Šteniatko a deti

luvika
10. okt 2015

Baby, dnes "sme" kúpili malilinkatého psíka labradora (má len 4 týždne) a u nás doma proste keď si niečo vezmú do hlavy, no môžem sa ja aj poskladať...nesúhlasila som síce s tak malinkým, chcela som, nech počkáme, až bude mať aspoň 6 týždňov, ale teraz už je to jedno, je proste u nás a treba riešiť, čo ďalej...rada by som sa poradila s tými, čo ste šteniatko mali, ako ste to riešili s detičkami? lebo tie moje ho berú ako plyšáčika, každú chvíľu mu nedajú pokoj, rypkajú do neho, nech im hovorím čokoľvek...chudáčik psík, už teraz má asi dosť, keď zaspí a hneď ho zobudia. Ďalšia vec je, ako sa postarať o tak malé "bábätko"??? doteraz bol ešte pri matke kojený a zrazu je preč u cudzích ľudí, kňučí, pil mliečko síce pekne, ale hneď aj grckal...viete mi dať nejaké rady, triky? ďakujem...

pribinak
10. okt 2015

@dominika6 no neviem, mama ho zohrievala svojim telom a pilo od matky teple mlieko, ale najlepdie doravi aksa spyta veterinara

dominika6
10. okt 2015

@pribinak
Nic sa mu nestane neboj...oni si rychlo zvyknu...
Hlavne chcu lasku cloveka

pribinak
10. okt 2015

@dominika6 toto stena malo byt este mesiac pri matke, takyto chovatelia by si zasluzili kopenec do sedacieho svalu
ja nie som az taky odbornik, mam uplne inu rasu, ale ja by som take stena von este nedala

eviq
10. okt 2015

A hlavne nedovol deťom, aby ho každú chvíľu budili, brali na ruky!! Chápem, že sa z neho tešia, ale nie je to hračka, je ešte veľmi maličký, este mal byť pri mame, potrebuje teraz papať a späť každú chvíľu...ved ako bábätka.. . Treba im to vysvetliť, určiť pravidlá... Nie sú už až takí mali, aby to nemohli pochopiť.

juliagregor
10. okt 2015

my sme mali 6 tyzdnove... spavala pri nas na zemi pri muzovej posteli, ten ho hladkal ked skuckal...
potravu sme uvarili maso ...
teraz je velky a je vonku

dominika6
10. okt 2015

@pribinak
Suhlasim do 6 tyzdna malo byt pri mame...co uz..preto vravim ze od novembra ho mozu dat zacat zvykat vonku kym niesu mrazy.

abbey1
10. okt 2015

Dobre vy som vypucovala žalúdok manželovi, ak ho doniesol on a este viac by som si podala chovateľa. To je taká nezodpovednosť na oboch stranách. Určite nie mlieko, ani so budúcna. Konzervy tiež netreba a hlavne v tomto veku. Suché krmivo, mlieko pre šteniatka, mrazené mäso, a naučiť na čistú vodu. A hlavne pevne nervy.

miriam11
10. okt 2015

@luvika joj, nase mlieko nesmies davat, moze mat hnacky, bolest bruska. Dajte mu deku, v noci asi bude plackat, tak si ho asi budes musieť pritulit k sebe. A neboj sa, toto plemeno sa velmi rychlo uci povelom, tak aj vykonavanie potreby zvladnete bez problemov. Drzim palce.

venividivikinka
11. okt 2015

@luvika ako uz napisalo xy ludi, steniatko v takom mladom veku by malo byt pri mame a pit materske mlieko. ano, teraz je dolezite ho dobre vystravovat, ale nie je to cele len o strave a teple - tak, ako u ludi, aj u psov v tomto nizkom veku dochadza k velmi dolezitej socializacii, uceniu sa "svetu". mamina uci stena, ako sa ma chovat, co je OK, co nie, stena sa uci, ze ma surodencov, ze ine psiky su OK, uci sa doverovat veciam, spravne sa spravat ako pes. s psikom, ktory bol tak predcasne odobraty od mamy (v podstate takmer mesiac skor, niektori chovatelia ti nedaju stena skor ako v 3 mesiacoch!), mozu byt v buducnosti nemale problemy v spravani, videla som pripady agresivity, napadania inych psov a dokonca aj ludi. kedze nevyzeras (prepac, usudzujem z toho, co pises), ako odbornicka na psov, pohladala by som na tvojom mieste cim skor dobreho veterinara vo svojom okoli. ten odporuci dalsi postup, popros ho tiez o rady vo vychove, lebo ty mas teraz za ulohu nahradit jeho psiu maminu... od malicka by som chodila so psikom na cvicak, k nejakemu odbornikovi na vychovu, lebo vam pes, a hlavne zle socializovany, velmi lahko prerastie cez hlavu. a labrador nie je ziadny drobec. inak labradori su uzasne psy, len pochybujem, ze tento ma pp (preukaz o povode) a tym padom nie je cistokrvny (nech uz predavajuci tvrdil cokolvek). napokon este dodam, viem, ze ste to v plane nemali a ze umysly zle neboli, ale podporili ste mnozitela :( ale prajem vela stastia so steniatkom a poucenie sa do buducnosti.

inak knucat bude urcite, je to skoro prenho, mal by byt s maminou a surodencami. ak by sa to co i len trochu dalo, vratila by som ho este na tie dva tyzdne k mame. take steniatko moze od zialu aj prestat jest a zomriet, parkrat som toho bola svedkom u zachranenych steniatok z ulice, kde sa fakt inak nedalo. ale to vam urcite neprajem. drzim prsty!

luvika
autor
11. okt 2015

Dakujem za vsetky rady a nazory, rano som sa obliekla a odviezli sme steniatko k jejo mamke s tym, ze si pon prideme o 3 tyzdne. Straaasne sa tesil drobec aj mamka, ked sa k nej zas pritulil. Nedokazala by som sa na neho pozerat, ako sa trapi a my tiez. Ta dlllha cesta stoji za to, aj ked sme este stale v aute a nas domov daleko.

pribinak
11. okt 2015

@luvika super! to bolo to najlepsie co si pre toho havkaca mohla urobit 🙂))