Štúdium na UJAK. Ako sa rieši prax v obore?

veldinka
11. júl 2009

Ahojte. Chcem si poslať prihlášku na na ujak na špeciálnu pedagogiku - vychovávateľstvo externou formou na Mgr. stupeň. (doteraz som študovala denne v RK). Rysuje sa mi však práca, ale nie v danom odbore. Neviete mi prosím povedať, ako je to v takom prípade s praxou? Dočítala som sa, že v prvom ročníku na Mgr. stupni je prax 2 týždne a v ďalšom ročníku 3 týždne. Keby to bolo menej týždňov riešila by som to samozrejme dovolenkou počas ktorej by som si prax spravila, ale teraz neviem či celú dovolenku obetujem len na prax. Prosím napíšte mi, ako prax riešite ak študujete a nepracujete v danom odbore, respektíve ako má prax vypadať na UJAK. Ďakujem pekne.

promises1
9. júl 2014

@84lenulka

Ahoj, reagujem na tvoju otázku, ja sa chystám na rigo z andragogiky. 🙂 Ty už študuješ, či sa tiež len chystáš? 🙂

84lenulka
9. júl 2014

@promises1 ahoj chystam sa, od septembra, by som chcela zacat chodit.

promises1
10. júl 2014

Aj ja som v stadiu rozhodovania, viac menej cakam na odpoved p. Cingera, kt. ma rigo na starosti.

marek12
14. júl 2014

@84lenulka; @promises1 😉 Dámy, ak Vám môžem dať jednu dobrú radu... Ono rigorózne konanie pozostáva v podstate z napísania 80 až 100 stranovej rigoróznej práce, jej obhajoby a štátnych skúšok z troch až piatich predmetov, zavisí to od danej školy... Mne osobne tiež beží rigorózne konanie, ale na Slovensku, špecka sa dá urobiť v BA za 350 € a andragogika hneď na niekoľkých školách. Tá cena na UJAK-u je fakt premrštená ak vezmete do úvahy, že titul "doktor filozofie" si budete musieť znova nechávať uznať na výkon regulovaného povolania na území SR, pretože inak to budú len štyri písmenká v občianskom. Po novom už síce titul do OP zapíšu s českým diplomom bez problémov, no ak sa napr. Lenka bude uchádzať o pozíciu, kde bude potrebná kvalifikácia špec. pedagóga a bude chcieť získať príplatok ku platu za rigorózne konanie, musí na to stále mať pečiatku z MŠVVaŠ SR a po druhé zamestnávateľ jej to môže, no nemusí uznať... V každom prípade, veľa elánu, odhodlania a tvorivosti pri tejto malej vedeckej činnosti 🙂 Držím palce!!!

84lenulka
18. júl 2014

@marek12 Dakujem Marek , za vysvetlenie, no ja aj tak sa chystam do Prahy, kedze som tam studovala aj Mgr. a velmi sa mi tam pacilo... tebe tiez prajem vela sil v studiu 🙂

cuncimokus
21. júl 2014

Ahoj, je tu niekto z východu (KE a okol.,TV a okol.), kto sa chystá od septembra na Mgr+učiteľstvo?Ďakujem 🙂 🙂 🙂

84lenulka
20. sep 2014

Ahojte je tu niekto, kto si robil rigoroznu skusku zo spec. pedagogiky? A vedel mi poskytnut vypracovane otazky? bola by som velmi vdacna.🙂 Dakujem

84lenulka
17. nov 2014

Ahojte je tu niekto, kto si robil rigoroznu skusku zo spec. pedagogiky? A vedel mi poskytnut vypracovane otazky? Bola by som velmi vdacná 🙂 Dakujem. Poskytnem magisterské otázky- vypracované

biba77777
7. dec 2014

@cuncimokus ked si nastupila na studium tak sa mi prosim ozvi hned !!!!

84lenulka
6. jan 2015

Halooo nenajde sa tu nikto kto studuje, alebo studoval PhDr. spec. pedagogiku-ucitelstvo na Ujaku?

aktiz
27. jan 2015

Ahojte, tie ktoré ste mali na ujaku ŠP-učiteľstvo štátnicu aj z matematiky a máte ešte niekde vypracované otázky, mohli by ste mi ich prosím poskytnúť. Bola by som veľmi vďačná

84lenulka
31. jan 2015

@aktiz Ahoj ja som si robila statnicu z matematiky.

84lenulka
2. máj 2015

Kupim za rozumnu cenu vypracovane rigorozne otazky zo spec. pedagogiky ucitelstvo. Ak sa tu niekto taky najde prosim, nech sa mi ozve, dakujem

espanola89
15. jún 2015

Cestujete, študujete alebo pracujete v zahraničí? Tak určite poznáte tú situáciu, keď sa vrátite domov a vidíte svoj účet za telefón. Už žiaden roaming v Európe! Zrušme nezmyselné poplatky za telefónne služby v zahraničí od decembra 2015. Podporte našu petíciu proti roamingu v Európe a zdieľajte: http://www.change.org/zero-roaming #zeroroaming. Nenechajme telefónne spoločnosti, aby nás okrádali. Sledujte nás na twitteri: @zeroroaming2015 a na facebooku: Zero Roaming 🙂

ivka2302
16. jún 2015

Ahojte, chysta sa niekto na mgr. studium spec.pedagogika-ucitelstvo z okolia TN?

bohuslava8
14. júl 2016

ja by
@ivka2302 ja by som išla

bohuslava8
14. júl 2016

@ivka2302 tam je treba troch, aby otvorili ročník

pjana
6. sep 2016

uz ste zacali studovat? Ja by som tiez chcela, ale tento rok neotvaraju

monulikk
30. okt 2016

@pjana asi majú málo študentov ak neotvorili....tiež to tu sledujem 🙂 ale nikto nič nepíše...má škola na fb nejakú skupinku? nevieš prosím

pjana
1. nov 2016

@monulikk mam pocit, ze som niekde na nete citala, ze mali problem s akreditaciou, cize asi preto neotvarali. O skupine na fb netusim, ak by si to zistila, napis aj sem🙂

jesulka22
16. feb 2022

Ahojte prosim zhanam sylaby predmotov z UJAKU Bc. studium Špeciálna ped. .Nemá ich tu prosím niekto?

jesulka22
16. feb 2022

@dda @mirus68 prosim Vas nemate Este sylaby ?