Strach zo šoférovania. Ako ho poraziť?

fabiana
7. jún 2007

Ahojte babenky!
Neviem, či už tu táto téma bola, nenašla som... 😉
Chcem sa vás opýtať, či ste sa báli šoférovať a ak áno, ako ste tento strach porazili... Ja mám vodičák od minulého leta a jazdila som zatiaľ veľmi málo, ale teraz už pomaličky budem musieť šoférovať, lebo dcérka pôjde do škôlky a inak sa to nebude dať riešiť... Poradíte mi niečo? 😉

penelope2066
29. júl 2007

Mas pravdu na nasich cestach je to fakt horor,ale treba sa prekonat 😀 😀 a uvidis ze to pojde.

zuzpidka
29. júl 2007

Manželka sa snaži , len má problém s veľmi pomalou jazdou pri ostrých zákrutách, a na kruhovom objazde .

melory
29. júl 2007

moj dnesni rozbeh do kopca sposobil spalene pneumatiky....bolo to hrozne, kazdy sa obzeral a ja som sa tvarila, ze to tak ma byt

penelope2066
29. júl 2007

a scim ma problem na kruhovom objazde?do zakrut chodi rychlo?

zuzpidka
29. júl 2007

Na kruhovom jazdí z pruhu do pruhu . A v zákrutách je príliš rýchla a keď chce spomaliť tak jej chcípne motor .

sonyay
29. júl 2007

Ahojky, nebojte sa šoférovať, to chce si tú jazdu vychutnať! Na mojom vodičáku ani neuschol papier a už som brala auto a šla sama do práce. Pustím si k tomu dobrú hudbu a ide sa. Pre mňa je to relax. Hlavne to chce prekonať ten strach, aj keď je pravdou že ja som strach za volantom nikdy nemala, každé auto ktoré dostanem do ruky skúšam čo to dá 🙂 No teraz už nie keď jazdím s malou. Je pravda že niektorí vodiči sú pekne drzí a rýchly ale nedajte sa, nemyslite na to čo by sa mohlo stať ale skúste si tú jazdu vychutnať.. a okrem toho byť samostatná je na nezaplatenie....

penelope2066
29. júl 2007

z pruhu do pruhu do pruhu na kruhaku prebehnem aj ja 😀 ako to ze jej zdochne.zabuda podradit?

zuzpidka
29. júl 2007

Sonyay: úplne s tebou súhlasím. Tiež nad tým uvažujem. Ja mám rada Nedvědovcov, tak si to pustím k dobrej jazde. 😉
Pen: áno, niekedy zabudnem podradiť. Na kruháku sa mi to stalo raz a budem to počúvať pokiaľ zase niečo neurobím. 😒

penelope2066
29. júl 2007

zuzpidka,to vsetko chce len trpezlivost a prax.Ja som mala vodicak 2 dni a uz som v noci viezla pripiteho priatela z oslavy domov 😀

zuzpidka
29. júl 2007

A prax získam šoférovaním a šoférovaním. 🙂

penelope2066
29. júl 2007

zuzpidka presne tak ako vravis 😀

maaja
29. júl 2007

ja sa soferovat nebojim, len mam take obavy ked idem soferovat ine auto ako moje 😉 teda ked je "horsie" tak mi to moc neva ... ale ked je "lepsie" tak sa bojim ... minule som soferovala manzelikove ato - on ma automat a 250koni ... no jasom bola tak nervozna, ale neriznala som ;) isla som dost pomaly 🙂 manželik sa hneval, ze take auto mam a vlecem sa 🙂 ale ked je strach ;)

mimi
29. júl 2007

maaja, keby sme mali automat, tak frcim ako dabel 😀 vcera mi manzel dal auto(pozicane)so standartnou prevodovkou a daleko sme nezasli 😒
takze len trpezlivo cakam, kedy si zaobstarame auto 😅

maaja
29. júl 2007

ono ten automat nakoniec ani nie je taky problem, aj ked normalne chodim na klasike ... skor to ze to auto je take strasne "citlive" 🙂 len pomslim na brzdu a hned brzdi 🙂

mimi
29. júl 2007

to je len zvyk, ale ked si zvyknes, tak uz je tazko prechadzat na normal. Ja kvoli tomu ani nejazdim ☹ manzel si uz zvykol na tu myslienku, ked si kupime auto, tak len automat, hoci on bude mat problem si na to zvyknut 😒 (vraj si nevychutna soferovanie)

Dlho som uz nejazdila, tak neviem ako to potom zvladnem na ceste 😒

maaja
29. júl 2007

aj ja som si myslela, ze pri automate si nevychutnam soferovanie ... ale fakt to akosi nechyba 🙂 skor ta spojka ;)
ale zasa manzelik mi svoje auto vela krat nepoziciava 🙂 takze si na automat asi nezvyknem ;)

tilly
29. júl 2007

juuuj, ja by som chcela automat... rada si vykladám nohu 😀 len minule sa mi to vypomstilo, mala som sukničku, štipol ma komár do nohy, tak som si ju vyložila hore a škrabala, až po chvíli som pochopila, prečo na mňa ludia tak zízajú 😀 išla som pomaly cez mesto, na dvojke, alebo trojke, tak ma bolo fasa vidieť, hrúúúza 😀 😀 😀

hanka274
29. júl 2007

chi, ja naopak po automate netuzim, iba tak ked vyskusat ake to je. chcem si jazdu plne vychutnavat...preradovat, spojka-plyn-brzda-spojka.... 😎 😎

penelope2066
30. júl 2007

ja by som si velmi rada vyskusala automat,lebo jazdim na manuali tak len tak na porovnanie.

butrus
30. júl 2007

no ja som mala soferak 8 rokov zapadnuty prachom a potom som dostala job 55 km od domova a musela som zacat soferovat. Prve dva dni manzel isiel predomnou na druhom aute, hrozne sa bal. 😅 Ale potom to uz bolo v pohode. Teraz jazdim skoro denne 110 km a uplne si to vychutnavam. Soferovanie je pre mna konicek a ked mi je na nic, tak sadnem do auta a jazdim a jazdim. uz som presla na aute cele Cechy, bola som v Belgicku vo Francuzsku. Sice moj orientacny nezmysel je hrozny, ale vzdy to nejako prezijem. Len si neviem predstavit ako sa do toho mojho maleho Clia natrepem aj s bruchom ked budem v nejakom 35.tt 😀

katmi
30. júl 2007

ahojte.. eee tak ja mam opacny problem.. mna nevie spoza volanta nikto dostat.. 😀 za 2roky co som mala auto, som najazdila vyse 120000km.. 😅 auta su moj druhy zivot.. 😉

nera
30. júl 2007

Ja mám vodičák nejakých 13 rokov, keďže nemala som auto k dispozícií (mali ho rodičia)ani som veľmi nešoférovala. Teraz(pred pol rokom )sme si ho už kúpili, no šoféruje len manžel, lebo ja sa bojím. A to hlavne kvôli malej. Ja by som potrebovala pár krát si sadnúť, no s maličkou to neprichádza do úvahy.
A aj tak...tu a asi to bude aj všade sú vodiči nejakí divosi, či čo, neviem ako mohli dostať vodičák. Ešte sme raz nešli, aby niekto nás neohrozil. My sme mali na križovatke zelenú, no niekto mal asi zelenšiu či čo, prefrčal popred nás akoby sa nič nestalo. Obehovať cez dve plné čiary to už je asi normálne, smerovky je už asi zastaralé dávať, obehovať sa dá kedykoľvek aj vtedy keď niečo ide oproti - veď keď chcú prežiť všetci spomalia....a to by som mohla rozprávať donekonečna...ale to má asi každý také zážitky a práve kvôli taký sa bojím si sadať za volant.

katmi
30. júl 2007

baby,nieje nic horsie,ako sadat za volant,ked sa bojite.. robite si zbytocny stres..

katmi
30. júl 2007

a ja by som automat nechcela ani za nic.. nemam ten pocit z dobrej jazdy.. automat budem mat ked budem mat 90rokov a nebudem vladat na ruky 😀 preradovat..

nera
30. júl 2007

v mojom prípade to ani nie je strach zo seba, ale strach z tých druhých 😠 nezodpovedných

zuzpidka
30. júl 2007

Presne Nera, máš pravdu. 😉

penelope2066
30. júl 2007

ja velmi rada soferujem,ale musim priznat,ze to nieje uplne perfektne.ale clovek sa uci cely zivot.keby som mala vlastne auto(jazdim len na priatelovom) tak by som soferovala ovela ovela castejsie.takto je to len par krat do tyzdna co je podla mna bieda.

zuzpidka
31. júl 2007

Pen: Máš pravdu je to bieda, ale aspoň párkrát do týždňa. Ja som naposledy šoférovala ešte tehotná s malým. Doteraz som nemala príležitosť a ani čas, ani chuť. Ale už som si povedala dosť a ide sa jazdiť. Bývame teraz na dedine mimo Košíc, nemám tu kamarátky a tak si tu pripadám ako väzeň. Niekedy. Tak som si povedala dosť. 😉

penelope2066
31. júl 2007

super zuzpidka 😀 tak to ma byt.ja strasne rada soferujem je to pre mna relax.len keby sa to dalo vzdy ked chcem ja.ale co uz tak je to vzdy ked je v rodine len jedno auto.

lyly
31. júl 2007

my sme si s muzom kupili nove auto, pre mna ked budem na materskej. ale hrozne sa bojim. na jeho sluzobnych jazdim v pohode, ale ten pocit, ze je nove