Mate niektora skusenosti z tohto zariadenia pre deti v Tatrach?

sallome11
6. sep 2018

@zuzka_puska my sme boli na oddeleni 4B , sice nadstandart, no videla som tie spolocne a mne sa zdali celkom fajn, poprerabane.

zuzka_puska
6. sep 2018

@adika279
@adika279 super, tak sa mozno stretneme, my nastupujeme 3.10. Inac, ako to funguje, poslu nam nejaku pozvanku alebo tak nejak som to pochopila.. Dnes sme boli na kontrole, pan primar povedal ze musime prist, tak teda sme sa objednali a odisli sme 🙂 A na aku izbu idete? My ideme na tie, kde su sprchy spolocne pre oddelenie. Celkovo nemam rada nemocnicne prostredie, tak snad to bude ok. Bohuzial tie nadstandardne izby su vybookovane az do decembra :( Beriem to ale ako taky oddych a tesim sa na cas straveny s malou, pochodime snad aj po vyletoch ak pocasie dovoli 🙂 Byvame len 20km od Smokovca 🙂

zuzka_puska
6. sep 2018

@sallome11 na ten nadstandard sa neskutocne dlho caka, skoda :( A tak, ked vravite ze aj tie lacne izby vyzeraju dobre, tak som trosku pokojnejsia 🙂 Dakujem. a inak, s akym malym dietatkom ste tam bola? Tych vysetreni je vela, ze? Vysetrovala vas aj ta krcna lekarka, z Martinskej nemocnice?

martinabreza
6. sep 2018

@zuzka_puska možno áno ak sa nič neprihodí

zuzka_puska
6. sep 2018

@martinabreza Snad sa neprihodi nic 🙂 Super, tak snad podnikneme aj nejaky spolocny vylet, ak nas tam bude viac 🙂

sallome11
6. sep 2018

@zuzka_puska maly mal necelych 2,5, boli sme tento rok v juni. robili mu roentgen, sono na vylucenie refluxu, a ten test na vylucenie cistickej fibrozy. Maly je alergik s nabehom ma astmu, musime podavat aj sprej teraz. A zacali sme tam aj chodit ambulantne. Na krcnom nebol vobec.

nika1985
6. sep 2018

@martinabreza nedojedala som po detskach vobec boli sme vlacikom v poprade v kaufe kupila som si potraviny rozne jogurty, zeleninove salaty je tam chladnicka a v pohode to islo neumierala som hladom a ak teda napr. na hlavu dieta dostane bud 2krajce chleba alebo 2peciva pri ranajkach a videla som ze si to rodicia beru hore tak isto aj desiata a olovrant je balene cize bud vyziva alebo vacsinou jogurt ovocie zalezi aku maju dietu. a ak teda mozes si stravu dohlasit alebo odhlasit ked budes vidiet.

martinabreza
6. sep 2018

@zuzka_puska hádam hej

aduska18
7. sep 2018

Ahojte. Ideme prvý krát do ústavu na vyšetrenia. Prosím Vás keď Vám bol odoslaný návrh od doktorky tak ako dlho ste čakali na schválenie s poisťovne. ( Dôvera). a čítam tu vaše príspevky že Vás objednávajú už na október. Takže v septembri už zrejme nieje možnosť nastúpiť na liečenie. Ďakujem krásne za vaše odpovede.

zuzka_puska
8. sep 2018

@aduska18 v septembri asi nie :( My sme boli na par vysetreniach a kontrolach, a az teraz nas objednali na pobyt. Neviem, ako dlho budeme cakat na schvalenie, ale objednali nas na oktober

aduska18
8. sep 2018

@zuzka_puska ďakujem pekne za odpoveď. Môj syn kašle stále už 2 mesiace. hlavne v noci a ráno. Už prešiel všetkými možnými vyšetreniami u odborných lekárov a nikto nevie prísť na príčinu. Tak nás pľúcna odporučila na komplexné vyšetrenie do Tatier. Mne nezáleží na tom do akej izby nás príjmu hlavne nech je to čo najrýchlejšie. Ale keď píšeš že až na október tak to sa dlhšie čaká ako som si predstavovala. No čo už. Hádam sa nám ozvú a dajú dajaký termín.

lenka_21
9. sep 2018

Baby, ja by som sa vobec o izby a co vsetko sa tu pise nebala. Boli sme v ustav
e pred cca 2 rokmi a bolo vsetko v pohode. Brala som normalnu izbu (chcela som ist cim skor) a vsetko bolo super. Dostali sme peknu velku izbu, postele sme pritlacili a mali sme velke letisko. Sorcha, herna, kuchynka boli absolutne v pohode. Strava bola dost bezna a tak sme si dokupili ovocie, zeleninu a pod. Kupovali sme v Tatrach. U nas boli chore nonstop obidve deti, v ustave nic nezistili a ako hovorila alergologicka vacsinou to prejde po case a tak aj bolo...

zuzka_puska
9. sep 2018

@aduska18 Tak a kedy idete na vysetrenie? A ku komu? My sme boli 3x na vysetreni, najprv nam nasadili liekovu liecbu. ked ta nezabrala, ponukol nam pan primar pobyt priamo u nich. Spojeny tusim s vyberom mandli. Ale neozyvali sa nam, termin sme dohodli priamo tam, oni to vraj vyplnia a poslu na schvalenie do poistovne... A my uz len v oktobri nastupime. Tak mozno sa uvidime 🙂

daanka188
10. sep 2018

@aduska18 ahoj my sme tiez dovera davala dr navrh v juny schvalene poustovnov bolo do 2 tyzdnov ale kym nam z ustavu volali cca aj mesiac trvalo a sme na obycajnej izbe dnes manzel nastupuje so synom kebyze chceme nadstandart tsk az oktober november ale chceli sme ist cim skor tak sme brali co bolo volne 😉

aduska18
10. sep 2018

@zuzka_puska dnes sme boli u detskej pľúcnej a povedala nám že až zajtra posiela žiadosť. Čiže tak skoro sa tam asi nedostaneme.My sme boli na imunoalergologii, ORL, gastro vyšetrenie, u pľúcnej. Malý vybral xy liekov a nič nepomáha. Kašeľ stále pretrváva.Teraz už len čakať na termín. Možno sa stretneme. 🙂 vy už budete na odchode a my prídeme.
@daanka188 ďakujem za odpoveď. mne nejde o nadštandard. pre mňa je dôležité aby už bolo dieťa zdravé.čiže beriem hocijakú izbu.Tak nech vám to všetko dobre dopadne a aby ste boli zdravý. 🙂

zuzka_puska
16. sep 2018

Zienky, tie ktore ste tam uz boli, napadlo ma, ako sa tam plati, kedy? Treba pri prichode nejaki zalohu, alebo sa plati pri odchode, cela suma, alebo mi poslu fakturu? dakujem 🙂

druly
16. sep 2018

@zuzka_puska ahoj, platí sa záloha, ja zvyknem platiť 1/2 ceny a zvyšok pri odchode.

tinka9075
16. sep 2018

@zuzka_puska Ahoj dá sa zaplatiť celá cena pri odchode aj kartou môžeš platiť.

engie35
16. sep 2018

@adazdca kuk🙂

zuzka_puska
16. sep 2018

@druly
@tinka9075 Oki zienky dakujem 🙂 Lebo neviem ja, ako s tou stravou, ci si ju mam dat, ci nie, asi by som ju ju na prve dni dala a ak by nebolo ok tak sa odhlasim, cize by mi asi lepsie bolo zaplatit pri odchode, celu sumu... aa inak druly, ta zaloha sa tiez da platit kartou? Nechcem tam ist s buncou penez vybratou, skoro vsade platim kartou necitim sa dobre s peniazmi v penazenke 🙂 🙂

zuzka_puska
16. sep 2018

Zienky a nam uz prisla pozvanka, nastupujeme 4.10 🙂 Teda, ak mala dovtedy neochorie, ux zacala pokasliavat, v noci uz seriozne kasle :( Tak sa aj bojim aby nam termin neprelozili :(

grobi
16. sep 2018

@zuzka_puska a kedy si poslala žiadosť ? koľko treba čakať na schválenie? aj nás poslala alergologička a za to sa pýtam , aby som vedela, či pobyt stihneme ešte v tomto roku alebo už nie,

druly
16. sep 2018

@zuzka_puska my sme tam išli chorý, to by sme sa tam nikdy nedostali. Nemôžeš nastúpit len s infekcne chorými deťmi.

druly
16. sep 2018

@zuzka_puska obidvaja mali ATB, keď sme tam išli.

zuzka_puska
16. sep 2018

@grobi ziadost mi podali priamo v Ustave. Asi pred dvomi tyzdnami, a tento tyzden prisla uz aj pozvanka na 4.10,cize poistovna to uz zrejme schvalila... Nuz ale neboli volne tie nadstandardy, len obyc izby so spolocnymi sprchami, ale nevadi zmierila som sa s tym uz, hlavne ze sa tam dostaneme cim skor.
@druly a robili detom aj nejaky zakrok? Mandle, alebo nieco ine? Nam povedali, ze mala by nemala brat atb pri nastupe... Tak neviem, budem tam este tyzden pred volat, co a ako 🙂

druly
16. sep 2018

@zuzka_puska zákroky nám nerobili žiadne, len sme behali po všelijakých vyšetreniach.

zuzka_puska
16. sep 2018

Nam idu aj vyberat nosne mandle, a zmensovat krcne... Tak som zvedava, ako to prebehne, snad to bude ok. 🙂

grobi
16. sep 2018

@zuzka_puska ďakujem za info , ja som už bola s malou pred dvoma rokmi, ale už si nepamätám, že koľko sme čakali na schválenie. mali sme obyč, izbu, ale bola som spokojná. 🙂

emiliam
20. sep 2018

Ahojte, chystá sa niekto na pobyt od 24. 9. ? Ja idem so 6 ročným synom vlastne prvýkrát 🙂

zuzka_puska
29. sep 2018

@emiliam my prideme 3.10 🙂 🙂 Mame obyc izbu, tie nadstandardy boli beznadejne obsadene 🙂 Ake to tam zatial je? veelmi vela vysetreni?