Stačí vybaviť OČR elektronicky?

laura1980
26. mar 2020

Ahojte chcem sa opytat potrebujem vybavit ocr na syna musim ist k lekarke alebo my staci vyplnit tlacivo na stranke socialna poistovna a poslat ?

risonelly
26. mar 2020

@laura1980 K lekarobi NETREBA ist.
Tlacivo si stiahni na internete ak sa ti to podari a-meilom poslat alebo postou-tam mas aspon podaci listok ako doklad zs to.maju
A ku koncu mesiaca je druhe tlacivo prehlasenie kolko dni ste boli doma ,rataj sa a napis aj SOBOTY a NEDELE ,na PN moze ist bud TY alebo MANZEL,da da aj striedat -oplati sa to tomu kto ma vyssi prijem ,bere sa 55%z hrubej mzdy

risonelly
26. mar 2020

@risonelly.... toto je prehhlasenie ku koncu mesiaca vzdy ho musis poslat aj ked to bude 3-4dni,a za april musis druhe...

dudka121
26. mar 2020

@risonelly moze sa to poslat aj emailom, ked sa mi to neda podpisat ?

veronikaszabova
26. mar 2020

@dudka121 vytlac, podpis, naskenuj do PC a posli.
Alebo vytlac a posli postou.

dudka121
26. mar 2020

@veronikaszabova nemam tlaciaren, asi pojdem osobne a hodim do schranky SP

123456nacomeno
26. mar 2020

Ja mam otazocku. Posielala som ziadost o ocr mailom v pondelok s datumom ukoncenia 27.3. Tymto dnom mi ocr konci, alebo sa automaticky predlzuje? Alebo treba dalsiu ziadost vypísať?

petruldo
26. mar 2020

@123456nacomeno to si budeš musieť zavolať na svoju pobočku, či automaticky predlžujú. napríklad na tej mojej pobočke nič nepredlžujú automaticky a o nejakom čestnom prehlásení, ktoré zaviedla soc. poisťovňa nič nepočuli. takže tak

risonelly
26. mar 2020

@123456nacomeno ....automaticky sa to predlzuje, vzhladom ktomu ze oni sami nevedeli ako dlho bude obmedzenie skolok a škôl.... -vypis PREHLASENIE a tam uvadzas pocet dni od ...do aj soboty a nedele rataj!!!

risonelly
26. mar 2020

@petruldo tak si klikni na soc.poistovnu -je to tam z tadial ho som sem stiahla.... ...dnes cely den o tomto mleli....bez toho ti nedaju ani euričko!!!

risonelly
26. mar 2020

@dudka121 ...urcite radsej nech je podpisane....

petruldo
27. mar 2020

@risonelly ale ja to viem, len k pani na sicialke sa to ešte nedostalo