Stále mám akné, nič nepomáha.. poraďte.

petruska1511
13. okt 2019

Ahojte žienky. Chcela by som vás poprosiť o radu. Neustále sa mi robí akné a nechce zmiznúť. Už som vyskúšlala rôzne vodičky, krémy na predpis z lekarne, no nič mi nepomohlo, čiže na kožné už ani nechodím kvôli tomu, lebo len zbytočne vyhadzujem za to veľa € keď to nepomáha, keďže sa vždy nechám od lekárky nahovoriť, že to prejde. Taktiež si posledné mesiace omnovo častejšie čistím tvár a pravidelne ráno aj večer používam čistiaci gél proti akné od Biodermi, no stále nič nepomáha. Viem, že nemôžem očakávať zázraky hneď ale chcela by som od vás radu, ak ste niektorá tiež mali problémy, čo vám pomohlo? Ďakujem veľmi pekne za každú radu. 🙂

barbellka
13. okt 2019

@petruska1511 podla mna to bude vnutorny problem s potravinami - mozno by bolo fajn bud si doma urobit test na intolerancie potravin (samodiagnostika - ale je dost drahy), alebo ist k dr a nasledne vylucit danu potravinu z jedalnicka. Najcastejske to byva lepok alebo mliecne vyrobky.

neluskas
13. okt 2019

@petruska1511 ahoj, akne moze sposobovat hormonalne problemy alebo problemy s crevami a podobne. zalezi v ktorej oblasti sa ti robia akne. tiez som mala roky hrozne aknoznu plet. vyskusala som aj biodermu, chemicky peeling aj antibiotika. vsetko bolo účinné len na cas. potom som sa dostala k prirodnym produktom. urobila som si detox, precistila som si creva a organizmus od škodlivých látok a samozrejme aj kozmetiku som vymenila za prirodnu s protizapalovym ucinkom. je veľmi dôležité aku kozmetiku pouzivas, pretoze az 60% chemie prenika cez pokožku do nasho organizmu. a teraz som uz bez akne a teším sa tomu, pretoze uz ani kozmeticka mi nevedela pomôcť. ak by si chcela, rada ti poradim

anetta85
13. okt 2019

No aj mňa to dosť trápi,,hlavne na lícach.. tiež som už všetkými možnými prešla.... Teraz som sa dala na detox.. a idem si objednať prírodné oleje z BellMedi, tak uvidíme.. kamoška mi poradila, nech skúsim čistiť pleť s pleťovou vodou amica... Tak uvidím čo ďalej.. zatiaľ si teraz mastím s hojivým zázrakom z Oriflame, a zatiaľ sa hoja... Nikdy predtým takú pleť som nemala....😞

sandra151
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anetta85
13. okt 2019

@sandra151 vám sa potvrdili tie testy? Či ako? Kde?🤔 Rozmýšľala som nad tým, že by som tiež šla na testy či na niečo mám alergiu,, len neviem kde začať.......

sandra151
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anetta85
13. okt 2019

@sandra151 aha.. ďakujem za odpoveď.😉 Skúsim na sebe pozorovať....🤔

elen73
13. okt 2019

@petruska1511 chod ku koznej nech ti da lieky uz neviem ako sa volaju ale su dost silne nemozes pri nich otehotiet le to najucinejsie . Nechceju ich davat musis si one povedat ale ak to mas na tvári urob to rychlo lebo ti ostanu jazvy keby som o tom vedela skôr nemusela som ich mat.

00ivi00
14. okt 2019

Tiež sa mi začali robiť neskutočne pupaky na licach čo som v živote nemala, žiadne čistenie tváre mi nepomohlo, keď tak len mierne.. U kožnej som bola tiež mi dala mastičku ktorá mipomohla len dočasne. Na gastre mi zistili hraničné hodnoty na intoleranciu na mliečnu bielkovinu, takže začala som si to spájať s tým.. Akné som sa žiaľ doteraz úplne nezbavila ale vidim jemný rozdiel ako som prestala pit mlieko alebo používať smotanu do jedál.. Chcela by som si spraviť aj očistu organizmu ale keďže som tehotná budem s tým musieť počkať aj s takou tvárou 😏 takže aj ja odporúčam gastro nech ti spravia testy na intolerancie a imunolog alergické testy.. Jeden skvelý lekár mi raz povedal že koža je posledný orgán cez ktorý sa ukážu naše problémy s vnútornými orgánmi a tomu aj verím 👌🏼

bubukani
14. okt 2019

@elen73 Roaccutane sa volaju. Ale akoze dost riadne svinstvo, ale zaberie...

dabaja13
14. okt 2019

Ak chces, napis mi spravu, poznam velmi dobru koznu dr, mne velmi pomohla a to som bola u nej asi 3 alebo 4 razy. Sice som aj platila dost za kremy a lieky ale malo to efekt takze nelutujem.

bobo1983
14. okt 2019

Ahoj...mne sa istu dobu robilo akne na licnej kosti, pod spodnou perou...v tom case sa mi zmenil zubny lekar, poslal ma na rtg a z neho zistil, ze pod kazdou jednou plombou mam kaz...nic ma nebolelo, tak som tomu nechapala...ako mi postupne robil nove plomby, akne mizlo az zmizlo uplne. Takze plet je odrazom vnutornych problemov...isla by som touto cestou.

telusikk
14. okt 2019

@petruska1511 mne napríklad trochu pomohlo, keď som si pleť začala krémovať kokosovým olejom.

ina009
14. okt 2019

ahoj, ja som po vysadení antikoncepice mala prišerné problémy s akné. Po roku som navštívila kožnú, tá mi dala antibiotiká, začala som používať La roche posay čistiaci gel a krém avene cleanance hydra na suchú pleť nakoľko tie antibiotika dosť vysušovali pleť. Pomohlo mi to asi na pol roka potom sa mi akné znovu vrátilo. Pri riešení iných zdravotných problémov mi bola zistená intolerancia laktózy no a po vysadení mliečnych výrobkov aj soju nemôžem sa mi pleť ovela zlepšila. Keď sem tam mám nejaké akné počas ms tak si dám zinkovú masť čo stojí 3eurá v lekárni a na druhý deň mi vyrážka ani nie je poriadne vidno. Stále používam ale kozmetiku na čistenie a to čistiaci gél la roche posay, koloidné striebro, avene cleanance hydra krém a keď sa mi zjaví nejaká vyrážka hneď na ňu nanesiem zinkovú masť. Držím palce aby sa ti podarilo nájsť spôsob ako akné odstrániť. Ako ti tu písali, možno vyskúšaj či nemáš na nejaké jedlo intoleranciu aj ty.

kaki3
15. okt 2019

Mne pomohlo vyradit na cas z jedalnicka napriklad mliecne veci, sladkosti a podobne, vtedy sa mi plet precistila. Plus treba pit vela vody a je dobry aj pestrec mariansky, ten precisti pecen a aj plet 😉

nini1010
15. okt 2019

Dat si dermatologom vypisat papier na krv na potravinove alergie.

astonka
15. okt 2019

@barbellkaa bola si aj u dr.? Necitala som ostatne prispevky dcera mala az dr. a po čase skúšania bola posledná možnosť lieky az tie jej pomohli...

katarina55
15. okt 2019

No ja som trpela akne tri roky..v tej dobe som vymenila štyri kožné vyskúšala všetky ich mastičky a vodičky..chem.peeling..bola som nahivorena na Bioderma aj LA roche proti akne.bola som u doktorky na vyšetrenia ani tá nič nezistila..neustupilo to dlho sa hojili nakoniec mi zostali jazvy...mne pomohlo keď mi kozmeticka povedala že vyzerá že mám kožu zničenú prílišným vysusivanim..že vlastne nemám aknóznu kožu ale citlivú,ktora sa nadmerným prejavom vyrážok ,,bráni,,.začala som používať avene na intoleratnu pleť na večer a na deň pod makeup niečo menej mastné skôr gélové ale hydratačné ..vysadila som všetko s obsahom alkoholu alebo určené na vyskúšanie či akné.uz také ani nechcem vidieť..a akné samo odišlo..takže aj to môže byť možnosť

adelakom12
16. okt 2019

@petruska1511 a ja som to tak mala, absolutne nic z lekarne mi nepomohlo, proste som mala poslednu sancu a skusila som Havlikovu prirodnu apoteku, samozrejme som zacala pit extremne vela vody/v porovnani s tym, ze som dovtedy skoro nic nepila/ a nedlubala do tych vyrazok, lebo ja som hrozna v tomto a mala rutinu v tom, ze rano cistiaca maska, krem, vecer ocistit tvar a krem. a pomohlo mi to fakt. doteraz ked mam zase take obdobie, ze s apovyhadzujem, staci, ze mesiac/dva pouzivam HPA a pohode to je

simca06022011
16. okt 2019

Choď ku kozmeticke na čistenie pravidelne a Popozeraj nejaké YouTube videá o kozmetike... Ja som kedysi išla na avene a bioderme a na nič su podľa mna, trápila som sa pokusmi. Neviem koľko máš rokov ale tie " akné " produkty mi prídu také pre pubertiakov a iba sa mi po Tom stav zhoršil vždy. Za mňa BHA kyselina proti akné, kyselina hyalurónová vždy, Amino kyseliny ( používam všetko ordinary, LA roche posay) , na odlicovanie používam iba sensitive pleťovú vodu ( micelarne vody mi vyrážky iba zhoršili, lebo ako moja kozmetička vraví to je " jar na tvár", zanecháva nejaký film na pokožke, treba to umyť z tváre keď už)., Ráno kysly čistič na tvár a to je všetko... Žiadne krémy skoro nepoužívam, keď sa mi veľmi žiada tak mám v zásobe jeden, skôr oleje. Treba si nájsť svoje rituály 😁 ale inšpirovať sa treba nechať niekde...

pralinka86
16. okt 2019

Treba vylúčiť vnútorný problém, gastro, intolerancie, alergie, helikobakter. Zamyslieť sa nad svojou stravou. A na všetky tieto vyšetrenia treba ist tak ako sa bezne stravujete, nie po úprave jedalnicka, inak nic nezistia..
A az potom kozne/vonkajsok

hama_ba
16. okt 2019

Ahoj, ako bolo spomínané určite chod na gastro. Mne zistili laktozovu intoleranciu, mávam akné na bokoch tváre/lícach a po vysadení mliečnych produktov sa mi stav o dosť zlepšil. Nie je to ešte úplne zmiznutie, lebo som začala len pred mesiacom ale ten stav je o dosť lepši. Skús aspoň na ten mesiac fakt vysadiť mliečne produkty (snažiť sa naozaj vyhnúť aj jedlám, kde je minimálne množstvo). A ešte dôležité, počas toho jedného mesiaca nevytláčať/nechytať tie vyrážky 🙂

original_d
8. apr 2024

@neluskas ahoj ja by som potrebovala radu 🙏