Stávka lekářu

czechzuzanaba
2. okt 2011

Caute baby, nevite nahodou nekdo jak je to s vypovedma doktoru? Jaka je situace v porodnicich? Mam termin 5.12., tak aby tam nekdo byl 😀

zara1234
6. okt 2011

@hajanka toto vsetko viem, ja ale hovorim o tych dobrych a sikovnych, nie o tych co stoja za prd.aj dobry a sikovny sa casom dopracuje k mrzutosti pokial bude padat na usta od stalej roboty - na margo toho ze si povedala ze by mali vybrat len tych dobrych a im dat viac. ano, tak by to malo byt, ak by tychto ludi zaroven nepretazili na maximum ich sil

maggie2
6. okt 2011

@zara1234 Čo si Ty mne že mi budeš diktovať? Toto je verejné fórum. Ak sa ti nepáči, píš si súkromné správy a nezúčastňuj sa diskusie.

zara1234
6. okt 2011

@maggie2 diskutujem, s tebou sa snazim nediskutovat, ale ty sa musis neustale vyjadrovat na ucet kazdeho.ak ti to robi dobre, budis..verejne forum neznamena ze si mozes rypat do kazdeho, hlavne ked som ta o to PEKNE POPROSILA. uz som si vsimla ze vo viacerych temach len robis zle, lebo tvoj nazor je svaty. ja som sa ta na nazor nepytala, ani ma nezaujima tvoja reakcia, bola by som rada keby som mohla v klude podiskutovat s ostatnymi mamickami bez toho aby si reagovala TY na moje prispevky pokial ti neboli urcene. este raz dakujem

seminkads
6. okt 2011

@suge ahoj,a ako zdravotnik-lekar,sestra alebo...
co sa tyka strajku lekarov ci uz z ciech alebo zo slovenska, ako pisala suge-dobry zdravotnik svojho pacienta nikdy neopusti, a tie platy v zdravotnictve urcite neodrazaju pracu ktoru zdravotnici vykonavaju-tazka, zodpovedna,predchadza jej niekolko rokov driny v skolskych laviac,ale zaroven je krasna-ked vas pacient s demenciou pohladi a povie dakujem....
velka cast zdravvotnikov nema vlastne rodiny,domy-a ked uz maju rodinu tak na nu nemaju cas,ked maju dom tak su taki zadlzeni ze musia pracovat aj na dochodku...
@czechzuzanaba myslim si, ze sa nemas coho obavat, ale ak mas predsa len nejake obavy tak by som si ja osobne asi nejakeho doktrora zazmluvnila a dohodla sa s nim na rovinu,ale prevadzka oddeleni,porodnej saly... musi byt zabezpecena, v pripade, ze nie su lekari na prevadzku tak nemoze byt to oddelenie,sala otvorene,to si na triko nikto nezoberie, a medici ani praktikanti bez odborneho dozoru nesmu spravit nic-to si nevezme zasa na triko ich veduci-lekar odbornik v odbore...hlavne nemaj obavy a nestresuj sa zbytocne 🙂

maggie2
6. okt 2011

@zara1234 Mýliš sa, Ty si rýpla do mňa, že čo si dovoľujem reagovať. A snáď je to zakázané? Och

halienka
6. okt 2011

@zara1234 áno, to je pravda, viem s vlastnej skúsenosti, keď som mala prácu, že som ťahala dobre že nie za troch, tak som bola vyčerpaná, nervózna a robila som chyby aj keď som sa neviem ako snažila, a keby mi vtedy dali aj ministerský plat, tak mi to nepomôže...ja len dúfam, že ten systém nejako inak upravia a že to nebude ale len o lepších podmienkach a platoch, ale že sa dostane aj na tých čo to flákajú a budú postihovaní, lebo v tomto obore sa "chyba" nie vždy dá napraviť, niekomu to môže zničiť život 😔 to by bol spravodlivý systém, ktorý by možno trochu vyselektoval to "zlé" a naopak by to snáď viac mladých a šikovných ľudí lákalo tu pracovať...len či príliš nesnívam 😀

hajanka
6. okt 2011

ja mam takyto negativny (a to je este slabe slovo) zazitok (jeden z mnohych).
Sestre (prvorodicka) sa narodila dcerka, bolo to pred pol rokom, na druhy den (podvecer) sme ju prisli navstivit na izbu. Malicka krasne spinkala, zrazu z nicoho nic zacala otvarat pusinku a lapat po dychu, akoby sa nemohla nadychnut, rychlo som ju brala na ruky z postielku, scervenela, zacala fialoviet a stale sa nemohla nadychnut, aj ked mam jedno dieta, netusila som co sa deje a co robit, zazvonili sme zvoncekom pri posteli, nic, chytro som dala malu sestre do ruk (ktora bola v tom case uz biela ako krieda) a bezala cez celu chodbu, hladajuc nejake dvere s napisom doktor, alebo pod. Hned prve dvere co som nasla, na ktorych bolo Dr., som zabuchala. Otvoril mi doktor so salkou v ruke, zjavne nie nadseny tym ze ma tam vidi s otazkou co mu tolko bucham na dvere. Ja ze babetko na izbe cislo xx sa nemoze nadychnut, nieco s nim je a potrebuje pomoc! A on na mna 😨 ze on nie je novorodenecky doktor, ze mam ist za doktorkou na cislo dveri xxx 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 a ze nabuduce mam najskor poriadne citat na dverach a az potom buchat. A s kludom mi pred nosom zavrel dvere. Cely ten cas zvonil zvoncek. Mimochodom, bol to gynekolog, alebo porodnik, to som zistila neskor. Tak som ostala v tom momente na par sekund akoby ma vlak presiel, nezmohla som sa na slovo, ani pohnut.... a bezala som prec, v tom momente som sa na chodbe zrazila so sestrou, kt. uz mala namierene na izbu. Malu zobrala a bolo. Neskor sa vratila s tym ze mala je v poriadku, a po tom ako ju zobrali tak ju rozbalili, vraj bola stale fialove a po nejakom case vykakala prvu smolku. Ze to asi bolo to 😖 nic viac nam nepovedali a nechali ju na noc na pozorovanie. Viac nikto nic nepovedal o co naozaj islo. Kebyze som nebola vtedy v takom soku, tak tomu Dr. s velkym D. urcite riadnu vylepim a drb... tu salku o hlavu.
Takze aj takto si nasi Dr. vykonavaju svoje povolanie, tolko vela hodin sa narobia, ze aj kavu maju kedy pit a telku pozerat 😖 😖 dobre ze sa neroztrhnu od roboty... o svedomi ani nehovorim.

maggie2
6. okt 2011

@hajanka A vieš sem dať aspoň iniciály toho úžasného Dr.? Aby sme sa ho vedeli vystríhať. Inak to Ti verím na 100 percent, že hovoríš pravdu. Mali ste sa naňho sťažovať. Aj čo i len dodatočne.

hajanka
6. okt 2011

@maggie2 viem, ze som sa mala stazovat, ale v tom momente sme mali ine starosti. Som truba, viem, lebo inak nemam problem sa angazovat (dnes som sa napr. s fotakom dotrepala na nasu detsku polikliniku, ktora sa rekonstruuje a zaroven sa na nej stale ordinuje, vyfotit smradlave a spinave, doslova osra.... wecka vystavene na chodbe v cakarni detskych pacientov, rovno medzi lavickami, pred ordinaciami a to uz tam stoja zo dva tyzdne!!!! vtedy sme boli s bambulkou na poradnu, ludia na mna pozerali ako na blazna, ale ja to idem nahlasit, ci je taketo nieco pripustne a v sulade s hygienou takehoto zdravotnickeho zariadenia! kde sa denne zdrziava stovka malych pacientov, babetiek, deti, rodicov....), som v takych veciach dosledna a nebojim sa takmer nicoho a nikoho 😀 ale vtedy mi to fakt akosi nepalilo, uz len z toho soku ze som to male babo videla fialove a sestru bielu, len som civela a kukala jak ...........

... inicialy neviem, bohuzial ani meno vobec neviem, neskor ked som nad tym spatne rozmyslala, to uz boli prepusteni a na oddelenie by som sa uz nedostala. Ani neviem, ci tam ten gyn. ordinuje stale, alebo sa menia, striedaju...

maggie2
6. okt 2011

@hajanka gratulujem k občianskej guráži. Vidíš - to je tá tolerancia občanov k bordelu ktorý v tej krajine vládne. Bola si jediná správna a pozerali všetci na Teba akoby si bola blázon práve Ty. Každopádne, pokiaľ ide o toho doktorka so šáločkou, také epizódy ho utvrdia ďalej iba v tom, že také správanie mu prejde, že si to môže dovoliť, a bude to robiť naďalej (s prižmúrenými očami tých "dobrých a správnych" kolegov, ktorí ho kolegiálne podporia tým, že budú jeho "profesionalitu" prehliadať a tolerovať). Každý, podotýkam, každý ZAMESTNANEC ktorý nie je v práci kontrolovaný a postihnuteľný robotu bude flákať.

hajanka
6. okt 2011

@maggie2 svata pravda v tej vete, tej o tolerancii obcanov! A pravda je vlastne aj v tom zavere, v celom prispevku.

halienka
6. okt 2011

@hajanka toto je to, že v takýchto prípadoch je skoro vždy človek v takom šoku, že nie je schopný adekvátnej reakcie, lebo to skoro nikto nečaká, že lekár sa takto zachová a ono to vždy doslova vyrazí dych... dodatočne sa to potom vždy horšie rieši...vždy som obdivovala ľudí, ktorý dokážu v tej správnej chvíli zareagovať a urobiť ihneď riadny bordel, takých by malo byť viac 😀

hajanka
6. okt 2011

@maggie2 viem, ze je to uplne mimo temy, ale aha.
ps: nenormalne sa za taketo nieco hanbim, ze to vobec ukazujem! ti ludia s detmi ani len netusia... a toleruju! Presne tak ako pises.
vobec nechapem, ti robotnici akoze ked tie wcka vedeli vyniest z tych skaredych miestnosti na chodbu, to ich uz nemohli vyniest von? niekde na smetisko (alebo kde sa to dava...)? A ti DR. ktori tam ordinuju, im to vobec nevadiiiii????
ps2: dnes boli tie wcka aspon zavrete 😔 ale este tie dve tyzdne dozadu co sme tam boli boli otvorene 😨 😨 a na zemi boli okolo nich obtocene tie hadice ci rury ci co to... no proste fuj 😔 😔
No povedzte, je toto normalne??? podotykam, ze su to wecka, mozno 50 rokov stare 😖 do tych miestnosti ludia chodili s odporom roky rokuce a teraz to tam obsmrda na chodbach.

seminkads
6. okt 2011

@maggie2 ta posledna veta NIE JE pravda, mna v praci nikto nikdy nekontroloval, u nas to bolo o dovere a vzdy som si plnila svoju robotu poctivo

@hajanka ja mam zas opacnu skusenost-ked som bola v Ruzinove v poliklinike na poradni tak tam nejaka baba dostala epi zachvat,zaklopali na prve dvere, lekarka ihned vybehla aj ked mala v ambulanncii pacientku-ta dr nebola neurologicka ale gynekologicka. Ten lekar nemal pravo tak reagovat,to nevadi ze nie je pediater, pomoct musi vzdy, a navyse si asi neuvedomuje ze ako gynekolog je zodpovedny pocas tehotenstva aj za dieta.toho na ktoreho ste natrafili by som asi kopla a dodatocne za nim sla.

seminkads
6. okt 2011

@hajanka ty kokos to je humus, a to kde je?

hajanka
6. okt 2011

@seminkads tak sa za to hanbim, ze ti to poslem radsej do IP

maggie2
6. okt 2011

@seminkads Výnimky potvrdzujú pravidlo 😉

seminkads
6. okt 2011

@maggie2 ak mam byt uprimna poznam vela poctivych zdrravotakov, a tychmenej pocttivych nastastie menej

maggie2
6. okt 2011

@seminkads nehnevaj sa, ale nebudem na to reagovať

maznacik007
6. okt 2011

no ja som zvedava ako dopadneme ... na konci mesiaca mame termin planovanej operacie u dcery v plnej narkoze.. na zakrok cakame od maja kedy nas objednali... teraz to vyzera tak ze 30 z 32 anesteziologov v tej nemocnici dalo vypoved ..a mozno ze budu cerpat dovolenky... tak uvidime o kolko sa to zasa predlzi...

ja mam v poslednej dobe take divne skusenosti s lekarmi a so sestrickami... a nie je to o peniazoch... nic nevysvetlia nedaju si ani tu namahu povedat pacientovi co to o diagnoze.. resp. ju aspon oboznamit len daju do ruk spravu a to nehovorim o takych perlach ako ze ste uz v pripravovni na operaciu napichana a zrusia vas cize presunu a ani vam poriadne nevysvetlia preco /to sa stalo jednej pani nie mne/ alebo cakate na operacke a nahanaju operatera po budove /mobilom/ pritom operacia ide podla op. planu atd.... a take perly ze niektore sestry by sa skor uplatnili ako bacharky...
ale stale su tam ludia ktori sa naozaj snazia a su takymi anjelmi pre chorych.... ja nemozem povedat ze by ich bola vacsina ale nasli sa aj taky...

maggie2
6. okt 2011

@maznacik007 neboj, nič sa neudeje, s takým vydieraním s výpoveďami nepochodia. Koľko z nich je ochotných si hľadať nové zamestnanie v inom meste či dokonca štáte? Koľko z nich je ochotných sa s celou rodinou sťahovať do neznáma? Koľko z nich ovláda cudzí jazyk? Koľko z nich je ochotných vzdať sa pohodlnej práce s pacientami ktorí nie sú zvyknutí oponovať, či požadovať štandardy aké im prináležia, koľko z nich je ochotných vzdať sa nikým nekontrolovanej pracovnej doby a tichého tolerovania nízkych pracovných výkonov? Koľko z nich je ochotných znovu sa etablovať a budovať si už svoju doterajšiu pozíciu medzi známymi kolegami, kto je ochotný vzdať sa (mnohé prípady) úplatkov? Sklapnú tak ako naposledy pred pár rokmi, žiadali aby boli prijatí naspäť a mnohí sa ešte i rozčuľovali že ako to že ich späť nezobrali. A nemocnice to využili a urobili reštrukturalizáciu a nadbytočných sa pekne bez odstupného zbavili 🙂

odrik
6. okt 2011

@zara1234
Prepac, neda mi nereagovat!!! Si chapavy a empaticky clovek!!! A dakujem, aj osobne, za Tvoj nazor 🙂! Potesi!!! Uprimna vdaka!

halienka
6. okt 2011

@maggie2 ale v čechách tuším pochodili...

mandragora22
6. okt 2011

ja sakra rozdiel medzi chirurgom, ktory fakt musi odviest sakra tazku robotu a medzi trapnym pediatrom, ktory vie pomaly menej, nez mnohe z vas, tu, na tomto fore... takze o tom, komu by som ako zaplatila, radsej pomlcim. osobne poznam pediatricku, ktora zaraba okolo 1.200,- € mesacne (bez sluzieb), len za to, ze robi PO-PIA od 7-16 hod., dieta popocuva, pozrie hrdlo, predpise recept a hajde domov... akoze za co berie take peniaze? vari ucitel, pracovnik posty, robotnik, atd atd neurobi tiez svoju robotu poriadne? maju tolko zaplatene??? pochybujem. nech si daju vypovede (ja myslim, ze stekaju najviac prave ti lekari, ktori dokopy prdlajs robia a zarobia), nech si len idu kadelahsie, poznam mnoho mladych vystudovanych, ktori su zufali, ze nedokazu najst miesto v slovenskom zdravotnictve, co by za to dali, keby mohli pracovat? nech sa stari paprdkovia veselo vyhrazaju vypovedami, ja by som ich nechala, nech si idu... nikto nie je nenahraditelny. az na tie najvyssie kapacity, ako som spominala. chirurgovia a im podobni, ktori maju fakt mnohokrat cudzie zivoty vo svojich rukach... 😉

maggie2
6. okt 2011

@halienka práve tam nepochodili 😉

lumimi
7. okt 2011

lekárom nejde ani tak o platy ako o tie limity čo majú - su prepracovaní a zhnusení z toho ako sa musia prisposobovat hlavne poistovniam (myslím tým ako môžu urobit len istý počet výkonov lebo každý nad daný počet platia zo svojho vrecka). keby mali fixný plat viažuci sa na hodinu a výkon boli určite spokojnejší - a keby neboli limitovaný tak by mohli tých výkonov urobit ovela viac a tým pádom by bolo menej ludí na čakačkách a viac spokojných pacientov. a nejedná sa len o výkony, ale sú takto limitovaní aj v používaní niektorých liekov.
lenže to je druhá strana ktorú obyčajný človek nevidí lebo je zmagorený tým čo vidí v TV. a tam nehovoria vždy všetko.

halienka
7. okt 2011

@maggie2 Nie? A ako to tam dopadlo? Ja ani neviem, vidíš, ja som myslela, že pochodili a že naši sa rozhodli pre to isté podľa nich...

zara1234
7. okt 2011

@halienka pochodili v cechach, zdvihli im platy o 5 tisic ceskych korun v zaklade. viem to do kamosky ktora pracuje v cechach

maggie2
7. okt 2011

@halienka samozrejme, že mohli ísť aj niekde platy hore, keď ušetrili na platoch ďalších lekárov ktorí dali takto výpovede, a späť ich už nikto nezobral. http://hnonline.sk/svet/c1-49200200-ceski-lekar...

mandragora22
7. okt 2011

@lumimi ja si myslim, ze v dnesnej dobe je prepracovanych a znechutenych mnozstvo ludi, ale nevyskakuju, pretoze nepracuju v statnej sprave, tak si to dovolit nemozu. mne osobne je z lekarov zle 😝 😝 zaujimave je, ze tak, ako medzi ucitelmi sa najdu taki, ktori su spokojni a cusia, aj medzi lekarmi sa taki najdu a nie je ich malo. nechapem, co potom chyba tym ostatnym? 😝 😝 to potrebuju mat platy uz ako sudcovia? a pises o podmienkach a prepracovanosti. nuz, tu by som ti vedela pisat romany o inych profesiach, a ti ludia, ktori v nich robia, drzia hubu a krok... 😠