Šteniatko samé doma a protivná suseda

uzanka16
22. mar 2015

Chcela by som poradiť ja viem, že už bola taká diskusia, ako naučiť šteniatko samá. Máme 3 mesačné šteniatko a snažíme sa ho naučiť, aby vydržalo doma samé. Robíme to s intervalmi, ako nám kázali, no nedarí sa nám zatiaľ. Skúšame to cez deň, aby sme nikoho nerušili-nie je nočný kľud. Psík nám, ale stále šteká. Počúvala som ho za dverami bytu- raz šteká dlhšie, potom zas dlhšie je ticho a takto dookola. Máme však, ale susedu pod nami, ktorej všetko vadí. Najprv to bola vŕzgajúca posteľ, potom stolička na kolieskach, rodinná návšteva, štekajúci pes a teraz jej už vadí, že počuje ako pes chodí po byte. Nikomu inému to neprekáža, som sa bola osobne pýtať každého suseda-sme totiž maličká bytovka so 6 rodinami. Čo mám s takou susedou robiť? Minule ma zastavila a začala do mňa kričať, že psa musíme dať preč, kto to videl mať psa v byte, hlavná vec, že ona má mačku, ktorá ju hryzie, vyskakuje z balkóna a všetkým ničí úrodu v záhradkách a robí na každého záhrade potreby a to je v poriadku. Viete mi niekto poradiť ako sa brániť a aby sa nestalo, že budem musieť dať psíka preč, aby dačo na psíka ešte nemala. Ináč on nič iné nerobí, akúrat šteká keď je sám doma, ale len chvíľu, lebo sa vrátime.

kittyjuliette
22. mar 2015

Ahoj,no nerada ti to pisem,ale bohuzial bude to chvilu trvat kym si psik sam zvykne.hlavne nestoj za dverami,citi ta a mozno aj preto steka.este je malicky,ale casom sa isto nauci.Mam dvoch,takze som si tym tiez presla.a co sa tyka susedy,nevidim dovod,preco by si kvoli nej mala dat psika prec,nocny klud nerusis,takze ma smolu.neboj nic a daj malickemu sancu,on si zvykne a za tvoju trpezlivost sa to milion krat odvdaci😉

uzanka16
autor
22. mar 2015

@kittyjuliette ja nestojim len za dvermai ale minule som nechala ventilačku otvorenu tak som vonka pocula ako steka, a ja sa ho istotne nevzdam len co dalej vymysli suseda a ako nam bude strpcovat zivot, lebo aj dnes do mna vrcala, ale to uz nebolo kvoli psovi. Uz ju ignorujem.

kittyjuliette
22. mar 2015

Zo starou zakomplexovanou strigou neurobis nic,vzdy si nieco najde,najlepsie je just sa jej este usmievat do xichtu,nech ju slak trafi 😉 malinkeho to casom samo prejde,neboj nic,nechaj mu na zemi kopu hraciek,prip.mu do pelechu daj nejaku tvoju staru mikinu alebo tricko,aby ta citil,aj ja som to tak zozaciatku robila

uzanka16
autor
22. mar 2015

@kittyjuliette keby bola stará ale má 43 rokov. No ešte budeme ďalej skúšať

marcelatje
22. mar 2015

@uzanka16 všetko závisí od uhla pohľadu, verím tomu že keby si bola na susedkinom mieste tak šťastím z toho že v byte nad tebou neustále šteká pes neprekypuješ, popravde, je to naozaj dosť otravné :- Tiež nie je smerodatné čo hovoria ostatní susedia pretože oni pod vami nebývajú 😅
Druhá vec je že to netrvá večne a pes si nakoniec zvykne, to by zas mala chápať susedka. No mám pocit že medzi vami dvoma je aj nejaký iný problém a pes je len ďalšia zámienka na konflikt.

prasiatko30
22. mar 2015

mne sa to tiez zda voci tej susede netaktne - vyslovene by ma doma vynasalo kebyze mam cele dni pocut ako steka pes nado mnou a este ak niekto v tom byte robi na smeny no ten musi byt priam nadseny 😠 btw

pribinak
22. mar 2015

Ona žije sama? Nemá muža ci deti? Nechodí do prace?

kittyjuliette
22. mar 2015

Urcite ten pes nesteka cely den,kedze stena vacsinu dna prespi,takze si posteka prvych par minut a potom zaspi.jasne,ze cloveku to nieje prijemne,ale rovnako mne nieje prijemne,ze nado mnou dupocu cely den deti,vrieskaju po chodbach,vedla suseda je hlucha,takze telku ma na plne gule a dalsi susedia sa celu noc vadia,ale tak co,kazdy sme nejaky a musime mat trosku empaticke zmyslanie,pokial chceme zit v panelaku,niesme tam sami a bohuzial vzdy bude nieco

uzanka16
autor
22. mar 2015

@prasiatko30 celý deň neštaká, ja som to aj riadne sledovala, max bol sám doma hodinu, lebo ja som doma bez práce, ostatok je celý čas ticho, a to sa ja môžem zas na ňu sťažovať, že sa vadí v noci so svojimi deťmi dospelými a vrieska po nich
@marcelatje - ja bývam v tejto bytovke len 5 mesiacov a muž 4 roky, so žiadnou inou susedou nemám problém s každým vychádzam len ona do všetkých vŕta a hľadá chybu, lebo sa s ňou nik nebaví už, je sama 5 ročná vdova, ufrflaná,
so svojimi deťmi nevychádza, chyba je v nej.
@pribinak - deti má ale nevychádza s nimi dobre, je bez muža a do práce chodí

marcelatje
22. mar 2015

@uzanka16 konštatovanie že chyba je v nej je asi najschodnejšia cesta, ale vzťahy sa budujú vzájomne. Očividne má podľa tvojho opisu problémy, ale kto ich dnes nemá? Bývanie v bytovom dome si vyžaduje viac tolerancie a empatie, samozrejme od každej zo zúčastnených strán.
Každopádne si stále myslím že psí štekot v byte je otravný

mikema
22. mar 2015

@uzanka16 3mesacne je etse dost male aby ostalo same. Ale poradim ti ako som trenovala ja. Pred nechanim sameho som sa s nim vyhrala, boli sme von cikat a na rozlucku havo dostal nieco na hryzenie, aby bol zabaveny. Dolezite je nelucit sa s nim, proste odist a ked prides, tiez ziadne privitacie ceremonie... pre psa to musi byt uplne normalne ze ides a prides, ale ako hovorim, este je malicky, takze viac ako par minut ho nenechavaj a za dverami stat, alebo kdekolvek, kde ta pocuje, a on ta pocuje, to nema zmysel. Musis ist proste prec. Ja som doma zapla kameru na mobile a potom som ssi to vypocula. Ked maly bol ticho, cas som predlzila a ked mal pol roka, ostal uz par hodin v pohode sam. Ale pes by aj tak nemal byt dlhsie ako 6 hodin sam, je to zviera, ktore zije vosvodrke a tu teraz tvoris ty 😉 a trenuj pomaly a trpezlivo, lebo ak si to pokasles, tak ho tazko budes preucat na nieco nove....

mikema
22. mar 2015

@uzanka16 a uprimne? Susedu by som ignorovala. Pokial by niekto ku mne bol drzi, ani by som sa s nim nebavila...

uzanka16
autor
22. mar 2015

@mikema veľmi pekne ďakujem za radu, vyskúšam

1katkas
22. mar 2015

povedz jej, ze kebyze vie pes spievat tak by spieval, lenze nevie a tak musi stekat 😀

liebling98
22. mar 2015

@uzanka16 úprimne, chápem Tvoju susedu. U nás v paneláku bývali jedni 2 poschodia nad nami, mali psa. Toho "učili" neštekať už niekoľko rokov. Keď bol sám, dokázal aj hodinu zavýjať, tak že som ho počula aj ja a to nie sme priami susedia. Keď ho išli venčiť, celý čas, čo išli po schodoch, štekal. Aj keď išli naspäť. Toho psa som nikdy nevidela ticho. Keď boli moji synovia bábätká, zakaždým sa trhali zo spánku, keď ten pes štekal.
Áno, šteniatka sú roztomilé, ale podľa mňa pes do paneláku nepatrí. Ešte tak možno čivava alebo ratlík.
To, že suseda je nepríjemná celkovo, to je druhá vec.

uzanka16
autor
22. mar 2015

@liebling98 ale on inokedy nešteká, celý čas je ticho len keď ho učíme byť sám to je max 1 hodina, a psa som už mala v paneláku a nikdy som nemala problém,

bylinkaa
23. mar 2015

ahoj....ja som tiez na strane susedy, aj 1 hodina stekania je dost, aj ked cez den nie je nocný klud, kazdý má právo na tiché a pokojné prostredie a nie aby ho niekto obmedzoval........chápem susedu, má pravdu

dundulica
23. mar 2015

@liebling98 ja som sa učila na štátnice pri štekajúcom psovi, mali sme so susedmi spoločný balkón, pol dňa som trávila dohováraním a kŕmením psa, občas by som bola vraždila, takže ja susedu chápem

a úplne čerstvá skúsenosť, ja už v tom paneláku nebývam, ale mama áno, máme susedu po porážke, je celé dni doma a pod nimi štekajúci pes, ju to oberá o pokoj do takej miery, že ju minulý týždeň odviezla sanitka s mŕtvicou, čo sa tak rozčúlila

píšete tu "nech susedu porazí", neviem či by bol rovnaký názor, ak by išlo o vám blízku osobu

jalucija
23. mar 2015

tak par takych susied sa aj tu zislo no vidis to 😖
ze jej vadi chodza psika je taka sprostost ako keby si ty povedala, ze ti vadi dupot jej macky..mozes skusit tento argument 🙂
ja neviem co si ti ludia myslia, vsak ked zijem v panelaku neexistuje ocakavat ticho ako kdesi na samote bez ludi.
Prehltla by som zopar nadavok a dala by som jej bonbonieru a macaciu konzervu s tym, ze prosime o trpezlivost.

natuska87
23. mar 2015

@uzanka16 U nas to slo vzdy rychlo...Ani jeden psik po mesiaci, dvoch nestekal, ani neplakal za nami...V krejnej nudzi si porieste obojok proti stekaniu.Majte trpezlivost, dokazete to!

vedorka
29. apr 2020

@uzanka16 poviem ti ako sme to mali my, ked som byvala este s nasimi. Byvame v paneláku, nad nami maly pes. Steká samozrejme a tym, ze susedia nemysleli dopredu a dali si plavacku, je pocut kazde prebehnutie, vsetko. Radi mu rano hadzu malu lopticku s narazmi o zem, ved maly psicek, nech sa zahrajka. Zatinali sme roky zuby, nic sme im nehovorili. Môj otec vyslovene neznasa psy v byte a bol ticho. Nechcel robit peklo. Raz cez den som si pustila čosi v izbe a ten hore, co ma psa dobehol, ze co si to pustam tak nahlas. 😀Pozvala som ho slusne dnu a ukazala mu, ze ci je to naozaj tak hlasno pustene. A sam uznal, ze nie. Moj otec sa nezdrzal a razne mu urobil prednasku o ich rocnom prerabani bytu a rozkosnom psikovi, o ktorom cely den vieme. Skoro odpadol, lebo si asi myslel, ze su najtichsi susedia na svete. 😀 Len aby si vedela, nie je to len o stekote. Pocujeme všetko, keď beha, ked steka, úplne vsetko.

ninah1486
7. dec 2021

casom si zvykne

andrea_ff
7. dec 2021

Autorka, ja chapem susedu. Neviem preco by to mala ona pocuvat. Kazdy ma zit tak, aby nerusil ostatnych. Mne by to tiez vadilo 🤷‍♀️
Este stastie, ze byvame v dome 🙏