Štúdium na UJAK. Ako sa rieši prax v obore?

veldinka
11. júl 2009

Ahojte. Chcem si poslať prihlášku na na ujak na špeciálnu pedagogiku - vychovávateľstvo externou formou na Mgr. stupeň. (doteraz som študovala denne v RK). Rysuje sa mi však práca, ale nie v danom odbore. Neviete mi prosím povedať, ako je to v takom prípade s praxou? Dočítala som sa, že v prvom ročníku na Mgr. stupni je prax 2 týždne a v ďalšom ročníku 3 týždne. Keby to bolo menej týždňov riešila by som to samozrejme dovolenkou počas ktorej by som si prax spravila, ale teraz neviem či celú dovolenku obetujem len na prax. Prosím napíšte mi, ako prax riešite ak študujete a nepracujete v danom odbore, respektíve ako má prax vypadať na UJAK. Ďakujem pekne.

lesankakatka
24. sep 2009

Ahoj Zuzka, aj ja idem do Hrozenkova na andragogiku tento piatok, papiere o prijati uz mam,fotky do indexu treba priniest, nevola si prahu, ako si na tom papierovo...

ivetalila
24. sep 2009

Ahojte všetky kočky - študentky čo ste tu 🙂
Ja tiez idem na Ujak Hrozenkov špec.pedagogika - učiteľstvo. Neviem mám z toho strach idem tam sama kamarátky sa hlásia inde. Tak pozerám po Vás, (fotky) vypadáte, že ste super baby. Ako treba zaplatiť t školné do 26.9. že? Ja čakám ešte z jednej školy či ma zobrerú ale stále nič tak idem asi na UJAK. Je to pravda, že sa tam chodí 2 x za pol roka do školy na víkend? Ja som z Čadce, ak sa chce niekomu mi odpísať budem rada.Tak čakám na Vašu odpoveď 😵
Iva

veldinka
autor
24. sep 2009

čauky ivetalila 😉 ja idem do hrozenkova teraz tiež len prvýkrát na špec.ped - učiteľstvo ale verím tomu, že sa tam ide len 2 víkendy do semestra, lebo už je na nete aj rozvrh a je to tak 🙂 Do kedy treba zaplatiť školné to ti neviem poradiť lebo ja to už mám dávno za sebou ale kľudne tam zavolaj - tety na študijnom sú veľmi milé a veľmi ochotné poradiť. A na akú školu si sa ešte hlásila ak smiem vedieť? lebo ja som si dávala tiež prihlášku na ešte jednu VŠ a tiež mi zatiaľ neprišla odpoveď, ale už aj keby mi prišla som jednoznačne rozhodnútá pre Hrozenkov. Trošku sa bojím tých financii, ale tie dva roky to musím nejako vydržať 🙂 A myslím si, že nemusíš mať z toho strach keď ideš sama. Ja som z Turčianskych Teplic a ak budeš chodiť vlakom, tak sa tam určite stretneme a možno ešte aj s kopou ďalších našich budúcich spolužiačiek 😉 tak zatim pa

betschebah
25. sep 2009

ahojte babenky.
som rada, ze sa tu takto pomaly zoznamujeme 😉 a sme z roznych koncin!
tiez mi zatial papier o prijati neprisiel, cize som este nezaplatila, ale vraj mam urcite dojst na prednasky. fotky na index si donesiem so sebou, este zistim rozmery. ak mate info. prosim, napiste. odstravujem sa asi sama..aspon ranajky a vecere, ale obedy by som rada radsej teple.. ak sa da, vyzistim. urcite to zvladneme, ved uz teraz sa mi ulavilo, ked si vieme takto popisat 🙂 pjekny dnik vam

minutka
26. sep 2009

caute baby, neviete nahodou rozmery fotiek kt.mame priniest na index??

marooshka
26. sep 2009

minutka: do indexu se dává normální průkazová fotka, jako na občanku nebo do pasu 😉

minutka
27. sep 2009

marooshka: dakujem 🙂

ml1976
28. sep 2009

dievcata a neviete ako skusky? 2x do semestra je sustredenie a ako potom skusky.. vie to niekto? a neviete o niekom kto ma odbor spec.pg. odborová..?

uzuki
28. sep 2009

Ahojte dievčatá
Sme 2 kočky od LM a tiež sa chystáme ísť študovať špec. ped. do Starého Hrozenkova, nestihli sme ale prvé prednášky a tak ak ste náhodou tam niekto bol tak nám dajte vedieť ako to tam chodí. A aké boli prednášky a profesori?Je toho veľa na štúdium stihneme to dobehnúť. ak niekto máte podklady tak dajte vedieť, prosíme. Ďakujeme.

ml1976
28. sep 2009

ahoj uzuki
specialna pg- odborová Mgr. ma prednasky az tento víkend.. tak neviem. pozri si na ujak- Hrozenkov a rozvrh..

papa

m

uzuki
28. sep 2009

Ďík za odpoveď, ale my chceme ísť len na bC., tak ak niekto o tom niečo viete, dajte vedieť

zuzana9285
3. okt 2009

Ahojte babky! Ja som zo Žiliny, a tiež sa chystám do Hrozenkova Len teraz si idem ešte do 15.10. podať prihlášku, lebo som mala ísť na inú školu do Čadce, ale neotvorili odbory
Len sa neviem zatial rozhodnúť, uvažujem o manažmente CR alebo Riadenie ľudských zdrojov - Bc. V pondelok idem poslať prihlášku a ešte stále nie som rozhodnutá. Nechodíte niektorá na jeden alebo druhý odbor, že by som cela vedieť ako to tam chodí Väčšinou všetky tu chodíte asi na andragogiku, alebo učiteľstvo
Keby ste mi niektorá vedeli o týchto dvoch odboroch niečo, budem veľmi rada
🙂
Známi mi radia skôr ten Personálny manažment ako ten CR..tak fakt neviem... 🙂

bialea
3. okt 2009

Ahojte 🙂 aj ja by som o rok chcela pokračovať v štúdiu v odbore špec. ped. a učiteľstvo. Tento školský rok končím Bc a vzhľadom na veľké školné to vyzerá že tam pôjdem sama čoho sa trochu obávam ale neskutočne sa už teším ... Každý túto školu chváli, dúfam že sa nesklamem. Ďakujem všetkým, ktorí tu písali veľmi mi to pomohlo. Prajem pekný zbitok víkendu ( ja ho strávim v škole) 😉

elvo
5. okt 2009

ahojte baby,ktore ste boli teraz cez vikend na prednaskach co hovoríte? odbor specka- ucitelstvo.

veldinka
autor
5. okt 2009

Elvo ja som bola a som zatiaľ spokojná a neľutujem výber😉 a ty čo hovoríš?

elvo
5. okt 2009

ja sa tam vzdy tesim , tak uvidime ako to bude ked nas bude tak vela.

bialea
6. okt 2009

Baby píšte ako to tam prebieha, dúfam že na rok tam budem aj ja. Na akom princípe sa tam robia skúšky? Je to veľmi náročné ? Dá sa to zvládnuť popri práci? A deťoch? 😉

uzuki
7. okt 2009

😉 Ahojte všetky štuentky, ako to tam beží by sme chceli vedieť aj my s kamoškou pretože na prvých prednáškach sme neboli, len máme potrebné materiály čo sa máme naučiť a je toho požehnane. aj sa bojíme či to zvládneme. Najviac nás asi potrápi psychol.tie pojmy atď. všetko sa nám to mieša dokopy. ak niektorá z Vás vie ako má vyzerať semestrálka tak todajte vedieť aj nám, lebo na každej škole(čo sme pozerali sa to líši)tak čavte a držme si palce a pomaly sa učme. 🙄

bialea
9. okt 2009

Ahoj aj ja sa toho bojím, že to nebudem zvládať napíš konkrétne koľko je učiva na jeden predmet. A ako sa robia skúšky .... Treba mať aj nejaké zápočty? ☹

uzuki
13. okt 2009

Ahoj všetky v tento jessenný upršaný podvečer, nedá sa asi nič iné robiť len sa učiť na tie skúšky Na UJAk. Chcela som sa len opýtať ak niekto viete ako je to s dochádzaním tam, je spojenie do TN dobré, a čo ubytko, kedy si ho treba asi zarezervovať? dajte vedieť za mesiac sa vidíme čavte 😖

kilbils
14. okt 2009

Ahojte, ja som v 5.rocniku na UJAK-andragogika, keby ste niekoho poznali kto studuje tento obor a potrebuje materialy rada pomozem. Samozrejme aj v pripade inych otazok. 😉

bialea
16. okt 2009

Ahojte ja by som mala záujem o materiály k špeciálnej pedagogike a učiteľstva. Ak niekto skončil a už ich nepotrebuje hlásim sa, môžeme sa aj dohodnúť

kilbils
22. okt 2009

Na stranke UJAK.CZ mas odkaz na - Pobočka Stary Hrozenkov a tam je rozpis busov, chodi vzdy zo stanice v TN cca o 9.15 hod. v pia a potom podla toho ci v sob. alebo ned. koncite cca tak o 13.00 hod. opät na stanicu v TN.
Ubytovanie je zabezpecene bezplatne, resp. je zahrnute v skolnom, ked pridete z busu co vas dovezie, alebo individualne, v kult. dome pri bufete je starsi pan co zapisuje ubytko a dava kluce, kt. potom odovzdate.

uzuki
26. okt 2009

Ahojte všetci, ako si žijete? Chcela by som sa len opýtať či niekto idete na prednášky do Starého Hrozenkova na budúci víkend 6.11. - 8.11.2009 a ste niekde od Liptovského Mikuláša. ja sa chystám, mali sme ísť dve , ale kamoška si to na poslednú cvíľu rozmyslela a tak aby som necestovala sama chcem zistiť či niekto ide tiež. Ak hej dajte vedieť, bude nám veselšie. Inak sa drvím a drvím, tá psychológia mi dáva zabrať. Už aby bolo po skúškach. tak sa majte pekne a papa 🙂

anaid
28. okt 2009

Do ceskeho indexu ide fotka velkosti na pas? Do slovenskeho ide vacsia, myslim 4x6cm. Studujete niektora vzdelavanie dospelych?

kilbils
29. okt 2009

Ahoj anaid-je jedno aku fotku rozmerovo donesies, nie je to presne stanovene, davaju si aj uplne malicke fotky ako na matur.oznamko a nikto nic nepovie....a ja studujem 5.ročník Vzdelavanie dospelych...aj Ty???

tanya16
29. okt 2009

ahoj.uzuki, preradzujem sa na obor specialna pedagogika, akurat nemam ziadne materiály na ucenie a chcela by som sa zacat ucit, momentalne som na manazmante ludskych zdrojov tiez Stary hrozenkov 1 rocnik. prosim poslala by si mi nejake materialy musim to dohnat.neviem s kym by som sa mohla este skontaktovat. moj mail je belief.hope.love@gmail.com

patula13
29. okt 2009

zdravim vsetky studentky, a studentov UJAK, chcela som sa opytat chysta sa niekto na prednasky do hrozenkova v termine 27,28, 29 november?chystam sa sama, idem po prvy krat tak nahodou ci sa niekto nenajde?????????

lenoslava
2. nov 2009

ahojte vsetci, som rada, ze som nasla tuto stranku, dozvedela som sa dost odpovedi na moje otazky...ale chcem sa opytat, ci je tu niekto, kto isiel tento rok aj na socialnu a masovu komunikaciu formou kombinovaneho studia, bo ja som dnes zistila, ze som premeskala prve prednasky 16. a 17.10.2009 tak ci by mi vedel niekto poradit v tom, kde a co si mam teraz zhanat na dalsiu prednasku, a vobec, ci sa to da zmaknut aj bez toho, ze som sa tych prvych prednasok nezucastnila...dakujem

zuzanagol
2. nov 2009

Nerobí si niektorá z Vás v Hrozenkove pedagogické minimum, neviete kolko sa platí?