Šteňa samo doma

dhselenator
25. okt 2016

Dobry den, mame doma 3 a pol mesiaca stare šteniatko pudlika a vzdy ked ho nechame doma sameho tak strasne nahlas šteka a zavýja. Ako ho mame naučit aby bol doma tichucko ked je sam?

tyelde
25. okt 2016

Skús mu nechať pustené rádio, na nášho to fungovalo, necítil sa tak sám 🙂

hettinka
25. okt 2016

@dhselenator a koľko je samo doma? My sme kupovali psíka v 4 mesiacoch a nechávali sme ho samé na začiatku len tak hodinku, sme sa striedali, aj som odbehla z roboty a postupne predlžovali ... je mu smutno, tak narieka

gir
25. okt 2016

Náš zostával v garáži, svietilo mu svetlo a hralo rádio. 🙂

stardust
25. okt 2016

opustite miestnost, ked je ticho, vratite sa, date mu pamlsok. Nabuduce urobite to iste, ale psa nechate sameho dlhsie a tento postup budete opakovat az sa nauci, ze nema zavyjat a brechat.

hennyinnsbruck
26. okt 2016

Moja rada je takato. . Ked ste doma,dajte ho do druhej izby. .ked nebude stekat,pridte dnu a odmente ho. . Ked bude stekat, pockajte kym prestane,a az potom chodte dnu a odmente ho!/ked mu date pamlsok ked steka spoji si odmenu za stekanie.. .

potom vyjdite z bytu a to iste robte. .po 10min chodte spät a ked nesteka odmenit/ak steka pockat kym prestane. .cas co ho nechate sameho predlzujte..
trenujte to inak budu problemy so susedmi a psikova psychika na tom tiez nebude najlepsie. .

Vela trpezlivosti prajem😀

misko_alicka
26. okt 2016

@stardust @hennyinnsbruck my sme to riešili s našou tak isto 🙂 prípadne sme to kombinovali s tým, že keď neprestala štekať, vošli sme, zahriakli ju zvýšeným hlasom, chúďa nechápavo pozerala, že čooo 😀 zavreli sme a ticho, tak odmena 🙂 pochopila 🙂

dhselenator
autor
27. okt 2016

Dakujem vam velmi pekne 😘 budeme cvicit

ninah1486
7. dec 2021

to chce vela trpezlivosti, bud rada ze ti vsade necika ked nie si doma