Sterilizácia počas sekcie?

katarina279
29. jan 2019

Ahojte mamičky, som zúfala. Práve prežívam tretie rizikové tehotenstvo a čaká ma 3 cisársky rez. Gynekologička mi odporučila sterilizáciu, ktorá by bola vykonaná počas sekcie. Sú tu mamičky, ktoré ju už podstúpili? Ako sa cítite? a mamičky, čo ju odmietli, prečo? Ja zatiaľ nie som rozhodnutá, ale ide mi z toho hlava prasknúť. :(
Ďakujem ženičky za pomoc

kukulienka83
29. jan 2019

Moja kamarátka si ju dala po druhom cisare a je spokojná a v pohode.

katren
29. jan 2019

@katarina279 kamoska nedala ani po 4 cisarskom 😉

pininka
29. jan 2019

Presne to isté som prežívala aj ja, nechcela som o tom ani počuť, keď mi to gynekologická navrhla, presvedčili má az zlé výsledky z hematologie. Nemám žiadne ťažkosti, žiadnu zmenu nepociťujem, všetko ostalo ako bolo.

lucinika
29. jan 2019

Čakáme momentálne 2 dieťa, no ďalšie nechceme. Uvažovala som tiež nad sterilizaciou ale čítala som veľa negatívnych ohlasov, ktoré prevazovali nad tými pozitívnymi. Nakoniec sme sa s manželom rozhodli ze ak druhé tehu dopadne dobre a všetko bude v poriadku, nechce aby som si dávala zasahovať do tela ale pôjde on na vazektomiu.

nelinka2009
29. jan 2019

@katarina279 presvec muža na vazektomiu

janulka257
29. jan 2019

každý ďalší cisársky je zrejme riziko, ale nútiť ti sterilizáciu nikto nemôže.. tiež prečo by riešenie malo byť len na žene. Presne ako dievčatá píšu, existuje aj vazektomia

stvura
29. jan 2019

Nie, odmietla som pri tretom porode ked mi tato moznost bola ponuknuta. Mam sice tri bezproblemove tehotensva ale nie som zastancom sterilizacie. Moja krstna mama si ju dala spravit a tretie dieta jej nahle v pol roku zomrelo. Lutovala to cely zivot...
Ja mam vnutromaternicove teliesko na 5r, som spokojna (uz mam druhe)

nelinka2009
29. jan 2019

@katarina279 inak ja som mala 2 sekcie a nikto mi nič také neponúkal, ale moja podmienka smerom k mužovi bola, že do 6 mesiaca bude všetko ok, ták on ešte počas môjho tehu podstúpi vazektomiu, neviem prečo by sa o tieto veci mala starať len žena . Dosť som cez net vtedy čítala a viem, že sterilizácie ženy má ďaleko horšie následky ako tá mužská. . na mužovi sa obsolutne nič nezmenilo

ketrin332
29. jan 2019

@katarina279 ahoj moja svagrina si dalala urobit sterilizaciu.a deticky jej virastli a zatuzila po babetkoj.a teraz to lutuje ze si dala urobit.

kakake
29. jan 2019

Ja mam dve deti najmensi ma 21mesiacov a dve sekcie za sebou a mam 37rokov ja som pri poslednej sekcie podstupila ale sme 100% isty ze dietatko uz nechceme mame dve zdrave tak sa znich tesime😉

kakake
29. jan 2019

A vobec sa namne nic nezmenilo...menstruacia mi chodia ako hodinky...ja som to vobec neolutovala

nelinka2009
29. jan 2019

@kakake zatiaľ, počkaj prechod...

kakake
29. jan 2019

@nelinka2009 prechod u zien je vetsinou problematicky tak ci tak

nelinka2009
30. jan 2019

@kakake neviem, ešte niesol v prechode, ale mne to tak vysvetlila gynekologická, že tá ženská je síce lacnejšia, ale viac problémov potom môže nastat

pininka
30. jan 2019

@nelinka2009 mne moja gynekologická povedala že telo netuší že má urobenú sterilizáciu, je to len zablokovanie priechodu, tak ako kondóm zabráni priechodu spermií dnu. Že ak má mať žena problém či už v prechode alebo inokedy mala by ich aj keby nemala sterilizáciu. Preto aj menzes je stále taký isty. Ja mám od prvého menzesu stále meškania, silný menzes 5 až 6 dní a nič sa nezmenilo, ani po pôrodoch, ani po sterilizácii. Moja mama nemá sterilizáciu a mala ťažký prechod a jej mama tiež, takže očakávam že to bude rovnaké aj u mňa a sestry

sonickasonka
31. jan 2019

Ahoj ja som teraz cca 4 mesiace po tretej sekcii a ano dala som si spravit sterilku a nelutujem ... Nemam ziadne navaly ani nic je to uplne v pohode a ani bolesti neboli vadsie ...Pokial si si ista ze ti stacia tri deticky a dalsie uz nechces chod dotoho,neolutujes... Ja som ju pods5upila lebo som mala tretiu sekciu a aj zo zdrav.dovodou ...

curlynka
14. mar 2019

Ja som tehotna, caka ma 3 sekcia v priebehu 4 rokov. Takze ja idem na steriluzaciu urcite. Celkovo viac deti nechcem a asi by dom sa bala i mať daksiu, myslím, ze 3 deti v dnesnom svete su dosť. Ak by sa nieco stalo, uz by som asi nechcela dalsie dieťa. To musis byt sama presvedcena, ze to chces . Ja hlavne uz sni HAK nechcem brat, teluesko my za myom nevojde, u mna nie je co vymyslat.

montinka
18. jún 2020

Ja mam 3 cisarske a dala som si to urobiť.A som spokojná😉

zuzanka560
10. apr 2022

@montinka a určite je to spoľahlivá ochrana? Teda, že sterilizáciu podstúpi žena a nemusí sa obávať ďalšej gravidity???

curlynka
10. apr 2022

@zuzanka560 mala by byt. Uz skoro 3 roky v pohode sexujem a spavam 😀

montinka
11. apr 2022

@zuzanka560 Akože podstúpila som ju pred deviatimi rokmi a mám kľud

nkns
2. feb 2023

@sonickasonka
Dobrý večer. Chcem sa opýtať,robili Vám sterilizáciu pri sekcii a bola ste v celkovej anestéze? Som tehu a tiež o tom rozmýšľame. Mám jedno zdravé dievčatko,o jedno sme prišli a teraz by sme mali mať chlapčeka. Už dlhšie sa s touto myšlienkou pohrávam. Ďakujem🙂

murka2222
2. feb 2023

@nkns ja mám za sebou štyri sekcie a pri poslednej mi urobili sterilizáciu,bolo to v spinálnej anestéze.