Štúdium ošetrovateľstva popri materskej

lucik1972
14. mar 2017

Ahojte.Chcem sa spytat,ci su tu nejake mamicky,ktore studuju alebo sa chystaju studovat osetrovatelstvo popri viac ako jednom dietatku?Dakujem.

ellca123
15. mar 2017

denne studium 0 eur, ale popri zamestnani plati sa 600 eur /rocne
https://www.portalvs.sk/sk/poplatky?owner=71100...

sunnyhoney03
15. mar 2017

ja rozmyslam nad porodnou asistenciou ale ta je iba v dennej forme tak neviem ako to zladit mladsie dieta bude mat vyse roka

mmaarrttiinnaa
15. mar 2017

@lucik1972 čo konkrétne vás zaujíma ja som na ošetrovateľstvo nastúpila keď deti mali 4 a 13 rokov ale už som nebola na materskej pracovala som . Mám však aj spolužiačky ktoré porodili počas školy a majú doma viac detí

sunnyhoney03
15. mar 2017

@mmaarrttiinnaa a bola si na externom ci dennom studiu? lebo pracovat popri dennom si neviem predstavit a este ked ma clovek 2 deti nie je lahky spaz

mmaarrttiinnaa
15. mar 2017

Chodím na vysokú školu zdravotníctva a sociálnej práce sv Alžbety v Bratislave pracovisko Prešov máme dennú kombinovanú formu chodíme do škôl asi 3x do týždňa+ prax v nemocnici. Náročné ale dalo sa. Som v 3 ročníku v máji mám štátnice.

sunnyhoney03
15. mar 2017

levo porodna je iba denna forma cize skola kazdy den a prax a o nejakej praci ani nehovorim nerealne kde v nemocnici by som robila napr. pocas vikendov alebo na dohodu? nikde + 2 deti, babky 500km od nas cize k tomu mi treba jasle alebo opatrovatelku

sunnyhoney03
15. mar 2017

a to ucenie este urcite nie je najlahsie

lucik1972
autor
15. mar 2017

@mmaarrttiinnaa hlavne by ma zaujimalo,ci je to narocne studium...rozsah uciva.Mam tri deticky a navyse skola,ktoru zvazujem je od mojho bydliska tak dve hod. cesty autom...takze podla mna asi nerealne...

mmaarrttiinnaa
15. mar 2017

@lucik1972 musí ťa to veľmi baviť a táto práca napĺňať lebo určite pôjde na 3 roky rodina bokom. Je to náročné najmä časovo veľmi veľa praxe je potrebné absolvovať. Vy ste asistent či sestra?

sunnyhoney03
15. mar 2017

a kolko je praxe a ako casto?

lucik1972
autor
15. mar 2017

@mmaarrttiinnaa praveze mam VS s uplne inym zameranim,ale posledne roky ma to strasne taha tymto smerom,tak zvazujem,ze vyskusam.A jedina skola,ktoru som nasla,ze sa da studovat externe bez potreby odbornej skoly je Trnava.Lenze ja som z Oravy...takze hacikom je dialka.Navyse studium je v piatky a soboty,tak by som musela detom zabezpecit nejaku opateru...

mmaarrttiinnaa
15. mar 2017

V prvom ročníku zimný semester O letný semester 160 hodín a letná prax 240 hodín
2 ročník ZS -160,LS160 a LP 240 hodín
3rocnik ZS240,LS160
To je ošetrovateľstvo o pôrodnej asistencii nič neviem

mmaarrttiinnaa
15. mar 2017

@lucik1972 externé štúdium je navyše od budúceho akademického roka 4 ročné v Bc.forme a 3 roky v Mgr. forme

sunnyhoney03
15. mar 2017

porodna asistencia bude mat nieco podobne zistovala som a vraveli ze maju velmi vela praxe cize to bude +/- rovnake a to sa kedy da stihnut ta prax? to si mala kazdy den ?

mmaarrttiinnaa
15. mar 2017

Polovicu uznajú aj keď robíš v zdravotníckom zariadení ale keď robíš ako ja v sociálnych zariadeniach tak iba tretinu čo je málo a tá prax a ešte prednášky to bolo fakt o držku

sunnyhoney03
15. mar 2017

ja praveze nerobim tak si to neviem predstavit kde by som tolko hodin nahrabala

mmaarrttiinnaa
15. mar 2017

Tak to by bolo veľmi náročné časovo na prax myslím že pri malých deťoch nezvládnuteľné ale keď sa do toho pustite tak veľa síl prajem

darinkazv
15. mar 2017

@lucik1972 ja tento rok končím štúdium ošetrovateľstva v dennej kombinovanej forme. pri tej ale musíš pracovať, čiže sa to nedá popri materskej.

lucik1972
autor
15. mar 2017

A v Trnave je rozpis praxe pre ZS-1.roc. 40 hod.,2.a3.roc. 80hod. + letna prax 160 hod. Pre LS podla rozpisu.Nie je to potom nejako malo?

mmaarrttiinnaa
15. mar 2017

Ano podmienka na denne kombinované štúdium je pracovať ale ak má​ veľký záujem spokojne sa dá ja tiež končím dennú kombinovanú formu a v triede máme asi6 mamičiek na materskej stačí pečiatka že pracuje nikto to nekontroluje

darinkazv
15. mar 2017

@mmaarrttiinnaa ale pozor, záleží od vysunutého pracoviska. v ba to možné nie je. v prípade tehotenstva, materskej, musí študentka prerušiť štúdium. takže nie je to všade rovnako na alžbete. 😉 ja mám šťastie, že som tehotná teraz, že už mám prax uzavretú. 🙂

mmaarrttiinnaa
15. mar 2017

@lucik1972 Podľa mňa je to prax urcena školou+k tomu ešte pripočítať prax zo zamestnania

cathy26
15. mar 2017

@lucik1972 a neda sa osetrovatelstvo študovať aj v Martine ?

lucik1972
autor
15. mar 2017

@cathy26 to neviem.Viem,ze sa da v Ruzomberku,ale iba dennou formou.

cathy26
15. mar 2017

@lucik1972 skús pozrieť na och stranku, myslím ze to spadalo pod lekarsku fakultu...ja som tam robila skusky, ale to uz je zhruba 15 rokov dozadu takze je dosť mozne ze to aj zrusili...

vlasulienka
21. jan 2018

@mmaarrttiinnaa ahoj mozem sa spýtat ako to je s tou praxou na tom dennom kombinovanom? Jedná sa iba o prax kde uz pracujes alebo chodíte praxovat aj niekde inde mimo svojho zamestania?
A ak ano kto ti zabezpecuje tu prax skola? Dakujem

mmaarrttiinnaa
3. feb 2018

@vlasulienka nejakú prax uznávajú aj od zamestnávateľa ale chodí sa aj s mentorkami do nemocnice. Túto prax zabezpečuje škola

tandula
28. jan 2019

@lucik1972 ahoj. Ako si prosim ta dopadla? Studujes? Da sa to? Tiez som na materskej a rada by som sa do toho pustila, tak by ma zaujimalo, ci je to realne ☺ dakujem ☺

helenka2
24. feb 2019

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať či nemá niektorá z vás, ktorá už ukončila štúdium na predaj knihu ošetrovateľské techniky... súrne ju potrebujem...

terke00
21. jún 2019

Prosim vas je mozne sa specialivovat pp skonceni bakalara v odbore osetrovatelstvo na zubnu sestru?