Stihnem si dať urobiť farebné tetovanie?

annamarin
26. mar 2021

Dobrý deň, má nejaká z Vás info o tom dokedy môžem stihnúť farebné tetovanie? Chcela by som si dať aj so zelenou aj s modrou farbou, ale minule v telke som videla, že to má byť zakázané. Platí to už? Alebo je nejaky stanovený dátum odkedy?

barborav
26. mar 2021

Toto ma veľmi zaujíma 😱

zuba1987
26. mar 2021

@annamarin co? preco zakazane? to bude hoax

alenah31
26. mar 2021

@zuba1987 žiadny hoax. EÚ chce zakázať dve hlavné farby - modrú a zelenú čo by reálne znamenal koniec farebných tetovaní v Európe, keďže zelenú a modrú obsahuje skoro 70 % všetkých tetovacích farieb. Dôvodom zákazu majú byť chemikálie, ktoré sa údajne v týchto farbivách nachádzajú. Tie môžu spôsobovať rakovinu kože, poškodzovať DNA a vyvolávať alergické reakcie.

stanulienkat
26. mar 2021

@alenah31 no vidis,toto nevadi ludom. Bordel do tela davat. Ale ked ide o vakcinu.... Mozno vacsi bordel ako vakcina. Nehovoriac o "estetickej" stranke.

h2
26. mar 2021

@annamarin Ty vieš, že to má byť zakázané, lebo je to škodlivé a chceš to rýchlo-rýchlo stihnúť? 🤦🏻‍♀️

jvasenka
26. mar 2021

@h2 je to kazdeho slobodna volba ak chce nech si da
@annamarin uz proti tomu bola peticia ale vysledok neviem skus si zistit ci to preslo alebo ta peticia bola uspesna

h2
26. mar 2021

@jvasenka A moja slobodná vôľa zase je, že sa tomu čudujem. Ale to sa nikto nechystá zakázať z dôvodu závažného ohrozenia zdravia, ako v prípade takejto zbytočnej a škodlivej blbosti.
Ale nech si každý urobí, ako sa jemu páči.

ab727
26. mar 2021

Ak som to správne pochopila tak výrobcovia majú 2 roky na to aby našli náhradu,čiže predpokladám,že tie 2 roky sa nič nezmemí

jvasenka
26. mar 2021

@h2 to ti nikto neberie cuduj sa ale naco riesis ze ona si to chce dat? Aj tak to nepochopis ak nemas pozitivny vztah k tetovaniu...teba sa ten zakaz tykat nebude a ani pouzivanie tychto farieb sa ta nijako netyka ak si nechces dat farebne tetovanie tak nechapem naco to riesis a vyjadrujes sa k tomu..tetovanie sa NEROBI ludom proti ich zelaniu a ludia kt sa davaju tetovat su oboznameni s aplikaciou a vplyvom na zdravie takze vedia do coho idu ...nechapem zmysel zakazu ani tvojho vyjadreniu sa k tejto veci

h2
26. mar 2021

@jvasenka Zmysel môjho vyjadrenia chápať nemusíš. Ja som svoj prvý príspevok adresovala autorke. Ale zmysel zákazu tu bol vysvetlený. Ak si niekto chce napriek tomu pchať do tela jed, aby bol "krásny", nech sa páči.

jvasenka
26. mar 2021

@h2 Tak ani ty nemusis chapat ze si to niekto chce dat a je proti tomu zakazu a nemusis sa k tomu vyjadrovat🤷 ake lahke co? ;)

h2
26. mar 2021

@jvasenka No a Ty sa zase nemusíš neustále vyjadrovať ku mne. Ja som sa autorky pýtala, či si to chce dať napriek tomu, že vie, že je to škodlivé. Teba som sa nepýtala nič. Takže nemusíš mi neustále písať. Aké ľakhé, čo? 😉

jvasenka
26. mar 2021

@h2 trebalo napisat sukromnu spravu autorke inak treba ratat s tym ze reagovat moze ktokolvek na cokolvek tu napisane takze vase jedovanie je zbytocne...navyse ked to videla v tv ze to ma byt zakazane asi povedali aj preco takze..🤷🤦 ale pravda koncim uz a idem sa cudovat nad sprostostou ludi😂 pekny den

sszuzu8
26. mar 2021

Veď to chcú zakázať pretože to nie je zdravotne nezávadné. Tak prečo si to pchať na kožu? 🤯

kratucka
26. mar 2021

@sszuzu8 hmmm a doteraz to ako niečo niekomu spravilo. nepoviem sú ľudia, ktorí sú háklivý a môže to vyvolať nejakú rekaciu, no voči tým, ktorým nič nie je je to fakt zanedbateľné číslo

h2
26. mar 2021

@jvasenka Presne! Presne moje slová. Reagovať môže ktokoľvek na čokoľvek. A ja sa vôbec nejedujem. Fakt. Naopak. Dobre sa bavím. 😁

lindous
26. mar 2021

Tieto 2 pigementy, ktoré sú potenciálne karcinogénne už sú zakázané, ale prebieha dvojročná lehota, počas ktorých majú výrobcovia čas objaviť a prejsť na nezávadnú alternatívu ... táto lehota myslím končí v januári 2022 ... nejde o ich použitie len pri tetovaní, ale aj v iných kozmetických prípravkoch, napr. farbách na vlasy, v ktorých teda už sú zakázané s plnou platnosťou

lindous
26. mar 2021

@kratucka keďže ide o karcinogény, tak nejde o nejakú okamžitu reakciu precitliveného jedinca, tam sa vplyv prejaví až z dlhodobého hľadiska, kumuluje sa a je ťažko dokázateľné, že súvisí s tým tetovaním ... teda nechcem tvrdiť, že každý kto je potetovaný bude mať rakovinu, to vôbec, ja sama mám tetovania, takže to nehovorím vôbec nejako zasadnuto, len sa proste zistilo, že štruktúra týchto dvoch konkrétnych pigmetov môže mať takýto vplyv

annamarin
autor
26. mar 2021

@jvasenka Anko, ja som hneď bežala tu petíciu podpísať. Podľa mňa to je hlúposť zakázať niečo, čo je dobrovoľné.

annamarin
autor
26. mar 2021

@h2 Áno, chystám sa to rýchlo stihnúť. Viem, že to môže byť škodlivé, ale ešte som nepočula od nikoho, aby mal s problémy. Nejde ani o veľké tetovanie. Pred tým by som vraj mala absolvovať testy u doktorky, ktoré ukážu či to u mňa môže vyvolať alergické reakcie. Keďže je pandémia, tak s tým nechcem hneď otravovať doktorku. Má predsa iné starosti. Ale chcem vedieť dokedy mám čas. Keď to nestihnem, tak pôjdem mimo EÚ, takže mi príde tento zákaz trošku nezmyselný. Ja proste verím, že moje telo tetovanie zvládne.

annamarin
autor
26. mar 2021

@stanulienkat Hah. Neviem, čo s tým má očkovanie. Už ho ľudia fakt všade pchaju. Ale keď ťa ti upokoji, ja sa očkovať pôjdem, keď budem na rade. 🙂 Nevidím ako "bordel" ani jedno, ani druhé.

annamarin
autor
26. mar 2021

@lindous Ďakujem veľmi pekne. O tých farbách na vlasy som ani nevedela. Teda do januára 2022 sú ešte v podstate povolené?

h2
26. mar 2021

@annamarin Ďakujem za odpoveď.

lindous
26. mar 2021

@annamarin áno, dovtedy by mali byť na trhu dostupné a teda tatéri s nimi môžu pracovať, aspoň tak som našla na stránkach Európskej chemickej agentúry, ale je to info z januára 2020, kedy táto dvojročná lehota začala, či sa medzi tým niečo nezmenilo neviem, ale nenašla som nič 😅

annamarin
autor
26. mar 2021

@lindous Ďakujem veľmi pekne.☺️