Príspevky pre registrovaných používateľov sa ti nezobrazujú.
  dakota1978
  18. dec 2018    Čítané 262x

  Užitočný pomocník OMRON (Predíďme spolu chorobám)

  Máme tu obdobie, keď sa naše telo bráni náporu vírusov a baktérii šíriacim sa vo vzduchu. Pomôcť mu môžeme hlavne, zvýšeným príjmom vitamínov na tanieri, ako zelenina a ovocie. Veľmi dobrým pomocníkom je aj inhalátor.  Inhalátor je múdry pomocník pri liečbe dýchacích ciest. Pomocou inhalátora dokážeme, zmierniť  zápal dýchacích ciest, kašeľ, bronchitídu a iné ochorenia dýchacích ciest. Inhalácia je terapia, ktorá umožňuje aplikáciu liekov priamo na potrebné miesto dýchacieho ústrojenstva.   

  Vybrali nás na testovanie INHALÁTORA S NOSNOU SPRCHOU OMRON (C102 TOTAL)

  Naši dvaja huncúti majú časté problémy s dýchacími cestami. Majú nábeh na astmu, takže inhalátor sme privítali s otvorenou náručou.  Raz sme si inhalátor požičali od známych. Bol to obyčajný inhalátor z nemenovaného obchodného reťazca. Inhalátor bol veľmi ale veľmi hlučný. Deti sa ho báli a nechceli vôbec inhalovať. Bála som sa teda reakcie detí na nový inhalátor Omron. Milo ma prekvapila jeho hlučnosť - vôbec nie je až taký hlučný.  Deti sa predbiehali, kto bude prvý inhalovať. Pred prvou inhaláciou som všetky umývateľné časti dôkladne umyla. Náustok som skúšala ja a je super. Zatiaľ som mala skúsenosť len s maskou. Deti používali masku, ale gumičku nechceli. Sťažovali sa že gumička ich tlačí. Keď som gumičku povolila, maska im padala. Aby boli deti spokojné, gumičku som dala dole. Držali nádobku s liečivom spolu s maskou na tvári v 90° uhle - deti spokojné, mamka spokojná.  V balení sú 2 masky  štandardnej veľkosti, jedna pre deti a jedna pre dospelých. Jediné čo môžem maske vytknúť, je že nemá možnosť stiahnutia v oblasti nosa. Dlhšie trvá kým si masku správne nasadíte, aby vám všetko liečivo nešlo do očí.

  Cez náustok, alebo cez masku sa vdychuje rozprášené liečivo. Pomocou tlaku vzduchu premieňa liečebný roztok na aerosol (jemnú hmlovinu), ktorá preniká do dýchacích ciest, kde pôsobí protizápalovo a zmierňuje opuchy  slizníc.  

  Čo môžete inhalovať:

  1. Sterilný fyziologický roztok chloridu sodného - NaCl 0,9 % - je to základné liečivo pre inhaláciu. Môže sa použiť aj na nariedenie iných liekov.
      

  2. Minerálne vody vhodné na inhalovanie - Vincentka, ktorá napomáha odhlieňovaniu a priaznivo ovplyvňuje imunitu organizmu.
      

  3. Látky s mukolytickým účinkom - Bromhexin, Mucosolvan, Ambrobene, Pinosal,ktoré sa ešte riedia

  Pri inhalácii liečiva dochádza k znižovaniu hlienu v dýchacích cestách. Hlien je redší, ľahšie sa vykašliava. Hltan a ústna dutina sa dezinfikuje. 

  Kladne hodnotím nádobu na liečivo. Je väčšia, dobre sa drží. Zmestí sa do nej viac liečiva naraz. Odmerka je na maximum 12ml. Vzduchová hadička má dostatočnú dĺžku.  Deti nemuseli byť blízko inhalátora, ktorý bol na stole. Pohodlne sa usadili na gauči a pozerali rozprávku. Častým problémom elektrických spotrebičov je krátka šnúra sieťového napájania. Omron C102 Total má šnúru dostatočne dlhú.

  Do testovania o OMRON (C102 TOTAL) som sa zapojila hlavne kvôli tomu, že je to inhalátor s nosnou sprchou.  Nosná sprcha má veľkosť, práve do ruky. Nádoba na liečivo je dostatočne veľká. Odmerka je na maximum 18ml. Nosný adaptér je mäkký, veľmi príjemný. Deti si neublížia.  Doma máme kanvičky na výplach nosa. Deti ich vôbec nechcú používať . Nosnej sprchy sa však nebáli a dokonca im nosná sprcha ani nevadí a pokračujeme vo vyplachovaní nosa. Používanie nosnej sprchy je veľmi jednoduché. Pred vdychom alebo počas vdychu stlačíme tlačidlo na nosnej sprche. Počas aplikácie si jedným prstom upcháme druhu nosnú dierku. Deti to super zvládli samé. Jemná hmla, ktorá vychádza z nosnej sprchy, je k nosnej sliznici, oveľa citlivejšia, ako bežné iné metódy. Sama som bola veľmi prekvapená, že nosná sprcha môže byť taká jemná.

  Čo môžete použiť do nosnej sprchy:

  1. Sterilný fyziologický roztok chloridu sodného - NaCl 0,9 % - je to základné liečivo pre inhaláciu. 

  2. Minerálne vody vhodné na inhalovanie - Vincentka, ktorá napomáha odhlieňovaniu a priaznivo ovplyvňuje imunitu organizmu.
         

  Nosná sprcha zmierňuje ochorenia, ako nádcha, alergia, kašeľ, chrípka. Čistí a ošetruje nosovú dutinu.

  Celkovo hodnotím INHALÁTORA S NOSNOU SPRCHOU OMRON (C102 TOTAL) veľmi kladne. Inhalátor má primeranú hlučnosť. Nádoba na liečivo je väčšia, dobre sa drží. Z nosnej sprchy som nadšená. Jej jemnosť na mňa veľmi zapôsobila. Sama som sa bála čo to bude. Výplach nosa a spreje s morskou vodou boli pre mňa, vždy veľmi nepríjemné. Teraz sme našli to čo nám všetkým vyhovuje.

  Ďakujem za možnosť testovania, tak super výrobku ako je INHALÁTORA S NOSNOU SPRCHOU OMRON (C102 TOTAL)

  dakota1978
  25. jún 2018    Čítané 778x

  Booster, čo to je?

  Milé dámy, musím sa vám priznať, nikdy som nepočula pojem booster v kozmetike. A čo je to ten Vichy Minéral 89 Hyaluron-Booster? No predsa každodenná dávka sily pre vašu pleť, ale nepredbiehajme a zistime to spolu.

  Jedinečná kombinácia Vichy Mineralizujúcej termálnej vody vôbec prvýkrát v koncentrácií 89 % v spojení s kyselinou hyalurónovou prírodného pôvodu.
  MINÉRAL 89 Hyaluron-Booster posilňuje funkciu kožnej bariéry a pôsobí tak proti agresorom ako je znečistenie, stres alebo únava. Deň po dni pleť vyzerá viac hydratovaná, tonizovaná a jasnejšia, ako keby žiarila zdravím. To všetko sa môžete dozvedieť o MINÉRAL 89 Hyaluron-Boosteru.

  A čo som zistila ja?

  Booster už nikdy nebude chýbať v mojej kozmetickej taštičke. Je to denná a nočná starostlivosť. Hneď po prvej aplikácii som pocítila ten úžasný pocit hydratácie. Neverila som, že niečo také existuje. Booster nelepí, nezanecháva mastný filter, super sa rozotiera. Jeho gélové zloženie sa rýchlo vstrebá do pokožky. Jeho zloženie je príjemné a bez parfumu, čo ja osobne veľmi oceňujem. Odporúča sa používať Booster 2x denne - ráno a večer. Mojej pleti to úplne stačilo. Odkedy používam Booster, je moja pleť viditeľne žiarivejšia a jemnejšia na dotyk. Skúsila som používať Booster samostatne bez môjho obľúbeného krému a vôbec mojej pleti krém nechýbal.

  Aplikovanie Boostru je veľmi jednoduché. Podľa potreby 1-2 stlačení pumpičky. Ja som používala 2 stlačenia pumpičky. Rovnomerne som si naniesla Booster na pleť. Jemným poklepaním končekmi prstov aktivujete mikrocirkuláciu, čo napomôže k lepšiemu konečnému výsledku. Moja pleť bola jemná, hydratovaná celý deň. Už žiaden pocit suchej, sťahujúcej sa pokožky.

  Oceňujem tiež aj 50 ml balenie. Kdeže na aplikáciu stačí také malé množstvo Boosteru, vydrží Vám balenie pomerne dlho. Fľaštička má veľmi výstižné sfarbenie - kombinácia modrej a priezračnej farby, pripomínajúcu vodu. Čo nám určite Vichy aj chce naznačiť, lebo voda hydratuje naše telo a Vichy Minéral 89 Hyaluron-Booster hydratuje našu pleť. Zloženie ma veľmi milo prekvapilo. Minimalistické, čisté zloženie - iba 11 ingrediencií. Bez parfumácie, alkoholu a bez silikónov pre prirodzený pocit. Minimalistické zloženie znižuje alergickú reakciu. Čím viac zložiek, tým väčšia šanca, že vaša pleť bude nežiaduco reagovať. Vichy Minéral 89 Hyaluron-Booster obsahuje kyselinu hyaluronovú. Kyselinu hyaluronovú produkuje telo samo, jej úlohou je naväzovať vodu a tým hydratuje pokožku. Vekom sa však produkuje menej, koža vysychá, pokožka je menej pružná a vznikajú prvé vrásky, preto je Booster ideálny ku každodennému používaniu.

  S Vichy Minéral 89 Hyaluron-Boosterom určite spomalíte starnutie, viditeľne rozžiarite pleť, hydratujete ju. Hydratovaná pleť stárne oveľa pomalšie.

  Po testovaní musím skonštatovať, že moja zmiešaná pleť je krásne zjednotená, bez začervenania. Úžasné hydratovaná, jemnejšia na dotyk a rozjasnená. Ako som už na začiatku spomínala: Vichy Minéral 89 Hyaluron-Booster je každodenná dávka sily pre vašu pleť.

  dakota1978
  20. apr 2017    Čítané 390x

  Zachovať si vlastné zuby po celý život

  Hneď na úvod chcem poďakovať Modrému koníkovi a firme CURAPROX za možnosť zúčastniť sa veľmi odborného a názorného školenia. Možno sa vám bude zdať, že tá veta je iba fráza, ale ubezpečujem vás, že to tak nie je. Ešte nikdy som sa nezúčastnila takého to školenia - iTOP (individuálne trénovaná orálna profylaxia podľa Jiřiho Sedelmayera).

  Odborníci na slovo vzatý, MDDr. Adam Mikuš, MUDr. Melánia Serafinová, MUDr. Zuzana Serafinová, nám nie len prednášali, ale aj názorne ukazovali a učili nás starať sa o svoj chrup.

  iTOP - Cieľom techniky iTOP je zachovať si vlastné zuby po celý život.

  Ale začnime od začiatku.

  Modrý koník spolu s CURAPROX si vybral skupinu mamičiek, na víkendové školenie v hotely Družba v Jasnej v Demänovskej Doline. Ubytované sme boli naozaj dobre, ale keďže témou školenia nebol hotel 🙂 Budem sa venovať vo svojej recenzii CURAPROX.

  Balíčky produktov značky CURAPROX sme dostali pre naše deti, podľa veku dieťaťa a každá rovnaký balíček pre seba.

  Dostali sme aj brožúry ku každému produktu. To veľmi oceňujem. Doma som si mohla prečítať o všetkých produktoch a požičať brožúry rodine. Vďaka školeniu a preštudovaniu si brožúr viem, že zubné kefky CURAPROX majú namiesto štetín patentované vlákna Curen. Sú nenapodobiteľné svojou jemnosťou a šetrnosťou. Čistia dokonca aj ďasnové žliabky bez toho, aby ich zraňovali. V porovnaní s obyčajnou zubnou kefkou majú CURAPROX desaťnásobne vyšší počet vlákien.

  Zubná kefka CURAPROX je:

  - jemná - vďaka vláknam Curen

  - čistí ďasnové žliabky bez poškodenia

  - efektívna čistiaca plocha vďaka hustému rozloženiu vlákien Curen

  - dosiahne všade - vďaka kompaktnej a mierne zahnutej hlavičke

  - osemhranná rukoväť pomáha dodržiavať pri čistení správny uhol

  V ústach máme baktérie celý život. Hneď keď sa nám prerezáva prvý zúbok, vykukne sklovina, hneď sa na nej usadí prvá baktéria a potom druhá. Na zuboch máme povlak a čím bude hrubší, čím ho bude viac, tým viac nám bude robiť starostí. Preto sa čistením zubov, snažíme mať povlak pod kontrolou. Zubný povlak nám spôsobuje zubný kaz a zubný kameň. Ak chceme mať zúbky čisté od povlaku, musíme si ich raz denne poriadne vyčistiť. Áno stačí len raz denne.

  Stačí nám na to jednozväzková kefka. Poviete si :"Jednozväzková kefka? Je to vôbec kefka?" Jasné že je! S jednozväzkovou "single" zubnou kefkou si vyčistíte každý jeden zub jednotlivo - zúbok po zúbku a tak sa zbavíte zubného povlaku, resp. s jednozväzkovou zubnou kefkou - single 1006 CURAPROX dočistíte zúbky svojim deťom. CURAPROX single 1006 jednozväzková zubná kefka je vyvinutá pre sólo techniku podľa Jiřího Sedelmayera. Dĺžka zväzku s vláknami je 6mm. Používanie single 1006 je veľmi jednoduché, je jedno či budete zúbok čistiť krúživým pohybom, alebo zhora nadol, alebo zľava doprava hlavné je vyčistiť zúbok od zubného povlaku. Zoberiete si single 1006 pohodlne sa usadíte dámy, či už pri čítaní zaujímavej knihy, sledovaní obľúbeného programu či čítaní si Modrého Koníka a čistíte si jeden zúbok za druhým. Každý zúbok by sme mali prejsť 5x. Veľmi dôležitá je kontrola povlaku jazykom. Ak už necítite žiaden povlak na zúbku - zúbok je čistý. Vďaka sólo technike si môžete šetrne a hlavne dokonale vyčistiť každý jeden zub a zároveň sa postarať o ďasnový žliabok tým najlepším možným spôsobom.

  Jednozväzková single kefka je:

  -jemná k okrajom ďasien

  - vlákna Curen s dokonalým okrúhlym zastrihnutím

  - ideálna na Sedelmayerovú sólo techniku

  Moje deti si s jednozväzkovou zubnou kefkou čistia bez stresu, pomaly a dôkladne zúbky pri hre, či pri pozeraní obľúbenej rozprávky v telke. Už teraz viem čo dám deťom do ruky, pri dlhšej ceste autom. Jasné že single kefku! 🙂

  V mojom balíčku som našla aj zubnú niť.

  Už roky používam zubné nite, mám rada ten pocit čistých medzizubných priestorov. V balíku som mala voskovanú dentálnu niť s mentolovou príchuťou. Jej dĺžka je 50 metrov, takže vám balenie dlho vydrží. Voskovaná dentálna niť v modrom obale je veľmi porovnateľná s dentálnou niťou, ktorú som používala doteraz, až na tú jemne mentolovú príchuť. Na testovanie som mala možnosť použiť aj teflónovú dentálnu niť a to je už čo povedať 🙂 . Teflónová dentálna niť prechádza veľmi ľahko medzi zúbkami. Je to vďaka teflónovému povrchu. Na rozdiel od voskovanej dentálnej nite teflónová dentálna niť má páskový tvar a je extrémne odolná voči pretrhnutiu. Dĺžka v balení je 35 metrov. Ja sama už inú, ako teflónovú dentálnu niť nebudem používať. Netušila som, že hoc je páskového tvaru môže byť taká účinná. Manipulovalo sa mi s ňou jednoduchšie, ako s voskovanou dentálnou niťou kruhového - klasického tvaru. V balíku som mala ešte šabličky - je to vlastne zubná niť a špáradlo v jednom. Vynikajúca pomôcka pri cestovaní. Vyskúšali si ju aj deti, ale tu treba dávať veľký pozor, aby sa deti neporanili. Ak použijú veľký tlak , môžu si poraniť ďasná.

  Z môjho pohľadu je bezpečnejšie pre deti používať medzizubné kefky.

  Medzizubné priestory tvoria až 30% z povrchu zubu, ktorý treba pravidelne čistiť. Správna veľkosť medzizubnej kefky úplne vyplní priestor medzi zubami, odstráni zubný povlak z každého kritického výklenku a okraju ďasien. Šetrne a účinne. Správnu veľkosť medzizubnej kefky Vám dámy a vašim deťom odporučí vaša dentálna hygienička. Používanie medzizubnej kefky je - nie len jednoduché, ale hlavne veľmi dôležité. 8 z 10 zubných kazov vzniká v medzizubných priestoroch. Zamysleli ste sa, prečo trpia zubnými kazmi aj ľudia, ktorí si zuby pravidelne čistia? Za vznik väčšiny kazov je zodpovedná potrava zachytená v medzizubnom priestore. Tieto medzery však so zubnou kefkou nevyčistíte. Dôkladne sa to dá vyčistiť, len s medzizubnou kefkou.

  Ako motivovať dieťa k správnej starostlivosti o chrup. Veľmi dôležité je starať sa o ústnu dutinu dieťaťa hneď od narodenia. Vytierať ústnu dutinu vlhkou gázou. S prvým zúbkom začať používať vhodné kefky. Ja som takto postupovala a moje deti starostlivosť o chrup berú, ako samozrejmosť. Nemusím ich naháňať, aby si išli umyť zúbky, je to ich neodmysliteľná súčasť dňa. Musím, ale prezradiť, že pri umývaní zúbkov deťom pomáhajú aj Lili a Lolo - rozkošné plyšové hračky. Oceňujem, že hračky sú dievčatko a chlapček.

  V detskom balíčku som mala aj detekčný roztok. Super vec 🙂 Deti sa mi predbehujú kto bude mať čistejšie zúbky. Detekčný roztok, alebo tabletky odporúčam všetkým. Je to vyhľadávač zubného povlaku. Starý povlak zafarbí na modro a nový do ružova. Čím svetlejšie zúbky ostanú, tým sú čistejšie. Toto moje deti milujú.

  Moje deti používajú zubnú kefku CURAPROX smart. Jej výhody sú, že má malú hlavičku a ultra jemné vlákna. Má osemhrannú rúčku pre šikovné uchopenie a jednoduchšiu orientáciu pri čistení zúbkov. Má 7600 jemných vlákien, preto je citlivá a šetrná k ďasnám, zároveň však veľmi účinná. Veľmi husté vlákna sa postarajú o dokonalé odstránenie zubného povlaku a malá hlavička umožní prístup aj na menej prístupné miesta.

  Po absolvovaní školenia iTOP si u nás doma deti umývajú zúbky takto:

  - ráno si deti na kefku CURAPROX smart nanesú zubnú pastu. Množstvo zubnej pasty nie ako hrášok, ale ako šošovička.

  - krúživým pohybom bez tlaku si deti krásne vyčistia zúbky a ja im ich dočistím

  - poobede pri telke si zoberú deti CURAPROX single zubnú kefku a čistia si zúbky, keď už nevládzu 😉 alebo sa im nechce pomôžem im ja alebo otecko. Veľmi dôležitá je kontrola povlaku jazykom. Ak už necítia žiaden povlak na zúbku - zúbok je čistý

  - večer opakujeme postup z rána 🙂

  A na záver chcem napísať, že kto raz vyskúša zubnú kefku CURAPROX, už nikdy si nebude chcieť čistiť zuby inak a je to presne tak, lebo u nás doma už inú značku zubnej kefky nenájdete.