Stáž podmienená zaplatením kurzu

luciaaaa1
1. aug 2016

Ahoj,
chcela by som sa spytat, aky je Vas nazor na to, ked firma poskytujuca rozne osobnostne a jazykove kurzy nuka studentsku staz cez nasu fakultu, s tym, ze ked som sa dostavila na "pohovor" bolo mi v podstate povedane, ze najprv mam absolvovat kurz akehosi spoznania samej seba ako pripravu na to co chcem v zivote robit a ako jednat na pohovoroch za urcity poplatok a ked som sa spytala, ci mi potom daju staz, reakcia bola: uvidime, mozno sa potom nieco najde,to uz by sme dohodli potom...

Je to podla Vas O:K. pristup? ze clovek chce staz a musi si zaplatit kurz?a ani potom nema staz istu?vdaka

standusina
1. aug 2016

@luciaaaa1 tak to je take ze uvidime, to uz teraz mozes vediet ze ti tu staz nedaju. Aspon teda moj nazor. Keby chceli naozaj staz tak by ti ju dali hned a nemusela by si behat po neviem akych kurzoch a podobnych veciach

nyusika
1. aug 2016

@luciaaaa1
taka staz stoji za fajku dymu...urcite su aj take, co nie su podmienene kurzom.

luciaaaa1
autor
1. aug 2016

@standusina vdaka za odpoved. oni to obkecavali tak,ze akoze nakurze zistim,coja chcem robit a oni zistia aka som a tak...ale popravde,prislo mi to take vymyvanie mozgu trocha, cely cas akoby sa ma snazili presvedcit,ze nic neviem otom co vlastne chcem a v com som dobra a ked to nezistim na ich kurze nikdy nic nedosiahnem v podstate....staz ledva spomenuli...

standusina
1. aug 2016

@luciaaaa1 fuha, tak to mi bolo hned jasne o co im ide. Aby vytiahli z teba peniaze a to je vsetko. Vykasli sa nato a skus si pohladat nieco ine

luciaaaa1
autor
1. aug 2016

@nyusika no praveze som maloco nasla ponuky a toto bolo cez skolu nukane tak som si myslela ze to bude seriozne nieco, nozjavne nie je...

nyusika
1. aug 2016

@luciaaaa1
ved toto...kurzy tohoto typu okolo serioznosti ani nepachli

tykat
1. aug 2016

...ide im o prachy, nic ine za tym nehladaj lebo nenajdes, fakultu by som na to upozornila aby si cez nu nerobili "seriozny dojem" a mozno by som aj nejaku TV pinkla, ci sa im nechcu pozriet "na zubky" a ci nejde o nejakych "smejdov"

luciaaaa1
autor
1. aug 2016

@tykat vdaka za nazor, urcite ked pojdem na jesen do skoly, poviem profke,cez ktoru to slo (je to moja veduca diplomky) ze co si myslim o tej firme...neviem ci je to az na televiznu reportaz, neviem citym porusuju nejaky zakon, no je to minimalne necestne, som rada ze nie som jedina, ktorej sato nepozdavalo...nemam skusenosti ako to byva bezne..

grankosko
1. aug 2016

Je dobré že si sem napísala a mohli ti baby poradiť. Nie je to normálne aby chcela hento po tebe firma ktorá by mala ponúkať neplatenú stáž. Povedz to určite profesorke a uvidíš čo ti nato povie

luciaaaa1
autor
1. aug 2016

@grankosko no ved toto presne...tak nielenze ja ako stazistka by som v podstate robila pracu za nich zadarmo(to este chapem,je to o tom ziskat prax) ale este aby som im ja platila za moznost stazovania pod zamienkou nejakeho kurzu to uz je moc...len som si nebola ista ci to nie je bezna prax takto ale zjavne nie

jeennyv
1. aug 2016

@luciaaaa1 urcite to nie je bezna prax, asi si potrebuju nahrnut ucastnikov do kurzu, ja pracujem vo firme, kde sa kurzy sprostredkuju, my tam mame jedine moznost, ze uz ked tam pracujes mozes si vybrat nejaky kurz, ale potom tam musis urcitu dobu ostat....neviem na co sa firma zameriava, ale to vacsinou poistne firmy atd. oni maju take, ze natlac peniaze za skolenia a uvidime...

luciaaaa1
autor
1. aug 2016

@jeennyv ahoj, akoze,ked uz si zamestnana,mozes kurz mat zadarmo ale pod podmienkou,ze zostanes tam pracovat urcitu minimalnu dobu?ak ano tak to je dost ine, toto je najprv zaplat a potom ti mozno najdeme staz.... a robia kurzy jazykove aj take ze ako zaujat na pohovoroch,ako zistit svoje silne stranky a tak...,pritom ja som studentka anglictiny takze mi slo o tuto oblast a oni ze absolvuj kurz na spoznanie svojich stranok a ich vyuzitie na pohovoroch...

jeennyv
1. aug 2016

@luciaaaa1 ano u nas je to tak, ze tam potom musis byt urcitu dobu zamestnany lebo ti ho daju zaplatit....no ja poznam jednu agenturu co robia takyto "kaucing" a za mna su vseliake taketo kurzy a cvicenia totalne blbosti, vymyvacky mozgov...nepoviem, ak ide o nejaky prakticky uctovnicky kurz alebo podobne a nie toto....

luciaaaa1
autor
2. aug 2016

@jeennyv no tak to je nieco celkom ine co mate vy,to sa mi aj paci a pride mi fer,ze ked ti ho poskytnu zadarmo,tak chcu abysi urcitu dobu u nich odpracovala...ale toto - najprv zaplat a potom mozno bude aj nejaka staz...mam skusenosti,ze ked sa uchadzate o pracu a este ju nemate ale uz pytaju od Vas peniaze,nevesti to nic dobre...no a ci by ten kurz fakt nebola blbost jedalsia vec

tana85
2. aug 2016

@luciaaaa1 haha, neskoc im na to. potrebuju predat kurzy, tak to robia takto. kasli na to, pockaj si na serioznu staz

grankosko
11. aug 2016

@luciaaaa1 to by už bolo moc aby si im ešte aj ty platila. Dobre že si sa nás spýtala a nedala si sa nachytať