Sťahovanie a zmena škôlky - rady

kikuska555
4. mar 2018

Ahojte potrebujem radu. Chceli by sme sa prestahovat ale mam strach ako nasa 5r dcera bude zvladat zmenu skolky a prostredia. Dakujem za vsetky rady ako jej v tomvnajlepsie pomoct aby to nebolo pre nu tazke

pribinak
4. mar 2018

No a stahujete sa ďaleko? Neda sa chodit do tejto pôvodnej MS?

mircalla
4. mar 2018

Tak dcera ma uz 5 - takze coskoro pojde do skoly, co je tiez nove prostredie. Najlepsie si o tej skolke daco vopred zistit

siska53
4. mar 2018

@kikuska555 ty vies najlepsie,ci sa lahko adaptuje v kolektive. Nas syn sa lahko,po sikane sme.ho dali do inej skolky,adaptoval sa do tyzdna a chodil bez problemov. Kvoli tomu sme presuvali aj druhe dieta,ale to je typ,co sa lahko na nove prostredie neadaptuje,takze doteraz casto rano place a nechce odo mna odist. No potom povie,ze bolo dobre a vita ma vysmiata,vsetko mi porozprava. Aj v povodnej skolke trvala adaptacia dlho a to je vlastne uz v tretej,nakolko najskor musela do sukromnej..

Osobne si myslim,ze napriek tomu nie je na skodu ked aj take dieta meni prostredie.. Ja sama som.typ,co dcera a cim viac kolektivov som vystriedala,tym je to lepsie,len nie som typ,co je hned s kazdym kamos po dvoch dnoch novej prace..a ani po viacerych rokoch..len tie zmeny lahsie znasam a prave na to bolo dobre mneit kolektiv..

V kazdom pripade jej vysvetli situaciu,vyzdvihni pozitiva a normane ucitleky vedia tiez,co maju robit,aby taketo dieta sa dobre zadaptovalo. Okrem ineho ja som dala aj svoju fotku detom - rada jednej maminy odtialto a mozem potvrdit,ze to je skvely napad. Deti,ked uz moju fotku nepotrebovali,sami mi ju vratili.

janka2501
4. mar 2018

My sme sa prestahovali a malu som prehlasila do novej MS. Ked sme boli na zapise bola unesena, a velmi sa tesila. A je predskolacka, hlavne som chcela nech pozna deti ked pojde do skoly. A zvladla to super. Ziadny plac a stres, a do skolky sa tesi🙂

deti95060810
4. mar 2018

no a ako budeš riešiť ZŠ? Ja by som ju prehlásila už teraz, nech spozná budúce spolužiačky aspoň koľko toľko....

dagmara17
5. mar 2018

Nerobte z toho pred ňou vedu, proste sa tvárte, že je to v pohode a je to úplne normálne. Rozprávať jej o novej škôlke, čo tam bude robiť, že ju tam čakajú nové kamarátky, proste veľa pozitívneho a bude to okay 🙂 Hlavne nech z vás necíti tú nervozitu.

kikuska555
autor
5. mar 2018

No u nas je ten problem ze moja polovicka je vojak a sluzi v michalovciach. Mame moznost kupit dom v blizkosti ale doteraz sme boli v kosiciach cize vsetko uplne nove. A mam pocit z toho ze asi ja sa skryvam za nu. Neviem si to akosi predstavit