Šrobárov ústav v Tatrách. Skúsenosti?

dorotaw
18. júl 2008

Srobarov Ustav detskej tuberkulozy a respiracnych chorob v Tatrach
Mate niektora skusenosti z tohto zariadenia pre deti v Tatrach?

dakota1978
3. okt 2015

@denda1301 ako je to s internetom? na akej si izbe ... na procedúry chodíš s detmi? aj do bazéna?

denda1301
3. okt 2015

@dakota1978 ja mam orange a v mobile tak pohoda a zatial procedury ziadne bazen je tu ale asi malokto don chodi😒

dakota1978
3. okt 2015

@denda1301 procedúry žiadne??? to ste tam od 1.10 a čo robíte celé dni ... ja idem s dvojičkami sama "tak sa veľmi teším" :-P jedlo je aké dá sa najesť? čo by si mi odporučila si zobrať? na akej izbe ste?

nika80
3. okt 2015

@dakota1978 toto nie su kúpele, tak tam nerobia procedúry. Oni robia diagnostiku a vyšetrenia, potom ma učili ako mam malej vyplachovat nos, ako s nou cvičiť. Boli sme tam na krčnom, kožnom, robili jej vyšetrenia z krvi, moču, pH metriu, spirometriu. Toto všetko jej spravili prvý týžden pobytu a druhý týžden sme už len chodili doobeda cvičiť. Všetky vyšetrenia robia doobeda, poobede voľný program

denda1301
3. okt 2015

@dakota1978 no jedlo nic moc teda aspon pre mna zober detom hracky lebo tu su skoro ziadne neni

denda1301
3. okt 2015

@nika80 ja viem ze to nie su kupele len my tu chyba ten bazen vraj ho ordinuju len niekomu😁

nika80
3. okt 2015

@denda1301 myslim, že o nič nepridete, ked nemáte bazén. My ked sme tam boli, tak ho radšej zatvorili, lebo sa tam šíril rotavirus a ja osobne by som tam malú ani nedala.

skalarek55
5. okt 2015

Ahojte moj syn, teraz 11 mesacny ma ciaste zapaly priedusiek, chcem sa opytat aky je postup pri vybavovani pobytu v sr. Ustave.

dakota1978
5. okt 2015

@skalarek55 to ti musí tvoja pediatrička alebo pľúcna vypísať papiere

malekacatko
5. okt 2015

@ilbruk ahoj my nastupujeme zajtra 6.10. Ja so synom 5r a dcerkou 1r 🙂

tinik888
5. okt 2015

Ahojte je tu niekto kto nastupuje po novom roku?

vierocinka
10. okt 2015

Ahojte nastupuje niekto 1.12.?

tinik888
10. okt 2015

@vierocinka my sme mali 3.12 ale odmietla som nechcela som prist domov par dni pred vianocami

vierocinka
15. okt 2015

my ideme 1.12 na 14dni teda ak do vtedy neochorieme.

barbora2303
20. okt 2015

dobry den chcela by som sa informovat ako to tam funguje.dnes nam lekarka doporucila tam ist ale hovorila len o 1 tyzdni ci je to vobec mozne lebo vsade som citala ze aspon 3 tyzdne a ze ako je to po financnej stranke kolko to asi vychadza.Vopred Dakujem za odpovede.

denda1301
21. okt 2015

@barbora2303 ahoj minimum 14 max 21 dni a tusim vzp sz 30dni

barbora2303
21. okt 2015

Aha tak neviem preco my povedala len na tyzden.Neviem ci sa da len na tie vysetrenia ist bez liecenia ona mi to tak povedala mali by sme ist na gastro.A kolko asi vychadza ten pobit?Kolko sa tam plati a za co vlastne lebo doktorka povedala len tolko ze je to dost drahe.

denda1301
21. okt 2015

@barbora2303 zavisi aku izbu mas ja som platila najprv 16,80€ na den s jednym dietatom po piatich dnoch som si stravu zrusila nakolko mala moc neje tak mi stacilo dojedt po nej a potom je to o 8€ menej dokopy za 2tyzdne som platila 175€

barbora2303
21. okt 2015

a este som sa chcela opytat ako je to zo stravou ci je mozne si tam niekde jedlo kupit lebo co som pozerala je pisana strava na den 8 euro a je 5 krat denne a to sa mi zda vela tolko by som nedokazala ziest tak by som to zbytocne platila.

nika80
21. okt 2015

@barbora2303 je tam bufet a v blízkosti ústavu malé potraviny. Ja som si stravu odhlásila asi po 5 dňoch, dcéra nebola veľký jedák a úplne nám to stačilo. A v nedeľu mali na raňajky celú vianočku, ktorá nám vydržala na 2 dni. Rozmýšľam, že aj teraz keď tam pôjdeme si stravu nenahlásim.

denda1301
22. okt 2015

@barbora2303 no 5 x ano ale desiata a olovrant len ovocie ci jogurt alebo keks a niekedy tie vecere ze 😒😜

ilbruk
22. okt 2015

V pondelok sme sa vrátili a bol to veľký omyl tam ísť.

nika80
22. okt 2015

@ilbruk a čo sa stalo? Ja som bola rada, že sme tam išli, lebo jej tam zistili také diagnózy, ktoré si tu naši doktory nevšimli.

janula2511
22. okt 2015

@nika80 ake diagnoziy jej tam zistili?kedy ste tam boli?

manco
22. okt 2015

Ahojte, aj ja už mám toho Srobarovho plnú hlavu. Mám chalanov 4r.a 16mes. So starším sa trapime už vyše roka,schválili nám liečenie, nástup o mesiac. A nato v septembri som s malým ostala v nemocnici... kyslík, infúzie, kortikoidy ešte stále... primárka v nem. aj alergologicka, aj naša Dr.aby išli spolu. Dali sme návrh a neschválila nám to Dôvera. Keby bol september určite by som to riešila prechodom, ale teraz už vyskakovať nemôžem. Nemáte niekto takúto skúsenosť? Môžem preto ja niečo spraviť, alebo je to už stratený pripad. A stretli ste sa s tým, že by tam boli aj deti, ktoré nemajú liečenie, resp.sú zdravé? Mne povedali do tel.,že sa to nedá.

nika80
22. okt 2015

@janula2511 boli sme tento rok v marci. Zistili jej miernu skoliozu, vpáčeny hrudník a zo slín reflux. Išli sme tam kvôli potvrdeniu refluxu, lebo ten jej zistili ešte doma na sone.

nika80
22. okt 2015

@janula2511 a ešte aj ploche nohy, tak po návrate sme išli do nemocnice na rehabilitačné oddelenie, tam malej predpísali cviky, chodili sme raz do týždňa a doma musíme každý deň cvičiť.

denda1301
22. okt 2015

@nika80
@janula2511 nam zistili reflux v zaciatku mame helicid a dietu😏a v nose stafilokoka ale zatial vraj ok pokial sarapatu nerobi

ilbruk
22. okt 2015

@nika80 s nami nerobili absolutne nic. Okrem krvi a vyterou z nosa a ust co sa robí kazdemu pri nástupe absolutne nic. Mala ma kopec problemov, ktore sme potrebovali potvrdit alebo vyvratit a jedine co sme absolvovali bolo kozne vysetrenie, ktore byva raz za tyzden. Prisiel tam pan primar z Popradu. Ani vetrovku so nedal dole, vysetroval obleceny. Mrkol na dieta a dalsi zakrical. Potom som mu ukazala dcerku a mrkol na nu, povedal predpisem vam krem a mast. Kedze tyzden pocuvam, ze caka nas kozne vysetrenie, myslela som ze to bude aj konzultacia ale nič. Spytala som sa, ci je to ok co nam tu nasadili a v takych davkach a pan primar namiesto odpovede sa zmohol na dalsiiii. Bolo mi do placu z toho. Dostali sme sa do ustavu a na co to bolo dobre? Na nic. Odchod sme mali v pondelok. Bola som v stredu za primarom, ze chcem ist domov s detmi v piatok, nakolko nevidim dovod tam byt cez week, zabity cas a vyhodene financie. Keby aspobn s nami nieco robili... Zatrhol to, ze tam musim zostat koli poistovni, co je hlupost, lebo 10 noci sme splnili.

nika80
22. okt 2015

@ilbruk tak to mi je ľúto. My sme tam prišli v pondelok, v utorok ráno dcére urobili výtery, zobrali krv, pozrela ju doktorka a vo štvrtok jej spravili 24 hodinovú PHmetriu. Na kožnom sme boli tiež, predpísal mastičky a naplánoval kontrolu o týždeň. Malej ešte spravili test na cukrovku a keďže z phmetrie jej nepotvrdili reflux, tak jej spravili pep test zo slín a tam jej ho zistili. Ešte sme boli aj na krčnom, kde jej malou kamerou pozreli mandle, našťastie ich nemala zväčšené. Väčšinu z týchto vyšetrení jej spravili prvý týždeň a na začiatku druhého. Potom sme už len chodili na rehabilitačné cvičenia. Teraz keď tam pôjdeme, tak chcem ísť na čo najkratšiu dobu, len musím v poisťovni zistiť, koľko dní tam musíme byť, aby to preplatili. Lebo tiež sme tam boli cez víkend len kvôli tomu, aby jej v pondelok spravili kožné testy. Lenže keď si pani doktorka z kožného pozrela do karty a videla, že som malej natierala kortikoidnu masť, tak povedala, že jej testy nemôže spraviť. Keď som to zavolala mužovi, ten išiel z kože vyskočiť od zlosti. Lebo keby sme vedeli, že jej tie testy nebudú môcť urobiť kvôli tej masti, tak by sme boli išli domov už v piatok. Ale teraz už budeme múdrejší 🙂