Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Štúdium popri dieťatku

ivana1410
9. máj 2014

ahoj mamičky .... chcela by som začať takto....po SŠ som nešla na VŠ pretože sme chceli bejby ....pritom som zmaturovala z vyznamenaním, škola ma bavila...a teraz po roku ...bejby stále nemáme...a vlastne sa už moc ani nesnažíme...nechávame tomu voľní priebeh...chcela by som do školy...chcela by som sa Vás milé mamicky spýtať ako ste to zvládali ...školu a aj dietako ?? - lebo každopáde babatko do buducnsti chceme a určite to bude skor ako by som dosštudovala

suge
9. máj 2014

Myslím si, že to dosť závisí od typu školy, odboru, ktorý by si chcela študovať a tiež formy - denná, externá. Ja študujem v poradí už na 3 vysokej škole (nie, že by som bola taká múdra, to len z akreditačných dôvodov 😉 ) a na každej z nich sme počas štúdia mali nejakú tehuľku. V prípade tehotenstva počas štúdia však treba rátať aj s možnými komplikáciami, možno väčšinu semestra preležíš na oddelení rizikovej gravidity a prednášky v nedohľadne.... o skúškach ani nehovoriac 😒 . Tiež z prvej ruky viem, že učiť sa napríklat na štátnice, keď sa okolo stále motá malý človek a pýta si pozornosť, môže byť veľmi komplikované 🙂. Na druhej strane, toľko žien to zvládlo, prečo nie aj ty? Držím palec a prajem šťastnú ruku pri voľbe.

dankal
9. máj 2014

Ma ti kto pomoct v pripade, ze by ste mali babeno? Manzel, mamina, sestra, kamoska? Studovat s dietatkom je narocne, ale zvladnut sa to da. Prve dva rocniky som studovala bez dietata. Potom som otehotnela, ale cele tehu som prelezala, tak som mala rok prerusenu skolu . Treti rocnik a bakalarske statnice som uz mala s babom. Nebolo to lahke, ale spravila som. Magisterske studium je zaberacka, dieta si vyzaduje viac pozornosti, ucit sa pri nej je nemozne. Ucim sa po nociach, diplomovku som tiez pisala po nociach. A snad to dokoncim 🙂 Ak mas chut studovat a niekam sa posunut, zacni cim skor. Studium sa da prerusit na 3 roky, takze keby si nezvladala, prerusis a potom dokoncis 🙂

adelakk
10. máj 2014

ja som robila posledny rocnik VS uz pocas tehotenstva. na niektorych skuskach to bola zaberacka, hlavne v prvom semestri ked som viac myslela na to, aby som sa nedovracala nez na to, co pisem 🙂. po narodeni prveho babatka som hned zacala dalsiu VS, teraz mam uz druhe babo a som v tretom rocniku. Nema mi kto pomoct a tak sa ucim po nociach a ked deti spia cez den. Obidve skoly som robila a robim dialkovo. Denne studium si neviem predstavit. Je to makacka, ale da sa zvladnut. Zavisi asi aj od typu skoly a od tvojho zdravotneho stavu, resp. zdravotneho stavu deti. Chce to dost velku disciplinu a ja osobne to skor vnimam ako zalubu, nie povinnost, pretoze na nic ine okrem deti, domacnosti a skoly nemam absolutne cas. A tym absolutne myslim ABSOLUTNE, napr. nehty na nohach si planujem nalakovat tak dva mesiace a stale nic. 🙂 Knihy mam porozkladane po byte a pozriem do nich vzdy ked mam cas.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli