Stretávanie s kamarátkami popri dieťati

lucinka1988
18. dec 2018

Ahojte,

len tak by ma zaujimalo, ako často sa stretávate s kamarátkami a známymi? Ja som nikdy nemala skutočnú priateľku, mám ale veľa známych a kamaratiek-vhodných akurát na porozpravanie sa, to je všetko...Sme taká partia t VS asi 5 báb, čo sa obcas stretneme- obcas znamená niekedy raz za rok, nikdy sa nevieme dat dokopy, niekedy mám pocit, že každá si vymysla dôvod ako neprísť, lebo chce byt zaujímavá- práve vtedy, keď sa mame stretnúť ma každá akože strasne nabitý program a stále akože niekde je-tomu osobne neverím, potom to dopadne tak, že sa stretnú 2-3 ktoré môžu..Stretavku organizuje vždy ina z nás, takze to nebude tým, že by sa so mnou nechceli stretnúť 😉
Teraz som na MD s prvým dieťaťom, mám v okolo aj kamarátky ktoré majú plus mínus podobne stare deti (moja ma 10mesiacov), no zatial som sa ešte so žiadnou nestretla, vždy je nejaký dôvod z druhej strany...Tak ma zaujimalo, ako to máte vy, či len ja mám okolo seba divných ľudí čo sú akože strasne zaneprázdnení- pritom ja popri MD mám dve roboty, prednášam na VS, venujem sa naplno malej aj domácnosti a cez to všetko si viem nájsť čas, ak chcem..
To iste bolo aj v práci- keď sme sa mali zorganizovať že večer niekam ísť, vždy to bol strašný problém- každý mal 100 veci preco nemohol, nakoniec sme aj išli, ale bolo to na dlhé lakte..Viem bez toho žiť, len neviem, či zmeniť okruh známych alebo je proste teraz taká doba..

meluela
18. dec 2018

@lucinka1988 asi to bude v tom, ze kazde dieta je ine a niektore su take, ze si rada ze este vobec nejako fungujes ... ked ty zvladas popri dietati 2 prace, vyucovanie na VS, plnohodnotne dieta a domacnost tak mas asi velmi kludne a bezproblemove dieta a vela energie.

lucinka1988
autor
18. dec 2018

@meluela skôr by som povedala, že veľa energie, a nasolenu rit☺️Nám dosť náročné dieta, ktoré si vyzaduje nonstop pozornosť a pri akomkoľvek náznaku nepohodlia hneď mrnci..našťastie vie cez den pospat celkom pekne, preto to zvládam- plus pomoc manžela, ktorý ma dobru pracovnú dobu..Bez toho by to išlo asi ťažko..
Som zabudla k tomu môjmu príspevku ešte dodať, že tie akože kamarátky, čo majú nonstop výhovorky- deti nemajú, majú iba prácu, väčšina ani vzťah nie..takze to sa da fakt ťažko pochopiť, len ja mám asi takú smolu, že to zažívam v rôznych okruhoch známych, medzi partiou z VS, v pracovnom kolektíve, medzi kamarátkami zo ZS..preto ma zaujimalo, či je taká doba alebo preco len ja mám v okolo takých, čo majú sto výhovoriek ako sa nestretnút- väčšinou sa mame vždy stretnúť viaceré, nie len so mnou, tak vo mne to hadam nebude 🙏

majka2307
18. dec 2018

Obcas je fajn začat od seba a pozriet sa kde je chyba. Ci v nas alebo "blbe okolie"

phulakova
18. dec 2018

kedysi som to trošku riešila, neskôr nie. radšej som bola sama so svojím dieťaťom ako sa stále niekomu "prosiť", aby si v takom hrooozne nabitom programe našiel pre nás čas. 🙂 nechcela som by odľud a asociálna, ale...dakedy to bolo tak lepšie.

dkethe
18. dec 2018

@lucinka1988 jeeezis bacha. Jak tu nejaka je trochu sikovnejsia, tak hned je ona problemova. Hen, uz mas hladat chybu v sebe a isto mas decko ospalca 😃 to bude zas vyzivna diskusia 🙂

lucinka1988
autor
18. dec 2018

@dkethe asi tak nejak 👍👍👍

katrin21
18. dec 2018

@lucinka1988 mozno sa boja, ze budes rozpravat len o dietati.. niekedy to tak byva... ono zena na MD strati okruh tem, kedze je vacsinou doma. ale ty aj pracujes a pises, ze si aktivna, takze... neviem, ci kontretne toto moze byt problem
Kriticky ma napadlo aj to, ze ci nebudde problem v tebe... ze mozno sa fakt nechcu stretnut, lebo nieco im na tebe nevyhovuje.. aj to moze byt....
NAjdi si kludne novych priatelov, na MD ich pribudne z radov mamiciek vela, staci chciet a ked pises, ze si aktivna, nemal by to byt problem.
Duplom, ak tie zeny deti nemaju, tak mozno by si si lepsie rozumela so zenami, co zazivaju a riesia nieco podobne ako ty, aj ked netreba sa fakt bavit len o detoch... JA to nemam rada, ked sa stretneme take kamosky, co mame naraz deti a jedna z nich sa o inom nevie rozpravat, len o svojom dietati.... ja prave chcem zmenit temu a bavit sa aj o inom.. tem je milion ( chlapi, byvanie, moda, kozmetika, cestovanie, filmy.. ja neviem, to teraz len nacrtujem, ze proste nie len o tom, co a kedy robi dieta... to mam cely den doma, ked som s nim. a s kamoskami chcem vypnut)

lucinka1988
autor
18. dec 2018

@katrin21 áno, to mi tiež napadlo- nakoľko nechcem aby to vyznelo blbo, ale ja sa naozaj nemám na čo sťažovať- mam všetko čo som vždy chcela, manželstvo klape, nebudem sa tu radšej rozpisovať, ale v okruhu mám ľudí, čo radšej počúvajú, ako sa ma kto zle, ako je všetko nanic a pod, no a ja medzi nich teda nepatrím...Ale ten môj príspevok bol skôr o tom, že to zažívam v okoli celkovo, nie keď sa ja mam stretnúť s niekym, ale keď sa mame stretnúť ako partia- aj keď ja nemôžem z objektívneho dôvodu prist na stretnutie, tak ostatne majú sto výhovoriek vo vzťahu k organizátorke stretnutia..Takze toto naozaj nebude mnou...Ale čo bude mojou osobou- že nemám skutočnú priateľku- vždy som inklinovala skôr k mužskej spoločnosti, pripadne k starším- nejako som si nikdy nemala čo povedat s rovesníkmi- no a ako som vravela, ľudia väčšinou nechcú počúvať ako sa ma kto fajn, ale chcú počuť senzácie, klebety, problémy-aspoň v mojom okoli- no a na to som ja nikdy nebola, preto mám len známe a nie priateľky🤷‍♀️

marguay
18. dec 2018

@stoke ahoj aj ja som v tt teraz uz pri tt pristahovana aj muz ten je tiez vychodniar mam 15 mes dcerku 😊

ellieellie
18. dec 2018

Mám jednu super kamošku, s ktorou sa kamarátime prakticky celý život, chodili sme spolu do škôlky, na ZŠ, SŠ, VŠ, bývali pri sebe, pracovali vo firmách sídliacich hneď vedľa, dokonca takmer naraz otehotneli (má o 2 mesiace mladšiu). Sme v kontakte takmer každý deň, ale osobne momentálne tak raz za 2 mesiace. Je na dcérku sama, popritom robí VŠ, dieťatko má veeeeľmi náročné. Ja nešoférujem, cesta k nej 3 autobusmi je pre mňa s malým utópia. Často sa chceme stretnúť, ale jedna z nás to zruší. Neberiem to ako výhovorky, ale ako obdobie, ktoré prejde a zase bude inak.

V blízkom okolí mám asi 15 mamičiek s deťmi podobného veku (max 1 rok rozdiel od môjho syna) - kamošky, kolegyne, spolužiačky. Dokonca aj môj brat má iba o rok staršiu dcéru. Toto leto sme sa prisťahovali do bytovky, kde má skoro každá rodina dieťa do 3 rokov, skrátka samé mladé rodinky. Niektoré mamičky sa snažia nadviazať vzťahy... Keby som chcela, mám stretká dohodnuté každý deň. Ale úprimne, mne to nechýba.. takže toto máš pohľad z tej druhej strany.. Ja som pohodlný, lenivý, flegmatický býk a k tomu introvert. Zo začiatku sme sa veľa stretávali s kadekým, chodili kočíkovať, každú chvíľu niečo, popritom chodíme na baby plávanie a ešte aj cvičenie - tam som tiež spoznala veľa super mamičiek, s niektorými sme šli aj na kávu či zmrzlinu.. ale mne osobne taký nabitý program nevyhovuje, každé doobedie a poobedie čosi.. bola som z toho unavená, mám rada svoj kľud a pohodlie, idem kde chcem, nemusím sa stresovať a ponáhľať na nejakú schôdzku.. 2x v týždni máme aktivity, ako som písala, 1x do týždna nejaké stretko a prakticky zakaždým, keď som s malým vonku, sa dám s niekým do reči - susedka,
mamička na ihrisku, nejaká známa, ktorú stretnem.. zvyšné 2 dni máme voľný program a cez víkend sme s manželom a rodinou. Mne to takto vyhovuje a stačí..

Píšeš, že máte problém sa stretnúť partia, možno práve to je to.. aspoň u mňa to je tak, že skôr sa mi podarí dohodnúť s niekým jednotlivo ako dať dokopy celú partiu (aj keď akurát nedávno sa to podarilo na našej kolaudačke 😀 hoci tiež majú všetci malé deti.. my sa takto stretávame partia z VŠ).

Čomu celkom nerozumiem - píšeš, že si si nikdy nemala čo povedať s rovesníčkami, ale vyhľadávala si mužov a starších.. tak vlastne neviem, akú spoločnosť teraz “hľadáš” (keď píšeš či zmeniť okruh známych). Ja vôbec nemám z môjho okolia pocit, že všetci túžia len po senzáciách, klebetách a problémoch a asi stojí za zamyslenie, prečo máš celý život šťastie práve ma takýchto ľudí..

stoke
18. dec 2018

@marguay vyborne 🙂 mne sa coskoro narodi baby a dcera ma 6r 🙂 tak ked sa budes nudit, kludne mozme s deckami pokocikovat 🙂

katrin21
18. dec 2018

@stoke aj ja som v Trnave a prisťahovala som sa sem pred ôsmimi rokmi vlastne teraz na Vianoce bude už deväť z Prievidze

kefrinky
18. dec 2018

@lucinka1988 Tiez mam podobnu skusenost, najma s kolegynami z prace...boli sme fajn kolektiv, ale co sa tyka vyrazit si niekam to bolo na dlhe lakte, najmenej prisposobive boli tie bezdetne...ostatni museli zvladnut celu logistiku okolo deti a s polovičkami a nemali s tym problem....neuveris, ale presne nad tymto som prednedavnom rozmyslala, ze ja, ochotna ist aj s malou za nimi niekam, ale opat to strskotalo, ze sa vacsina nedohodla...teraz si to vynahradzam s mamickami z ihriska...😉

stoke
18. dec 2018

@katrin21 to uz tu musis byt doma, ja som tu rok a stale sa tu citim taka cudzia, nova 🙂 a neviem s tym nejako bojovat

dankanka
18. dec 2018

@lucinka1988 no.. Píšeš ze tue ženy deti nemajú.. Možno veľmi chcú, aj vzťah.. A stretnúť sa vtedy s niekym.. Kto má k tomu všetkému ešte aj energiu na prácu... Jasne, ze ti aj doprajú.. Ale citua sa možno pri tebe.. Ako to povedať. Menejcenne? Skus sa do nich trosku vžiť, ak sú to kvalitne vzťahy,a áno, možno sa skus aj akože po sťažovať.. Ako mala stále mrnci a potom príde čas aj na ducgaplnejsi rozhovor. Ja som tuez na materskej no bavenie sa o deťoch ma nezaujíma.. Som skôr samotarsky typ, čo radšej než na návštevu chodí do knižnice.. Aj s malou.. Sem tam, raz, dvakrát týždenne idem ma hodinku dve ku kamoškam s deťmi, nech sa po hrajú, ale tiež radšej ku tým, čo o nich nerozpravaju :D. Veď som s nou celý deň, tak treba trochu zmeniť tému. Raz za mesiac -dva sa stretávam s dlhoročnou kamarátkou, ktorá nemá deti ani vzťah. S veľa ľuďmi som ale v kontakte cez chat.. A ak sa ozvu, že sa chcú stretnúť, nebránim sa. Väčšina priateľstiev mam ale 20 a viac ročných.

lenuliatko84
18. dec 2018

Nie si sama.aj v mojom okolí je taká kamarátka ktorá robí do 16 tej nemá deti a keď jej zavolám ci ideme na kávu tak povie ze sa pozre do diara .je mi to na smiech.

romiada
18. dec 2018

@lucinka1988 to akoby som čítala o našej partičke. 6 báb a nevieme sa už asi rok všetky spolu stretnúť. Vždy len s nejakými obmenami. A to sa vidíme asi každé 3mesiace. A poviem Ti, že mám chuť odpojiť sa z Viberu (v skupine s nimi) lebo potom mám pocit že si takto povieme každú somarinu (čo ma inak niekedy neskutočne obťažuje, keď vidím 150 neprečítaných správ a potom to scrollujem s tým že sa "rozprávajú" 3 medzi sebou fakt o blbostiach) a nemáme už potom tak chuť a čas sa stretnúť osobne. Celkovo mám pocit že sa to čaro osobného stretávania týmto vytráca. Vďaka sociálnym sieťam sme síce v obraze, ale akoby vzdialení a takí antisociálni...bez úsmevu, objatia, mrknutia...všade to nahradili smajlíky. A tiež mám pocit, že nikto nemá čas a všetci sa stále niekam naháňame. My sme si dokonca urobili aj spoločný kalendár na Googli aby sme sa vedeli zosúladiť , a aj tak to nepomohlo. Niekedy mi pripadá, že na to aby sme sa uvedomili, akí sme pominuteľní asi fakt zaberie len choroba alebo smrť. Viem, som morbídna ale už som asi tiež frustrovaná z tejto "internetovej šialenosti"

katrin21
18. dec 2018

@stoke No tak mám šťastie že bývam v štvrti kde sme väčšina rodiny v podobnom veku a pri stavaní domov a následnom sťahovaní sme sa pozoznamovali😉 Takže väčšinu známych mám tu v susedstve plus mám jednu kamarátku , ktorá je mamina dcerinej spolužiačky a Stali sa z nás kamošky a byva kusok od nas... a ešte jednu spolužiačku z vyšky ktorá sa sem tiež vydala.
A pár bývalých kolegyne ale s tými sa vidím minimálne a už som tri a pol roka doma. A ešte tu mám švagrinú a manželovho kamaráta ženu ktoré majú deti tak ako ja a sú na materskej a s tými sa občas vidím. Ďalšiu skupinu tvoria tri ženy s ktorými som sa zoznámila ešte Na modrej streche pri stavaní domu a sme tu z okresu A občas sa stretneme. Ale to je pár krát do roka.
Ale zas ja som typ ktorý sa dá do reči kdekoľvek aj na ihrisku s cudzou mamičkou alebo v kaviarni s čašníčkou v obchode prehodím pár slov s predavačkou😂 Proste hociKde sa porozprávam s ľuďmi , som veľmi komunikatívna😂
Ale čo sa týka najlepších kamošiek tak tie tu mám teda asi dve tri , ostatné sú také normálne kamarátky alebo známe.
Minule som bola napríklad v City Aréne v tej kaviarni oproti Reserved sama s malou A dala som sa do reči s mamičkou pri vedľajšom stole a celý čas sme pre kecali a nedávno zas s jednou pani ktorá tam bola tiež sama a čakala na vnúčatá A príjemne sme strávili čas. Aj to je niečo keď je človek v meste sám a aj jej to dobre padlo Keďže tam nikoho nepoznala.

lula313
19. dec 2018

Podľa mna je to o tom, že kto chce, sa stretne, kto nie, má kopec výhovoriek. Mám sesternicu, ktorá by chcela prist pozriet malu s rodinou, našťastie sa dožaduje stretnutí u mojich rodicov, ja to ignorujem. Jej muž je taký trtko, ktorý všade bol, všetko videl, všetko vie, ja mám skončené dve Vs a vie sa so mnou rozprávať ako s 💩. Takze vôbec nemam naladu sa s nimi stretávať. Nemajú prachy, takze môj názor je, že chcú si spestriť program a chodit robit vyzierky po návštevách. Usudzujem to aj podľa toho, že nás nikdy k ním nezavolali a ich chlapcov sme videli len vtedy, keď urobili mojim rodičom neohlásene prepadovky a na našej svadbe, takze dakujem, nemam z mojej dcéry záujem robit opicku zo ZOO. Na druhej strane mám kamosku, s ktorou komunikujem v podstate denne a stretneme sa aspoň raz do mesiaca, že dceru nechám mužovi a idem s nou von si niekam vecer sadnúť..ale aj najlepšiu kamosku, ktorá býva odo mna 2km a videli sme sa za posledný rok raz, ale píšeme si každý tyzden. 🙈

stoke
19. dec 2018

@katrin21 no vyborne, ja som teraz doma na materskej, coskoro mam termin tak sa uz nudit nebudem 🙂 nebudem mat cas na nic 😂

bagre
19. dec 2018

@lucinka1988 áno, je taká doba - všetko je povrchnejšie ale naoko nablýskané a extra. Ale ak vzťah bol skutočný, tak taký ostane aj naďalej... samozrejme, niekomu sa naozaj nedá stretnúť z objektívnych príčin, ale ten si nájde iný spôsob ako byť v kontakte

katrin21
19. dec 2018

@stoke ale budes, neboj, ja si cas najdem na vsetko.... nie som otrokom vyblyskanej domacnosti, mam tak normalne, neskacem dietatu stale za zadkom, ale vediem ju k samostatnosti a da sa to.. a to moja je ziva , neni to ziadne dieta, ktore kde posadis, tam sedi :D ale fakt som sa uz snazila vyhnut chybam, co som robila pri prvej a tak teraz je to take lepsie 🙂 a uz sa tolko nestresujem pre kazdu hlupost, ja som ju mala v 39r a tak som si povedala po 15r prace ze si idem MD uzit a tak si ju aj uzivat.. 🙂 prajem to aj tebe.. neboj, ked sa babo narodi, tak sa pozoznamujes na prechadzkach urcite 🙂

katrin21
19. dec 2018

@romiada inak toto si presne vystihla, aj mne to niekedy pripada, ze ludia maju pocit, ze su spolu, lebo si pisu cez rozne siete a vytraca sa kontakt.. sice mu to mame vztahy take, ze sa stretavame, hlavne v lete casto, aj len tak vonku so susedmi, spolu grilujeme, na lyzovacku v zime ideme spolu.. super to je.. ale tak vseobecne ludia akoby spohodlneli obliect sa a niekam ist.... a to ja nie som typ, co ma potrebu byt kazdy tyzden vecer niekde s kamoskami, to nie.. ja som rada aj doma, ale toto co si popisala vnimam aj ja, ze ludia su taki ini nejaki niektori...

a potom su tu este mamy, ktore su tak naviazane na dieta, ze sa ho "boja" nechat chvilu aj len manzelovi, lebo co by chudatko male bez mamy robilo... a potom je tu o 2r tema, ze ako odnaucit dieta byt len so mnou, som frustrovana, neviem sa nikam pohnut, alebo muz mi nepomaha 😀... lebo to s dietatom nevie... ja som mojho zapojila hned.. kupanie, kocikovanie, prebalovanie pomahat tiez... tiez mu to neslo hned , ale nemal problem... od 6mes malej som 2x do tyzdna chodila jeden cas do spevokolu, tak ju aj vecer musel uspavat :D a zvladol to.. ale poznam mamu, co ma 2,5r syna a az pred mesiacom ju situacia donutila raz nechat maleho s otcom vecer, dovtedy " on ho neuspi, iba ja to viem " 😵😉

radka2010
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
romiada
19. dec 2018

@katrin21 https://www.interez.sk/su-az-mrazivo-realne-nov... je najsmutnejsie susošie tejto doby...totalne vystihnute

romiada
19. dec 2018

@katrin21 pardon vlozim takto lebo ten link nejak blbne

katrin21
19. dec 2018

@radka2010 aj ja som 40+ 😀 a nepovazujem sa za staru a v pohode pokecam aj s mladymi mamickami 🙂

radka2010
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
annadan
19. dec 2018

Treba si nájsť kamarátky ktoré si nájdu vždy na teba čas. Možno sa aj zahrajú s tvojím dietatom a pomôžu ti trochu a porozprávate sa a užijete si pekný deň.

jana_eyre
19. dec 2018

@radka2010 a tie vlastnosti akoze pridu vekom, ci len nechapem tvoju poznamku o mamickach 40+.. 🤔

mam niekolko kamaratiek co maju nad 40 (vlastne skoro vsetky maju okolo 40 a o 5rokov k nim patrim aj ja) a teda nebadam, ze by kocikovali 20m, mali "cigaretu v papuli" a vsetko ostatne co si popisala..