Sťahovací pás, korzet - 10 mesiacov po pôrode

2. jún 2023

Ahojte, chcem poprosiť o radu. Som 10 mesiacov po pôrode, zostala mi diastáza a ovisnuté brucho. Zo zdravotných dôvodov som nemohla dlho cvičiť, tak som začala cca pred mesiacom. Cvičím pravidelne 2x denne, 45 minút ráno a 45 minút večer (cviky, ktoré mi odporučila fyzioterapeutka). Žiaľ, to bruško sa vracia strašne pomaly do normálu :( V zime mi to nevadilo, pretože sa dalo skryť pod bundu/mikinu. Ale ide leto, začínam nosiť iba tričko a to bruško vyzerá, akoby som išla za chvíľku rodiť :( Preto prosím o radu, čo by ste odporučili na bežné nosenie von pod tričko, aby som zakryla to bruško, kým ho cvičením vrátim do normálu? Nejaký sťahovací pás, korzet, tielko? Vôbec týmto veciam nerozumiem. Ďakujem za každú radu 🙏

rivini
2. jún 2023

Skus si vygooglit Tuplerovej techniku. K tomu je aj opasok, kludne vhodny aj rok-dva po porode. Najefektivnejdie na diastazu su dychove cvicenia a aktivacia transversu. Ake je to dlhy proces.

lenuska9999
2. jún 2023

Ja nosím také vyššie sťahovacie gatky, ktoré prídu asi do výšky pása. Kupujem si ale také , aby boli na zadku bezšvové, lebo vadí mi tam ten pásik keď vidno pod oblečením kadiaľ idú gate. Celkom v pohode to zakryje bruško, ale zasa tiež ti neurobí ploche 😀 ja mam tiež cca 10 mesiacov od pôrodu a mam pocit, že od hlavy po pas som ôk a ta spodná časť brucha je taka ovisnuta. Cvičiť som tiež začala az nedávno, dlho ma bolela jazva po sekcii.. tak snáď to zmizne 😔

autor
2. jún 2023

@lenuska9999 ďakujem, môžem poprosiť link, odkiaľ kupuješ?

lenuska9999
2. jún 2023

Z astratexu.

lenuska9999
2. jún 2023

https://www.astratex.sk/nohavicky-angelia-new-k... napríklad tu máš také vyššie a majú na zadku čipku a nie tu gumu, čiže to nevidno tak pod oblečením ako keby tam ta guma išla cez zadok