Šrobárov ústav v Tatrách. Skúsenosti?

dorotaw
18. júl 2008

Srobarov Ustav detskej tuberkulozy a respiracnych chorob v Tatrach
Mate niektora skusenosti z tohto zariadenia pre deti v Tatrach?

samulko1
19. jún 2011

@jankasz ani my nemáme ešte presný termín ale tiež mi dr Fabry povedal že v auguste, ja už som papiere poslala teraz čakám kedy sa ozvú...a budeme asi v Dolnom Smokovci pavilon D je to najlacnejšie, kedže som na RD nemôžeme vela špekulovať...ale cenu ešte presne neviem

samulko1
19. jún 2011

@cairka tiež budeme v Dolnom Smokovci ale dátum presný ešte neviem, a v ktorom pavilóne?

samulko1
20. jún 2011

Dievčatá a viete mi niekto poradit, kto ste už boli na liečení z dvomi detmi a z toho jedno ešte cez obed spáva ako ste to riešili?
mám z toho hrôzu už teraz ako to poriešim...syn bude mat 6 a dcéra má 1,5 a cez obed spáva tak 2 hodiny ale neviem ako to vyriešim ked budeme v jednej izbe..ona je zvyknutá zaspávať sama
poradte

saskarisko
20. jún 2011

ahojte,
@samulko1 - do kocika. 12.47 alebo 13.04 chodila elektricka na jeden alebo druhy smer, a bolo. my sme skoro cele dni travili vonku, a to sme tam boli v mesiaci februar. mladsie dieta islo do kocika, starsie slapalo 😉

samulko1
20. jún 2011

@saskarisko ďakujem za radu asi to budem musieť takto riešiť, horšie je že v kočíku spí oveľa menej a potom sa to odrazí aj v noci..

cairka
20. jún 2011

@samulko1 , budeme v pavilóne 4B 🙂 a tiež ideme do "D" izby.
Ináč nad tým spaním som tiež rozmýšľala, ale keďže mne ešte aj staršia potrebuje spávať aspoň raz za 2-3 dni, tak to asi budeme robiť ako radí @saskarisko , keď bude staršia OK pôjde malá do kočíka a pôjdeme na výlet, a keď nie, budú spať spolu. Ale moje sú zvyknuté spať spolu, tak hádam nebudú buntošiť 🙂

ada11
20. jún 2011

my ideme 6.7., ja idem tiež s 2 deťmi a mladšia ešte spáva popoludní, tak som rozmýšľala, že ju dám do kočíka, lebo inak by sme chodili von neskoro a to nemienim..... 😉 dúfam, že procedúry budú mať v rovnakom čase 😉

ada11
20. jún 2011

ešte jeden dotaz týkajúci sa stravy 😉 ja by som stravu pre seba nechcela, lebo mne to moc nevyhovuje - ráno pijem kávu, obedujem neskôr a nezvyknem večerať teplú stravu, takže ja to považujem za ubytočne vyhodené peniaze - radšej sa najem vonku, alebo si niečo drobné urobím v kuchynke, kedže máme kategoriu B 😉 na recepcii mi ale povedali, že nemôžem ísť do jedálne, ale neviem si predstaviť ako sa sama napapá moja ani nie 3-ročná slečna 😕

cairka
23. jún 2011

maminky, čo ste boli teraz nedávno v Dolnom Smokovci, môžte mi povedať, či sú v jedálni detské stoličky? alebo budem pri každom jedle naháňať dieťa po jedálni? 😅

saskarisko
23. jún 2011

@cairka -su. ale mozes si zobrat aj kocik do jedalne 😉

samulko1
27. jún 2011

@cairka
ahoj tak my ideme nakoniec až 31.8. a ideme do apartmánu lebo izby D už mali plné..

jankasz
28. jún 2011

Ahojte,viete mi povedat ak bol svami aj otecko ci tam v blizkosti niekde prespaval,alebo ako to je? volala som do smokovca a som dost sklamana,ze otec nemoze byt snami....v Lucivnej sa da ale v smokovci nie,vraj to zneuzivali...

ada11
28. jún 2011

@jankasz ty ideš kedy do Smokovca? 😉 aj za nami by mal prísť mm, tak musím zistiť možnosti ubytovania 😉 ak sa nebude dať, tak radšej skôr ukončím pobyt a pôjdeme niekam na súkromie, ako dávať 20-30 € za noc 😉 ale veď uvidíme 😉

jankasz
28. jún 2011

este neviem daju mi vediet,maju tam nejaky chaos.lebo v piatok som posielala navrh a dnes som tam volala...v Dolnom smokovci mi povedali na 6.7 a ze budem ubytovana v hornom,tak som volala do Horneho a tam mali zapisaneho len mladsieho syna,starsieho tam nemali a povedali mi,ze asi az na september,ale slubila mi,ze sa do toho pozrie a da mi vediet...no a aky je to typ ubytovania C?a platit mam 15,50 na den..no a ja si neviem predstavit,ze my s detmi budeme byvat spolu a manzel niekde na penzione ved to je onicom a nema to zmysel ked nemame byt vsetci spolu....ved uvidime,ked tam prideme lebo deti nemaju stanovenu diagnozu ani nic,ideme prvy krat,tak uvidim ci sa to bude dat skratit,aby to zas potom poistovna preplatila...je to cele na figu...

ada11
28. jún 2011

chcem sa spýtať ako su tie kuchynky vybavené - kat. B. Je tam rýchlovar.kanvica, nejaké riedy, príbor a pod. ?

vera999
3. júl 2011

Dobry den
Chcela by som sa opytat ? Nedavno som sa dopocula od znamej ktora bola v tomto ustave s troma detmi a velmi mi to odporuca. Doktorka mi to nenavrhla. Syn mal uz tri roky a ma problem s opakovanym zapalom strechneho ucha. Od noveho roka uz 5 krat. Chcu mu vytiahnut mandlu,ale chcela by som najprv vyskusat tento ustav je to mozne aj s touto chorobou. Maly je este alergik s nabehom na astmu. Od 3 rokov sa tam vsetko plati aj pre dieta. ci ako? Dakujem

alami
3. júl 2011

@ada11 je tam chladnička, mikrovlnka, rýchlovarná kanvica, príbory, poháre, taniere a nejaké 2 hrnce a nejaký jeden nôž myslím, že bol. Ono, ke´d sa nosila strava na izbu - keď mi bol malý chorý, tak tie ruady sa kopili a potom raz za čas zas niečo odniesli do jedálne. takže ak by si niečo nemala, kľudne by ti z jedálne požičali. ono sa to tam stále presúvalo.
@vera999 neviem, či s tou diagnózou, ale skús sa opýtať alergologičky pri kontrole, či by ste nemohli ísť, či by ti nedala odporučanie, že by si chcela skúsiť - a uvidíš, čo ti povie.
No ale - skús pozrieť Lučivnú, my sme boli v šrobárovom, bolo nám výborne, ale skôr ako dobrý hotel, moc tam s malým nerobili a tiež poobedné aktivity žiadne. ke´d teraz čítam, či počujem od ľudí, čo boli v Lučivnej, myslím, že je to tam o moc lepšie.

ada11
3. júl 2011

@alami ďakujem, a ešte otázočka - bola tam jednoplotenka alebo niečo na čom sa dá variť ? 😉 ja by som potrebovala uvariť len raz začas kuraciu polievku pre mladšiu dcéru, alebo špenátovú polievku, lebo oba tam toho moc nepoje, pretože ona má svoj jedálniček a zmeny nechce 😠

jopanko
3. júl 2011

@jankasz Nebudeš platiť ubytko, ja som sa vrátila pred mesiacom, tiež mam 7 ročného a ani nie 2 ročnú. nebudeš platiť.

jopanko
3. júl 2011

@samulko1 No my sme resne ten istý prípad, so synom sme boli zatiaľ v herni pokiaľ zaspala aj cez obed aj večer. dá sa všetko, nemaj stres...

jopanko
3. júl 2011

@ada11 Baby tá strava je tam otrasná, su to zbytočne vyhodené peniaze, ale čo robiť? doma si varíme určite lepšie, nie sme náročný, ale niekedy to bol des.

jopanko
3. júl 2011

ale poviem vám, že sme išli pôvodne na 3 týždne, ale po 2 sme to už vzdali, je to tam dosť na psychiku, vzadu na ihrisku behali 2x medvede, ja som sa bála ísť von ďalej, tak sme boli len v okolí. tak nám to tam už liezlo na nervy. manžel tam bol s nami ubytovaný týždeň v hosťovskej a hned v prvú noc mal tú česť a videl medveďa sa krmiť v koši na stojáka ako bezdomovci stávajú. no hrôza, medvede mi naháňali hrôzu. ale na to, že tam deťom všetko vyšetria je to super. môžno o rok pôjdeme zas, ale viem ako na to🙂...

ada11
3. júl 2011

@jopanko napíš mi prosím aj keď IP, ja idem 6.7. o koľkej ste mali raňajky, popoludní ste mali voľn? koľko platil manžel na hosťovskej 😉

ada11
3. júl 2011

@jopanko tak to je až neuveriteľné s tými medveďmi 😕 😕 😕

alami
3. júl 2011

@ada11 mali sme tam sporák, kuk sem https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/srobarov-ustav-v-tatrach-skusenosti/ dávala som tam fotky ubytka a aj som písala kedy sú raňajky atď
@jopanko to fakt tie medvede? preboha, to kedy ste boli? ke´d si pomyslim, že ja som sama behala s malým kade - tade tatrami 😅 my sme boli jan/feb

jopanko
4. júl 2011

No prišli hneĎ na druhý deň za liečebňov čo je to veľké detské ihrisko, veľká medvedica s dvoma malými... ja som ich osobne nevidela, tá pani čo ich videla, že to bolo strašné. ked to človek nevidí, neuverí aké to je veľké... no boli aj taký odvážlivci čo chodili, neviem či o tom nevedeli alebo im to bolo jedno... ale aj domáci hovorili, že občas prídu až dole... no manžel bol na hosťovskej a stála 7 eur, je to podľa mňa super cena. raňajky boli od pol 8, obed od pol 12 a večera od pol 6. mali sme voľno, po raňajkách bolo cvičenie, trvalo cca 30 minút a potom eišl malý do školy ked nemal vyšetrenia. a po obede bolo voľno až do večera. víkendy bez všetkého, úplné frei. je dobré si kúpiť lístky na električku a chodiť hore do starého smokovca a ďaľej, inak je to tam na palicu.. ak vás ešte niečo napadne, napíšte.

jankasz
8. júl 2011

No takze my ideme 13.7...dnes mi volala pani,ze sa im uvolnilo miesto,ale len na izbu typu B...no co uz aspon,ze sa podarilo lebo uz som myslela,ze nas nezavolaju... 😕

jankasz
10. júl 2011

ahojte,neboli ste nahodou niekto nedavno v tatrach,ake pocasie je tam? aby som si vedela zobrat oblecko pre deti... 😅

alami
10. júl 2011

@jankasz moja mama bola včera v Tatrách, bolo teplúčko, my tam ideme teraz od utorka na chatu, chodievame každé leto, letá bývajú v Tatrách teplé, horúce, ale večer väčšinou obliekame dlhý rukáv, dlhé gate, keď sme dlhšie von
odporúčam ti zobrať letné veci, niečo dlhé pre istotu a nejakú šuštiakovú bundu a šuštiaky - ak zaprší. a určite pršiplášte nezabudni.
Príjemný pobyt prajem 😉 🙂

jankasz
10. júl 2011

@alami dakujem ti,tak to som rada lebo som sa bala,aby tam nebola zima,ked to pocasie je teraz vselijake.. 😉 🙂